jah csak eddig mikor csak a chf ment fel, az volt a sok okostojás mentsége, hogy az állam chf tartozása minimális, most viszont hogy 10% erösödött az euró, az államadósságunk is szépen megugrott
Javaslom megnézni mások hogyan csinálják:
A német sikerek titka (fontossági sorrendben:
- szakképzett munkaerő (minden évben küzdelem, hogy mindenkinek legyen tanuló helye, nálunk 1 millió szakmatanulásra képtelen analfabéta és nem látom, hogy végre elkezdenénk ezen változtatni)
- munkára rakódott költségek csökkentése (Ezt Matolcsi nem érti, pedig szakképzetlen munkaerő nem ér senkinek annyit amibe ma Magyarországon kerül)
- a foglalkoztatás rugalmasabbá tétele (sok ponton munkavállalói érdekeket sértett ott is, ezt nagyon helyesen megpróbálják bevezetni itt is)
- csökkentették a közfoglalkoztatást (helyette inkább támogatják a részmunkaidős foglalkoztatást cégeknél, MERT OTT FOLYIK ÉRTÉKTERMELŐ MUNKA)
- a tényleges átlagos nyugdijba meneteli kort növelték (ezt is helyesen megpróbálják itt is, de el kell felejteni a nyugdijas rendőrt mint a közmunkafelügyelőt, ha már vissza akarjuk őket hozni a munka világába, akkor csökkenteni kell a nyugdijat, pld. 100%-os nyugdij= csak 40 év munkaviszony után)
- magasszintű infrastruktúra (nálunk sok pénz elfolyt az értelmetlen reprezentációs épitményekre a múltban (pld. Nemzeti Szinház, 2004 után: Uniós pénzek elszórása, ahelyett, hogy autópálya vezetne minden főutvonalunkon.)
és -nagyon fontos- minden amit csinálnak azt előtte lemodellezik. Nálunk továbbra sincsen professzionális hivatalnoki, szakértői gárda a minisztériumokban. (Nem volt Gyurcsány idejében sem.) Ma már nem is szégyenkezünk emiatt. Hiszen ez is része a MAGYAR SZABADSÁGHARCNAK amit a józan értelem ellen folytatunk már 21 éve.
A kormány adósmentő intézkedései mozgásba hozhatják a bankpiacot. Amennyiben a forinthitelezési verseny beindul, annak nyertese az OTP lehet, de a multibankok passzivitása nyomán hosszabb távon akár Demján Sándor és Töröcskei István nagyvállalkozók bankja is piacot nyerhet. link
Mégis, nekik áll a zászló. Azt mutatják a kutatások, hogy a most is meglenne a 2/3. A többségnek tetszik, hogy van aki ki mer állni a nagytőke ellen.
Szóval stabil a fityesz úgy látszik.
Nálatok is?:)
"A végtörlesztés nyomán esetleg beinduló forinthitelezés ugyanakkor nem csak likviditás kérdése" - mondta el Kuti Ákos, az Equilor elemzője. A szakember szerint, ha egy adott banknál nagy arányú lesz a végtörlesztés, akkor az ebből fakadó veszteségek "elporlasztják a bank saját tőkéjét", és ha ezt nem sikerül pótolnia, az meggátolja az új hitelek folyósítását.
Tőkehelyzetét tekintve egyértelműen az OTP van a legjobb helyzetben a magyar bankszektorban, a tőkemegfelelési mutatója idén június végén 20 százalékos volt, jóval meghaladva a minimálisan elvárt 8 százalékos szintet, és ezzel Európában is az egyik legtőkeerősebb banknak számított (minél magasabb a tőkemegfelelés, annál erősebb és biztonságosabb egy bank). A takarékszövetkezetek közül több intézmény tőkeellátottsága a minimális szint körül van, az FHB tőkemegfelelési mutatója pedig félévkor 9 százalékon állt, ez utóbbi bank esetében tehát a piacszerzés szempontjából nagy kérdés, hogy hányan élnek majd a végtörlesztéssel, és ez mekkora tőkeveszteséget eredményez.
A pénzt szívja ki az állam minden honnan..és megszigorít, elbocsát..robogás a recesszió felé...itt növekedés nem lesz..aztán a fityisz les ki a fejéből, hogy nem kellene e 30% -ra emelni az Áfát?
ennyi a tudmomány itt is..pénzbehajtás mnyp lopás,válságadók, áfa bevétel emelés, új adók stb.. Ez nem nagy tudomány a pénzt elszedni mindenhonnan.
OTP részvényesek ide!