Topiknyitó: Törölt felhasználó 2013. 03. 08. 10:00

Olaj és Gáz  

Lehet én vagyok béna, sőt biztos, de én nem találtam itthoni pörgő olaj topicot. gázt igen, de nem nagy forgalommal.



Ugyanakkor elég jó kis forgalom megy bennük, certiben is és forexen is és jók a lehetőségek is benne (nyerni is és veszteni is.) :)

Lehet a kutya sem jön be, meg látjuk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 01. 25. 13:14
Előzmény: #4739  Törölt felhasználó
#4740
Most nincsen Rafis certim, sikeresen kiráztak az aljnál.
Óráson követtem lefelé, az árfolyam-14 órás átlag-50 órás átlag tekergőzését figyelve.
Elsőnél kerestem ez alapján, 2.-nál nem adtam el amikor az 14-es, meg az árfolyam fölé szúrt az 50-esnek.
A vége bukóban adás lett, utána jött a pénteki kilövés.
Törölt felhasználó 2016. 01. 25. 13:08
Előzmény: #4738  Törölt felhasználó
#4739
szinte a pénteki záron van most..
Helyette van bármi olajosod? Rongyon kívül:)
Törölt felhasználó 2016. 01. 25. 13:01
Előzmény: #4737  Törölt felhasználó
#4738
2x tradeltem benne, nem pontosan követi.
Pénteken, azt hiszem verte emelkedésben az Investing-en szereplő %-ot.
Törölt felhasználó 2016. 01. 25. 12:55
Előzmény: #4733  Törölt felhasználó
#4737
Uraim,

Valaki felhomályosítana?:)
Vagy Ti mást kereskedtek?
-bubu-
-bubu- 2016. 01. 25. 12:18
Előzmény: #4734  eurocent
#4736
köszönöm,

figyelemmel követem a meglátásaid ,

pt81 2016. 01. 25. 12:09
Előzmény: #4734  eurocent
#4735
Azt szabad tudni, hogy a kisebb fibo-t miért oda húzod?
eurocent 2016. 01. 25. 11:51
Előzmény: #4721  -bubu-
#4734
WTI 15min: link
Elvileg felküzdi magát 31,8-32,36 szintig (de nem kötelező, viszont jó megerősítés lenne), utána lefordul 29-ig.
Amennyiben mostantól izomból átviszi 32,74-et, akkor az előbbiek negálva.
Törölt felhasználó 2016. 01. 25. 11:46
#4733
nem értem. reggel néztem az rcbrentoil-t és az áresésnek nyoma sem volt az árjegyzőnél, legalábbis mértékben. 10% brent esés után 1%-kal volt olcsóbb.
Hogy van ez?
Törölt felhasználó 2016. 01. 25. 11:44
Előzmény: #4730  pomperj
#4732
Pompi! Itt vannak ezek a kibertámadásos, algoritmus ellopásos témák... Miért itt jelennek ezek meg szerinted? Ne kereskedj túl jó hatásfokkal mert lemeszelnek az lesz a vége!:)
Törölt felhasználó 2016. 01. 25. 11:39
Előzmény: #4730  pomperj
#4731
Nezd mi ertjuk, hogy 1 bizonyos szuron keresztul kell vizsgalni a gazdasagi hireket...
Nem itelem el a gazdasagi hircsatornakat, mert ok is a nezettsegbol ll. a reklam bevetelekbol elnek...
Ki szeret rossz hireket hallani???
ki az aki onkent fegyelmezo magat esetleg megszoritasokat hajt vegre...
hanyan probalnak meg tobbet megtakaritani, hogy idos korukra biztosabb, jobb eletszinvonalat tudjanak maguknak biztositani...

az esetek tobbsegeben nem az a jo ami konnyu es egyszeru, viszont nem art elgondolkozni, hogy bizonyos aldozatok aran talan erdemes kisebb nehezsegekkel szembe nezni...egy nagyobb cel remenyeben.

Kit erdekel, hogy a GE hany embert bocsajt el vagy a Walmart, esetleg hogy az itteni kikotoi logisztikai ceg megvalik 500 dolgozotol...(en ezekre odafigyelek, mert puzzle darbkaknak szamitanak) a gazdasagi hirekre amit 1 egyetemrol kijott emberke nehany ev tapasztalattal rendelkezo,de eleteben talan soha nem dolgozott valodi munkat es a tv-n kepes a propagandat ismetelgetni visszamondani mint 1 papagaj...na azzal sokra megyunk...
szerinted ha megkerdezunk embereket, hogy mit tudnak a Deutsche Bankrol mit fognak mondani....
meg sem kell nyitnom a folderemet,de emlekszem, hogy mi mirol beszelgettunk mi ketten nezd meg az arfolyamot most hol van...
-hanyan gondolkoztak el azon, hogy a DBK a nemet GDP 20-szorosanak megfelelo derivativ pozikkal rendelkezett ill. rendelkezik...
-es azon, hogy levaltottak a ceg vezetoit...
-majd a cegnel nyomozok jelentek meg (errol is irtak a pf-n)
-arra hogy tobb ezer, tizezer dolgozotol valtak meg ill. kivannak megvalni
-arra hogy a lakossagi uzletagat csokkenteni akartak, akarjak

es nem reg jott a meglepetes, hogy mekkora veszteseget szenvedtek el!!!

Tenyleg akkora meglepetes volt e??? talan koteleseguk lett volna mindenkinek szolni hogy mi tortenik a szinfalak mogott...

Szoval minden velemenyt ill. hirt annak fuggvenyeben celszeru hasznalni, hogy honan ill. kitol szarmazik, a hazi feladatot pedig mindenkinek el kell vegezni...
;)
pomperj
pomperj 2016. 01. 25. 11:10
Előzmény: #4725  Törölt felhasználó
#4730
Tudod, azert a funda-hivok optimizmusa nem semmi.

1)A 2015 evi SP500 profit varakozas 125 USD volt a tavalyi 107rol, fel +18%. Mostanra az latszik, hogy talan 114 lesz.

Ez az evveji 2043 SPX szintrol vissza-osztva P/E=18 koruli szam, szoval a 13-14 P/E-s sokeves atlagszam felett van, jo 25-30% korul.

A kozpekategorias meretu cegeknel a P/E inkabb 21, a kicsik atlaga meg 22.

Szoval, van egy frankon tulertekelt piac.

2)A 2016-os evre nagyon felnek profit kilatasokat kozze tenni. Mert se a bevetelek nem latsznak noni, se az aktivitas nem erosodik, se a hatekonysagban nincs sok tartalek.

Szoval, szereny 5-7% profit novekedes a legtobb prognosis, es nagy tornamutatvany megindokolni a miert-et.
Es tudjuk regota, hogy ev elejen ezek vadul optimistak ahhoz kepest, ahogy az eve vegeken ki szokott nezni.

3)A P/E kilatasok meg vilagosan negativak. Az aligha fog noni; a novekedeshez kedvezobb uzleti kornyezet kene.
A FED emelt, es ha nem emelne tovabb, az akkor se pozitiv hatasu ra. A kotveny piac feszultsege meg arra utal: vagy a hitekepssegnek kell nagyot javulni, vagy az SPX-nek zuhanni; remes nagy a divergencia.
Dehat, mitol none a cegek hitelkepssege?
A Junkbond mufaj tele Energia-Anyag cegekkel, es egyre no. A hozam-spread +7% a treasuryhez kepest; vajon mekkora lehet a feszultseg novekedese, mielott elszakad es bedol egy csomo?

5)Na, ehhez kepest megkerdeztek igy eb elejen 30 expertet, hogy mit var 2016 evre SPX-ben?

es MIND, mind azt mondta: a piac emelkedni fog.

No comment.

Törölt felhasználó 2016. 01. 25. 11:04
Előzmény: #4727  Törölt felhasználó
#4729
Az olaj? Pont ott jár, ahol lennie kell. Öröm nézni.

:ÐÐ
Törölt felhasználó 2016. 01. 25. 11:02
Előzmény: #4726  Törölt felhasználó
#4728
Nagyon szívesen adok bárkinek nyilvános kereskedési ötleteket, de csakis saját elhatározásomból és nem pedig "rendelésre". Főleg nem f*szméregetős felszólításra.

:)))
Törölt felhasználó 2016. 01. 25. 10:32
Előzmény: #4724  Törölt felhasználó
#4727
ne bosszankodj GYULÁM! Inkább azt mond meg, hogy hol jár az olaj! Jó?:)
Törölt felhasználó 2016. 01. 25. 10:29
Előzmény: #4724  Törölt felhasználó
#4726
gyuszi szerinted emelkedo vagy eso trendben vagyunk (dax,nasdaq,s&P)???

ha pedig ismered az iranyt akkor melyik iranyba kell kereskedned???

es a gyakorlatban melyik iranyban kereskedsz???
;)
Törölt felhasználó 2016. 01. 25. 10:23
Előzmény: #4719  Törölt felhasználó
#4725
Nem kereskedem 15 eve...(megint valotlansagot allitasz es pontatlan vagy!!!)

ami igaz hogy a helyesirasom nem az erosegem...(nem hiszem hogy ez ujdonsag barkinek is) aki rendszeresen olvass...

Darvas es Livermore kereskedesi logikajabol sokat tanulhatnal, nem csak te...(mindenki);
minimum 5 evet takarithatnal meg ha kepes lennel az olvasott informaciokat a gyakorlatban alkalmaznod...
(a penz reszet hagyjuk, mert nincs akkora szamlad, amennyi penzt megtakarithatnal ezeknek a tudasoknak birtokaban)...
persze nem art idonkent ujra olvasni oket mert ahogy fejlodsz kulonbozo melysegeket fogsz talalni a mondanivaloban...

sajnos mivel meg a rajtvonalhoz sem alltal fel (ujonc amator vagy) igy igazan nem erted hol vannak benne az ertekek...
pedig kb. olyan mint fozesnel Horvat rozi szakacskonyve vagy a Larousse Gastronomic...

Ne aggodj ha eleg sokaig kereskedsz fel fogod fedezni benne az ertekeket...
(addig kerdezgesd a mentoraidat)...
Törölt felhasználó 2016. 01. 25. 10:16
Előzmény: #4723  Törölt felhasználó
#4724
ennek a hsz-nek ismét nem elhanyagolható "mesekockázat"-a van. :)))

re: "tale risk"

:ÐÐ
Törölt felhasználó 2016. 01. 25. 10:10
Előzmény: #4715  Tazsomaru
#4723
dehogy nem.
az igaz hogy nem adtam meg a stop szinteket...
celar: 300$ ill. alatta, dinamikusan zarva (nem szandekozom a nyereseg tobb mint 50%-at 1 bizonyos osszeg felett visszaadni)...
azzal tisztaban vagyok hogy az esetek nagy reszeben nem erted mirol beszelek, talan ez nem az en problemam....
zagyvasag???
nem akarsz segiteni? (Rolandka azert nem vagy te annyira okos hogy engem manipulalgass)...
;)
Nincs titok a kereskedeseim nagy resze trendkoveto strategiara epul...
Momentum alapon leptem be 1 olyan ponton ahol a valoszinuseg az en oldalamon all lasd mean reversion system strategiaknal (nyilvan kulonbozo strategiak neha ugyanakkor adnak belepesi jelet) idosikok kozott pedig lehet valtani...
Ismerkedj meg alap fogalmakkal:
1.trend following strategiak
2.mean reversion system alapu strategiak
majd ezeket alkalmazd gyakorlatban es figyeld meg magadon hogyan reagalsz a kulonbozo szituaciokra majd szabd testre a strategiat ami legjobban megfelel a szemelyisegedhez...

Tudod mint a fozesnel:
ha lecsot fozol: kell bele paprika, paradicsom, hagyma, pirospaprika....stb.stb
(az viszont szerintem izles kerdese, hogy valaki virslivel, kolbasszal vagy milyen szalonaval, esetleg zsirral, etolajjal, olivaolajjal vagy esetleg vajjal kesziti...

Most pedig majd jossz azzal hogy mellebeszelek...
;)

Nincs igazan jelentosege, hogy megadom, hogy hol lepek be, hol van a stoppom es hol zarok, mert igazan senkit nem erdekel....
Jo parszor megtettem itt a forumon, majd kiforgattak, elferditettek es mindenfele csusztatasokkal, valotlansagok allitasaval egyesek csak hangulatot ill. vitat generalnak....
Ha van kedved olvass vissza....te is megtetted ezt jo parszor,de nyilvan nincs akkora motivaciod ezeket megtalalnod, csak ha szemelyes serelem er akkor probalsz rolam bizonyitani valamit ill. ross szinben beallitani....
en meg segiteni probalok neked....
Nem hiszem hogy nekem kellene valtoznom azert hogy te tanulj valami ujjat amibol kesobb szamodra lesz anyagi elony...

Ha annyi idod van nezz utana mit irtam a Daxrol 10000-es szint eleresenel, vagy esetleg (#72) Re: 2014: A következő világpiaci BEAR market kezdete ("ÉN szóltam" topic:))-ban....
Hozhatnek szamtalan peldat, visszakeresheto,de te nem azert vagy itt ill. irsz nekem mert elismered a velemenyemet esetleg adsz ra hanem, probalsz rolam bizonyitani valamit...
(eleg egyertelmuen lett fogalmazva, velemenyem szerint 1 atlagos kepesegekkel rendelkezo 4. osztalyos tanulo megertene) talan azert mert o meg nem akar semmit bizonyitani...

remelem ezt elolvasod:
Ha leirom a velemenyemet az nem jelenti hogy igazam van, csak az en nezopontomat fejezi ki es en nagyon gyakran tevedek,de megtanultam a tevedeseimet menedzselni...
Nem kell elfogadni, hogy komoly korrekcioban vagyunk ill. recesszios idoszak ele nezunk...
Attol figgetlenul hogy nekem vagy neked lesz igazad a tenyeken nem valtoztat!!!
Nem az szamit hanyszor van igazunk hanem hogy amikor igazunk van akkor azzal mennyi penzt keresunk...ill. azert mert valakinek nincs egyelore igaza az nem jelenti azt hogy kesobb se lesz...
Nezd meg a: Nagy dobas cimu filmet par het mulva ha jol latom jatszak mo-om, remelem a magyar szinkronizalas nem vesz el sokat a filmbol...

link
vaczak 2016. 01. 25. 10:02
Előzmény: #4721  -bubu-
#4722
El tudtam volna viselni még egy picivel nagyobb shortzárást, 32,5 körül akartam kidobni még egy adag certit, de ez a nyomorult olaj nem igazodik az Erstéhez. Vagy csak pomperj beírására vártak a mostantól hetekig tartó bullról..:)

Remélem azért a bikacsabda után akarnak majd fogni az újból felbátorodó macikból is.
-bubu-
-bubu- 2016. 01. 25. 09:50
Előzmény: #4637  eurocent
#4721
napos 20 asról szépen leforgott, ha jársz erre érdekelne a frissítet szintjelzős meglátásod

köszi

link

Topik gazda

Denes2
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek