Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Placi82 2024. 05. 17. 21:08
Előzmény: #58698  somogyi
#58700
Demokrácia fellegvaraban Ukrajnaban igazán tarthat annak egy elnök választást egy népszavazással egybekotve. A kérdés csak annyi lenne hogy háború az oroszok kiuzeseig bármeddig tart, vagy egy komromisszumos beke BT(Biztonsági tanács) által felügyelve.?? Ez a népszavazási kérdés. Ennyi. 
És ha az Ukrán nép a háborúra szavaz akkor hajrá a végsőkig. Sőt adjon pénzt az EU fegyverekre 100 Mrd usd is ha kell. Meg én is támogatom, akkor. De ha a békére, akkor ne innen ugassunk már bele senkiházi nyugati megélhetési politikusok és fotelhuszarok. Mert ez így nem stimmel! 
Placi82 2024. 05. 17. 21:02
Előzmény: #58694  Csatar
#58699
2014 és Janukovicsos, Nulandos Majdanos bulit nem kellett volna rendezni. Hanem megvarni a következő valsztast. És a nép akarat dont. Aztán ott a keleti autonómia se ördögtől való, van rá precedens az egész világon koszovói albanoknal meg a NATO is támogatta, a Szerbek ellenében. Ott is lehetett volna ezt szépen moderálni Merkelnek, És Macronnak. De hát az USA nak nem tetszett a Minszki megállapodás, a Francia-Német protektoralassal meg főleg nem. Így ki is faroltak bole  USA nyomasra. Merkel be is vallotta hogy utana már csak a hulyites volt hogy menjen az Ukránok elkészítése a háborúra, ők már nem vették komolyan a Minszki paktumot. Tudod van olyan eset mikor a határokat rosszul húzzák be reszkető kezű alkoholista Szovjet partitkarok, aztán ebből bonyodalmak lesznek. USA nak még fehér Angolszász gringok se voltak ujmexikoban, Texasban, és a Kaliforniaban(Spanyolok mexikoiak, meszticek, indiánok,  voltak csak), aztán lazán magukhoz csatolták, Ne játszuk már a szűz lányt, Donyeck medencei (4-5 oblasztban lévő orosz nemzetiség  azért nem érezték magukat komfortosan Ukrajnában már sok évtizede. Ott legalabb nem 30 db gyorsan odavitt Jenki volt mint Kaliforniában 1846 ban.
És azóta is mit művel az USA a az erdekeiert viettnami háborúról kezdve Líbia, Szíria, Egyiptom, Irak, Irán, Afganisztán, egész DélAmerika pár evtizede 1900.as években. Ukrajnában is szép  virsaftot hozták össze. Nem gondolom, hogy az átlag Ukrán polgár jól jar. Azért van a diplomácia, ez olyan mint a cegvezetes, ha bukik egy üzletben, azért nem küldöm az egész céget utána a pokolba  és viszem totál csődbe. Hanem azt mondja az ember hogy innen allj és ne további veszteséget. Sok furgonba pakolt fickó már biztos hogy egy bekekotesre szavazna. 
somogyi 2024. 05. 17. 20:32
Előzmény: #58694  Csatar
#58698
ja meg putyinnak ez az állandó beavatkozása a világon midnenhol a választásokba, az ukránok mikor hol avatkozgatnak be ? sehol. 
mondtam már. nyitva a határ. lehet menni a demokrácia fellegvárába lelehet telepedni ott.
Sehmet
Sehmet 2024. 05. 17. 20:20
Előzmény: #58685  Istvan78
#58696
Nem egészen értem, amit írtál! Mindenre volt "reakcióm" csak elfelejtetted. De ez nem az első eset! Persze, a tények elég kellemetlenek, ellenérveit, cáfolataid nincsenek - ezért személyeskedsz, bélyegzel, minősítgetsz - ez vagy te.
Csatar 2024. 05. 17. 20:04
Előzmény: #58694  Csatar
#58695
De látom megy a mínuszolás a rubelesektől😄😄😄
Éljen a békepárti putler és a lavrov díjas sleppje!💕
Csatar 2024. 05. 17. 20:00
Előzmény: #58693  Placi82
#58694
Már megbántam...
Ukrajnában születtem, mert odajártak a szüleim egyetemre, sok barátjuk van ott, mai napig tartjuk/tartják a kapcsolatot velük. Sőt, nemzetközi kapcsolatokon diplomáztam és nem az utóbbi 2 évben figyelem az ukrán helyzetet érdeklődéssel.
Hatalmas az orosz dezinformációs kampány az egész világon, putlerék kavarják a sz@rt, ahol tudják...
Egyszerű a képlet putler megtámadta Ukrajnát és nem most, hanem már 2014-ben. Már akkor meg kellett volna állítani, de az egész világ félrenézett. Ha akkor megállítják, akkor most nem lenne háború.
Ha orosz propagandára vagyok kíváncsi, akkor eredetiben nézem azt.
Szép estét!
Placi82 2024. 05. 17. 19:48
Előzmény: #58692  Csatar
#58693
Ejj, dehogy éljen. Mi éljünk békében. Globális háborúra már 70%eselyt adok, A helyzet fokozódik. Nem poenkodok.. De azért valaszolhatnal, orosz kontra ukrán és nyugati liberális média propaganda eroegyensulya/és terjedése szerinted tényleg az orosz felé billen, az az erősebb és elterjetebb a globális világban? Mert szerintem nem. Vagy ha a válasz erre blablabla akkor, minek szól hozzám, én se sertegetttelek. 
Csatar 2024. 05. 17. 19:36
Előzmény: #58690  Placi82
#58692
blablablabla
Éljen a békepárti putler és a lavrov djías sleppje!💕
Placi82 2024. 05. 17. 19:34
Előzmény: #58687  Csatar
#58691
56 őt meg hagyjuk. Megszerveztek a ciruburit, az Aztán bebiztattak minket. És otthagytak a sz. rban. Aztán a szovjeteknek felajanlottak, hogy Szuezert, abbahagyjak a szarkavarast, és nem avatkoznak be Magyarországon  ha jönnek az orosz tankok visszallitani a régi rendszert. Egy jó kis üzleti  alkupoziciot ért a magyar forradalom. Sajnos ennyi. Annyi haszna volt, amit nem az USA nak koszonhetunk, hanem a szovjet vezetés belatasanak hogy  (Rosen) Rakosi Mátyás helyett jott a korrektebb Kádár és vele a gulyás kommunizmus. És élhetőbb lett a rendszer az átlag embernek, mint Rákosi és "hasonszorű" sleppje alatt volt. 
Placi82 2024. 05. 17. 19:22
Előzmény: #58687  Csatar
#58690
Haverom is beszél/ír Oroszul és Ukránul is sőt katona is volt a voroshadseregben, Afganisztánba, Kazahsztanban, utána Dnyeszter melletti határon allomasozott, etc.. utána, meg atkerult az Ukrán hadseregbe. Ott is szolgált pár évet. Már vagy 15 éve magyar állampolgár. Hisz Karpataljai igazi magyar ember. Szokott storyzgatni, ha van ideje. Orosz propaganda 1 egység, ukrán propaganda 3 egység(azt sokkal jobbnak, és szevezettebnek, profinak, lelkesitobbnek, tartja, mint a bicebóca Oroszt) (Esetleg nezhetnel Ukrán csatornákat is, ha oroszul tudsz, akkor az Ukránt is megerted nagyjából, arról akkor mi a véleményed? ). A nyugati mainstream pedig 10 egységnyi.:)) Ennyi. Persze hogy van orosz propaganda igen ám, de az oroszoknak  szól az oroszoktol. Aki nem tud ciril betűt olvasni ahhoz nem jut el a propagandajuk. Én például nem ismerek egy betűt se. Itt Mo n egy kicsit más a helyzet, mert minimális eljut, azaz vitatva van a liberális  mainstream , de szerinted mennyi orosz propaganda(Orosz álláspont, nézőpont) jut el Nemetbe, vagy Hollandiába, vagy Dániába, Norvégiába etc...?? Na? Szerinted mennyi? Zéró. Ukránoknak és nekünk EU ba viszont USA bol jön a kotta..... No ez egy érdekes dolog. 
Csatar 2024. 05. 17. 19:20
Előzmény: #58688  Murdoch
#58689
Na és? Huhhh, no komment.
Murdoch 2024. 05. 17. 18:16
Előzmény: #58687  Csatar
#58688
Na és? Hány embert érnek el? Mert a nyugati közösségi platformok milliárdokat.
Csatar 2024. 05. 17. 17:49
Előzmény: #58686  Placi82
#58687
Ugye te most viccelsz? Beszélsz oroszul? Én felsőfokon és amit előadnak az orosz TV-ben, ahhoz képest a náci propaganda sehol nincsen. "Kedvencem" Szolovjov és Szimonján, akik napi szinten 3 órában főműsoridőben tolják a hazugságokat, atommal fenyegetőznek és az 56-os forradalmat náci felkelésnek tartják, "felszabadították" többször Magyarországot, Lengyelországot és Ukrajnát stbstb. Az oroszok csak ezt tudják nézni...
Placi82 2024. 05. 17. 17:34
Előzmény: #58681  Murdoch
#58686
"" Totalitárius cenzúra megy a neten, az orosz propaganda ehhez képest kisdedóvó szintjén van."" 
Tűpontos megfogalmazás. Teljesen így van! Többször mondtam hogy a neoliberálisok vérprofik 200 éve a propagandaban. Vérprofik...Ezek 2 gerlice párt is ussze ugrasztananak.... :) Az Oroszok meg egyszerűen luzerek a propaganda terén. De tényleg  zérók. 
Ha pedig valaki most a múltbeli  kommunista propagandaval jön, hogy az azert profi volt, akkor annak ajánlom a történelmi kutatói munkát ebben a témában. Azaz hogy a kommunista propaganda, anno mennyire volt echte orosz szarmazasu😉
Istvan78 2024. 05. 17. 14:24
Előzmény: #58683  Sehmet
#58685
Szépen összemosol dolgokat, relativizálsz, a kényelmetlen kritikákat kihagyod:
- autokrácia kiépítése, hatalomgyár, propaganda gépezet működtetése annak érdekében, hogy a választó meg legyen vezetve és a Fidesz maradhasson hatalmon - erre soha nincs reakciód
- a 2002-2010 közötti időszak és az elmúlt 14 korrupcióját összemosod. Ha reálisan értékelnél, lát nád, hogy nagyságrendi különbség van
- gyűlölettkeltése az EU ellen, mert korlátokat akar szabni az autokrácia és korrupció ellen  erre nincs reakció
- keleti autokratákkal barátkozás, az őr érdekeik kiszolgálása az EU és NATO helyett - nincs reakcó
- lefelé csúszás a környező országokhoz képest, Lengyelo., Románia, Bulgária, Horváto.-nincs reakció
 oktatás és egészségügy leromlása - nincs reakció


Ez vagy te!


Murdoch 2024. 05. 17. 13:14
Előzmény: #58673  bigyula
#58684
Kissé off, de annyira nem és még a múltkorihoz:
https://www.theguardian.com/world/article/2024/may/17/new-caledonia-riots-protests-noumea-out-of-state-control
Az egyik hülye francia sajtóban olvastam egy felmérést, miszerint ez a fehér emberek elleni rasszimus. És most mennek ezrével a biztonsági erők leverni a függetlenségpártiakat. Ennyit erről. 
Sehmet
Sehmet 2024. 05. 17. 12:45
Előzmény: #58675  Istvan78
#58683
Szerintem éppen a liberalizmus és Orbán politikájának besorolásáról vitatkoztunk. Az, hogy mi a "kulcskérdés", a választók majd eldöntik, mint ahogyan - a hivatkozott ügyek ugye már a 2022-es választáskor is ellenzéki kampánytémák voltak - a választók eldöntötték jó két éve. Aztán majd meglátjuk, mi lesz. Egyébként amit leírtál, azt akár a 2010 előtti kétszer négy évre vonatkozik inkább, amikor egy focimeccsen életveszélyes stadionokban voltak az emberek, beruházás nélkül is állmcsőd előtti helyzet alakult ki 2008-ban - amire a pénzügyi/reálgazdasági válság nem magyarázat, mert máshol IMF hitel nélkül is kezelni tudták a problémát - , aztán akkor is volt korrupció (Hagyó, 4-es metró, stb.), amit a választók már "beáraztak", most legalább közbeszerzési eljárások vannak. 2010 előtt csak a szoci-liberális koalíciónak volt gazdasági holdudvara a félresikerült, vagy talán tudatosan így alakított privatizáció miatt, és médiuma is csak a szoclib oldalnak volt, stb. Érdekes, hogy azt nem tartjátok problémának. De mindegy - azért a víz az úr!
Sehmet
Sehmet 2024. 05. 17. 12:36
Előzmény: #58673  bigyula
#58682
Fogalmam sincs, de "irigylem" azt, aki mindenre tudja a tuti választ. Persze, a véleményében megnyilvánuló saját igazsága bizonyára megérthető.
Murdoch 2024. 05. 17. 12:17
Előzmény: #58680  hekki
#58681
Itt ezt nem fogják megérteni, azt se, hogyan működik már a világ, kissé tömör lesz, de sebaj:
https://www.nakedcapitalism.com/2024/03/google-censorship-ai-run-amok-threatens-demonetization-over-a-navigation-page-with-no-ads-an-article-on-a-foreign-policy-best-seller-deemed-anti-vaxx-and-more-flagrant-errors.html
Totalitárius cenzúra megy a neten, az orosz propaganda ehhez képest kisdedóvó szintjén van.

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók