Topikgazda: 2007. 08. 17. 09:53

MOLly tulajok topikja  

Hi!



Ha az Otisoknak is van gyűjtőtopikja, ne aprózódjanak el apró témákba a Mollysok se.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tchongee
tchongee 2007. 10. 05. 08:52
Előzmény: #21018  csa-csi
#21020
Én nem védeném a MOL-t vigye az aki többett fizet érte és a 10% szavazati korlát is hülyeség /szerintem/, csak összehasonlításul a régióban még eladó oilcégek milyen áron is cserélnek gazdát INA - 100.000 Ft.- /35 P/E/, PETROL(szlovén) 250.000 Ft.-(1000 EUR, 57 P/E9, NIS 2008-tól privatizálják de hasonlóan szép összeget kell majd kicsengetni ha valaki meg akarja venni!!! És ezekről a cégekről egyszer sem olvastam olyat, hogy fundamentálisan túlértékelt célár fele a promtnak meg hasonló badarságokat - ezeknél a cégeknél ha kérő jelenik meg a láthatáron összefognak az alapok és felviszik az árat, itt meg fordítva, hogy is van ez?
Törölt felhasználó 2007. 10. 05. 08:49
Előzmény: #21016  Törölt felhasználó
#21019
Csőlátás és rövidlálás egyszerre:
Energia nem csak most és Mo-nak kell, hanem a térségünkben óriási energiaéhség fog jelentkezni fokozatosan. A lapokat pedig ehhez az oroszok fogják osztani, és be fogják darálni a konkurens cégeket. Ez ellen időben védekezni kellene az eus cégeknek, nem pedig egymást kijátszani. A MOLnak tárgyalások nélkül honnan van biztos infója arról, hogy az OMV valójában mit is akar - na én ezt nem értem.
Vagy pedig (ez a rögeszmém) kurcsány az oroszokkal akar szövetkezni az eu-t mellőzve.
csa-csi
csa-csi 2007. 10. 05. 08:45
Előzmény: #21014  nemoland
#21018
Szerintem nemoland rajtad (is) is valami furcsa szemüveg lehet. Ugyanis éppen a MOL-OMV csata az, amelyben hosszú idő után a populista Fidesz
először penget azonos húrokat az identitáshiányos legnagyobb kormánypárttal. Ha már minősítjük akira identitását, akkor szerintem inkább mondható rá, hogy mereven konzervatív, "nemzeti" elkötelezettségű, és a globalizációellenes, de ugyanakkor posztkommunista is. (bocsi, akira, én is tisztellek a szívósságodért és a szorgaladért, mégha vitathatónak is tartom azt, amiben hiszel.)
Törölt felhasználó 2007. 10. 05. 08:15
Előzmény: #21013  Törölt felhasználó
#21017
drop,

"Elismerem, hogy haszonnal akarom eladni a részvényemet és természetesen ez befolyásol.
Ugyanakkor szeretném, ha a MOL magyar cég maradna és nem kerülne külföldi tulajdonba."

Ha mérlegre teszed, melyik a fontosabb? Te mit tennél az állam vagy a MOL helyében, ha el akarnád érni, hogy a MOL ne kerüljön külföldi szűk érdekcsoprt irányítása alá? (De vedd figyelembe az állam lehetőségeit is, azaz, hogy pénze jelenleg nincs a részvényvásárlásra)
Törölt felhasználó 2007. 10. 05. 08:14
Előzmény: #21014  nemoland
#21016
Az Európai Bizottság beperelheti Magyarországot a privatizációs jogszabályok miatt – jelentette ki a pénzügyi szolgáltatásokért felelős biztos, Charlie McCreevy.
link
Vagy:
Brüsszeli vélemény: aggályos lehet a lex Mol

link
Törölt felhasználó 2007. 10. 05. 08:12
Előzmény: #21014  nemoland
#21015
nemoland,

én nem tőzsdézek nap mint nap, ha papírom, azt hosszú távon tartom, rá se nézek. nekem ez tartalék, nem pénzkereseti lehetőség.

Pénzt a piacon, tényleges gazdasági tevékenységgel keresek, nem szerencsejátékkal.

A mások topikban eleget kritizáltam az eü-t, a jelenlegit, a kormány elképzelését és az ellenzékit is. De azt is leírtam, hogy melyek azok az apróbb pontok, amelyeket érdemes lenne az elképzelésekből kidomborítani - mind az ellenzékéből, mind pedig a kormányodaléból.

A MOL-t azért nem kritizálom, mert szerintem nem volt más választásuk - legalábbis nem értek annyira hozzá, hogy jobbat találjak ki -, sőt, akkor követtek volna el hibát, ha hagyják magukat. De - ahogy ezt szoktam mondani - szigorúan magánvélemény, nem baj, ha sokan nem értenek velem egyet.
nemoland 2007. 10. 05. 04:36
Előzmény: #21013  Törölt felhasználó
#21014
Kedves akira!
Tisztellek és csodállak téged, hogy mennyi időd van a napi tőzsdézés + munkád mellett
ilyen hosszú eszmefuttatásokat beírni minden 'néphangulat' szempontjából fontos topicba....és ahhoz is, hogy ahogy látom kb. a beírók 90%val ellentétes véleményed bátran és kitartóan védelmezed...
Azt is észrevettem viszont, hogy eddig szinte mindig csak olyan állásfoglalásokat olvastam tőled amely a kormány döntéseit/hozzáállását támogatja...
Remélem nem ez a munkád és rosszul következtetek...van olyan dolog a témákban EÜ / MOL melyben kritizálnád is őket ?!
Törölt felhasználó 2007. 10. 04. 23:41
Előzmény: #21009  Törölt felhasználó
#21013
"szerintem meg szűklátókörű vagy. Csak addig látsz, hogy 32.000-en ki akarsz szállni."
Elismerem, hogy haszonnal akarom eladni a részvényemet és természetesen ez befolyásol.
Ugyanakkor szeretném, ha a MOL magyar cég maradna és nem kerülne külföldi tulajdonba. (Bár már ma is nagyon kevés az srv-n kívüli magyar hányad). De ennek egy OMV vételi ajánlat esetén egy korrekt piaci megoldása van:
Az állam (azaz a magyar emberek) visszavásárolja a tulajdonhányadát a cégben.
Azt, hogy az egyesülés gátolja a versenyt eldönti majd az EU, ebbe nincsen beleszólásunk.

" Arról próbáltam megtudni a véleményeteket, hogy milyen kilátásokkal rendelkezne ezután a MOL, mint 30-40, de legalább 25%+1 arányú állami résszel bíró cég"
Lsd. OMV a bécsi tőzsdén. Az OMV is érinthetetlen jelenleg az állami + arab tulaj miatt.
Törölt felhasználó 2007. 10. 04. 23:39
Előzmény: #21009  Törölt felhasználó
#21012
Srv vásárlás akkor értelmes és jogos, ha azt a cég bevonja, ezzel növeli a megmaradó részvények értékét. Erre van szabály a Gt-ben, a cég max. 1 évig tarthatja, aztán el kell adnia vagy be kell vonnia. Ezt trükközi ki a Mol a kölcsönadással (szvsz jogtalanul) és ezt a visszaélést akarja szentesíteni a lex Mol.
Törölt felhasználó 2007. 10. 04. 23:30
Előzmény: #21010  Törölt felhasználó
#21011
Akkor végre írj vmit gepida példájára, mert én is befejezem a vitát, nem bírod elfogadni más véleményét.

Adott egy cég 49%-os tulajdonossal + 51% srv-vel.
Akkor itt ki a tulaj. Az igazgatótanács vagy a 49%-os cég. Kinek a döntései kell érvényesüljön. Vedd figyelembe, hogy z 51% srv szintén az övé, mert ő az egyetlen tulaj.
Törölt felhasználó 2007. 10. 04. 23:21
Előzmény: #21007  Törölt felhasználó
#21010
drop,

"A korábbi hozzászólásod viszont zagyvaság. Azt mondod, a korábbi tulajdonos, aki már kiszállt, elfogadta a 10%-os törvényt a többi részvényessel. Ez már a múlt, az állam nem részvényes, de a szabály él."

Nem mondtam, hogy csak a korábbi tulajdonos értett ezzel a szabállyal egyet. csak annyit mondtam, hogy az állam abban a tudatban szállt ki, hogy ez a szabály, amit vele együtt más tulajdonosok is így akartak. Sőt, azóta - allami szavazat nélkül - később is megerősíteték ezt a szabályt.

Aki pedig azóta rv-t vett, az tudhatta, hogy ez a szabály, nemigen hivatkozhat arra, hogy ezt még akkor szavazták meg, amikor ő még nem volt tulajdonos.

Talán inkább amit Te írsz, azt nem gondoltad át eléggé...
Törölt felhasználó 2007. 10. 04. 23:14
Előzmény: #21007  Törölt felhasználó
#21009
drop,

ha szerinted amit írok zagyvaság, akkor szerintem meg szűklátókörű vagy. Csak addig látsz, hogy 32.000-en ki akarsz szállni. Mert ezt ígérte Neked az OMV, Te meg el is hitted, hogy ennek van realitása. Jól megvezetett. Ez a rövidtávú - ma veszek, holnap eladok - gondolkodás tesz szűklátókörűvé. Nem Te tehetsz róla...

Az OMV egyesülési terveinek nem az srv miatt nincs realitása, hanem a verseny fenntartása miatt. Nem értetted meg, hogy a szabályokat először az OMV rúgta föl, az "eszement" srv vásárlás csak az egyetlen biztos védekező-reakció volt, és nem volt betervezve. Ha már lenne kialakult és egységes stratégiai vállalatok felvásárlását megakadályozó joggyakorlat az EU-ban, akkor erre nem lett volna szükség, mert egyértelmű lenne, és mindenki tiszteletben tartaná. Ezek a szabályok éppen most alakulnak, az OMV-MOL sztori éppen ehhez járul hozzá.

Gepida példájával természetesen egyetértek, szerintem sem egészséges az srv vásárlás, ez az egyik élő példa, hogy miért nem. Nem mondanám, hogy teljesen elvetemült intézmény az srv, mert ha egyik oldalról nézem, akkor hülyeség, ha a másik oldalról, akkor igenis van értelme: ha a rv árfolyam ígéretesen növekszik - akár valamilyen külső tényező, mint pl. az olajár növekedés miatt - és ez jobb befektetésnek tűnik a szabad cash számára, mint a bankbetét, akkor miért is ne vegyünk srv-t? Vegyük inkább a konkurencia részvényét? Azzal beismernénk, hogy Ők lesznek a jobbak... Ezt tette 10 éve az OMV, és lám, a MOL többet nőtt. Majdnem utolérte a sógort. Az OMV még büszkélkedett is avval, hogy ez volt az elmúlt 10 év legjobb befektetése.

Szerintem ez rohadt ciki az OMV-nek, ezért inkább erőből felvásárolni igyekszik a feltörekvő versenytársat, még akkor is, ha tudja, hogy jelen pillanatban erre halovány esély sincs. Mikor csinál ilyet egy vállalat? Ha tudja, hogy egyébként pedig semmi esélye nincs a versenyben maradásra. Nemcsak a tizenkilencre, hanem még húszra is lapot kér, ha tudja, hogy a versenytársnak huszonegye van.

Egyébként pedig nem arra voltam kíváncsi az állam által megvásárolt srv-vel kapcsolatban, hogy milyen áron lennél elégedett. (Ismét zsigerből a rövid távú gondolkodás.) Arról próbáltam megtudni a véleményeteket, hogy milyen kilátásokkal rendelkezne ezután a MOL, mint 30-40, de legalább 25%+1 arányú állami résszel bíró cég, aki nyilván továbbra sem akarna beolvadni az OMV-be?

Mennyire tetszene a befektetőknek az állami részvétel?

"A többi szavazat pedig a managementé (szvsz az is max. 10% lehetne!), akinek a részvényesei (nem a múltbéli, hanem jelenkori részvényesei!) akaratát kell teljesíteniük."

A jelenkori részvényesek akaratukat a legutóbbi közgyűlésen (tehát a közelmúlban) nyilvánították ki. Ha ez változott azóta, akkor ez a következő közgyűlésen derülhet ki szerintem. Mint ahogy korábban is jellemeztem, minden más feltételes ígéret és médiaszereplés egy nagy humbug.

Szerintem is pofonegyszerű: KÖZGYŰLÉS!
Törölt felhasználó 2007. 10. 04. 22:30
Előzmény: #20971  Törölt felhasználó
#21008
biztos vannak itt még, akik emlékznek, h a MOL a TVK-ból kiszoritotta az osztrákokat ill. oroszokat (jobban mondva nem hagyta, hogy átvegyék)

a MOL strtatégiája bejött, és nem csak a TVK kapcsán - sztem is létezik jobb management, de az biztos többet is lopna :)
(lehet, az ilyenekért is kedvelem a MOLT :) mindenesetre korrekcióban csak ezt meg a Gazit lehet szvsz vakon is venni...)

amióta tartósan 50 USD felett van az olaj ára, azóta megy a mantra, hogy lesz még 30 alatt is. nem biztos, hogy olyan jó lenne az, de úgy tűnik, igyis-úgyis álom marad :)

1valamiről eddig asszem nem szólt a fáma: a managementnek miért nem éri meg a 32k? elég nagy pakkja van ahhoz, hogy ne csak a zsiros állását féltse. Nem éri el az ingerküszöbüket...

mindenesetre a 32k nem ár, ha a Tüpras is akkora prémiummal ment el :)
Törölt felhasználó 2007. 10. 04. 22:12
Előzmény: #20998  Törölt felhasználó
#21007
A korábbi hozzászólásod viszont zagyvaság. Azt mondod, a korábbi tulajdonos, aki már kiszállt, elfogadta a 10%-os törvényt a többi részvényessel. Ez már a múlt, az állam nem részvényes, de a szabály él. Ezután visszaterve gepida életszerű példájához, amikor az OMV 49%-os tulajdonos 51% srv mellett, akkor ugye egyetlen tulajdonos van, akinek 10% szavazati joga van. A többi szavazat pedig a managementé (szvsz az is max. 10% lehetne!), akinek a részvényesei (nem a múltbéli, hanem jelenkori részvényesei!) akaratát kell teljesíteniük.

Szerintem pofonegyszerű.
Törölt felhasználó 2007. 10. 04. 22:05
Előzmény: #21004  Törölt felhasználó
#21006
Akira, ha az állam megvenné a 40% srv-t? Szíve joga. Mit szólnak a részvényesek? Attól függ, milyen áron veszi meg. Ha ad érte 32 ezret, akkor vigye. Ha 24-et, akkor ne vigye, az kevés. Mondom, mint részvényes a szavazati jogommal.
Törölt felhasználó 2007. 10. 04. 22:05
Előzmény: #21004  Törölt felhasználó
#21005
Ha megveszi valaki, bárki, az beleteszi a pénzét, ami így visszakerül a cégbe, azaz hozzánk és a részvények értékét gazdagítja. Ebből a szempontból még az állam is jobb, ha reális áron veszi, mint a menedzsment, ami úgy szerzi meg a céget, hogy egy fillérjébe sem kerül.
Törölt felhasználó 2007. 10. 04. 21:50
Előzmény: #21002  Törölt felhasználó
#21004
Csak játszunk el a gondolattal, és vonatkoztassunk el a politikai és költségvetési korlátoktól!

Mi történne, ha az srv-t mégiscsak megvenné az állam? Mennyi lenne utána az árfolyam? Szerintetek az tisztességes lenne a részvényesekkel szemben?

Csak hangosan gondolkodom... Hátha valaki játszott már hasonló gondolatokkal...
Törölt felhasználó 2007. 10. 04. 21:41
#21003
Törölt felhasználó 2007. 10. 04. 21:40
Előzmény: #21000  Törölt felhasználó
#21002
Igaz, s ez akkor okoz majd Hernádiéknak komoly dillemmát, ha az OMV tényleg megteszi a licitet, s összeszed 35- 40 %- ot. Nem tudom megtörténik-e. De amennyiben igen, akkor meg merik tenni, hogy szembe mennek a tulajok pénzéből vásárolt kihelyezett SRV- vel a gyakorlatilag 2/3- os tulajjal (40/(100-SRV))? Ezt ők sem gondolhatják komolyan!
Törölt felhasználó 2007. 10. 04. 21:15
Előzmény: #21000  Törölt felhasználó
#21001
És még egy dolog. Az elemző szerint a MOL hatékonyságban, eredményességben messze lenyomja és a jövőben még jobban le fogja nyomni az OMv-t. Ennek ellenére eladást javasol, meg 23k-s célárat mond.

friss hírek További hírek