Topiknyitó: badsector1 2024. 02. 28. 07:57

Magyar Péter már a pártalapításon dolgozik (TISZA)  

"A 444 több forrásból is úgy tudja, hogy az elmúlt napokban Magyar azon dolgozott, hogy összehívjon egy kört, ami egy jövőbeli párt magja lehet."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
signal2
signal2 2024. 04. 30. 07:01
Előzmény: #2777  Dehogynincs
#2780
Nem azzal győzködtek, hogy szavazz a DK-ra, és nem azzal, hogy nincs más. 
Azzal győzködtek, hogy szavazz a legesélyesebb ellenzéki egyéni jelöltre. Listán pedig nem lehetett külön a DK-ra szavazni, csak egy olyan listára, amin szerepelt a DK is. Szabadon lefordíthattad magadnak, hogy te a listán szereplők közül kinek a szavazója vagy. Mert technikailag ugyanaz, mintha külön indulnának, mindegyik megkapja a saját kis szavazótáborától a szavazatokat, majd a választás után állnak össze koalícióba. A kis pártok szavazói még örülhettek is a közös listának, mert így megmaradt a képviseletük. 
És igen, az MKKP és a MiHaMo valós alternatíva volt azoknak, akiknek a két nagy tömb valamiért nem volt szimpi.
Shortelek 2024. 04. 30. 06:46
Előzmény: #2778  Shortelek
#2779
mennél
Shortelek 2024. 04. 30. 06:46
Előzmény: #2777  Dehogynincs
#2778
Azt gondoltam végre megtalálod azt a pártot amire fanyalgás nélkül szavazhatsz, a kutyákra voksolni, mintha el se menél.
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 04. 30. 06:05
Előzmény: #2764  signal2
#2777
Lehetőség volt rá, éltem is vele, csak a protest szavazók jó részét nem vonzották a kétfarkúak meg a mihamó.
Eddig azzal győzködtek itt a fórumban a dk-hívők, hogy azért fogjam be az orromat és szavazzak az összefogásra, mert nincs más.
Hát most már van más, aki sokkal nagyobb tömegeket mozgat meg mint az alkalmatlan és tehetségtelen parlamenti ellenzéki pártok.
Nem agitálok, de én maradok a kétfarkúaknál, annak ellenére, hogy a protest szavazók százezrei MP-ben látnak fantáziát.
vaczak 2024. 04. 29. 23:38
Előzmény: #2775  ngergo1985
#2776
Ja, én ezen nem vagyok meglepődve, csupán a topikban is sokak által vágyott erjedés jeleivel kapcsolatban még kivárnék. Első körben szerintem illúzió átszavazást várni fideszes peremszavazóktól. Ha szignifikáns hányaduk otthon marad inkább, az már sikert jelentene
ngergo1985 2024. 04. 29. 23:26
Előzmény: #2774  vaczak
#2775
Miért jelent volna meg bárki is? Jelenleg a fidesz hatalma betonstabil, még 2 évük van a ciklusból, addig rohadt sok lóvét lehet ám nyúlni. Majd HA most júniusban születik egy számukra nem kedvező eredmény, és majd HA mondjuk 3 hónappal a 26-os választások előtt minden közvélemény kutatónál vezetni fog a TISZA, akkor fognak elkezdeni megjelenni az első árulók. Az, hogy vidéken mozgósit a fidesz, nem csoda, kiszolgáltatott emberek milliói élnek a falvakban, aki él és mozog, oda fog szavazni most is ,meg 26-ban is. Itt az lesz a kérdés, hogy az 5000-nél nagyobb városokban egészen a fővárosig fog-e a fidesz elveszíteni a 22-es 3 millió szavazóból mondjuk tényleg 500 ezret,akinek a nagy része leszavaz az ellenzékre, illetve mondjuk a TISZA velük együtt még tud-e győzni kb 3 millió embert. Ha igen, akkor a kis falvakban mozgósithat a fidesz ahogy akar. De ez még nagyon de nagyon messze van. Előbb lássuk azt meg, hogy a még itthon maradt, értelmes emberek rétegében megvan-e még a változás iránti igény vagy sem.
vaczak 2024. 04. 29. 22:54
Előzmény: #2773  Heisenberg
#2774
Érdemes meghallgatni a mai Telex-es interjúcsokorból a Political Capital-os úr részét. Egyrészt arról, hogy a közvélemény-kutatások jelenleg nem igazán indikativak, másrészt arról, hogy a Fidesz mikroszintre lebontva településenként OGY választási szintű mozgositast követel a helyi emberektől. Hogy ezt sikerül -e teljesiteni, az kérdés. Ami miatt nem vagyok optimista az az, hogy további pentitok MP-n kivül nem jelentkeztek még. NIncs egyelőre patkányok a süllyedő hajóról effektus. 
Heisenberg
Heisenberg 2024. 04. 29. 22:33
Előzmény: #2771  Schmidt
#2773
55% feletti fityesz győzelem szerintem kizárt. 50% feletti győzelmüknek pedig kisebb esélyt adok, mint hogy az alatt szerepelnek. Amennyiben a nagyvárosokban a részvétel 60% feletti lesz, Budapesten pedig 70% ot is megközelíti, akkor 45% - nal várhatóan öbbet nem fognak kapni. 
Ha 42-43%. alá beesnek, az számukra bukás és ez esetben 2026- ban komoly esély nyílik az elzavarasukra. Persze meg több szcenariónak is van számottevő esélye (5-15%) de a fenti esélylatolgatas most a realitás.
Bandi_ujonc 2024. 04. 29. 22:03
Előzmény: #2771  Schmidt
#2772
A negatív rekord is rekord. 
Schmidt
Schmidt 2024. 04. 29. 22:00
Előzmény: #2770  Heisenberg
#2771
Nekem ez a rekord fidesz győzelem, akkor is santit
Nemreg mondta Horn Gabor, a Republikon friss merese szerint 35%on all a fidesz
Heisenberg
Heisenberg 2024. 04. 29. 21:53
#2770
Magyar Péter megjelenése egyértelműen segíteni fog a jelenlegi valós politikai helyzet bemutatásában. Az EP választás egy óriás mintás reprezentatív kutatás, nincs mellébeszélés meg hibaszázalék. Ha a mihazánk nélküli ellenzék több szavazatot kap, mint a fityesz, akkor az politikailag orbánnak egy jókora bukás ( tökmindegy, hogy ez hogyan váltódik át EP mandátumra).  Ez ebben a választásban a legfontosabb, a többi csak kommunikáció.
InvJonny 2024. 04. 29. 21:39
Előzmény: #2767  Heisenberg
#2769
Egyetértek.
Én se tudom, csak egy vélemény. Én azt érzem, hogy ez a mostani hype, meg a nagy létszámú utcai jelenlétek résztvevői core ellenzéki szavazók, akik eddig is voltak szavazni (lehet, hogy befogott orral, csukott szemmel húzták be az X-et az összefogás miatt mondjuk pl. a DK-ra, de behúzták).
Azt is elhiszem, hogy a Fideszesektől is van elpártolás, de náluk nagyon erős a mozgósítási képesség. 
A hangfelvételes dolog nem téma (Lőrinc pályafutása se zavart senkit), a kegyelmi ügy sem egy akkora botrány szerintem. Sokan élnek kényelmesen, állami pozíciókban (nem csak a magasra szintekre kell gondolni), vidéken meg nagyobb a függés, senki nem szereti a bizonytalanságot és a változást azokon a szinteken, ahol a megélhetés az alapvető cél. 
Aki meg eddig se járt szavazni és nem akarta Vityát cserélni vagy totál hidegen hagyja az egész választási téma, az most se fog egyből rohanni, mert megjelent egy számára totál ismeretlen MP a fideszből, aki mondjuk éppen akkor bukkant fel, amikor megköszöntök a cégvezetői munkásságát és a milliós fizetéseket.
Heisenberg
Heisenberg 2024. 04. 29. 21:37
Előzmény: #2766  Schmidt
#2768
A részvételi adatoknál talán nem is az a fontos, hogy mekkora lesz, hanem az, hogy hol mennyi lesz. Épp ezért most mégis a fityesz szempontjából tűnik jó döntésnek, az EP választásnak az önkori választással való összhúzása. Hiszen a kistelepüléseken a helyi szavazás mindig nagyobb részvételű, mint az EP....megint ez fog dönteni, pl. a nyugat- dunántúlon ismét túl fogják nyerni magukat, a többi településtípus talán kompenzálni fog az EP-n.  Ezért fontos a mikroadat is.
Sajnos a gyűlölet-és félelem propaganda legyőzhetetlen Magyarországon. 
Heisenberg
Heisenberg 2024. 04. 29. 21:22
Előzmény: #2760  InvJonny
#2767
Benne van a pakliban, hogy MP megjelenése és a katasztrófálisan gyenge kormányzati teljesítmény következményeként, az orbánhívők aktívabban vesznek részt a szavazáson, szóval nem valótlan az állításod.
Amennyiben a bizonytalan, vagy általában az EP szavazók választáson nem résztvevők közül - a kormányzati mozgósítás hatására- inkább a fityeszesek mennek el, akkor simán komoly ellenzéki vereség lehet a vége.
De lehet, hogy a fityesz 43-45% - nál nem ér el mégse többet, esetleg helyi potentátjai buknak el. 
Ekkor viszont komoly bukásról beszélhetünk.
Schmidt
Schmidt 2024. 04. 29. 21:14
Előzmény: #2765  InvJonny
#2766
Nemtudom honnet vetted a számokat, számháborúba felesleges belemenni. Meglatjuk. Rekord reszvetelre szamitok. 60% korulire, szemben a szokasos 40el.  Igy bármi lehet. Ha ugy lesz ahogy mondod, az nagy csalodas lesz szamomra a magyar tarsadalomba.
InvJonny 2024. 04. 29. 20:59
Előzmény: #2762  Schmidt
#2765
Én csak azt hallom, hogy továbbra is Vitya a kevésbé rossz és itt van MP, újabb veszély, menni kell szavazni. Persze lehet, hogy a 3M fideszesből lemorzsolódik 100e és marad 2,9M (vagy az önkormányzati választásokon szavazó mennyiséget nézve 2M-ból marad mondjuk 1,9M), de a kérdés az, hogy a rendszeresen távol maradó 3-4M-ból mennyi megy el szavazni, és nem a Fideszre. Ha csak annyi történik, hogy az eddigi 1,7M ellenzékiből lesz esetleg 2M, akkor talán 50% alatt marad a Fidesz, de max. ennyi. Persze ez csak az én véleményem, de szerintem a TISZA szavazói eddig is szavazgattak bárkire csak ne a Vitya, és nagyon kevés lesz a korábbi Fidesz szavazó és az is kevés lesz, aki most "kap kedvet", hogy végre elmenjen.
signal2
signal2 2024. 04. 29. 20:58
Előzmény: #2761  badsector1
#2764
erre eddig is volt lehetőség
Bandi_ujonc 2024. 04. 29. 20:44
Előzmény: #2762  Schmidt
#2763
Semmi szerintem, lehet a vajda felbukkant egy trafiknál  beszédet mondani titokban, és ez lelkesítette. 
Schmidt
Schmidt 2024. 04. 29. 20:34
Előzmény: #2760  InvJonny
#2762
"a Fidesz minden idők legtöbb szavazatát fogja kapni júniusban."
Valamirol lemaradtam volna? Tortent valami delutan, amig fuvet nyírtam?
badsector1
badsector1 2024. 04. 29. 20:30
Előzmény: #2760  InvJonny
#2761
sok protest fidesz szavazónak nyílik meg a lehetősége arra, hogy egy gyurcsány nélküli ellenzéki pártra szavazzon.

Topik gazda

badsector1
badsector1
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek