Topiknyitó: Törölt felhasználó 2013. 03. 08. 10:00

Olaj és Gáz  

Lehet én vagyok béna, sőt biztos, de én nem találtam itthoni pörgő olaj topicot. gázt igen, de nem nagy forgalommal.



Ugyanakkor elég jó kis forgalom megy bennük, certiben is és forexen is és jók a lehetőségek is benne (nyerni is és veszteni is.) :)

Lehet a kutya sem jön be, meg látjuk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 01. 25. 00:17
Előzmény: #4697  Törölt felhasználó
#4700
nem volt piramisom MSFT-ben bar szerettem volna benne epiteni, mivel a pozi nem igazan mutatott profitot igy a put opcio ill. short zarva lett....

Nem nezek senkit hulyenek meg teged se,de mivel mar jo ideje kereskedek ezert eleg hamar nehany hsz-bol el tudom helyezni hogy ki hol allhat ebben az egeszben...
(te meg a rajtvonalhoz sem alltal fel, magyarul csak bohodszkodsz, esetleg papir repulot hajtogatsz mikozben azt gondolod, hogy 1 vadaszrepulo pilotaja vagy....

Mint irtam semmifele bevetelem nem szarmazik belole, segiteni probalok embereknek akiket igy vagy ugy ismerek es ugy gondolom kozosen valami jo dologra lennenek kepesek...

Ne aggodj semmi eselyed,nem foglak megemliteni nehany embernek mert nem szeretnem, hogy szegyent hozz ram...
(te csak rohogcseljel a cimborajaiddal a bugaci kesdobaloban rajtam).
;)
Törölt felhasználó 2016. 01. 25. 00:12
Előzmény: #4698  kardos74
#4699
Alkalmas,
Feladat,
Brikett
Szivar,
Bajusz....

Kardos dr, mondanak ezek a nevek magának valamit? link

))
kardos74
kardos74 2016. 01. 25. 00:03
Előzmény: #4697  Törölt felhasználó
#4698
Hölgyeim! Foglaljanak helyet, kezdődik az előadás!
Törölt felhasználó 2016. 01. 24. 23:51
Előzmény: #4696  Törölt felhasználó
#4697
nem amazonról beszéltem róka koma, hanem egy "tech részvényről"... te pedig microsoft put-piramissal hencegtél még tavaly októberben.

attól, hogy mindenkit hülyének akarsz nézni, még leginkább csak te maradsz az.

Hogy áll az előfizetés? Sok pénzt szedtél már be? Kitelik belőle még 1 konti MSFT put?

))))
Törölt felhasználó 2016. 01. 24. 23:39
Előzmény: #4694  Törölt felhasználó
#4696
nem vettem put piramist....
hogyan longoltam vegig az arany eseset???
mindig is tudtam hogy problemaid vannak a szovegertelmezessel!!!

aranybanyaszokat vettem ill. fejtettem ki rola a velemenyemet....a tobbseg amikrol regebben iratm au-ban vannak....
egyebkent ezeket sem longoltam vegig, mert tavaly osz ota az eszak-amerikaiakra koncentralok, persze ha a pozik nagy reszet nem csokkentettem volna akkor meg tobbprofitom lenne...
Tudod volt 1-2 ceg ami ment 200,300,400,500%-ot...visszakeresheto ha akarod SBM,NST esetleg SAR...

Ezust eseset is vegig longoltam???
;)
nem vettem se 49-en se, 40-en se 30-on se 20$-on viszont vasarolgatom 19-21AUD/ounces kozott fizikait, es mar volt a pozim majdnem 5-10% minuszban is tokere vetitve pedig volt hogy a pillanatnyi veszteseg elerte akar a 4-5%-ot is...

Tudom hogy semmi kozod nincs a kereskedesrol ezert nem tunt fel, hogy az amazon mar jo ideje nem emelkedik lassan, kozel 1 honapja esik...

Megint sikerult hozzaszolni valamihez amirol fogalmad sincs...

Nem zavar ha te ill a cimboraid korbe rohogtok; en csak sajnalak ezert ill. mosolygok a naivitasotokon...
;)

azt viszont sajnalom, hogy jo paran nem hogy nem rohognek hanem penzt vesztenek a butasagaitok miatt...kozeledik a 14000-es DAX, hogy allnak a longjaid???
;)
Törölt felhasználó 2016. 01. 24. 23:19
Előzmény: #4692  Tazsomaru
#4695
622-rol lefele epitgetem a short pozikat, mar az 5. resze megvan a piramisnak...
Nem hiszem hogy az amazon megviccelne a stopjaimat...
Ha az Amazon megduplazna az arfolyamat iden is akkor akar 3%-os vesztseg is erhetne...
(akkor eppen 300billios cegbol lenne 600 billios ceg 1300-1500-as PE-vel) 1 recesszio kellos kozepen, mikozben havonta emberek 10000-i vesztik el a munkahelyuket....
Milyen esely latsz arra hogy az arfolyam megnezi az eves minimumot???
A cegek nagyobbik resze eppen ezt teszi...
;)
Januar eleg jol alakult egyelore, ha 1 reszet vissza kell adnom a profitnak mert az AMZN short nem jol alakulna akkor annyival kisebb profitom lesz....

MSFT shortot es PUT-okat megbeszeltuk mar...
veszteseges kereskedes volt ha jol emlekszem kozel 0,1%-at a tokemnek buktam (nem sikerult pozit epiteni benne kicsit tul korai voltam...
(minden evben van vagy 50-100 rossz kereskedesem, ez resze ennek a dolognak, kereskedesnek)

en nem szoktam veszteseges pozikra raduplazni, esetleg opcikkat kiirni a veszteseges oldalra 1 masikat...

(annyira azert nem vagyok lelkes ill. amator,se akademikus)
;)

u.i.:
Roland elgondolkodtal mar azon hogy az AMZN piaci erteke nagyobb mint a GDX, GDXJ szinte az osszes aranybanyasz ceg az SLW, jo nehany vaserc banyasz ceg esetleg jo nehany olajkitermelo ceg egyuttes erteke???
100$-on se lenne olcso a ceg, talan 20-50$ kozott lenne erdemes kicsit megvizsgalni vetelre
Törölt felhasználó 2016. 01. 24. 23:19
Előzmény: #4693  Törölt felhasználó
#4694
Hahaha!! És miről fogsz ott előadni, secretary? Hogyan kell put-piramist venni egy folyamatosan emelkedő tech-részvényre? :))) vagy hogyan kell végiglongolni az arany és ezüstesést? Vagy esetleg mindenkinek felajánlasz "szinte ingyenes yearly subscription"-t egy nagyon titkos befektetői klubban?

Ennyire nem megy a spekuláció, ceo-kám? Itt Bugacon ezzel körberöhögnek.

)))
Törölt felhasználó 2016. 01. 24. 22:58
Előzmény: #4691  Törölt felhasználó
#4693
Vigyazz nehogy 1 nap befizess 1 rendezvenyre ahol en leszek a vendeg...
;)
"nem csak chairman,de secretary es CEO is vagyok ezt elfelejtetted"
Tazsomaru
Tazsomaru 2016. 01. 24. 21:57
Előzmény: #4690  Törölt felhasználó
#4692
AMZN-t honnan shortolod? Stoppal vagy opcióval fedezed? Amazon meg tudja viccelni a stopjaidat, vigyázz! Mi lett a MSFT 43-as shorttal és 43-as PUT-okkal?
Törölt felhasználó 2016. 01. 24. 21:46
Előzmény: #4690  Törölt felhasználó
#4691
Hahaha! Csatakos, nyeszlett tyúktolvaj voltál mindig, az is maradsz... "subscription"-nal házaló "chairman".

)))
Törölt felhasználó 2016. 01. 24. 21:27
Előzmény: #4683  Törölt felhasználó
#4690
1.
Mindig is tudtuk, hogy logikus gondolkodas nem az erosseged.
Valoszinuleg igazad van azert irok (Husvethoz lesz 2 eve) ide hogy rasozzak valakire valamit...
Csondben megemlitenem hogy se nekem se a cegeimnek nincs semmifele elonye, haszna abbol ha megnezi az oldalt esetleg erdekesnek talalja, esetleg elofizet ra...
Ajanlottam am en jo nehany konyvet is abbol milyen hasznom van???
Jo nehanyat pedig az Amazonon lehet a legolcsobban beszerezni...
es ha nagyon utana akarunk menni a dolgoknak, esetleg figyeltel akkor tudnod kellene hogy AMZN-t shortolom nem is piciket, tehat ha az amazon tobb konyvet ertekesit az nem eppen nekem elony sot akar veszteseget is okozhat...
;)
2.
Etikusan nem ajanlottam mindenkinek, neked sem mert szamodra penz kidobas lenne, meg ha magyar felirattal olvasnad is, bar jelenleg ez nem elerheto...
-nem artana a kereskedes alapjaival megismerkedned
-nem artana 1 normalis szamlameret
-onallo logikus gondolkodasra is szukseged lenne
es meg sorolhatnam...

Hogyan tudsz velemenyt mondani valamirol amirol semmifele informaciod nincs??? ("elofizeteses marhasagot")

Te is tudod miert jarok ide, vagy meg nem jottel ra...???

A hangulatot probalom felmerni...
;)
ne aggodj tul sok informacioval nem talalkozik az ember kivetel 1 ket forumozotol, sajnos te es cimboraid azzal nem tudtok szolgalni,de a hangulataitokbol, optimizmusotokbol le lehet vonni a mostani atlag speki erzelmi hullamzasait...
"mondhatni erzelmi indikatornak megfelelsz"

:)

Legyen szep heted!
Törölt felhasználó 2016. 01. 24. 21:09
Előzmény: #4682  smallinv
#4689
;)

"1 hetes ingyenes hozzaferes mindent elmond rolam"...

ajanlottam am en nehany konyvet is!!!

pl. Egy spekulans feljegyzesei vagy Nicolas Darvastol: Hogyan nyertem...(az mit arul el rolam)....

Neked szerintem magyarul is gondot okozna ill. nem hiszem hogy tudnal kezdeni barmit azokkal az informaciokkal...

a stilusod az ami kiverne a biztositekot ha veled kellene kommunikalnom...

Igy csak sok sikert tudok kivanni!
pomperj
pomperj 2016. 01. 24. 20:26
Előzmény: #4676  pandatag
#4688
Es mit mondana egy kinai? ;-)

Nem inkabb az USA lassul? meg Germany? Nem az EU problemai miatt kevesebb a kinaba meno megrendeles?
Ki is emelt kamatot mostanaban?
Es nem a kinai es indiai Bank csokkentette?

Par ev nyugi?
Es ha addigra Texas kiurul?
Ha az oroszokat rakenyszeritik, akkor vajon Putin meg fog ijedni egy meretesebb balhetol?
A moka egyre kevesbe vicces.
pomperj
pomperj 2016. 01. 24. 20:17
Előzmény: #4674  Brokerpoker5
#4687
Az Olaj ara nem idojaras-fuggo mufaj.

A FED 8 evet es 4 Trill-t invesztalt, hogy kimasszon a gazdasag a recessziobol.
Erre az olaj-ar zuhanas, plusz EMM sectorok (Energy, Materials, Metals) arzuhanasa miatt konnyeden megis beszakadhat;
es ha nem kezdenek neki idoben,meg is tortenik. Hagyni fogjak?

Szoval, mit tennel Yellen helyben? Szerintem egy okos kommunike, plusz egy FED ablak (hitelkeret) ezeknek a sectoroknak, az idenre tervezett 4 kamat-emeles visszavonasanak lehetosege szoban,
hamar helyre hozhat sokmindent.

Es egy Saudi jatagan is sokmindent megoldana.
Törölt felhasználó 2016. 01. 24. 19:58
Előzmény: #4682  smallinv
#4686
Milyen magyar kifejezés az, hogy éves subscription?
Az helyesen yearly előfizetés. :)
Törölt felhasználó 2016. 01. 24. 19:29
Előzmény: #4675  Törölt felhasználó
#4685
a kék részbe...?
Törölt felhasználó 2016. 01. 24. 19:21
Előzmény: #4683  Törölt felhasználó
#4684
Ja, nem is tavaly óta, hanem már 2014 Húsvét óta itt ólálkodik a kis oktondi.

:ÐÐ)
Törölt felhasználó 2016. 01. 24. 19:17
Előzmény: #4682  smallinv
#4683
No szépen vagyunk. Kibújt a lompos róka a zsákból! :ÐÐ

A tavaly Húsvéti dicsőséges bejelentkezése óta csak azért írja napi szakmányban a százsorosakat, hogy végül rásózzon valami előfizetéses marhaságot a bugaciakra.

chairman, chairman, te blowjobra jársz ide.

)))
smallinv 2016. 01. 24. 15:47
Előzmény: #4677  Törölt felhasználó
#4682
Te nagyon gáz vagy bazdmeg !
Ha küldtél neki mailt, akkor küldtél, minek a lenéző szöveg
'nem hiszem hogy neked gondot okozna az eves subscription...(es az angol sem) '

Ne dobd mát az agyad annyira, mert ez ' 1 hetes hozzaferes ingyenesen' mindent elmond rólad.
Ritkán olvasok ide, de ez már kiüti nálam a biztosítékot.
Bocs.
Törölt felhasználó 2016. 01. 24. 15:00
Előzmény: #4679  Törölt felhasználó
#4681
link

Itt konkrétan 35 dollárról van szó, az alatt már nem tetszik.

Topik gazda

Denes2
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek