Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 01. 16. 11:26

RFV 2009  

Nem tudni miért adják és ki adja itt el, de nem hiszem hogy pluszban dobálják kifelé a pakkokat.



Az alját nem látom egyenlőre, de én vettem az elmúlt napokban.



2010 előtt és 10000 alatt nem áll szándékomban megvállni tőle.

Ha csak.....
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
treff
treff 2009. 07. 19. 20:08
Előzmény: #979  treff
#980
Ja és még valami: aki realizálni akar, kérem tegye meg! 3000 körül komolyan vevő vagyok a papírra!!!!!!
treff
treff 2009. 07. 19. 20:04
Előzmény: #967  Törölt felhasználó
#979
A jegyzet papírok mikor kerülnek parkettre, lehet már tudni?
treff
treff 2009. 07. 19. 20:00
Előzmény: #976  Törölt felhasználó
#978
Ez most miért kellett?
Lefordítom neked magyarra a hozzászólását:
Nem azt mondta spekuláns, hogy ő a profi, a többiek pedig nem, hanem arra célzott, hogy akik elvileg profiszerűek vagy profik, mint Kardi(ék), azok nem szokták közzétenni, mit mikor fognak csinálni, vagyis fenntartásai vannak a Kardi által elmondottakkal kapcsolatban (ennek formerplayer is hangot adott lejjebb), nem hiszi, hogy olyan nagy súlyúak.

Ha pedig mégis egy olyan kisbüfibarát profi szerű birgád, akik szólnak, mit fognak csinálni, akkor azzal elvileg nekünk akar súgni, tehát élni lehet a lehetőséggel.

Meglátjuk, mi lesz az igazság - az idő mindent igazolni fog.
treff
treff 2009. 07. 19. 19:54
Előzmény: #965  Törölt felhasználó
#977
Megvan a piros pont! :) 5 piros pontért 1 kis vöröscsillagocska jár, 5 kis vöröscsillagocskáért pedig....majd elmondom akkor :)

A feketét nem kapod meg, még nem érdemled meg :)

Mindenesetre szívesen várok minden további beírást tőled (is), kiváncsi vagyok, mit akarsz/akartok kihozni az RFV-ből spekulációs szinten, mikor milyen akción agyaltok. Mert ha jól értem, erősen speki célból mozogtok benne (félre ne értsd, ez nem baj).
Törölt felhasználó 2009. 07. 19. 18:33
Előzmény: #975  Törölt felhasználó
#976
Igazad van kedves profi spekuláns!
Eddig csak amatőrök voltak közöttünk.
Milyen jó, hogy beléptél a fórumra! Most már van köztünk egy profi is.
Meséld már el, mit kéne tennem!
Törölt felhasználó 2009. 07. 19. 18:06
Előzmény: #952  Törölt felhasználó
#975
...sok beszednek, sok az alja...egy profi -mint te - nem fogja vilagga kurtolni, mi a terve a tozsden...
Törölt felhasználó 2009. 07. 19. 14:51
Előzmény: #972  Törölt felhasználó
#974
Annyit azért hozzátennék a funda megközelítéshez,hogy:

1. A piaci árazás legtöbbször előre tekintő.
2.Még nem ismerjük teljesen a gyergyói és a Fejér megyei projekt nettó jelenértékét sem.
3. A piaci kamatkörnyezet inkább csökkenő tendenciát mutat, s ebbe az irányba mutathat az esetleges szorosabb együttműködés meglebegtetése az OTP-vel,legalább is a jelenlegi finanszírozó irányába
4.Ne felejtsük el, hogy már a Fejér megyei projekt is az EBRD finanszírozásból is megvalósulhat,melynek költsége alacsonyabb lehet az eddigieknél.
5. Az OTP a legnagyobb önkormányzati számlavezető. Az önkorik pedig rettenetesen forráshiányosak. Ahogy tudom, a jelenlegi konstrukcióban egy szerződés megkötésekor egyszeri bevételhez jutnak ezek az önkormányzatok. Egyre többen látják be--láttathatják be velük --, hogy érdemes megkötni egy ilyen szerződést. Egy év, s exponenciális növekedés indulhat be,melyet nehéz az iparágat jelenleg jellemző 12-16-os P/E keretei között tartani
6. Van-e értékelhető kockázata így a jelenlegi részvénytartásnak,tekintve, hogy az ügyfélvesztés kockázata gyakorlatilag nulla,illetve igencsak jövedelmező?
Törölt felhasználó 2009. 07. 19. 14:01
Előzmény: #963  El_Kebir
#973
elnézést kérek!
Törölt felhasználó 2009. 07. 19. 12:58
#972
Üdv Mindenkinek!

Olvasgatva a hozzászólásokat, amik tényleg több szempontból közelítik meg a jelenlegi helyzetet. Szerintem azzal semmi baj nincs ha vannak árfolyam karbantartók, hiszen a tőzsde világa azért éppen ilyen „színes”, mert ki milyen filozófiával mozgatja meg a saját tőkéjét. Az a lényeg most a részvény körül legyen nyüzsgés, kötések és forgalom, és akkor egyre többen figyelnek fel rá, legyenek befektetők vagy spekulánsok….
De azért egy fontos dolgot meg kell említeni. Egy nagyon fontos dolog lesz az augusztusi féléves jelentésben, mégpedig a nettó eredmény/árbevétel hányadosa. Az Én kalkulációmnál ez a mutató 0,12, azaz 12%-os szokott lenni. ( 2008-as üzleti évben a jelentős leírások előtt a nettó eredmény/árbevétel hányadosa 0,157, azaz 15,7% volt) Fontos megjegyezni, hogy a beruházásokkal egyenletesen nő az értékcsökkenési sor, és a pénzügyi veszteség is a hitelek kamatfizetése miatt. Bár a ha elindul egy kamatcsökkentési folyamat, az mindenféleképpen kedvező lesz a forinthiteleknek. De, ha konkrét számokból indulok ki és mondjuk a Fejér megyei ill. a Gyergyószentmiklósi projekt (feltételezzük, hogy megnyerik a projektet) mellé még kettő vagy három projektet nyer a társaság 2010-es évben és az árbevétel kb. 7,5 milliárd Ft-ra nő, veszek egy 12%-os nettó eredmény/árbevétel hányadost, akkor a nettó eredmény 900 millió Ft lesz. A kapott EPS pedig 375 Ft (900 millió Ft/2,4 millió db. részvény).
Nos, ezt a kapott EPS szorozhatjuk 12-40 P/E értékkel, vagyis a részvényárfolyam lehet 4500 Ft-tól akár 15000 Ft is. Egy a lényeg a 12%-os hozamnak meg kellene lennie – hiszen minden 1% romlás súlyos értékcsökkenést eredményez a részvényárfolyamban – a piac pedig elvégzi a beárazást…….
Törölt felhasználó 2009. 07. 19. 11:35
Előzmény: #970  Törölt felhasználó
#971
Az alapok ennek tudatában nyomták bele a pénzt a jegyzésbe,vagy tévednék?

Ha a kisbüfik szórni akarják,tegyék,bőven lesz,aki megveszi.Gondolom te is szép lassan eladod, amid van.Vagy tévednék?
Törölt felhasználó 2009. 07. 19. 10:55
Előzmény: #968  darius8
#970
A marha nagy emelkedés közben (ami mindenkinek meggyőződése) elfeledkezünk a féléves gyorsjelentésről, ami viszont nyilvánvalóan tök szar lesz, tekintve, hogy az első félévben nem történt semmi.
Aki nem ismeri a céget, nyilvánvalóan borzasztó negatívan fogja értékelni és szerintem a 200 új magánbefektető között sok ilyen van, ergo dobják a papírt.
Ez biztosan nem lesz árfelhajtó és egy hónapon belül meglátjuk!
Ezt ellensúlyozhatják a pozitív hírek:
Finanszírozás
Gyergyószentmiklós
Új projektek
VPOP pozitív állásfoglalása olajjal kapcsolatban
Törölt felhasználó 2009. 07. 19. 10:50
Előzmény: #967  Törölt felhasználó
#969
Sziasztok.

A dimenzio... Bevallom tenyleg szuk. Ez kovetkezik -sajnos- az OTP-vel a multban tortent talalkozasainkbol.

Bizom benne hogy igazad lesz es nem piszmog bele 5 szamjegy alatt.

Mondjuk a Ceg szerzodeseit alapvetoen ket nagy csoportba lehet osztani, mindket esetben hitelbol valosul meg a kivitelezes, amit a ceg egyoldaluan bevallal, es nem haritja tovabb.Ez nagyon is kedvezove, es eladhatova teszi a szolgaltatasukat.

Remelem, hogy a ceg es az Otp (mint hitelintezet) kozott ez a 200+k befektetes mellett elfekvoben keszult, talalhato egy egyedi, mindket fel szamara elonyosebb hitelkonstrukcios megallapodas,mely elore is viszi a ceg fejlodeset, s teret ad az uj projecteknek.(remel h errol szolt,es nem a meglevo hitelek kockazati tenyezoinek novekedesebol kialakult kenyszer lepes,lasd mint egy fedezetkent)

Felkeszultsegedert lojalitasodert minden tiszteletem a tied, tenyleg.(bar a befektetoi pszihologiat hianyoltam)

Nem felejtenem ki a szamottevo kisbefektetok befektetesi celjait, azok hozzaerteset es lojalitasat sem. (tisztelet a kivetelnek)

Ezen felsoroltak ugyanis meroben ellentetben allnak az itt elhangzottakkal. Nekik csakis a profit szamit. A jo be es a megjobb kiker ar. Sok esetben a talan meg tisztaban vannak a ceg profiljaval, de itt zarul is a tudastar. Legtobbszor megadjak a brokernek hogy pl. ha eleri a 15-20% os hozamot,-ami tobb mint a banki betet- adja el es ne kockaztasson tovabb.
Es ez igy rendjen is van szerintem,nem sertesnek szantam.

A Ceg reklamkampanya hasznos, managmentje is profi es forras tamogatasa meresz de jo(errol kesobb) , de a likviditasrol nem egy a velemenyunk, egyenlore. Remelem ebben a temaban az erosodest sem hanyagoljak majd el.

"Fundamentalisan rendben van a ceg, szolgaltatasaira egyre nagyobb az igeny." Ez igy szep es jo, nade ne felejtsuk el azt se hogy magyarorszagon ez a "szolgaltatas" epp stagnal, es vannak orszagok ahol ez eletkeptelennek bizonyult a jelen helyzetbol kifolyolag. Arrol nem is beszelve hogy a gazdasagi helyzet(direkt nem valsagot irtam), a ceg beruhazasi modelje(ertsd: hitel) es hitelpiacon beallt valtozasok miatt a ceg eleg vekony jegen "kerult".

Termeszetesen ezen kockazatokkal majdnem minden ceg szembe kell hogy nezzen igy vagy ugy. Ettol meg a ceg igenis eletkepes es igenis szep jovovel kecsegtet, mint rovid tavu befekteteskent, mint hosszutavon.

Viszont az alapkezelok beszallasatol nem tiszta szamomra milyen valtozast vartok jovohetre.(nem biztos hogy Te irtad,de minden valasznak orulok)

Soraim pesszimizmusat senki ne ertse felre. Ez nem le duma!!! Nem tolnek egy "rahedli" penzt bele ha nem hinnek annak megteruleseben, akar hosszu, akar rovidtavon egyarant.
darius8 2009. 07. 19. 09:13
Előzmény: #967  Törölt felhasználó
#968
Kad_design, Formerplayer és a többiek :-)))
Így kell kinézni egy topicnak, téma felvetés, aztán érvek és ellenérvek, normális hangnemben, köszönöm és gratulálok! :-)))
Törölt felhasználó 2009. 07. 19. 09:01
Előzmény: #964  Törölt felhasználó
#967
Nem tudom milyen tapasztalataid vannak, de kicsit rossz az irány,szűk a dimenzió...

Egy alapkezelő ritkán vesz rövid távra.Az OTP és mások sem...Megnyugtatlak,ezek a papírok évekig nem fognak eladásra kerülni,5 számjegy alatt biztosan nincs kiszálló --hacsak nem jön egy részvény-split 10.000 körül. A régi tulajok lassan de biztosan olyan arányt fognak képviselni, ahol egy baráti felvásárlás is szóba kerülhet majd lassan.Ez nem árcsökkentő hatású,az biztos.
Az, hogy a kisbüfik preferáltak a jegyzésnél pont azt a célt szolgálja, hogy az intézményiek által annyira hangoztatott likviditási diszkont kikerüljön a papírból. A közel 40%-os közkéz erre már tökéletesen alkalmas,a kisbüfik aránya is közel 10%,ami egyre több komolyabb játékosnak is felkeltheti az érdeklődését. A 100 millió USD kapitalizáció vízválasztó lehet,aki ismeri a nemzetközi alapok befektetési politikáját,tudja,ez az a nagyságrend,ahol kategória-ugrás történik..Ez jelenleg 9000-10.000 ezres árfolyamnál elérhető.....
Mivel fundamentálisan rendben van a cég, szolgáltatásaira egyre nagyobb az igény,profi a management,egyre több és nagyobb szereplő tolja egy irányba a szekeret,ez az árfolyam akár relatíve rövid idő alatt elérhető.
Hogy majd 4000-nél,vagy 3740-nél fognak pár tízezren realizálni,ez most valóban fontos kérdés...hetes időtávlatban. Az intézmények nagyon fognak ügyelni a renoméra,így a bohóckodást büntetni fogják.Aki vesz,vegyen hosszú távra,aki akar,tradeljen 10-15%-okat,de tartsa szem előtt a startégiai szereplők érdekeit,mindannyiunk érdekét:egy komoly,átlátható,sikeres cég folyamatos,sikeres tőzsdei szereplését az amúgy eléggé halott magyar tőkepiacon......
darius8 2009. 07. 19. 08:16
Előzmény: #965  Törölt felhasználó
#966
A témához hozzászóltál, nekem ez a lényeg. A másikhoz semmi közöm. Ne jöjjön elő a "magyar szokás" effektus, hogy inkább ártsunk, mintsem segítsünk. Lépjünk már ki önmagunkból. Csak egy rövid múltidézés (nekem is történelem). A rákosi időben (kis betűvel írom direkt) feketevágások (disznó) voltak, éjszaka csinálták a padláson. Persze a szomszéd feljelentette, jött a hatóság, elvitte. Csak ők zabáltak belőle, de a szomszédnak akartak adni kóstolót. Foglalkozzunk a papírral!
Törölt felhasználó 2009. 07. 19. 01:08
Előzmény: #959  treff
#965
Akkor ez most pirospont ugye :)

De szerintem mindjart begyujtok egy feketet is, mert el kell keseritenem mindenkit.
Sajnos vagy epp nem, de nem vagyok Big Broker.

udv.
Törölt felhasználó 2009. 07. 19. 01:03
Előzmény: #958  darius8
#964
Sziasztok.

Az uj reszvenyesek. (Sajat gondolat)

Otp hosszutavra, persze arfolyamfuggo, a kiszallasi ertekhatarukat pedig mi nem tudjuk, de szamunkra nem lesz szep,ha eljon.
Szerintem a jelek ott lesznek, mint mindig (v.mi bef.hir, koze se lesz az otp-hez,kicsit etetes, up, felarazva leontes). Osszeeskuves elmeletes,kicselezve nehany szabalyt, tudom! De ilyen vagyok,Nem bizok bennuk).

Amugy az otp vetelre es aggodalomra meg a hirek kozott is talaltam ovatos celzas.

A maradek nem elhanyagolhato resz kerdeses.de szeretnem azt hinni hogy kozep-rovid tavu es ki be ugralas is benne van.
Reszemrol es velemenyem szerint ez viszont nem rosz hir,egy reszvenynek a halala ha nem mozog. Ebbol lesz a papir lendulete, ami igencsak elkell neki.

4000 en varok kissebb erdekesegeket az ajanlatiba, de persze majd kiderul.A jegyzesen probalt kartyaleosztasnal elonyben reszesitett kis-kozep befektetokkel sem tudjak elerni hogy ne ontsek vissza.

Ezek persze szigoruan sajat velemenyek, es nem sertesnek szanom.
El_Kebir
El_Kebir 2009. 07. 18. 20:51
Előzmény: #956  Törölt felhasználó
#963
"Ma, 10:35 - Re: Jegyzés
El_Kebirnek is ilyen a stílusa:)"

Na, most hagyjál békén! Hagyd abba a személyeskedést! (mert az alaptalan személyemet ért támad az)

Ha úgy gondolod, a stílusom hasonló, akkor kérem idéz tőlem személyeskedő, fórumtársat sértegető hozzászólást! (nemhiszem, hogy találsz)

Ez a név több más fórumba is be van regisztrálva, még sehol nem panaszkodott senki a "stílusára", a moderátoroknak se szoktam munkát adni, mert nekem ilyen a stílusom!

Ha valamelyik hozzászólásommal bajod van, jelezd a moderátoroknak, vagy az adott témában szólj, ne mosd össze a nevem olyan személy(ek) nevével, aki/ne/k véleményével általában magam se értek egyet!
exmnbs1 2009. 07. 18. 20:50
Előzmény: #960  treff
#962
Mert kitiltják időnként
treff
treff 2009. 07. 18. 20:28
Előzmény: #954  Törölt felhasználó
#961
you 've got mail!

Topik gazda

kelvin
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek