Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pancserlama.
pancserlama. 2013. 11. 03. 21:50
Előzmény: #68074  watson
#68080
10 Mrd sokallom

DE manapság mindenlehet !
Törölt felhasználó 2013. 11. 03. 21:41
Előzmény: #68074  watson
#68079
...hmm...!

...na, számoljunk:

1.) 10 mrdFt (összérték)/430.000 m2 (43 ha) = 23.255,8 Ft/m2, - CSAK -, a fajlagos értéke, a városrétnek...!

2.) 300.000 Ft/m2 társasházi lakás eladási érték esetén, - az építési költség -, nem éri el, a 200.000 Ft/m2 értéket, szokásos (nem luxus) építési igény esetén...!
Azaz, telekhányad + haszon értéknek marad vissza, cca. 100.000 Ft/m2 érték...!
10 szint esetén, a telekhányad + haszon érték, 10 x 100.000 Ft/m2 = 1 mFt/m2...!
HA, a beépítési % mértéke, - mondjuk -,
CSAK 30 %, akkor 1 mFt/m2/100x30 = 300 eFt/m2 fajlagos értékű telekérték esetén az építkezés, - ilyen árfekvésű telken -, rentábilis (megtérülő)...!
...és akkor a 10 szint, CSAK 8 emeletet jelent, mert a pince és a Fszt-el együtt jön ki a 10 szint...!
...tehát, egy tízemeletes épület esetén, - ami belvárosi beépítés esetén nagyon kívánatos, egy megyei székhely esetén -, 12 szinttel lehet számolni, amelyből a + 2 szint, tisztán a haszon termelését finanszírozza...!
...ez a durva közelítés, a kevésbé járatosak számára szolgál...!

tigus7313 2013. 11. 03. 21:01
Előzmény: #68077  herlas
#68078
ezt a márkát is jegyezzük meg:

VREDO VT3936
link

ebben is Rába futómű dolgozik:)

herlas 2013. 11. 03. 18:12
Előzmény: #68075  tigus7313
#68077
Igen. Ha van stabil eredménytermelés, akkor a piac az alapján (plusz kilátásai) értékel. Lásd Egis, Richter készpénzhegyei se számítottak sose igazán.

Ha veszteség van vagy nullszaldó, akkor jöhet a könyvérték fele, telek, likvidációs érték,stb. Jobb lenne ezt a szintet végleg hátrahagyni.
herlas 2013. 11. 03. 18:00
Előzmény: #68074  watson
#68076
Igen, ha a buszgyártást akarják támogatni, akkor drágán drágán veszik a telket.
Ha meg az olimpiai projektet, akkor olcsón, hiszen van egy jól álló saját cégük egy fölös telekkel.

tigus7313 2013. 11. 03. 16:06
Előzmény: #68074  watson
#68075
mielőtt nagyon bel(t)elkesednénk, az ingatlan jelenleg mellékes.

Az eredménynek kell vinnie a hátán az árfolyamot.
1300-zal 6 körüli P/E adódik a 2013-as eredménnyel kalkulálva.
van még tér felefelé csak ez alapján is.

aztán ha ez már beépült az árfolyamba, jöhet a jövőbeni lehetőségek (pl. Volvo) beárazódása, meg a telek is:)
watson
watson 2013. 11. 03. 15:50
Előzmény: #68073  pancserlama.
#68074
Ha akarnak buszt, és támogatni akarják a busz projektet, és nem állami támogatással akarják tolni az állami (73%) Rábát az EU rosszallásával, akkor 10mrd (ennyiről volt már értékbecslés) vagy akármennyi is lehet a vételára a teleknek ;)
erről mit gondoltok?
pancserlama.
pancserlama. 2013. 11. 03. 14:33
Előzmény: #68072  Törölt felhasználó
#68073
...azt sem értem, hogy "1702" 68069-es kommentjében lévő linkben ábrázolt, - városréti "foltterv" okán -, hogy nem esik le a "tantuszod", - meg mindenkié -, hogy nem csak a "kis újacskádra", hanem az "egész karocskádra", vettettek szemet, azaz az egész városrétre...!!!!!!!!!!!!

Értsem úgy, hogy az egész elmegy?
Van erről rajz ?

Ebben az esetben is ha 6,5 mrd. környékén elmegy jól jártak a Rába tulajdonosok !
Törölt felhasználó 2013. 11. 03. 13:11
Előzmény: #68070  pancserlama.
#68072
...hmm...!

"...Én maradnék 2014 ben a 4-6 mrd közt !
De nemzárkozom el a meglepetéstől sem !
Azt viszont vélem hogy jövőre elmegy a telek !
Lehet hogy azt árazza a piac ?..."

...mi az "indítékod" arra, hogy "maradnál" a 4-6 mrd közt...?

...azt sem értem, hogy "1702" 68069-es kommentjében lévő linkben ábrázolt, - városréti "foltterv" okán -, hogy nem esik le a "tantuszod", - meg mindenkié -, hogy nem csak a "kis újacskádra", hanem az "egész karocskádra", vettettek szemet, azaz az egész városrétre...!!!!!!!!!!!!

...azért nem értem, mert már korábban levezettem, ennek a "folttervnek" az "álnokságát"...!!!!!

...ennek az "olimpiai falunak", - CSAK -, cca. 2 ha városréti terület az indolható mértéke, 300 eFt/m2 értékesítési áron, 14-16 szintes beépítéssel, a terület ÉK-i részén, projektszinten...!!!!

...hááááát, igazad lehet abban, - hogy ha a "foltterv" szerint gondolják a megvalósítást -, akkor bizony jövőre, valószínűleg meg kell szerezzék a teljes városrétet...!

...az érte kapott pénzt, meg jobb esetben, osztalékként "kiporciózzák"...!
...ekkor, minél kevesebbért adják el, amiben Te "maradnál", annál kevesebbet kapnál belőle...! ...már megbocsáss, de nekem, - részvényesnek -, ez így messze nem szimpatikus, finoman írva...!
...rosszabb esetben, valami "elszúrható" fejlesztésen keresztül, kerülhet "valahová"...!!!

...őszintén szólva, ennél a döntésnél, messze nem vállalnám a Pintér úr, de más személy szerepét sem...!

...nekem már, az "államosításból" is csömöröm lett, az "elsinkófált" 425 Ft/részvényérték okán...!!!
...amitől csak a jog rendszerünk (az eljáró bíróságok) okoztak nagyobb csalódást, a "sinkófálás" fedezékének biztosításával...!

...sajnos úgy látom, hogy "commodornak", - a városrét sorsa okán -, a végén, még igaza is lehet...!!!!

...magam sem gondoltam volna...!

...a piac biztos hogy nem egy újabb "sinkófálást" árazhat...!
...DE, a Te 4-6 mrdFt közötti "maradásod", ezt "vetíti" előre...!!!!

...:-(((...!
...azaz, "állam apu" megint "okosban" dolgozhat...!
Törölt felhasználó 2013. 11. 03. 12:00
Előzmény: #68058  Törölt felhasználó
#68071
...Köszönöm, a "helytállásodat", - nagyon leterhelt lettem -, alig van módom "betekinteni is" a fórumba...!
...de azért mindig, minden kommentet elolvasok, van úgy, hogy csak éjfél körül jut rá némi időm...!

...azonban, a 068069-es kommentedben "berajzolt" 8 mrd-os érték vélelmed is "kótyavetye" értékű...!

...az "fxboy" által 68053-as kommentben, belinkelt adatok, kifejezetten "bizonyítják" a városrét általam becsült ÁTLAGOS(!) 300 eFt/m2-es valós (nem kótyavetyés) értékét...!

...de, a "tigus" által 68056-os kommentben belinkelt adat is ezt "bizonyítja", lévén az ottani "kínálat" nem Duna part, no meg egy komolyabb projekt számára, túl kisméretű "kínálat", stb....!
pancserlama.
pancserlama. 2013. 11. 03. 11:55
Előzmény: #68069  Törölt felhasználó
#68070
Én maradnék 2014 ben a 4-6 mrd közt !
De nemzárkozom el a meglepetéstől sem !

Azt viszont vélem hogy jövőre elmegy a telek !
Lehet hogy azt árazza a piac ?
Törölt felhasználó 2013. 11. 03. 11:30
Előzmény: #68062  pancserlama.
#68069
Azt én sem mondtam, hogy teljes, csak azt, hogy egyben. :)
Nincs adat az igényelt területről, csak egy jelzésértékű térképvázlat és nyilván függ is a beépítési viszonyoktól. De..
Egyrészt alulról becsled, mivel nem csak nettó lakásokkal kell számolni, hanem "faluval", amiben kb ennyi a lakások száma. De kell majd még egyéb létesítménynek is terület: közösségi terek, közlekedés, étterem, korcsma, és nemibeteg gondozó is, ha az alapszükségletekre koncentrálunk, plusz még amit az utóhasznosítás igényel.
Másrészt mindez egyben kell, vélhetően ajánlati kötöttség mellett. Nem hiszem, hogy a nyertes pályázatot következmények nélkül össze-vissza variálhatnák önkényesen.
Szóval miután bejelentett adás-vétel nem volt, így a szervezők vásárlási kényszerben vannak és lesznek. Márpedig akit bekerítettek, az fizet, mint a katonatiszt.
Annyit persze én is jóváírnék, hogy nyilván a rábának is érdeke lenne ez, és nem követel ésszerűtlen árat. De NEM is féláron, meg piaci ár alatt!! Szóval jelen állás szerint 8 milliárd arányos része az irányár. És ha 2017-re még jobban dübörögni fog az AUDI (és a Rába), akkor olcsók is vagyunk.
pancserlama.
pancserlama. 2013. 11. 03. 10:58
Előzmény: #68067  tigus7313
#68068
Szerinted mikor és mekkora telekeladást tudsz elképzelni ?
tigus7313 2013. 11. 03. 10:27
Előzmény: #68066  pancserlama.
#68067
nem lesz.
azt (a Városréttel kapcsolatosan) azért közzé tették volna.
pancserlama.
pancserlama. 2013. 11. 03. 09:44
Előzmény: #68065  pancserlama.
#68066
Érdekes fordulat lenne ha a Q3 ban jelentős telek eladás volna !
pancserlama.
pancserlama. 2013. 11. 03. 08:40
Előzmény: #68061  Törölt felhasználó
#68065
Jó reggelt !
Viszont az egész területre irányadó lesz az adás-vétel !
pancserlama.
pancserlama. 2013. 11. 02. 19:34
Előzmény: #68061  Törölt felhasználó
#68064
2-5 H
pancserlama.
pancserlama. 2013. 11. 02. 18:12
Előzmény: #68061  Törölt felhasználó
#68063
Van adat a területről ?
pancserlama.
pancserlama. 2013. 11. 02. 17:21
Előzmény: #68061  Törölt felhasználó
#68062
ahol ötszáz új lakás épül, amelyek

Ez közel sem a teljes !

Szerintem
Törölt felhasználó 2013. 11. 02. 16:56
Előzmény: #68060  pancserlama.
#68061

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek