Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 05. 17. 12:02
Előzmény: #36119  pancserlama.
#36120
Valamelyest megnyugtat, hogy nem csak én vagyok elégedetlen. Már azt hittem, hogy hisztis női mivoltomból ered a ma reggeli kiakadásom CIB-bel kapcsolatban. :-)

Költői kérdés: miért kell mindent szétverni, ami jól működik ?????
pancserlama.
pancserlama. 2010. 05. 17. 11:55
Előzmény: #36117  Törölt felhasználó
#36119
Használhatatlan az eBroker
Átekinthetetlen és iPhonon még rosszabb
Szoval a korcsma elégedetlen és kilép töluk


Béla
Törölt felhasználó 2010. 05. 17. 11:17
#36118
Devizahitelek: elzárnák előlünk a csapokat

A kelet-európai devizahitelezés leállítását szorgalmazza az osztrák bankoknál az Osztrák Pénzpiaci Felügyelet (FMA)
Forrás: Privátbankár 2010-05-17 11:12

link

A "budapesti elvekkel" könnyebben elkerülhető lesz a csőd

Könnyebben elkerülhetik a csődöt vagy a felszámolást a cégek a jövőben, ha a Magyar Bankszövetség rábólint az úgynevezett "budapesti elvekre", amely szerint a...
Forrás: Gazdasági rádió 2010-05-17 10:57

link

Athén pert fontolgat amerikai bankok ellen

Görögország pert fontolgat olyan amerikai bankok ellen, amelyeknek szerepük lehetett az ország pénzügyi helyzetének romlásában, és magatartásukkal hozzájárulhattak az adósságválság kialakulásához - közölte Jeórjiosz Papandreu görög kormányfő vasárnap a CNN amerikai hírtelevízióban.
Forrás: Menedzsment fórum 2010-05-17 10:17

link

További hírek részvény szerinti bontásban: link
Törölt felhasználó 2010. 05. 17. 10:34
Előzmény: #36114  mabaka19
#36117
Amikor be akarsz lépni, nem kínálja fel a jelszóváltást automatikusan ?
Mert én sem tudtam belépni a régi jelszavammal, kötelező volt megváltoztatni azt. Azzal már beengedett.
Még reggel. Most már azzal sem... :-) :-)

Szerintem sok ügyfelet fognak veszteni ezzel a húzással.
Törölt felhasználó 2010. 05. 17. 10:32
Előzmény: #36114  mabaka19
#36116
Kattints az e-broker investre,talán ott kell jeszót módosítani.Tegnap elintéztem Cib-24-nél.Azt hittem fog működni,de egy 0 az egész
Törölt felhasználó 2010. 05. 17. 10:27
Előzmény: #36111  watson
#36115
Én is csak azt tudom mondani ott kell hagyni az ebrokert .Többször elveszett a megbízásom ,a módosításom stb .Vicces ,volt olyan ügylet amikor se a vétel se az eladás nem az elképzelésem szerint valósult meg. Szerencsére nyereséges volt .A panaszomra semmitmondó választ kaptam .( Egyszer kaptam 22500 Ft kártérítést)
Ott pl. 50 Ft a megbízás ,módosítás ,Visszavonás díja .Ugyanez a kbc-nél ingyenes .A rendszer megbízható.Azt sajnálom ,hogy nem korábban hagytam ott őket .
mabaka19 2010. 05. 17. 10:19
Előzmény: #36112  Törölt felhasználó
#36114
én nem tudom letesztelni, mert továbbra sem enged be, rossz felhasználónév/ jelszó-ra hivatkozik
Törölt felhasználó 2010. 05. 17. 10:10
Előzmény: #36111  watson
#36113
Watson, köszönöm Neked is.
Úgy vélem, hogy ez a bizonyos transzfer díj nem kibírhatatlan, a lehető leghamarabb váltani fogok ! :-)

Legyen szép napod !

Törölt felhasználó 2010. 05. 17. 10:08
Előzmény: #36110  mabaka19
#36112
Valóban, mások bánata vagy bosszúsága nem tölt el örömmel.. Szerintem fel sem fogják a CIB-nél, hogy ezzel jelentős veszteségeket okozhatnak a befektetőknek. Itt sok esetben másodpercek is számítanak.

Egyébként kíváncsi vagyok, hogy Neked mi a véleményed erről az új felületről. Biztos meg lehet szokni, csak a gond az, amit fentebb is említettem: itt komoly pénzekről van szó, nem a felhasználókkal kellene tesztelni egy új rendszert.
watson
watson 2010. 05. 17. 09:41
Előzmény: #36107  Törölt felhasználó
#36111
1.) létrehozod a KBC-nél a számlád ez kb 0, azaz zéró Ft :))
2.) a CIB-nél a 3 részvényedre beadod a transzfer megbízást a KBC számládra, (ehhez kapsz a KBC-től saját számlaszámot) és a megjegyzésben nevet és ügyfélszámot feltüntetsz. Ez kb. 3x 1.500 (-5000Ft) lehet.
3.) megszünteted a CIB számlád :)))
mabaka19 2010. 05. 17. 09:41
Előzmény: #36107  Törölt felhasználó
#36110
Bocsánat Amsterdam :)
Én be sem tudok lépni :( gondolom ez Téged nem vigasztal :)
Törölt felhasználó 2010. 05. 17. 09:38
Előzmény: #36108  mabaka19
#36109
Köszönöm !!! :-)
Ja, fel sem lehet a CIB-et hívni, gondolom mindenki szidja a le- és felmenőiket, de sajnos most jogosan.
Az előbb beléptem, cca. 3 percet kellett várni, mire az azonosítók megadása után betöltötte az árfolyamokat. Frankó ! :-)

Az a szerencsém, hogy amúgy sem terveztem semmilyen tranzakciót a mai napra, egyelőre poziból nézem az esést ! :-) Van Rábám is, jó magasról, de kiülöm. :-)

Még egyszer köszönöm.
mabaka19 2010. 05. 17. 09:33
Előzmény: #36107  Törölt felhasználó
#36108
Szia Amszterdam:)
Meg kell a KBC-től kérni a Keller számukat és kb. tételenként a költsége 2500 Ft. A KBC-nél érdemes utánajárni .
Törölt felhasználó 2010. 05. 17. 09:17
#36107
Jó reggelt Mindenkinek!

Szeretnék kérni egy kis segítséget - habár nem közvetlenül a Rábához kapcsolódik.

A CIB-nél van az értékpapír számlám. Eddig egy gyors, áttekinthető, profi rendszerben kereskedhetett az ember lánya. A hét végén sikerült teljesen szétverniük ezt a jólműködő és szinte hibátlan ebrokit. Helyette a nagytudású ámítástechnikusok (gondolom több milláért) létrehoztak egy szinte kezdetleges, csigalassú, zavaros tákolmányt, amiben adhatsz-vehetsz.
Eldöntöttem, hogy átmennék a KBC-hez (ráadásul olcsóbbak is a CIB-nél), de a legnagyobb gondom, hogy 3 részvényben is áll jelenleg a pénzem.

Úgy hallottam, hogy ez nem gond, meg lehet így is oldani a váltást, de megköszönném, ha valaki meg tudná írni, hogy mi ennek a menete és cca. milyen költsége lenne.

Nagyon köszönöm és vidám, szép és sikeres napot kívánok Nektek, ha már az enyém bosszúsággal indult a CIB miatt.
krisz727 2010. 05. 17. 09:07
Előzmény: #36105  sanka
#36106
jó reggelt mindenkinek

Szia Tomi.hát jól leszaladt de én tartok mindent és folytatom a reggel elkezdett tevékenységet.
majd folyt köv...
sanka 2010. 05. 17. 09:01
Előzmény: #36104  Törölt felhasználó
#36105
888
Törölt felhasználó 2010. 05. 17. 08:56
Előzmény: #36102  sanka
#36104
900 talán megfogja
watson
watson 2010. 05. 17. 08:51
Előzmény: #36100  balta
#36103
Albrecht Orró befektetőtársunk ;) interjújából:
"megpróbáltam kiindulni a fundamentumokból"
"vállalatokat és termékeket nézek"
"privat equity investor vagyok"
OTP, Pannergy, Rába, Synergon
"real asset-ek fel fognak értékelődni"
"nemcsak tőzsdei cégekbe fektetek"
"Rábában rövid ideig átmeneti utazó voltam"
"Pannergy tevékenységi köre alapján vizsgálom, geotermikus energia Mo. kitörési pontja" "van egy green energys beütésem" :)))
Rába core bussinessben, managementben,nemzeti buszprojektben bizik, pü-i pozik elkedvetlenítették és könnyített a pozícióján :)
A Rába meg a pü-i poziján könnyített ;)

balta, köszi a linket.
sanka 2010. 05. 17. 08:16
Előzmény: #36101  vetranio
#36102
Hasonló jókat mindenkinek, ma benézünk 9 alá.
vetranio
vetranio 2010. 05. 17. 06:49
#36101
Szép jó reggelt mindenkinek.

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek