Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2024. 01. 21. 12:07
Előzmény: #54056  Zsombéki
#54060
Mizujs a fronton? Nagyon offtopik ez már, ha Spöttle van a célkeresztben. 
Zsombéki 2024. 01. 21. 12:07
#54059

Ez nem pár ezres Afd tüntike!
Több százezer ember vonult utcára, nem szeretik a nácipártszerű szélsőségeseket:
https://www.portfolio.hu/global/20240121/negyedmillio-ember-vonult-ki-a-nemet-utcakra-szombaton-es-ez-meg-csak-a-kezdet-664215
Jó, hogy a békepárti többség is megmutatja magát!
Sehmet
Sehmet 2024. 01. 21. 12:06
Előzmény: #54054  Törölt felhasználó
#54058
Akkor ez mi, és kire vonatkozik? "... köztük van ő is." A hozzászólás előzményét tekintve - #54047# - egyértelmű - nekem.
Törölt felhasználó 2024. 01. 21. 12:05
Előzmény: #54047  totoro
#54057
A nők sorozása (is) ott van a törvényhozás előtt, ne mondd, hogy nem halottad. 
A sorozási gyakorlat már több videón látható. Nem én sorozok erőszakos módszerekkel, ne rám legyél mérges. 🥂🕊️
Zsombéki 2024. 01. 21. 12:02
Előzmény: #54052  Sehmet
#54056

Tán te is rajta vagy valamelyik képen, ezért lettél ennyire ideges?
Az orosz követség tele van kémekkel és diplomaták is dolgoznak ott, nem olyan hülyeség azt állítani, hogy a követségi fogadáson készült képeken mindkettőt megtalálni!
Spöttéről meg nyilvánvaló, hogy segíti az oroszokat, a legutóbbi dombaszi látogatása is ezt támasztja alá, ő is ott pózerkedik putler képe alatt:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=646468737524495&set=pb.100064841222290.-2207520000&type=3
Törölt felhasználó 2024. 01. 21. 11:59
Előzmény: #54052  Sehmet
#54055
Ne is törődj vele, ez a találat is annyira pontos, mint a Kijev Szelleme győzelmi jelentései. 🕊️🕊️
Törölt felhasználó 2024. 01. 21. 11:57
Előzmény: #54052  Sehmet
#54054

Ha végignéztél volna pár képet, akkor nem írsz ekkora hülyeséget!
Lapozz tovább a gyerekzsúron, talán egy egyenruha felismeréséhez még cimzetes egyetemi tanárnak sem kell lenni!
Nem léptem át, mert nem azonosítottam senkit, egy jogásztól többet várok!
Istvan78 2024. 01. 21. 11:46
#54053
Érdekes, hogy a "békepárti" Putyin hagyja, hogy Medvegyev elvtárs az ukrán nép kiirtásáról beszéljen. Merthogy azok ősi orosz földek és az egész népnek bele kell egyezni az annekcióba vagy a halál. Ehy volt elnök és miniszterelnök 30 millió ember kiirtásáról beszél.
Na oroszpárti trollok, mi újság a békepárti oroszokkal?
Hogy másról ne is beszéljek, a Habsburg birodalomhoz ill. Lengyelországhoz tartozó, ma Ukrajna részét képező területek is ősi orosz földek. Meg persze Kárpátalja is.
Sehmet
Sehmet 2024. 01. 21. 11:04
Előzmény: #54050  Törölt felhasználó
#54052
Ja, persze! Legalább ekkora kamukat ne írjál, mert nevetséges és hiteltelen leszel/vagy, ha azt állítod, az itt fórumozók közül valamit felismersz és azonosítod azzal a szöveggel, hogy "kémekkel, diplomatákkal, őket segítőkkel, magyarok orosz feleséggel, orosz feleségek,  orosz követségi pózolások, a Magyar Néphadsereg légierejének egyenruhájában pózoló levitézlett nyuggerekkel stb. köztük van ő is." Ez már megint egy red line átlépése nemcsak a Fórum Házirendje, hanem a te hitelességed vonatkozásában is!
Sehmet
Sehmet 2024. 01. 21. 11:00
Előzmény: #54039  Dehogynincs
#54051
Így igaz, a háborúk a hátország(ok)ban dőlnek el.
.
Tökéletesen igaz, a Szovjetunió Reagan blöffje, az 1983. március 23-i nemzetbiztonsági beszédében, bejelentette a stratégiai védelmi kezdeményezést ( Strategic Defense Initiative) miatt omlott össze, mivel a gazdaságilag amúgy is komoly gondokkal küzdő Oroszországban a gerontokrácia ezt már nem tudta kezelni.
.
Éppen a fentiek miatt tudomásul kellene venni, hogy az ukrajnai háború sem a harctéren fog eldőlni a haditechnika minősége alapján, mivel Ukrajnának a nyugati államok által átadott fegyverek minősége - a mennyiség korlátai miatt - véges, amit az orosz mennyiség e kevésbé korszerű haditechnikai eszközökkel és technológiával felülít, hanem az USA és Oroszország megállapodásában, amiben nem kizárt Ukrajna területi veszteségének elfogadás azon célból, hogy Ukrajna valóban független, önálló ország legyen pufferzónaként Oroszország és a NATO között, mert akkor az oroszbarát keleti résszel nem lesznek gondjai, és az újjáépítésre tud koncentrálni. Ez is a megállapodás tárgya lehet.
Törölt felhasználó 2024. 01. 21. 10:57
Előzmény: #54047  totoro
#54050

https://www.facebook.com/russkaposvar/
A pf szabályzata tiltja, hogy a nick mögött álló embert beazonosítsunk, így nem teszem meg. 
Több 100 kép van fenn, kémekkel, diplomatákkal, őket segítőkkel, magyarok orosz feleséggel, orosz feleségek,  orosz követségi pózolások, a Magyar Néphadsereg légierejének egyenruhájában pózoló levitézlett nyuggerekkel stb. köztük van ő is.
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 01. 21. 10:52
#54049
Szergej Lebegyev: A posztbirodalmi rasszizmusról
LXVI. évfolyam, 9. szám, 2022. március 4.
https://www.es.hu/cikk/2022-03-04/szergej-lebegyev/a-posztbirodalmi-rasszizmusrol.html
...
Van itt egy sajátos paradoxon, Oroszország lakosságának jelentős részét nem orosz nemzetiségű népesség képezi. A paradoxont azonban, úgy vélem, feloldja, hogy az Oroszországi Föderáció lakosa a birodalom által „megemésztett” ember, egy meghatározott nemzetiségi és kulturális politika terméke, aki meg van fosztva történelmi koordinátáitól, árva és függő ember, aki hozzá van szokva az erősebb jogához, a maga és mások megalázásához. ...
Oroszország háborúja Ukrajna ellen egyúttal az orosz kultúra morális és humanitárius csődje. A kultúráé, amelynek számos legjobb képviselőjét – Dosztojevszkijtől és Bulgakovtól Szolzsenyicinig és Brodszkijig – szintén megfertőzte a birodalmiság e vírusa, az orosz nyelv „felsőbbségéről” és különleges jogairól vallott elgondolás. Most, amikor maga az „orosz” és „oroszországi” szó hosszú évekre megvetést fog kiváltani, nekünk, oroszországiaknak – ha csakugyan meg akarjuk teremteni, legalább elméletben, annak előfeltételeit, hogy Oroszország veszélytelen szomszéddá váljon – az alapoktól kezdve át kell értelmeznünk a kultúránkat, a történelmünket, a politikai berendezkedésünket.
A világnak nem egyszerűen Putyin nélküli Oroszországra van szüksége. A világnak birodalmi tudat nélküli Oroszországra van szüksége. Napjainkban sok orosz ismerősöm és barátom bocsánatot kér az ukránoktól. Én úgy gondolom: korai még a bocsánatkérés. Nekünk, Oroszország polgárainak még nincs erre jogunk. Ez a jogunk csak akkor jelenik meg, amikor azok az állami bűnözők, akik jelenleg országunkban hatalmon vannak, bíróság elé állnak, és elnyerik méltó büntetésüket. Ha pedig nem nyerik el – nem lesz nekünk bocsánat.
2022. február 28. Soproni András fordítása.
(Szergej Lebegyev orosz író, Augusztus gyermekei és A Debütáns című regénye a Helikon kiadásában jelent meg.)
Törölt felhasználó 2024. 01. 21. 10:49
Előzmény: #54040  Shortelek
#54048

Videók is voltak, orosz katonai bloggerek elismerték, hogy valós a felvétel.
Szerintem van az a szint, ami alá nem kell lemenned.
Érdekes, hogy ütötte ki a Bradley a T90M-et, egy negyven éves NATO IFV a legmodernebb orosz tankot.
A másik kérdés Armatákkal mi van? Akkora volt az arc velük kapcsolatban, most pedig még annál is nagyobb a csönd.
totoro
totoro 2024. 01. 21. 10:47
Előzmény: #54044  Törölt felhasználó
#54047
Nem unod még ezeket a hazugságokat amiket nap mint nap tolsz? Bicskanyitogató már a stílus is, a tartalom meg hányinger. Megnéznék rólad egy képet, mert el nem tudok képzelni ezek mögé a gondolatok mögé emberi arcot.
Sehmet
Sehmet 2024. 01. 21. 10:46
#54046

Bizonyára az ukrán háborúval kapcsolatos fegyver/lőszerszállítás céljából ment Észak-Koreába. De azért korábban, 1989-ben még Feri is ment Észak-Koreába, de nem fegyverért, hanem - a visszakereshető - Reform cikke alapján "A phenjani út nem üdülés, hanem igenis politikai misszió!"
.
https://www.portfolio.hu/global/20240121/olyan-orszagba-latogat-putyin-ahova-nem-sok-kulfoldi-vezeto-teszi-be-a-labat-664209
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 01. 21. 10:14
Előzmény: #54043  Murdoch
#54045
Így van. Tényleg nem hiszed, hogy átgondoltam. Úgy gondoltam át, hogy nem hiszed.
Milyen határokon belül tartanak milyen dolgot?
Szerintem egy független országban háborúznak, egy olyan országban, amelyiknek határait vagy egy fél tucat dokumentumban elismerték, köztük a budapesti memorandumban is.
A nukleáris fegyverek bevetését én sem zárom ki, de éppen az oroszok és ukránok tanulták meg legjobban a saját bőrükön, hogy mit is jelent gyakorlatban egy békés atomcsapás (Csernobil, 1986).
Benne van Ukrajna bukása is, de ebből az oroszok csak annyit tanulnak meg, hogy érdemes agresszorkodni.
Életem első felét olyan országban éltem le, amit megszállt a vörös hadsereg. Béke volt, de egy megszállt ország békéje. Koncentrációs táborban és vasfüggöny mögött is lehet élni, de nem kívánom senkinek.
Én is tudom, hogy vannak BRIC országok, de van a nato és az eu-is.
Törölt felhasználó 2024. 01. 21. 09:28
Előzmény: #54043  Murdoch
#54044
Ezek akkor is tapsikolni fognak, amikor a nőket fogják erőszakos mozgósítással begyűjteni zelenszkij droidjai... 
Ők majd jól megvédik szerintük az "európai értékeket". 
Mindenesetre 50.000 női katonaruha már beszerzésre került. 
A gyerekeknek majd a pszichológus elmagyarázza, hogy miért kellett zelenszkij bácsi háborújába menni anyának. 
Az "amerikai" búza-és kukorica földekért... 
Murdoch 2024. 01. 21. 09:12
Előzmény: #54039  Dehogynincs
#54043
Nem hiszem, hogy átgondoltad. Az oroszok a határokon belül tartják a dolgot, kínosan ügyelve arra, hogy véletlenül se eszkalálódjon a helyzet. A hitleri időszakkal nem vetném össze, ha ilyen irányba indulnának el a ruszkik, rengeteg szövetségest elbukna. De nincs is értelme erről beszélni, mert ha meg a nyugat átlépné a piros vonalat, katonákat küldene Ukrajnába, támadná Oroszországot a legmodernebb fegyverekkel, akkor nem zárnám ki a taktikai nukleáris fegyverek bevetését. Arról nem beszélve, hogy elhiszem, hogy te nagyon szívesen bedarálod az ukránokat, vmi kétes indok miatt, de abban a pillanatban, ha ez amerikai, európai életeket is érint, buknak a kormányok. Maga Biden, Blinken is kijelentette, hogy a mostani helyzet mennyire faxa az amerikai hadiiparnak és arról is ment a mantra, hogy még csak nem is amerikaiak esnek el. Az egész helyzetet Európa szívja meg, de ez már most is látszik.
Most az van, hogy egy bizonyos határig támogathatod Ukrajnát fegyverekkel, de ha nem jössze az általad vizionált győzelem, akkor Ukrajna akár teljesen elbukik. És most ez a valószínűbb. Másrészt kőkeményen beállt az oroszok mögé Kína is, nekik is van bőven sérelmük, ha elhúzódik a háború, az iszonyú emberveszteséget jelent az ukránoknak is, bármennyire is bagatellizálva van itt a helyzet a fórumon. 
A csillagháborús dologgal igazad van, de van egy rakat nyersanyaguk, az oroszok lettek Kína legnagyobb beszállítója az energiahordozókat tekintve. Ömlik a pénz az oroszokhoz, GDP is pluszban lesz jó darabig, az életszínvonaluk meg vmennyire romlik majd, de ők ezt kibírják. És ott a BRICS, az majd kisegíti őket.
Shortelek 2024. 01. 21. 08:55
Előzmény: #54041  Murdoch
#54042
Minél több ilyen történet kellene.
Murdoch 2024. 01. 21. 08:51
Előzmény: #54040  Shortelek
#54041
Népies történet az arra fogékonyaknak, minden napra jut egy. 

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek