Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 11. 10. 19:56
Előzmény: #59  berlini
#60
Amig szeretett kormányunk folyamatossan kitalál esztelenségeket, ami távol tartja a nagybefektetőket érhető modon, addig sajnálatosan a fundamentális paramétereket a kockázati tényezők miatt nem tudják tisztán beárazni.

-Most önkormányzati adósság ki nem fizetése a slágertéma.
-Jövőre MNB elnök váltás (kamatcsökkentés amíg a forint el nem száll, hozzányulnak a devizatartalékokhoz stb.)
-IMF megállapodás emaradása.
-Recesszió folytatása 2013-ban Magyarországon.
-A választások közeledtével egyébként is nyomás alá helyezik a pénzpiacunkat, mert meg akarják buktatni a mostani rezsimet.
-A külső körülmények romlásáról akkor még nem is beszéltem.

Én már annak is örülnék, ha lekerülne a napirendről az összeomlás folyamatos várása, de jelenleg sajnos még távolról sem tartunk itt...
berlini
berlini 2012. 11. 10. 16:58
Előzmény: #58  berlini
#59
Ha a 3. negyedéves gyj eléri a legalább 45 milliárdot, (legyünk óvatos optimisták,) és a 4. negyedévben sikerülne egy jó orosz eredménnyel 50 fölé menni, akkor az éves eredmény elérheti a (egyedi tételekkel korrigálva) a 150 milliárdot.
EPS = 535
2012 évi P/E = 8 feltételezéssel élve (ez kb az agyongyepált, mert túlzottan kelet-európai kitettnek megitélt osztrák bankok megitélésének felel meg,) akkor a részvényárfolyam 4280 Ft.
Ez nem tűnik sokat igérőnek, de!
Az OTP a válság évei alatt megduplázta a saját tőkéjét és a konkurenciához képest 20-25%-kal nagyobb mértékben céltartalékol.
Igy az OTP (kevés lengyel banktól eltekintve) egyedüliként tud saját tőkéből expandálni.
Két lehetőség van erre (és ezek kombinációi):
- a legjobban megtérülő piacokon (lásd oroszország tavalytól indulóan) forgalom növelés,
- akvizició, amely különösen ott életfontosságú, ahol anélkül az OTP soha nem lesz komolyan eredményes. Senki nem gondolhatja komolyan, hogy érdemes a balkánon (Bulgária kivételével, ahol a 2. legnagyobb bank az OTP-leány,) fenntartani a működést egy 1-5% közötti piaci részesedéssel úgy hogy az egész piac nem növekszik jelentősen. Jövőre dönteni kell. Vagy akvizició vagy kivonulás. Szlovákia kivétel, mert ott a magyarlakta délszlovák megyékben van jelen a bank egy tömbben.

Minden esetre ebből a tőkéből többet kell majd kihozni. Mindenki leirja ugyanis, hogy az OTP tőzsdei értéke 30-50%-kal a térségi konkurencia alatt van, ha a könyvszerinti értéket (B/BV) vagy a nyereségességet (P/E) nézzük. De ha ugyanezt a saját tőkéhez viszonyitott nyereségességi mutatónál nézzük (ROE) akkor az gyalázatosan alacsony (részben a különadók miatt is.)
Miután ezt minden elemző hasonlóan elvárja, és részben ezért is az OTP-től a következő években évi 20%-os nyereségnövekedést várnak, (én évi 30%-ot a következő 2 évben,)
ezért is a tőzsdei cégek megitélésénél soha sem a folyó évi P/E-t nézik legalább a következő évit, (néha a 2 évvel későbbit.)És ezt árazzák a mai árfolyamoknál még akkor is, ha konzervativan hosszú távra fektetnek is be hiszen a befektetés jutalma az osztalék, amiből az első néha majd egy évvel í részvény vásárlása után kerül kifizetésre.
Ha viszont ezt nézzük - és feltételezünk egy 20%-os nyereség növekedést 2013-ra, akkor előretekintő P/E= 8-cal ugyanez a mai árfolyam már 5100 Ft fölötti kellene hogy legyen. Ebben az esetben az OTP - P/E alapon - még mindig 30%-kal a lengyel-cseh konkurencia alatti megitélésű maradna, aminek részben a magyar makroökonómiai megitélés az oka részben a befektetői megitélés felületessége. Ameddig a befektetők nem veszik tudomásul, hogy az OTP nem egy sereghajtó ország szerencsétlen nagybankja, hanem egy érdekes és a válság után dinamikusan növekedő térség igéretes középbankja (lásd a már meglévő oroszdinamikát és az általam várt ukránt a jövő évre, nem beszélve a balkáni potenciálról,) addig ez igy is marad.
DE!!!
Mihelyt itt változás lép fel és P=E = 10 fölé megyünk, (lengyeleknél 11 és 12-es értékek is vannak,) akkor a jelenlegi - az előbb becsült nyereségekkel lazán benne van a 7000Ft.
Mikor?
Ha a megitélés változik, akkor a nyitott short poziciók dominószerű zárásával megerősitve ezt akár hónapokon belül is elérhetjük.
Ha tudnám hogy ez mikor kezdődik, akkor hitelből vennék előtte vagy 10 ezer db-ot. De nem tudom.
Egy éven belülre várom.
berlini
berlini 2012. 11. 10. 15:10
Előzmény: #57  Törölt felhasználó
#58
Nehezen szánom rá magam, hogy a jelenlegi információk alapján gyorsjelentést jósoljak.
A 2. negyedévi elemzői konszenzusnál az OTP 20%-kal jobbat jelentett, de az általam elvártnál 15%-kal rosszabbat. Ok: a továbbra is gyorsan emelkedő 90 napon túli nemfizető hitelesek aránya (NPL90).
A bevételek ugyanis stabilak, (alapvetően nem ettől függ a bank eredményessége,) enyhén csökkenő magyar relációt kiegyenliti az orosz expanzió, ráadásul kiváló marzzsal.
Ameddig azonban a negyedéves 110 milliárd körüli operativ eredményt 60 milliárd körüli céltartalékolás csökkenti, addig továbbra is az marad a döntő kérdés, hogy eléri-e végre a csúcsát az NPL90 és ha igen mikor?
A negyedéves (az alábbi elemzői konszenzus szerint) 60 milliárdos céltartalék akkor ugyanis lecsökkenhetne kb. 20 milliárdra. (Nézve az éves céltartalékolás eddigi felhasználását a leirt hitelek miatt kb ennyit akkor is kellene céltartalékolni.)
Tehát önmagában ez a stabilizálodás növelhetné az elemzői konszenzus szerinti 38 milliárdos 3. egyedéves adózott eredményt (40- 10 adó) kb 30 milliárddal. Ezt persze senki nem várja a 3.negyedévre. A 2. negyedéves gyj sajtókonferenciáján az OTP az NPL növekedés várható lassulásáról beszélt.

link

De pld a K&H anyabankja a múlt heti gyorsjelentésében továbbra is jelentősen emelkedő NPL90-ről számolt be 4 kelet-középeurópai leánybankjánál, igy Magyarországon is. Igy én most csak abban reménykedem, hogy az NPL90 emelkedés mértéke harmadával csökken, igy nem az elemzői konszenzusban várt 60 milliárd (ami már 4 milliárdal kevesebb mint a 2. negyedévben volt,) hanem további 10 milliárddal kevesebb lehet. A remény megalapozásához ismerni kellene az Erste, CIB, Unicredit hasonló negyedéves NPL arányait. Egyelőre nem találtam őket. (Múlt héten szabadságon voltam, elutaztam.)
Amennyiben ezekben továbbra sem javuló dinamika látható, akkor marad az, hogy én az elemzőkkel ellentétben, többet várok az OTP leánybankoktól. (Ahogy már másfél éve irtam,) én már az idén várom azt a negyedévet, ahol az OTP leányok össznyeresége eléri az anyabankét. Most azt várom, hogy az orosz-OTP a 4. negyedévben egyedül (!!!) eléri az anyabanki teljesitményt kb. 21 milliárdos adózott eredménnyel. (Orosz GDP 5%-os növekedése, ennek megfelelően reáljövedelem bővülés, vásárlási kedv továbbra is dinamikusan javul, igy az OTP hitelkártya és áruhitelezési boomja még kitart egy évig, továbbra is kiváló marzzsal.) Most viszont még csak a 3. negyedéves számoknál tartunk, ahol az orosz reláció csak (remélem) kb. 14 milliárdot termel.
Bolgár OTP: 6,5 milliárd
Ukrán OTP: -1 milliárd (de ez nagy eredmény lenne, mert ez csak operativ eredmény javulása mellett lehetséges)
Román: 0 (ez romlás lenne a 2. negyévhez képest, de visszaeső gazdaság mellett ott pesszimista vagyok, és itt nem várok céltartalékolás csökkenést.)
Többi együtt: 2 milliárd (montenegrói és szerb stabilizálódás, szerény szlovák és horváth eredmény adná ki.)
Magyar-OTP: 20 milliárd
Tehát összesen 41,5 milliárd.
Amennyiben az NPL90 az általam elvárt csökkenő mértékben emelkedik: + 8 milliárd (az adózás előtti 10 milliárdos céltartalékolás csökkenésből). Tehát ekkor összesen: 49,5 milliárd
A már emlitett elemzői konszenzus számai:

link

Ha a céltartalékolás szintje nem csökken (de legalább nem nő,) akkor is alulbecsültnek tartom az elemzői konszenzus 38,7 milliárdját, ahol kiszámithatóan nem számolnak javuló orosz és ukrán eredményességgel, de a költség oldalon 2 milliárd múködési költség növekedéssel számolnak.
Meglátjuk.
(Ha van tipped, hogy hol találok magyar relációban érintett banktól 3. negyedéves gyorsjelentést, ird meg légyszives.)
Törölt felhasználó 2012. 11. 09. 18:20
Előzmény: #48  berlini
#57
Berlini, ha látogatod a Portfoliot, így Gyj. előtt én kíváncsi lennék, hogy te mit vársz?
zotyó 2012. 10. 05. 09:53
Előzmény: #49  zotyó
#56
Újabb célárfolyam emelés:
"OTP-célárat emelt a Deutsche Bank is"
link
Üdv:
zotyó 2012. 10. 02. 22:40
Előzmény: #52  zotyó
#55
Na tessék:
"Vételi ajánlással és 4626 forintos fair értékkel kezdte meg az OTP részvények újbóli követését a KBC Securities intézményi fundamentális elemzője."
Üdv:
pampa 2012. 10. 01. 21:14
Előzmény: #53  _pampa
#54
.
_pampa 2012. 09. 30. 10:33
Előzmény: #52  zotyó
#53
.
zotyó 2012. 09. 28. 22:42
Előzmény: #49  zotyó
#52
Nem kellett sokat várni, megérkezett az új célárfolyam emelés:
"3300 forintról nem kevesebb, mint 30%-kal 4300 forintra emelte az OTP részvényeire vonatkozó célárát a Morgan Stanley."
Lesz ez még magasabb is nemsokára.
Üdv:
zotyó 2012. 09. 13. 22:31
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#51
:)

Üdv:
Törölt felhasználó 2012. 09. 13. 22:23
Előzmény: #49  zotyó
#50
Előtte azért még bevásárolnak.
zotyó 2012. 09. 13. 22:15
Előzmény: #48  berlini
#49
Lassan itt az ideje, hogy a brókercégek megkezdjék célárfolyamaik megemelését.Kíváncsian várom, hogy ki lesz az első.
Üdv:
berlini
berlini 2012. 08. 18. 20:38
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#48
Hát ez nem jött be. Ez 15%-kal rosszabb lett mint amit előtte vártam.
Már éjfél után elégedetlen voltam, és napközben nem is értettem a +2,2%-ot.
Két dologban tévedtem nagyot:
1. orosz reláció nem tudta meismételni a 2011 2. negyedévi forgalom és eredmény növekedést. Itt elúszott 3-4 milliárd.
3. Az OTP nem fizető hitelesek újbóli lendületes fizetésképtelenségével ugyancsak nem számoltam. Ha jól értem, most főleg a vállalkozói hitelállomány romlásáról volt szó.
Tévedtem a román reláció miatt (ott az osztrákok szenvedtek gyj-jük szerint ezért gondoltam hogy az OTP veszteséges lett, itt szerencsére összejött +1 milliárd
Eltrafáltam a bolgár relációt.
Optimista voltam az Ukrán fejleményeket illetően, ami továbbra is veszteséges maradt, sőt az oroszországi OTP-től átvett üzleti modell szerinti ügynökhálózatkiépités egyenlőre csak a megnövekedett költségekben jelentkezett. (Pozitiv jelzések azért láthatók, valószinűleg a 4. negyedévben megy át a leánybank pluszba.)
Tehát a gyorsjelentés (habár az elemzői konszenzustól több mint 20%-kal jobb lett) nem tudja az OTP-t tartósan fel lökni 4000 fülé. Ehhez kell még:
- az IMF megállapodás, (lehet hogy csak jövő évben lesz,) és
- az euróövezeti válság megoldása (legalább a fény az alagút végén, a németek-skandinávok és a többiek közötti húzd meg ereszd meg játék vége.)
rigatibi 2012. 08. 17. 08:31
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#47
4200
Törölt felhasználó 2012. 08. 16. 21:31
Előzmény: #45  berlini
#46
Ez igen bátor. Érezhető volt a beírásaidból az elszántság, de ekkorát nem gondoltam. Én nem hiszem, hogy itt lenne az ideje annak, amire számítsz, de azért drukkolok.
berlini
berlini 2012. 08. 16. 21:27
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#45
igen, minden pénzemmel + 30%-nyi tőkeáttételes pakkal
Törölt felhasználó 2012. 08. 16. 15:30
Előzmény: #42  berlini
#44
És nagy összegben fogadtál rá? :)
berlini
berlini 2012. 08. 16. 14:07
Előzmény: #42  berlini
#43
...mint saját becslést.
berlini
berlini 2012. 08. 16. 14:06
Előzmény: #27  berlini
#42
link

Bevallom, hogy a bulgáriai eredménybecslésem okozta a legnagyobb fejtörést, mert az első negyedéves adózott 9 milliárd Ft-os ereményt csak úgy tudta elérni, hogy (egyedüli relációként az OTP-ben) csökkentette a céltartalékolási fedezettséget, valamint nem tüntek jónak (ahogy Magyarországon sem) a makrógazdasági mutatók az idén. Ezért csökkentő bevételekkel és növekvő céltartalékolással számoltam. A fenti link szerint azonban a bulgár bankszektor nettó eredménye 20%-kal nőtt az 1. negyedévhez hasonlitva. Az OTP-leány (DSK) a 2. legnagyobb bolgár bank. Ez legalább arra ad okot, hogy feltételezzem, hogy az általam 6 milliárd ft-ra saccolt eredmény becslés legalábbis reális (emelni nem emelem, mert nem értettem már az első negyedév után sem, hogy miért csökkentették a 90 napon túl nem fizető adósokra képezett céltartalékokat, miközben ezek mind állományban mind %-osan növekedtek. Ellentétben Magyarországgal, ahol az állomány az első negyedévben már stagnált és a végtörlesztések miatt növekedett csak durván a százalékos arány, ennek ellenére növelte a magyar OTP a százalékos fedezettséget 2 %-kal.)
10 órával a gyorsjelentés előtt tartom az adózás utáni 48 milliárdos csoportszintű negyedéves nyereséget.
berlini
berlini 2012. 08. 11. 11:33
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#41
Igen, valszeg ez a döntő.

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek