Topiknyitó: badsector1 2024. 02. 28. 07:57

Magyar Péter már a pártalapításon dolgozik (TISZA)  

"A 444 több forrásból is úgy tudja, hogy az elmúlt napokban Magyar azon dolgozott, hogy összehívjon egy kört, ami egy jövőbeli párt magja lehet."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tothotto 2024. 06. 18. 10:05
Előzmény: #6115  combo
#6120
ha a HVG-sek MP fanok, akkor MP az új SZDSZ trójai falova. Zelenszkijt is úgy választották meg, hogy a korábbinál bárki csak jobb lehet: a választóknál fel sem merült, hogy háborúba mennek, aztán látjuk mi lett a vége.
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 18. 09:53
Előzmény: #6117  combo
#6119
Utólag persze én is okos vagyok, de az összefogás ötlete óta folyamatosan az ellen ágáltam (a pártkatonák szerint becsípődött a gyurcsányfóbiám), hogy Gyurcsánnyal nem érdemes, sőt  káros összefogni.
Belátod, hogy ez nem ugyanaz, mint az, hogy "minden egyéni körzetben lesz egy Momentumos, egy kutyás, egy LMP-s, egy Jobbikos, egy DK-s, egy MSZP-s és egy fideszes jelölt"?
MZP-t értelmes embernek tartom, de ma sem tudom megmagyarázni, hogy egyáltalán miért került bele ebbe az összefogásba. Ő is ugyanúgy önként gyurcsányozta össze magát, mint a momentum, az lmp, meg a jobbik. Nála ez ugyanúgy nem volt jó ötlet, mint a többi pártnál.
Fölfogtam, hogy Gyurcsány ballaszt. Azt is értem, hogy a ballaszttal össze kell fogni. Értem, de hamis állításnak tartom.
Utólag tartom hamis állításnak, de mentségemre föl tudom hozni azt, hogy már előtte is annak tartottam.
combo 2024. 06. 18. 08:46
Előzmény: #6116  signal2
#6118
Az idézőjelek közötti rész a hvg MP az EP-be megy cikke alatti topkomment, csak a nyitó idézőjel az előző sor végére csúszott. Az előtte-utána rész az én véleményem. :)
combo 2024. 06. 18. 08:43
Előzmény: #6112  Dehogynincs
#6117
Ez nagyon szép és nagyon jó, UTÓLAG nagyon okos az ember, mint a tőzsdén, de az egész ellenzéki közvélemény (mínusz kutyák) akkor azt gondolta, hogy hiába tehertétel Gyurcsány, ha minden egyéni körzetben lesz egy Momentumos, egy kutyás, egy LMP-s, egy Jobbikos, egy DK-s, egy MSZP-s és egy fideszes jelölt, és egy fideszes, akkor mindegyiket a fidesz fogja elvinni. MZP-nek valóban asztalt kellett volna borítania, de ő volt annyira úriember, hogy ha már az ellenzéki pártok által szervezett előválasztáson nyert, akkor utána nem mondja, hogy menjetek a picsába. Plusz nem mellesleg kevés ideje volt már a választásig egy pártot felépíteni + jelölteket állítani, arra ment volna minden ideje. (És azt a partizános interjút ugyanúgy kiforgatják akkor is.) De még egyszer, utólag nagyon okos az ember. Azt mindenki tudta, hogy Gyurcsány ballaszt, az USA-elnökválasztást eldöntő kommentszekció is.
signal2
signal2 2024. 06. 18. 08:38
Előzmény: #6115  combo
#6116
A választáson elért szavazatszámokat nem MP-töl láttad, hanem az érzelmi alapon szavazó választóktól. Kormányt sosem ellenzék vált, hanem a szavazók.
Nem sok raciona´lios indok van amellett pl, hogy valaki ismeretleneket küldjön az EP-be az igazoltan jól dolgozó Cseh Katalin helyett, vagy szintén ismeretleneket az igazoltan jól dolgozó Soproni Tamás helyett. Ezzel a tiszára szavazó nem sok jót tettek, sajnos. 
combo 2024. 06. 18. 08:33
Előzmény: #6114  Bandi_ujonc
#6115

A hvg kommentszekció most épp MP-fan. Van itt ez a fekete ló párt, aki nem ígért szinte semmit, nem csinált eddig semmit (hiszen nincs pozíciója), és mindjárt az első konkrét tettnél az ellenkezőjét csinálja annak, amit ígért. Erre mi a topkomment?"
Itt is megy ez a kiqrt messiásozás, MP ekézés? Emberek, ez a fószer még semmit nem rontott el, ellenben megmutatta (amit amúgy mindenki láthatott, aki nem vak) hogy a gyurcsány-féle ellenzék csak arra jó, hogy orbánnak könnyebb legyen a dolga.
Nekem is vannak fenntartásaim a fószerrel kapcsolatban, de amit eddig láttam tőle, (konkrátan a választáson elért szavazatszámokról van szó) az azért minimum bíztató. Ha adunk neki esélyt, szerintem nem veszíthetünk semmit. Ha nem adunk, akkor jönnek az újabb kétharmadok, az egészen biztos."
..
Ó, bárcsak a Pottyondyék alapítottak volna pártot inkább. Pottyondynak még gondolatai is vannak legalább.
Bandi_ujonc 2024. 06. 18. 07:56
Előzmény: #6112  Dehogynincs
#6114
Ezt sürgősen szívd vissza. 
Te nem rettegsz a hvg kommentszekciótól?
Eszednél vagy?:DDD
Az amerikai elnökválasztásba beleszólnak, háborúk, országok, kontinensek sorsát döntik el.
Gondold át. 
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 18. 07:03
Előzmény: #6110  euler
#6113
A szavaknak van jelentése is. A vidéki prókátor a szavak súlyát mérlegelve, finoman és körültekintően fogalmaz.
"a rendszer részévé válásból származó hitelességvesztés" szépen írja körül azt, amit összegyurcsányozásként emlegettem itt a fórumon és linkelgettem lelkesen Tölgyessyt 2016-ból.
A Fidesz politikusai arra jutottak: ölni kell, vagy ők ölnek meg minket
https://index.hu/belfold/2016/10/12/tolgyessy_peter_orban_viktor_kadarizmus_mussolini_rendszervaltas_hatalomvaltas/
"Gyurcsány, Vona és az MSZP része a rendszernek, nem a mai ellenzék fogja legyőzni a Fideszt."
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 18. 06:56
Előzmény: #6109  combo
#6112
Fölfogtam. Mi abban a meglepő, hogy megértek egy hamis állítást, de továbbra is hamisnak tartom?
Az "érvelésednek" az a része, hogy ki hova és mit kommentel elhanyagolható illetve az csak a momentum hülyeségét bizonyítja, hogy ezt fontosnak vélte.
A dk támogatottsága matematikailag igaz, de csak akkor, ha elhanyagolod Gyurcsány elutasítottságát, ami az elfogadásánál sokkal erősebb.
A dk néhány helyen ráindult más ellenzéki jelöltekre és többnyire csúfos kudarcot vallott.
Az összefogó pártok momentum, lmp, jobbik megsemmisültek, Feri már csak egy döglött lovon lovagol, de az összefogásból kimaradó mihamó bejutott és az összefogásból kimaradt kétfarkúak még a tisza szívóhatása ellenére is erősödtek.
Nem tetszhet mindenkinek a választások eredménye, de attól még ez az eredmény. Én nem szavaztam a tiszára, de nagyon tetszik az eredménye.
combo 2024. 06. 17. 23:46
Előzmény: #6110  euler
#6111
Igen, a vicc az, hogy a tiszás szavazók nagy része is pár hónappal ezelőtt még szurkolt, hogy ne kapjunk EU-s pénzt. Helyesen. Legalább akkora részben köszönhető Orbánék népszerűségvesztése az EU-s pénzek hiányának, mint a kegyelmi botránynak / MP színre lépésének. De megengedő leszek, ez szerintem MP részéről is csak marketing: ha tényleg le akarja váltani Orbánt, akkor pontosan tudja, hogy az EU-pénzek idecsatornázása után esélytelen.
euler 2024. 06. 17. 23:26
#6110
Az EU-s pénzek "hazahozataláról"
.
A korrupció és a rendszer működésének alapjàt képező feudális struktúrák EU-s forrásokkal történő finanszírozása és további fenntartása, vagy megerősítése nem érdeke Magyarországnak. A rendszerszintű korrupció, az oligarchia rendszere és az orbáni neofeudalizmus ugyanis lényegesen nagyobb hátrànyt jelent a magyar jövőre nézve, mint amekkora előnnyel az EU-s pénzek eddigi körülmények között történő beérkezése és elköltése járna. 
Egy ellenzéki magyar EP-képviselőnek ezért nem az "EU-s pénzek hazahozataláért" kell harcolnia, úgy általában, hanem azért, hogy ez ne a NER változatlan karakterjegyekkel történő fennmaradását és megerősítését szolgáló, hanem az ország hosszútàvú érdekeinek megfelelő módon történjen meg. Nem szabad továbbá azt a hamis látszatot kelteni, mintha az EU-s források kifizetése "Brüsszelen" múlna és ennek elmaradásáért nem az egyértelműen meghatározott mérföldköveket teljesíteni nem tudó, vagy nem akaró magyar kormány lenne a felelős. 
Véleményem szerint ebben a kérdésben a Momentum politikája volt a helyes a nemzeti érdekeink szempontjából, és semmilyen tényszerű alapja nincs annak a feltételezésnek, hogy a vàlasztók az uniós forrásokkal kapcsolatban elfoglalt álláspontja miatt büntették meg a pártot. A Momentum gyenge választási eredményét egyrészt a rendszer részévé válásból származó hitelességvesztés, másrészt pedig a Tisza Párt nagyon jelentős elszívó hatása okozta.
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid02gDEnvQHskCzmz3PPKb585CMu2LzFC3iUK5fNzjMajiTYHfmjywYpQBuw1ZnutuK7l&id=61556624432810
combo 2024. 06. 17. 22:15
Előzmény: #6107  Dehogynincs
#6109
Fogd már föl, hogy a választók és a választási törvény "kényszerítették" a Momentumot az összefogásra 2022-ben. Az LMP 2018-ban nem akart összefogni senkivel, 2022-re teljesen eljelentéktelenedtek, a hvg kommentszekció még a Kutyapártot is fidesz-bérencezte, amiért nem ment bele az összefogásba (megjegyzem, MZP is). Ugyanis Magyar Péterrel ellentétben én már akkor is ellenzéki voltam, és oda kommenteltem. 2022-ben a Momentum és Karácsony is MZP-t támogatta az előválasztáson Dobrev ellenében, a Jobbik volt az, aki lepaktált a DK-val (és egymás javára léptek vissza az előválasztáson: a jobbik ettől semmisült meg). A hátuk közepére nem kívánta senki a DK-t, de az ő szavazóik nélkül matematikailag is esélytelen volt nyerni. Kiderült, hogy velük összefogva is. De az emlékezet mindent megszépít: Az itteni kommenttársak kiabáltak volna a leghangosabban, ha a Momentum 2022-ben önállóan indul, és még kevesebb egyéni jelöltje lett volna az ellenzéknek, és esetleg az 5%-os küszöb alatt elveszett volna még pár százalék rendszerellenes szavazat (mint a kutyáknál, illetve erre lett létrehozva Gattyán pártja is, további részletek a mai Partizánban).
badsector1
badsector1 2024. 06. 17. 21:02
#6108
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 17. 20:50
Előzmény: #6105  signal2
#6107
2019-ben, amikor a momentumos csajokat megválasztották, még nem lehetett tudni, hogyan fognak dolgozni.
Akkor a momentum még új erő volt 10%-os támogatottsággal.
Hiába dolgozol jól odakint, ha itthon a párt érthetetlenül (vagy sajátos momentumos logikával) összeáll Gyurcsányékkal.
A tisza szavazók üzenete: káros összegyurcsányoznod magadat, bármilyen jó ötletnek látszik is.
Ezt te is világosan láttad, amikor józanul a két külön lista mellett érveltél.
Bandi_ujonc 2024. 06. 17. 20:03
Előzmény: #6105  signal2
#6106
Meddig tart ez a ciklusod?
signal2
signal2 2024. 06. 17. 19:42
Előzmény: #6103  sztanil
#6105
Momentumos csajok hatékonyan dolgoztak az EP-ben: jó.
Tiszasok nem tudjuk, hogy fognak dolgozni: értékelhetetlen.
A tisza szavazók üzenete: felesleges jól dolgoznod.
Bandi_ujonc 2024. 06. 17. 19:12
Előzmény: #6103  sztanil
#6104
Ez most gyenge volt, bár nem vettem magamra, mert én eleget savaztam a momentumot:)
sztanil 2024. 06. 17. 19:09
#6103

Momentumos lányok felveszik a pénzt az EP-ben: Lyó
Magyar Péter felveszi a pénzt az EP-ben: Rósz
Bandi_ujonc 2024. 06. 17. 19:02
Előzmény: #6092  badsector1
#6102
Én itt most az mp savazókkal értek egyet, ahogy írtam tegnap is, ma is.
Peterbond 2024. 06. 17. 17:59
Előzmény: #6100  Peterbond
#6101
Azert nem lepodnek meg ha behivjak majd azt a par diakot elbeszelgetesre hogy ilyesmit nem lehet mert az MCC egy politikailag fuggetlen intezmeny. Mint a COF es a Megafon.

Topik gazda

badsector1
badsector1
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek