Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 10. 22. 08:59

Tudomány és Csillagászat  

http://index.hu/tudomany/2017/10/16/gravitacios_hullam_neutroncsillagok_ligo_tobbcsatornas_csillagaszat_kozmologia/
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 06. 28. 06:20
#7000
Napi bulvár"evolúció"... :))
  
"...Még 1933-ban bukkant a leletre egy híd építésekor egy építőmunkás az észak-kínai Hejlungcsiang tartományban lévő Harbinban, ám kútjában elrejtette és csak halála előtt árulta el létét hozzátartozóinak. Ők hívták fel a tudósok figyelmét a fosszíliára. ..."
   
18:34Átírhatja az emberi evolúció történetét a legújabb kínai felfedezés
kukker 2021. 06. 23. 13:39
Előzmény: törölt hozzászólás
#6999
Elgondolkodtál vajon azon, hogy az "isteni szikra" megjegyzés, vajon csak úgy kialakult szólásként vagy lehetséges lenne valami alapja?
Minden amit ember alkothat, az Isten tudása által van: megengedi, hogy annak a dolognak a megalkotásához ismeretanyagod legyen a fejedben.
Megnyitja neked azt a kaput odabenn, amivel ahhoz a tudásanyaghoz hozzáférhetsz, ami az övé.
"Kitalálják egymás gondolatai" emberek, annyira egymásra vannak hangolva.
Ez sem véletlen.Vagy az, hogy megérzel valakit, hogy találkozni fogsz vele.
Ezek azon dolgok, amik bennünk vannak és vissza lesznek - már akinek - adva az "utolsó kürtszóra mikor elváltozunk".
A végtelen tudás fog megnyílni ezáltal és az, hogy így fog élni az ember Istenben és Jézusban:
"Nem láttam templomot a városban, mert a mindenható Úr Isten és a Bárány annak a temploma. És a városnak nincs szüksége a napra, sem a holdra, hogy világítsanak neki, mert az Isten dicsősége világosította meg, és lámpása a Bárány: a népek az ő világosságában fognak járni, és a föld királyai oda viszik be dicsőségüket. Kapuit nem zárják be nappal, éjszaka pedig nem lesz. A népek oda viszik be kincseiket és gazdagságukat, tisztátalanok pedig nem jutnak be oda, sem olyanok, akik utálatosságot vagy hazugságot cselekszenek: hanem csak azok, akik be vannak írva a Bárány életkönyvébe. "
https://szentiras.hu/RUF/Jel21
Valami ilyesmit gondolok most.
Tudom, hogy azt hiszed,  az ember a mindenható csúcsszuper uralkodó. De rájön majd mindenki, hogy ez bizony nem így van.
JeanClaudeDammeVan 2021. 06. 23. 10:21
Törölt hozzászólás
#6998
Törölt felhasználó 2021. 06. 23. 10:08
#6997
újabb komcsi trükk az úgynevezett "tudomány" barnásbüdös farvizén lebegve:
   
Kína Nobel-díjra jelöltetné a Vuhani Víruskutató Labort
Törölt felhasználó 2021. 06. 23. 09:15
Előzmény: #6993  sanka
#6996
Ez tényleg fantasztikus, hogy kisebb-nagyobb kövek repkednek az Űrben...:))... de ha már "tudomány" meg "csillagászat", akkor ami engem illet, a távoli repülő köveket szakmányban kukkoló közpénz-piócáknál sokkal jobban tisztelem azt az okos szakit, aki a konyhai mosogatógépet megalkotta...
 
))
Törölt felhasználó 2021. 06. 23. 09:03
Előzmény: #6991  kukker
#6995
"...Mert amikor a törvényt nem ismerő népek természetükből fakadóan cselekszik azt, amit a törvény követel, akkor ezek a törvény nélküliek önmagukban hordozzák a törvényt..."
 
igen... erre a Pál-szövegre (is) gondoltam néhánnyal lejjebb. A Kr. u. III. században Tertullianus vélhetően a fenti szövegrészletre nézvést is fogalmazhatta meg a híres aforizmáját: "Anima naturaliter christiana." (a lélek természeténél fogva keresztény).
  
Akinek volt már lelkiismeret-furdalása valamilyen cselekedete miatt (melyikünknek nem volt?), az jól érti Pált is, Tertullianust is, meg a Biblia sok, erre vonatkozó helyét is.
Tazsomaru
Tazsomaru 2021. 06. 23. 08:27
Előzmény: #6992  kukker
#6994
Azóta már létre jött a Gyűrű Szövetség, ez törli az Újszövetséget. Most már Egy Gyűrű mind fölött. 
"Ash nazg durbatulük, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulük, agh burzum-ishi krimpatul."
sanka 2021. 06. 23. 06:01
#6993
kukker 2021. 06. 23. 03:03
Előzmény: #6986  Peterbond
#6992

". De ez is inkább engem támasztana alá hisz a vallás alapján itt is a keresztelkedés mindennek az alapja és a vita inkább arról szólt hogy egyáltalán megkeresztelkedhet-e az aki nem veszi fel a zsidó hitet és szokásokat. Nem pedig az hogy üdvözülhet az is aki nem Jézuson át jut el az atyához. Sőt több idézet inkább pont arról szól hogy Jézus lenne az egyetlen út az üdvözüléshez. (Pl: "Bizony, bizony, mondom nektek: Ha nem eszitek az Emberfia testét és nem isszátok a vérét, nem lesz élet bennetek." )"
Csak Jézuson keresztül lehet eljutni az Atyához.Jézus az út.
A keresztelkedés pedig nincs már, nincs fizikai vízzel keresztelkedés, nincs bemerítés fizikailag!
Minden ami Jézussal van, az kizárólag szellemben van, amit mond, hogy én vagyok az élet vízének a forrása
A Lélek és a menyasszony így szól: Jöjj! Aki csak hallja, az is mondja: Jöjj! Aki szomjazik, jöjjön! Aki akarja, vegye az élet vizét ingyen!
Egyetlen dolog van a megszületett embernek, amit tennie kell: Megvallania Istent a szívéből, megvallani Jézust önmagának teljes szívéből, megbánnia a bűneit teljes szívéből és tenni azt, törekedni arra, hogy úgy éljen minden nap, ahogy azt Jézus szeretné, hogy élje az ember.
Semmi más nem kell.
Nem kell víz, meg beöltözött emberek kőépületben, akik locsolnak, vagy valami folyóba merítkezni, nem!
Nincs ilyen!
Ez van megírva, ez az legelső, amit tennie kell "csak" az embernek minden más nélkül az életében:
Csak a te Istened szeresd és kövesd teljes szívedből, teljes lelkedből, teljes elmédből és teljes erődből.
A másik, hogy zsidó hit: nincs semmilyen zsidó hit.
Le van írva magyarul, meg minden nyelven érthetően, az Isten által adva:
Ószövetség - ez egy régi szövetség, ez Isten szemében a régi, elmúlt.
Újszövetség - Itt van a nevében, hogy "új". Ezt adta(!) Isten az emberek felé, ezt Ő mondja, hogy ez az új, ez alapján vagyok mától veletek kizárólag.
Annyiféleképpen leírja Isten, hogy mi a helyzet, és a ma embere nem érti az egyszerű szavak jelentését, ami igen-nem és fekete-fehér alapon csak ebben a megnevezésben már ott van: Egy új szövetség, ami törli az előzőt.
Mindegy k mit akar kitalálni ember létére: az nincs már.
kukker 2021. 06. 23. 02:48
Előzmény: #6988  Törölt felhasználó
#6991
A törvény nélkül élők bűnössége
Mert Isten nem személyválogató. Akik ugyanis a törvény ismerete nélkül vétkeztek, a törvény nélkül vesznek majd el, és akik a törvény ismeretében vétkeztek, azokat a törvény alapján sújtja majd az ítélet. Hiszen nem a törvény hallgatói igazak Isten előtt, hanem a törvény megtartói fognak megigazíttatni. Mert amikor a törvényt nem ismerő népek természetükből fakadóan cselekszik azt, amit a törvény követel, akkor ezek a törvény nélküliek önmagukban hordozzák a törvényt. Ezzel azt bizonyítják, hogy a törvény cselekedete a szívükbe van írva, bizonysága ennek lelkiismeretük és gondolataik, melyek hol vádolják, hol felmentik őket azon a napon, amelyen megítéli Isten az emberek titkait az én evangéliumom szerint Krisztus Jézus által.
https://szentiras.hu/RUF/R%C3%B3m2
Tazsomaru
Tazsomaru 2021. 06. 23. 00:33
#6990
Az ember sosem fog tudni  istennek tetsző életet élni. Soha nem is tudott. Az ember puszta létezése boszantja az öreget. Azóta, hogy megjelent 300ezer évvel ezelőt valahol afrikában, csak pusztítja amit isten teremtett. Az öreg már próbálkozott mindennel, pestis, AIDS, rák, most a covid és nem igazán van hatásos gyógymód az emberre. Persze nem hülye az öreg, előbb-utóbb kitalál majd valamit és akkor hiába imádkozunk majd, mindannyian égni fogunk. Úgyhogy addig paráználkodjatok, amíg lehet! ;)
Törölt felhasználó 2021. 06. 22. 22:56
Előzmény: #6986  Peterbond
#6989
A törvények ismeretéből fakadnak a jócselekedetek, de csak az a törvény számít amelyik a szívbe van írva, az ember ekkor cselekszik jót,Istenre hallgatva,ezért nem a jót megcselekedő embert illeti dicséret hanem Istent,hisz valójában Isten cselekszi meg a jót az emberen keresztül,ezért számít bűnnek ha valaki az általa véghezvitt jócselekedettel dicsekszik,mert az nem az ő érdeme,hanem kizárólag a lelkében lakozó Istené,aki a jócselekedetekre sarkalta.
Törölt felhasználó 2021. 06. 22. 22:47
Előzmény: #6986  Peterbond
#6988
Egészen élesre állítva a dolgot: az én véleményem szerint egy írástudatlan marokkói vagy szudáni (beduin) tevepásztor, aki sohasem hallott Jézusról (csak esetleg a Korán alkalmankénti felolvasásakor), viszont bibliai értelemben mégis istenfélő életet él (esetleg egyszerűen csak a saját választása alapján), az sokkalta közelebb van Isten (eljövendő) országához mint a bíborruhás kardinális, aki 70 évesen hirtelen "rájön" egy húsvéti misézése alatt, hogy ő tulajdonképpen sohasem tudta elfogadni Jézus feltámadását, és ez a felismerése annyira megvidámítja, hogy ezáltal rögvest fel is mentette magát (visszamenőleg) a megelőző 40 év alatt elkövetett napi stiklijei alól.
Törölt felhasználó 2021. 06. 22. 22:26
Előzmény: #6986  Peterbond
#6987
Az adott példázatot annak az állításomnak a demonstrálására hoztam, hogy a Biblia számtalan helye szerint Isten számára az ember etikai minősége a döntő "megítélési" kritérium és nem a vallás(a). Ennyit és nem többet szerettem volna vele bemutatni. Persze ebben a példázatban (is) sokkal több minden van még ezen felül is, de ez már az egyéni elmélkedés privát területe.
Peterbond 2021. 06. 22. 22:19
Előzmény: #6971  Törölt felhasználó
#6986
Egyébként elnézésedet kell kérnem de szerintem rossz példabeszédet hozol. A szamritánus története nem más vallásúakról szól. Őket a zsidók kirekesztették de inább eretneknek tisztátalannak tartották őket nem pogánynak ( hisz ők is zsidók voltak és az egy istenben hittek csak másképpen ). Kb mintha arról beszélnénk hogy katolikus vagy evangélikus vagy protestáns most valaki.
.
Valamint jórészt a törvények szelleméről  szól. Ugyanis arra kérdésre mondta ezt hogy ki az igaz felebarátja valakinek. És ezzel a példával mutatta be hogy a zsidó pap és levita bár igaz hívőnek hiszi magát nem segített embertársán míg a zsidók szemében tisztátalan szamariai igen. Így bár a törvények szerint a szamariai tisztátalan lenne mégis inkább volt jó ember mint a hithű pap vagy levita akik bár követik a törvényeket de nem mutattak irgalmasságot embertársuk iránt..
De ilyen példái több is volt. A templomban imádkozó igaz ember aki önmagát dicsérte és a magát bűnösnek tekintő összevetése. Ezekkel jórészt a Farizeusok képmutatását akarta bemutatni és azt hogy a jó tettek számítanak igazán nem a törvények betűje.
.
Ha már példa akkor a Szent Péter látomása a tisztátalan álatokkal lehetne az, de ott is arról van szó hogy a nem Zsidóknak is joguk van felvenni az új hitet ( lényegében leegyszerűsítve innentől válik el a "kiválasztott nép" dolog a vallásból és kap meghívást mindenki ). De ez is inkább engem támasztana alá hisz a vallás alapján itt is a keresztelkedés mindennek az alapja és a vita inkább arról szólt hogy egyáltalán megkeresztelkedhet-e az aki nem veszi fel a zsidó hitet és szokásokat. Nem pedig az hogy üdvözülhet az is aki nem Jézuson át jut el az atyához. Sőt több idézet inkább pont arról szól hogy Jézus lenne az egyetlen út az üdvözüléshez. (Pl: "Bizony, bizony, mondom nektek: Ha nem eszitek az Emberfia testét és nem isszátok a vérét, nem lesz élet bennetek." )
Peterbond 2021. 06. 22. 22:03
Előzmény: #6971  Törölt felhasználó
#6985
"Ha azt a feladatot kapnám, hogy csak egyetlenegy példázatot ajánlhatnék figyelmedbe az Újszövetségből az előbbiek megvilágítására, akkor az "Irgalmas Szamaritánus" néven ismert példázatot ajánlanám... (közben nagyon szomorú volnék, hogy Jézus többi példázatát és példabeszédét esetleg sohasem fogod elolvasni)."
.
Nem kell ajánlanod nagyon jól ismerem. Rendes keresztény nevelést kaptam és olvastam is a bibliát önszorgalomból. Nekem nincs is gondom a keresztény értékekkel illetve vallással. Az alap értékek különösen Szent Pál által képviselt nézet ( a "szeretetet" helyezi első helyre pl Jézus féle "hittel" szemben ha nagyon leegyszerűsíteném ).
.
De a problémám nem igazán sikerült feloldani mert amit mondasz egy 2 ezer évvel későbbi "belelátása" a dolgokba. Ahogy mi modern fejjel elfogadjuk. De az alap keresztény vallás nagyon nem így ált hozzá a más vallásúakhoz még az 1700-1800-as évekig sem. Ez persze lehet az emberi gyarlóság része, hisz pl Jézus sehol se beszélt erőszakos hittérítésről vagy inkvizícióról esetleg kereszteshadjáratokról. Ezek nem a vallásból következtek hanem garló emberekből akik kiforgatták a vallás tanait.
.
Az én meglátásom viszont hogy a keresztény vallás is Ahogy a hinduizmus budhizmus stb.. mind mind az ember "kreálmányai" nincs mögötte valós Isteni individum aki sugalta őket. Nem vetem el hogy létezhet Isten vagy egy felsőbb hatalom, de hogy az ahogy eddig kb bármely vallás értelmezte őt inkább azt mutatja milyennek szeretnénk mi látni őt. Ettől még a legtöbb vallásban rengeteg értéket elismerem és mivel a kereszténységben nevelkedtem és ez áll kulturálisan a legközelebb hozzám ez marad a legközelebbi hozzám ( meg persze részletesen a legtöbb vallást nem is ismerem )
badsector1
badsector1 2021. 06. 22. 21:45
Előzmény: #6974  Törölt felhasználó
#6984
hagyom kifutni a bullshitgenerátorotokat
Törölt felhasználó 2021. 06. 22. 19:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#6983
Nem biztos, hogy akiket irigyelsz, azok tényleg irigylésre méltóak-e...(?)... könnyen lehet h. téged is irigyelnek páran, oszt' mégse' vagy (annyira) irigylésre méltó. 
Salamon példabeszédeiben - egyebek mellett - többet is olvashatsz erről a problémádról.
Törölt felhasználó 2021. 06. 22. 19:42
Törölt hozzászólás
#6982
Törölt felhasználó 2021. 06. 22. 19:38
Előzmény: #6980  Törölt felhasználó
#6981
Ilyeneket gondolnak a katolikus klerikusok az úgyvenevett "pokol"-ról:
   
http://lexikon.katolikus.hu/P/pokol.html

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek