Nem értem, mi ebben az érdekes. Eltalálta egy mikrometeorit és ennyi. Ez téged felzaklatott? Murphy törvényeiről hallottál már? 1. tv. : Ami el tud romlani, az előbb-utóbb el is romlik.
Ja-ja. Az autógyártók egyike sem szokott rekonstruálni, modellezni olyan körülményeket, ahol megvizsgálnák előzetesen, hogy mit bír ki az általuk előállított autó. Egy mars-járónál meg abszolút felesleges is ez a vizsgálat.
"A zürichi egyetem tudósainak frissen felállított elmélete egészen új megvilágításból próbálja megmagyarázni a Föld keletkezését és bolygónk kémiai összetételét. Az asztrofizikában és a kozmokémiában uralkodó eddigi elmélet szerint a Föld a Naprendszer korai szakaszában keletkezett kis méretű, maggal rendelkező kőmeteoritokból, úgynevezett kondritokból alakult ki – írta az Independent. .
Paolo Sossi, a zürichi Szövetségi Műszaki Főiskola (ETH) professzora szerint azonban a hipotézissel az a probléma, hogy a kőzetekből nem lehet megmagyarázni a Föld pontos összetételét. „A Földet alkotó nyersanyagok ütközései óriási mennyiségű hőt termeltek, és elpárologtatták a könnyebb elemeket, így a Földnek a vártnál sokkal szegényebbnek kellene lennie hidrogénben és a héliumban. Ha helyes lenne a melegítés általi elpárologtatás elmélete, ma kevesebb könnyű izotópot találnánk a Földön, mint az eredeti magos meteoritokban. De az izotópmérések nem ezt mutatják” – közölte Sossi. 👏🤭😂🤓 . A "kutatók" legújabb elméletében a Naprendszer bolygói úgy "alakultak ki", hogy a gravitációs vonzásuk révén felhalmozódott kisebb kozmikus porszemcsék amolyan bolygócsírákká nőttek, amelyek eléggé felhevültek ahhoz, hogy elváljon egymástól fémes magjuk és sziklás köpenyük. 🤔 . A különböző időpontokban keletkezett bolygócsírák teljesen eltérő kémiai összetételűek lehetnek. A tudósok több ezer bolygócsíra összeütközésének szimulációját futtatták le, hogy megvizsgálják, ezek összeállhattak-e a Naprendszerben található bolygókká. 🧐 .
"A szimulációkból kiderült, hogy sok különböző bolygócsíra keveréke a "legvalószínűbb forgatókönyv szerint" Föld-típusú bolygót eredményezett. 👍 👏🥇🏆 . Így pedig nemcsak a Föld kialakulásához kerültünk közelebb, hanem a többi kőzetbolygó születésének magyarázatára is fény derülhet” – ismertette Rossi. 💵💵💸💸💸 . Az új "felfedezéssel" a tudósok azt is könnyebben megérthetik, hogy például a Merkúr összetétele miben tér el a többi kőzetbolygóétól. " 🤑😂
"Brazil fizikusok felkapták a fejüket arra, hogy Einstein szerint Isten nem dobókockázik." 🥳 .
Brazil kutatók igazolták Niels Bohr Nobel-díjas dán fizikus elméletét a komplementaritásról. . Az 1928-as elmélet szerint a kvantumvilágban a részecskék különböző tulajdonságai kiegészítik egymást és tulajdonságok közül csak egy ismerhető meg. Az elmélet onnan ered, hogy Newton fizikájában minden egyértelmű és biztos, az egyenes síneken mozgó kisvonatok mozgási energiája átadódik, azonban jött Thomas Young és a kétrés-kísérlet, és egy pár évszázadra mindenkit lefoglalt a kérdés, hogy a dolgok részecskék vagy hullámok. Az újabb kísérletek késleltetett mérésekkel próbálták szétfejteni a kétféle viselkedést, de a komplementaritás, ami nemcsak fotonokra, de minden szubatomi részecskére érvényes, ezekben is megmaradt. . Young 1803-ban megállapította, hogy a réseken áthaladó fény diffrakciós mintája mutatja, hogy a fény hullám. 1905-ben Einstein a fény fotoelektromos hatása alapján bebizonyította, hogy a fény részecske. Az ellentmondást Bohr oldotta fel a komplementaritással. Einstein erre reagálva mondta, hogy Isten nem dobókockázik. 2017-ben szupravezetőkkel végzett kísérletek során ugyanakkor fizikusok olyan jelenségeket figyeltek meg, amelyek alapján a két különböző tulajdonság egyszerre volt jelen, szuperpozícióban. Ez ellentmondott a komplementaritás elvének. . A São Pauló-i ABC Egyetem kutatói újabb kísérletet dolgoztak ki, amelynek során az orvosi képalkotó rendszerekben is használt mágneses rezonanciával manipulálták különböző atomok spinjét, majd egy spin alapú mágnesesinterferencia-eszközbe küldték őket, hogy kiderüljön, részecskék vagy hullámok. Ez a rendszer ugyanazt a statisztikát mutatta, mint a korábbi késleltetett választásos kísérletek. Azonban az új konfigurációban össze tudtuk kötni a kísérlet eredményét a hullámok és részecskék viselkedésével, ami igazolta Bohr komplementaritási elvét.– mutatott rá Pedro Ruas Dieguez, aki Lengyelországból csatlakozott a kísérlethez. " .
Dehát "ők" is miattunk vannak csak itt... re: segítenek minket... többnyire olyan módon, amiről az úgynevezett "tudomány"-nak halvány (segéd)fogalma sincs. Ergo: az Ember után semmi keresnivalójuk nem lesz/(lenne) a Földön. . Elképesztő, hogy az ember - ma már - mindent úgy szemlél a Földön, mintha mindez neki alapból járna... .
Sajnos csúfosan pofára fog esni... maximális tisztelet a Kivételeknek!!! .
Részemről meg volnék lepve, ha bárhol a megnyilvánult anyagi Univerzumban volna még egy ennyire pöpec hely, mint a mi Földünk... és itt elsősorban az emberen kívüli "adottság"-aira gondolok, melyek mind-mind az Ember kedvéért lettek ilyenre tervezve... lásd lentebb: párszáz kilométernyire elmerészkedik tőle az ember a saját szakállára oszt' már minden baja van... . Nincs "odakint" számunkra semmi olyan, amiért érdemes lenne innen elmenni... (de hát nem is lehet innen elmenni). . Tökéletes koncepció! 👍👏
Lehet h. meghalni talán nem (persze ezt sem tudhatjuk), viszont az évtizedekig csendben (értsd: "méltósággal") viselt szenvedést meg nem fogják az orrunkra kötni a zűrbiznisz én érdekeltek. . Menjen csak, akinek nincs jobb dolga az összkomfortos Földön... . 👽💸💸💸🤖
Tudomány és Csillagászat