Mostanra "szinte pipre pontosan" kész lett a 3-as szerkezet (2 pont). Jöhet(ne) a felpattanás.
Ugyanakkor egy kis megnyúlással mehetünk tovább le a célárig. Fibo szint is támogatja ezt a verziót.
Esélylatolgatás:
1. 2,72-es szintről visszapattanhat
2. 2,695-ig esik, majd visszapattan, ezt tartom valósínűbbnek.
3. Nagyon rossz NG jelentések esetén öt hullámban esek tovább kb 2,589-ig
4. 1-2 pont célára is kb 2,589
Kérdés: nem jelentettek mostanság hurrikán veszélyt a mexikói öböl térségében?
köszi a válaszodat. szerintem egyszerű ez. mindig használd a stop-ot. ha irányt választasz és nem arra indul, akkor szálljál ki azonnal. ez nálam 5%-ot jelent. ennyi
Ajanlom ennek a megnezeset.
McClellan az olaj arat a Mex.pesohoz hasonlitja, mint olaj-devizahoz; es megnezi, hogy kereskednek a nagy spekulatorok azon.
A kovetkeztetesei fontosak.
bebi_csibe: Majd nézd meg, hogy hol fog nyitni a wti árfolyama hétfőn, kb. 2% pluszt fogsz látni. De ne örülj, mert a certid ugyanannyin fog állni mint pénteken, mert ez nem valós elmozdulás, csak átáll mindenki a következő lejáratra. Aztán ha megint lecsorog a pénteki árra, akkor máris csodás bukóban vagy, pedig ugyanott áll az olajár, mint ahol vetted.
- Nem a certi lejáratakor, hanem a mögöttes kontraktus lejáratakor havonta. Ez az un. szorzóban mutatkozik meg. link
- A certi HUF-ban van nyilvántartva, míg az alaptermék USD-ben denominált. Ezt figyelembe vetted?
- Van itt némi magyarázat: link
- How to Invest in Structured Products: A Guide for Investors and Asset Managers
szerző: Andreas Bluemke
Részlet:link
7.3.4 fejezet idevágó.
Egyáltalán nen szimpatikusak nekem sem ezek a certik. Úgy látom, hogy apránként kicsiket lehet velük keresni és sok biztonsági tartalék kell hozzá. Rollover, korlát ár, nagyon megnehezíti az ember dolgát. Nem tudnék megélni, a kereskedésből és ha nem lenne stsbil munkahelyem, már rég nulláztam volna én is. Nagyob ügyes aki ebből él tizenéve...
A contango (link jelenség erodálja folyamatosan a tőkét. Amennyiben a certik nem naponta súlyoznak újra, mint az ETF-k (bár én inkább azt gondolom, hogy ugyanúgy működnek), akkor is megjelenik a probléma lejáratkor, mert tovább kell görgetni a kontraktust. Ilyenkor eladják a meglevőt és megveszik a következő határidőt (rendszerint) drágábban. Máris megjelent a veszteség.
Az tőzsdei árupiacon nincs prompt ár. Az összes kereskedhető termék származtatott.
Ezért aztán azt gondolom, hogy jobb, ha a kereskedni szándékozott termékben jelentős kitettségű vállalatok papírjaiból képzett ETF-fel kereskedsz. Olaj esetén olajvállalatok, arany esetén aranybányászok stb. Ezzel a vállalatspecifikus kockázatot porlasztod, csak a szektorhoz kötődő kockázatokat kell viselni.
Árupiacon nincs hozam, osztalék, vállalati érték ill. bv növekedés, csak a mindenkori szentiment.
A már korábban is említett "tuti" közeli 4-5 helyzet döntő része (80%-a) október és március között, tehát leginkább a fűtési szezon alatt szokott lenni... A jó beszállóhoz ekkor a technikai elemzés mellett a minőségibb és használható funda hírekbe is kapaszkodhatunk.
Természetesen, ha beleillik a ker. stratégiádba (és adott a profi rendszer és termékskála), akkor az év bármelyik időszakában havi szinten is van 4-5 rövid alkalom a "könnyű pénz" -keresethez :)
"Ne tegyünk már úgy, mint ha évi 20-30 % mozgás tőkeáttét nélkül nem lenne elég egy (kezdő) befektetőnek.
WTI 50 $-ig visszamászna meg is lenne a 20% nyerő. "
HA ilyen egyszerű lenne, akkor minden "misimókus" befektető ezzel próbálkozna! Amennyiben szerencséd van, akkor elsőre nem jön össze a befektetésed. Azonban, ha mégis sikerül még a spekus karriered legelején lehalásznod a 20%-ot az olajpiacon, akkor szinte tuti, hogy előbb-utóbb "kitöm a piac", s úgy leátlagolod a pozidat (higítás), hogy nem jössz ki belőle csak aprópénzzel.
Miért ne mehetne le a WTI 30 usd alá? (s onnan emelkedne 30-40%-ot) Jelenleg minden ország annyit termel ki, amennyi a "csövön kifér". Kőolaj-felesleg dögivel. OPEC kvóta csak a mesében. USA palakitermelők se pánikolnak. A keresleti oldal valószínűleg nem fogja ebben az évben (és jövőre sem) megtámasztani a világ kőolaj-piacát. Továbbá ne felejtsd el, hogy a long-osok éves szinten 23% hátrányban vannak az árutőzsdén. (long certi-ben ennél valószínűleg nagyobb a "gebasz"). Vagyis az idő a pénztárcád ellen dolgozik.
Törölt felhasználó2015. 08. 15. 00:15
Előzmény:
törölt hozzászólás
#1601
A jelenlegi árutőzsdei árazásban min. 25%-ot buksz a long certivel 1 év alatt tőkeáttét nélkül! (változatlan crude oil árak esetén, tehát csökkenésről még nem is beszéltem...). Vagyis ha hosszú időtartamra beragadsz, akkor "nincs mentség" :).
Olaj és Gáz
Ugyanakkor elég jó kis forgalom megy bennük, certiben is és forexen is és jók a lehetőségek is benne (nyerni is és veszteni is.) :)
Lehet a kutya sem jön be, meg látjuk.