Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
vetranio
vetranio 2010. 05. 23. 20:19
Előzmény: #36319  pancserlama.
#36320
! or ?
pancserlama.
pancserlama. 2010. 05. 23. 19:46
Előzmény: #36316  JUVENTINO
#36319
link

Ez az UP !! ?:))
Törölt felhasználó 2010. 05. 23. 12:41
Előzmény: #36316  JUVENTINO
#36318
bayern? az mi? valami betegség?
:)))))))))))) végre betörték az arcotokat...
pancserlama.
pancserlama. 2010. 05. 23. 02:47
Előzmény: #36316  JUVENTINO
#36317
Az UP!!! mit jelent ?
JUVENTINO 2010. 05. 22. 22:08
Előzmény: #36315  vetranio
#36316
Valahol,mind a kettőtöknek igaza van,így gratulálok mindkettőtöknek!Egy biztos!Ha valakinek nem kenyérre kell a tőzsdézni való pénze,és nem akarja minden nap a hasznot learatni,annak csodálatos eredmény az évi 30-40%-os jövedelem.Bár ez attól is függ,hogy mennyi volt a befektetett tőkéje!Kedden UP!!!!!Ja,és hajrá Bayern,és holnap HAJRÁ LOKIKA!!!!!!
vetranio
vetranio 2010. 05. 22. 21:18
Előzmény: #36314  vetranio
#36315
bocsánat, csak akadozott a netem:)))
vetranio
vetranio 2010. 05. 22. 21:18
Előzmény: #36311  Törölt felhasználó
#36314
Kedves amsterdam! Ismét alaposan félreértetted néhány pontban amit írtam de szereintem ebbe most már ne menjünk bele. Annyit azért ha tanácsolhatok: ne tekintsd az elmúlt éved etalonnak (30%) és minnél hamarabb állíts fel magadnak egy veszteség minimalizáló stratégiát. E nélkül ha lehet NE kereskedj. Sokan, köztük én is jó pár évvel ezelőtt beleesetem ugyanebbe a csapdába. Itt jegyzem meg hogy az elmúlt évben nagyrészt bull piacon igen egyszerú volt jól kereskedni. Kereskedj kedvedre, a saját stratégiád szerint ehhez sok sikert kívánok.

Ui: ja és a kapzsiságot nem vettem magamra csak általánosságban hívtam fel rá a figyelmed, csak olvasd vissza:)))
vetranio
vetranio 2010. 05. 22. 21:16
Előzmény: #36311  Törölt felhasználó
#36313
Kedves amsterdam! Ismét alaposan félreértetted néhány pontban amit írtam de szereintem ebbe most már ne menjünk bele. Annyit azért ha tanácsolhatok: ne tekintsd az elmúlt éved etalonnak (30%) és minnél hamarabb állíts fel magadnak egy veszteség minimalizáló stratégiát. E nélkül ha lehet NE kereskedj. Sokan, köztük én is jó pár évvel ezelőtt beleesetem ugyanebbe a csapdába. Itt jegyzem meg hogy az elmúlt évben nagyrészt bull piacon igen egyszerú volt jól kereskedni. Kereskedj kedvedre, a saját stratégiád szerint ehhez sok sikert kívánok.

Ui: ja és a kapzsiságot nem vettem magamra csak általánosságban hívtam fel rá a figyelmed, csak olvasd vissza:)))
vetranio
vetranio 2010. 05. 22. 21:16
Előzmény: #36311  Törölt felhasználó
#36312
Kedves amsterdam! Ismét alaposan félreértetted néhány pontban amit írtam de szereintem ebbe most már ne menjünk bele. Annyit azért ha tanácsolhatok: ne tekintsd az elmúlt éved etalonnak (30%) és minnél hamarabb állíts fel magadnak egy veszteség minimalizáló stratégiát. E nélkül ha lehet NE kereskedj. Sokan, köztük én is jó pár évvel ezelőtt beleesetem ugyanebbe a csapdába. Itt jegyzem meg hogy az elmúlt évben nagyrészt bull piacon igen egyszerú volt jól kereskedni. Kereskedj kedvedre, a saját stratégiád szerint ehhez sok sikert kívánok.

Ui: ja és a kapzsiságot nem vettem magamra csak általánosságban hívtam fel rá a figyelmed, csak olvasd vissza:)))
Törölt felhasználó 2010. 05. 22. 20:49
Előzmény: #36309  vetranio
#36311
Kedves Vetriano !
Korábban írtam, hogy ha a Rába mondjuk 1 év múlva lesz 2000, vagy akár 1600 körül, azt rendkívül jó hozamnak fogom elkönyvelni. Szerény számításaim szerint, no és ha hozzáadom, hogy nem vagyok vérprofi (tehát egyáltalán nem biztos, hogy a pénz mozgatásával összeszedem részletekben ezt az összeget), ennél jobban nem tudnám fialtatni a pénzem.
Persze nagyon szubjektív, hogy ki mennyivel elégszik meg.:-)
Nem állítottam, hogy kapzsi volnál, hiszen egyáltalán nem ismerem sem a kereskedési stratégiádat, sem téged, mint embert. Információ-hiányban pedig nem szeretek senkiről véleményt alkotni, főleg nem negatív véleményt. :-)

Kedvenc papír nem egyenlő az érzelmi kötődéssel ? Látod, ez az, amit én nem tudok kettéválasztani. Ha valami kedvenc, akkor azért kedvenc, mert valamiért pozitív érzelmeket szabadít fel bennem, kellemes emlékek, élmények kötődnek hozzá. :-) Ide tartozik az is, hogy szétizgultam magam, amikor életemben először daytradeltem a Richterrel, mégis szívesen gondolok vissza rá, mert ügyes voltam (elnézést a szerénytelenségért). :-)

De hát ettől érdekes a világ, hogy másképp gondolkodunk ! :-)

Vidám és verőfényes hétvégét kívánva, üdvözlettel: amsterdam
vetranio
vetranio 2010. 05. 22. 14:40
Előzmény: #36309  vetranio
#36310
Ja, és a kedvenc papír és az érzelmi kötődés az nem ugyanaz. Az előbbi jó dolog az utóbbi viszont hihetetlen káros.
vetranio
vetranio 2010. 05. 22. 14:39
Előzmény: #36308  Törölt felhasználó
#36309
Szerintem is jó vélemény volt, bár egy-két dologban simán elbeszéltünk egymás mellett. (pl ki-be ugrálás az nem egyenlő azzal ha veszteséget minimalizálsz stb) A 30% szép teljesítmény gratula. Pont ezért mondtam azt, hogy nem célszerű 1 évre beragadni még akkor sem ha a végén várhatóan pozitívan jössz ki a buliból. A pénz keressen és ne álljon. A hozzászólásodra reagálva EZ nem kapzsiság, csak tény. Jól elbeszélgettünk , köszi
Törölt felhasználó 2010. 05. 22. 09:54
Előzmény: #36307  Törölt felhasználó
#36308
gratula. ez nagyon intelligens vélemény, érvelés volt! :)
Törölt felhasználó 2010. 05. 22. 09:41
Előzmény: #36303  vetranio
#36307
Kedves Vetriano !

Ígérem átgondolom ! :-) Szívesen hallgatom mások véleményét, az építő kritikát pedig örömmel fogadom.
Csak nagyon halkan, suttogva azonban hozzáfűznék egy-két mondatot :

1.) Tavaly év elején kezdtem, tehát egészen bizonyos, hogy néhány "tőzsdei alapvetéssel" még nem vagyok tisztában.
2.) Nőként nehezen tudok elszakadni az érzelmektől: igen, van kedvenc papírom és van olyan is, amihez a büdös életben hozzá nem nyúlnék.
3.) "rossz beragadás hosszú távon" : ez attól függ, hogy kinek mennyi időt jelent a hosszú táv ?
4.) "ha addig 3-4 hullámot meg tudsz lovagolni, akkor jóval több hasznod lesz".. Lehet, hogy így van, azonban a mohóság a tőzsdés egyik legnagyobb ellensége. Íme, egy újabb alaptétel.
5.) A fórumokat olvasgatva azt látom, hogy nagyon sok befektetőt nyomaszt a 2008-as zuhanás (ezt nevezem én rémképnek), és a ki-be ugrálásoknak ez is nagyon sokszor oka.

Kezdő vagyok. Az elmúlt évben 30 %-os profitot realizáltam. Biztosan lehetett volna több is, de én ezzel is nagyon elégedett vagyok.
Mindezt nem úgy értem el, ahogy "Jani bácsi", aki vett 230-ért eurot, eladta 300-ért, abból vett OTP-t 1250-ért, amit dobott 5000-en! :-)
Az egész évet végig kereskedtem, minden hónapban több kötésem volt.
Kedvelem a Richtert, utálom a MOL-t és bízom a Rábában, közben egyáltalán nem zavar, hogy inkább emocionális vagyok és nem racionális. Mert nekem ez jön be még ezen a parketten is ! :-)

Még egyszer köszönöm az észrevételeidet és hidd el,nem kötekedésből vagy piszkálódásból írok, az előző hozzászólásomat sem annak szántam. Csak beszülgetünk ! :-)

Sok sikert kívánok Neked a jövőben is.
Üdvözlettel: amsterdam
Törölt felhasználó 2010. 05. 22. 08:19
Előzmény: #36305  Törölt felhasználó
#36306
ennyi.
kamuesés, nem W, hanem jó beszálló.
Indul a vonat!!!
Törölt felhasználó 2010. 05. 21. 23:02
Előzmény: #36304  Törölt felhasználó
#36305
hahahahha usa zárás +++
Törölt felhasználó 2010. 05. 21. 21:11
Előzmény: #36303  vetranio
#36304
az elején én is így próbáltam őket jobb belátásra bírni
vetranio
vetranio 2010. 05. 21. 20:43
Előzmény: #36301  Törölt felhasználó
#36303
Kedves amsterdam. Szeretném ha néhány dolgot átgondolnál. 1. ha valaki számba veszi a negatív scenariot az nem rémképeket lebegtet hanem reálisan gondolkodik. 2. ne vedd magadra hogy sajnálom a beragadtakat, bár aki 1000k körül beragadt és minimális minusszal nem dobta az néhány tőzsdei alapvetéssel nincs tisztában, úgymint veszteség minimalizálás. 3. A pozitív gondolatok dédelgetése nagyon dicséretes dolog, de ennek nem a tőzsdén a helye. Lehet hogy szárazon fogalmazok de itt hideg racionalitás a nyerő. Ha valaki egyszer elkezd szinte "érzelmileg" kötődni egy papírhoz és attól irreális eredményeket elvárni az nagyot hibázik. 4 Igazad van abban hogy ha lehet akkor azzal a pénzzel kell kereskedni ami nem kenyérre kell, de fontos dolog, hogy ha lehet a pénzed mozogjon és pénzt keressen. Egy rossz "beragadás" hosszútávon komoly összeget kivesz a zsebedből és erre nem gyógyír hogy majd 2012-ben 1800 lesz a rába. Ha addig 3-4 hullámot meg tudsz lovagolni akkor jóval több hasznod lesz, mintha vársz 2 évet a hasznodra. Bocsi hogy hosszú lére eresztettem de remélem tudtam segíteni mire is gondoltam az előző hozzászólásomban.
pancserlama.
pancserlama. 2010. 05. 21. 17:59
Előzmény: #36301  Törölt felhasználó
#36302
USA +1 %
Törölt felhasználó 2010. 05. 21. 16:51
Előzmény: #36296  Törölt felhasználó
#36301
Ez nem terv, csak egy pozitív gondolat, amit sokkal jobb dédelgetni, mint szorongani a jövő miatt ! :-)

Sok befolyásom nincs a Rába árfolyamára (sajnos), ezért választhatok: vagy rémképek lebegnek előttem, vagy bizakodom. Az utóbbit választom. :-)

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek