Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 07. 03. 14:28
Előzmény: #16778  Törölt felhasználó
#16780
Azé az sem veszélytelen amikor ennyi vérszomjas rasszista fenevad "szegény" Pénznyelő.re támad .Létre hozok egy alapítványt és megvédem a kisebbségeket megvédő kisebbségért .Dől a lé ! .-)

Tudom hogy nem szorulsz rá!!
Phylaxa 2009. 07. 03. 14:26
Előzmény: #16776  Törölt felhasználó
#16779
Neked van ötleted, hogy mi lenne a megoldás?
Törölt felhasználó 2009. 07. 03. 14:22
Előzmény: #16772  Törölt felhasználó
#16778
Bocs hogy bele szólok.
"Az egyesület szűnt meg, mert a bíróság társadalomra veszélyesnek ítélte meg az egyesület működését."
Nem értem (érted :-) )Ha nem csinálnak semmi konkrétumot és azt szervezetten előre bejelentve csinálják , az veszélyes .
Ha 1 egyesület ne adj Isten 1 alapítvány lop csal, az nem ,Ha a csürhe csak úgy jó pofiból masírozik az nem ? Nem értem. (érted? :-) )
Phylaxa 2009. 07. 03. 14:21
Előzmény: #16761  Törölt felhasználó
#16777
Igen. Így már értem. Hát igen a kinnti terület fenntartása valószínűleg nem lenne olcsó mulatság. Viszont szerintem csökenne drasztikusan az itthoni bűncselekmények és így a kikerültek száma is. A konkrét megvalósítás komoly egyeztetéseket igényelne az oroszokkal és azért biztosan lenne nekik is ötletük, hogyan működhetne egy ilyen. Mindenesetre nálunk kevesebb lenne a bűnözés.
Törölt felhasználó 2009. 07. 03. 14:20
Előzmény: #16770  tokos.
#16776
"Vazze hol élsz te ember? A Rózsadombon lehet, hogy nincs ilyen, de ahol én laktam nem túl régen ezek folyamatosan vonultak egyik helyről a másikra, aztán vissza. Persze nem ekkora számban, de ezeknél, ha egy-két haver összejön, az már legalább 20 ember, az Isten óvja meg tőlük a fehéreket. Lehbség, hogy te nem félsz tőlük, a többség bizony fél."

Nem mondom, hogy nem félnék, egy ilyen társaságtól én is félnék. Nyilván éjjel a VIII. kerben egyedül nem mernék végigmenni mondjuk egy kocsma előtt egy hangoskodó társaság közepén. Egyébként ugyanez igaz egy akármilyen focimeccs utáni stadion és környékére is. És ugyanez igaz pl. beitalozott szkinheadekre is.

Egyébként engem életemben egyszer vertek meg, 17 évesen a Moszkva téren. Szkinheadek. Hófehér magyar vagyok.

De mégegyszer: NEM EZ A KÉRDÉS. A HOGYAN OLDJUK MEG A PROBLÉMÁT A KÉRDÉS.
Nem megoldás a Gárda, az írtsuk ki őket, deportáljuk az oroszokhoz, stb. stb. Én csak ennyit írtam.
gbaker 2009. 07. 03. 14:19
Előzmény: #16772  Törölt felhasználó
#16775
Te nem érted, mert Te egy egész más világban élsz, halvány lila gőzöd nincs a valóságról. Vedd le a szemellenzőt, költözz pár hónapra egy jó kis fertőzött helyre. Garantálom, hogy más lesz a véleményed ( ha még el tudod mondani).
Törölt felhasználó 2009. 07. 03. 14:17
Előzmény: #16770  tokos.
#16774
Nézzél meg egy kimondottan zs.....környéket/Szent István park/ott hány c...él?könnyű onnan dumálni,-persze mindenki tudja ,hogy ezt miért csinálják a "zsék"
gbaker 2009. 07. 03. 14:15
Előzmény: #16770  tokos.
#16773
Más f@szával könnyű verni a csalánt.
Törölt felhasználó 2009. 07. 03. 14:14
Előzmény: #16768  gbaker
#16772
Gbaker, először, ha bekapcsolódsz egy beszélgetésbe, akkor olvasd el az előzményeit. Másodsorban a jelek szerint azt a hozzászólást sem sikerült figyelmesen elolvasnod, amire reagáltál.

A Gárda nem követett el bűncselekményt. Így van. A tagjai sem, így szervezetben. Nem is ítélték el egyik tagját sem. Az egyesület szűnt meg, mert a bíróság társadalomra veszélyesnek ítélte meg az egyesület működését.

Olyan egyesület, hogy enyingi romák nincsenek. Úgy, hogy "enyingi romák" bűncselekményt sem követtek el. X, meg Y, meg Z követett el bűncselekményt. Ezeket vagy nyomozzák még, vagy már el is ítélték emiatt azokat, akik bűncselekményt követtek el.

Nem érted?
gbaker 2009. 07. 03. 14:13
Előzmény: #16767  Törölt felhasználó
#16771
Semmi gond ezentúl egyénileg keltenek félelmet..
tokos. 2009. 07. 03. 14:11
Előzmény: #16763  Törölt felhasználó
#16770
Vazze hol élsz te ember? A Rózsadombon lehet, hogy nincs ilyen, de ahol én laktam nem túl régen ezek folyamatosan vonultak egyik helyről a másikra, aztán vissza. Persze nem ekkora számban, de ezeknél, ha egy-két haver összejön, az már legalább 20 ember, az Isten óvja meg tőlük a fehéreket. Lehbség, hogy te nem félsz tőlük, a többség bizony fél.

És a miénk még nem is volt túlságosan fertőzött környék, ha tapasztalni akarsz, menj el egy kicsit Borsodba. Biztos véletlenül verte ott sz.rrá a bolsikat a Jobbik. Élj köztük, marha könnyű fene liberálisnak lenni olyan területen, amiben nincs tapasztalatod.
Törölt felhasználó 2009. 07. 03. 14:10
Előzmény: #16766  Törölt felhasználó
#16769
Ez most gyakorlás lett volna vagy kitől védtek meg kit????????
De jó nézni hogy gurul az adóforintunk a nagy büdös semmire,:-(
gbaker 2009. 07. 03. 14:10
Előzmény: #16763  Törölt felhasználó
#16768
Óriási különbség a kettő közt, hogy az MG soha semmilyen törvénytelent nem tett, míg az enyingi romák...
Törölt felhasználó 2009. 07. 03. 14:09
Előzmény: #16757  Törölt felhasználó
#16767
"A Gárdát úgy oszlatták fel nyíltan politikai nyomásra, hogy nem tett semmi törvénybe ütközőt. Mit tettek volna ezzel a szervezettel, ha mondjuk 35-40 tagja salakká rugdossa egy cigány apa fejét a gyermekei szeme láttára? Tippek?"

Nagyon rossz a példád. Mert a Gárdát mint egyesületet megszüntettték, de mivel bűncselekményt nem követtek el, a tagjait bűncselekmények miatt nem ítélték természetesen el. Ez két különböző dolog, ne keverjük már össze. Az olaszliszkai elkövetők 30 évet kaptak.
Egyébként meg ajánlom figyelmedbe, amit racionalnak írtam.
Törölt felhasználó 2009. 07. 03. 14:07
Előzmény: #16753  Törölt felhasználó
#16766
gbaker 2009. 07. 03. 14:07
Előzmény: #16754  Törölt felhasználó
#16765
"A félelemkeltéshez nem kell pofonnak csattania. Egyébként a reális erőszak veszélyhez sem kell konkrét cselekményt."
Ez az előítélet! Ha egy romától félsz az utóítélet (tapasztalat).
Törölt felhasználó 2009. 07. 03. 14:05
Előzmény: #16753  Törölt felhasználó
#16764
majd -holnap
Törölt felhasználó 2009. 07. 03. 14:05
Előzmény: #16755  tokos.
#16763
Tokos, ez engem is zavar. Csakhogy ez egy egyedi eset volt. Ha alakulna egy Enyingi Romák Egyesülete, akik hetente ugyanígy felvonulnak Siófokon, meg máshol is, ugyanúgy veszélyesnek gondolnám konkrét cselekedetek nélkül is a társadalomra és abszolút egyetértenék az egyesület megszüntetésével.

A Gárda nem egy alkalmilag összeverődött csoport egyszeri akciója, tüntetése, felvonulása, hanem ennek egy egyesületi keretben történő rendszeres működtetése. Lásd a fenti példa. Mindkettő esetben elítélendő szerintem.
Törölt felhasználó 2009. 07. 03. 14:04
Előzmény: #16760  Törölt felhasználó
#16762
Szegény CsipkeJózsika.:-)
Törölt felhasználó 2009. 07. 03. 14:02
Előzmény: #16752  Phylaxa
#16761
Phylaxa:
"Kérdezhetek tőled valamit? Te szándékosan írsz olyasmit, amit nem írok és nem is gondolok? Te hallottál már arról, hogy valaminek elrettentő ereje van? Ma magyarországon a börtönöknek semmi féle elrettentő erejük nincs a súlyos bűnözök esetében. Tehát, ha ezt a deportot elkezdenék tárgyalni és egy idő múlva megvalósítanák akkor egyértelmű, hogy az onnantól elitéltekre vonatkozna."
Akkor te nem értettél. Én nem azt írtam, hogy a már most büntetett előéletűekre is vonatkozna. De te ezt vezetnéd be. Tehát mostantól a sitt helyett is irány az oroszok és a szabadulás után is ott maradnának.

1. Nincs visszaút a társadalomba. Egy végérvényesen kirekesztett és mindenétől megfosztott ember szerinted mit fog csinálni?
2. Egyre növekvő létszámot kell kezelj, mert visszajövetel nincs, bűnözők meg mindig lesznek újak. Erre írtam, amit írtam, nem visszamenőleg. A rendszered szerint egyre több embert kellene kint kezelj, így egyre több ember kell eltarts, vagy a körülményeit biztosítsd, stb. Egyre nagyobb költséggel jár. És már az induló költsége is nagyságrenddel nagyobb, mint az itthoni börtönrendszeré (területbérlés, szállítás, stb. miatt). És ez csak nő, nő, nő. Miközben kint a nagyobb méret miatt újabb és újabb feladatok, problémák keletkeznek, amiknek újabb költségvonzata van. Pl. egészségügy. Vagy pl.: két örökre kint maradt egykori bűnözőnek gyereke születik. A gyerek is kényszerből kint marad. Milyen élete lesz? Ki biztosítja az oktatást, egészségügy, stb... Létrehoznál kint egy egykori bűnözőkből álló államot gyakorlatilag. És ezt kezelni kell! Nem mondhatod, hogy atomot rájuk és megoldódott a probléma. (te nem is mondtál ilyet, hiszen nagyon bölcsen a halálbüntetést ellenzed).

Én ennyit írtam. Remélem, most már érhető. És erre írtam, hogy egyáltalán nem gondoltad végig, hogy mit akarsz.

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók