Topiknyitó: _Macika_ 2023. 11. 22. 21:10

Magyar Állampapír Alternatívák.  

Ha már lesz, legyen.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Matyi_atya
Matyi_atya 2023. 12. 03. 13:00
Előzmény: #98  Rincewind2
#100

"Kollégák aggódtak mi lesz ha a forint nagyon erősödik és elértéktelenedik az euró."
Mondanám, hogy őket sem az eszük miatt tartják, de tudnám a válasz az lenne: Pedig de. :-)
N0MAD 2023. 12. 03. 12:00
Előzmény: #98  Rincewind2
#99
Nyilván, a nem kitettséget a befektetésre értettem. 
Rincewind2 2023. 12. 03. 06:20
Előzmény: #96  N0MAD
#98
Ha a fizu forintban jön akkor elég komoly forint kitettséged van. Egyik munkahelyemen egy nagy multi magyar leány vállalatánál dolgoztam. Volt náluk dolgozói részvény program az egyik olyan volt, hogy 500 eurót befizetsz a cég hozzátesz 500 eurót ebből részvényt vettek ha a részvényár leesett az 1000 eurót garantáltan visszafizették 5 év múlva ha a részvény emelkedett akkor a növekményt is megkaptad. Kollégák aggódtak mi lesz ha a forint nagyon erősödik és elértéktelenedik az euró. Mondtam nekik, hogy akkor nagyon fogsz örülni, hogy a fizetésed milyen sokat ér és nem érdekel az 500 euró befektetésed.
N0MAD 2023. 12. 02. 20:33
#97
https://kiszamolo.hu/ezek-a-varhato-lakossagi-allampapirok/
Jövő évi finanszírozási tervekkel. 
N0MAD 2023. 12. 02. 17:17
Előzmény: #95  Rincewind2
#96
Nyilván. 
Nem jelentős a forint kitettségem, tán 10% pmapban, meg hasonlo a 8,5%os euros pmapban ami (elvileg) likvid tőke. 
Nekem elég nyolc az árfolyam, mondjuk fizu forintban jön. 
Rincewind2 2023. 12. 02. 16:49
Előzmény: #94  N0MAD
#95
Akkor ezek szerint kell cselekedned.
N0MAD 2023. 12. 02. 15:29
Előzmény: #93  Rincewind2
#94
Év elején szerintem beszakad aztán közelebb lesz a kettő számjegyhez mint a nullához. Kell majd az osztogatás hoz meg az út” gazdaság bővítéshez „stróman támogatáshoz. Meg a kamatkifizetések miatti pénznyomtatáshoz. 
Rincewind2 2023. 12. 02. 15:25
Előzmény: #90  bronz
#93
Kéne valami koncepció, beesik az infláció 3%-ra, vagy tartósan magas marad, mekkora lesz az olló a magyar és az eus infláció között kicsi vagy nagy. Ha erről van elképzelésed akkor tudsz valamit mondani az állampapírokról különben nem.
Ender
Ender 2023. 12. 02. 14:17
#92
Én már idén egy kis pénzen vettem OTP-t a PMAP mellé. Hozott 37%-ot, szerencsésen vettem. Azt terveztem, hogy átrakom majd PMAP-ba év végén és az új bázisra jön majd a közel 20% jövőre. De ott hagytam. 14 elemző szerint a célárak átlaga egy éves időtávban 22,5%. Igen, a részvény lefelé is mehet és ez egy jóval kockázatosabb befektetés mint az állampapír de az OTP a célárat jellemzően rendre meghaladta, mindig alábecsülték. (kivétel a covid és a válság, ha ilyen volt akkor persze alulmúlta) A logoptimistább elemző szerint 60% körül hozhat a legpesszimistáb 5%-ot mond de az utóbbi időben újra és újra emelik az elemzők a célárukat. Én most erőssen spekulatív módon de abban bízom, hogy 30% fölött lesz a hozam éves szinten de ha ezt nem is sikerül eltalálni az biztos, hogy a háború előtti szintre vagy afölé vissza kell térjen néhány éven belül. Ha ezt megteszi akkor is ki fog jönni az, hogy évi átlag 20% kell legyen, mert most a csúcsár alatt vagyunk jelentősen, a bank növekedett, a forint meg romlott. Csak ki kell várni türelemmel, de így sem 8-10 év, mint a PMAP. Aki mer az nyer.
N0MAD 2023. 12. 01. 18:00
Előzmény: #90  bronz
#91
Nem tudjuk még a részleteket. Valamit villantaniuk kell ha a kamatokat is bent akarják tartani…
bronz 2023. 12. 01. 11:55
Előzmény: #88  _Macika_
#90
Hát, a 3 közül egyiket se nevezném vonzónak.
Fix 3 éves? Szándékos forintgyengítés mellett, amiben a Fidesz-KDNP utazik 2010 óta, ez nem hiszem, hogy nagy kasza lesz a kedves állampolgároknak.
BMÁP: mutyizva van most is a DKJ hozamszint, erre rápakolnak 1-2%-ot, mivel lesz jobb? Semmivel. Valós piaci kamatszint magasabb lenne.
MÁP+ v2.0. Ezzel már sokan befürödtek. Bottal se piszkálnám.
N0MAD 2023. 12. 01. 11:31
Előzmény: #88  _Macika_
#89
Hát, majd ha tudjuk a részleteket. 
Meg a hitelminősítők véleményét. 
N0MAD 2023. 12. 01. 09:39
#87
Lehet a kilencszázalékos pmapot az euro párnaciha is veri majd? Aztán euroban is lehet hozamot produkálni. A kilencszázalékos euros pemapot nem is emlegetem, az is már múltidő. 
N0MAD 2023. 11. 30. 21:11
#86
Lassan a “bármi” lesz a válasz a topiknyitó kérdésre ha új pénzről beszélünk. 
De úgy tűnik a kormány szerint ferihegy is jó válasz, ha már állampapírt is kibocsátották a vásárlás fedezeteként. 
N0MAD 2023. 11. 30. 17:03
Előzmény: #83  _Macika_
#85
alapvetően tetszik, ne legyen pénz a gonosz bankoknál, lerüljenek be szépen az államkincstárba, máshol csak a baj van velük.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 11. 30. 16:08
Előzmény: #83  _Macika_
#84
Igazi piacgazdaság, micsoda géniuszi ötletek...
_Macika_
_Macika_ 2023. 11. 30. 16:04
#83
Ahogyan arról többször is beszámoltunk, még egy tavalyi intézkedés keretében döntött úgy a kormány, hogy a magyar intézményi befektetők és a 20 milliónál nagyobb bankbetéttel rendelkező lakossági ügyfelek bankbetétjeinek kamatát le fogja korlátozni a 3 hónapos diszkontkincstárjegyek hozamának megfelelő szinten. Idén márciusban pedig úgy határoztak, hogy a jegybanki diszkontkötvények korlátozás nélküli átruházását is megtiltják.MINDKÉT INTÉZKEDÉS CÉLJA AZ VOLT, HOGY EGYRÉSZT NE TUDJANAK A MAGYAR PIACI SZEREPLŐK AZ ÁLLAMPAPÍR-PIACOT MEGKERÜLVE, AZ ÁLLAMPAPÍROKÉNÁL MAGASABB HOZAMSZINTHEZ JUTNI, MÁSRÉSZT ÉLÉNKÍTENI A MAGYAR ÁLLAMPAPÍROK KERESLETÉT.Más kérdés, hogy a külföldi befektetők számára ez a lehetőség továbbra is adott.A KORÁBBIAKHOZ KÉPEST MOST ÚJDONSÁG, HOGY A VÁLLALKOZÁSOKRA VONATKOZÓAN IS KITERJESZTI A KORMÁNY A BETÉTI KAMATSAPKÁT, ÖSSZEGHATÁR MEGHATÁROZÁSA NÉLKÜL.Egyben pedig meghosszabbítják a betéti kamatsapka hatályát 2024. április 1-jéig.A GFM közleménye szerint "a betéti kamatsapka és annak kiterjesztése a vállalati szektorra azt a célt szolgálja, hogy ösztönözze a beruházásokat, azaz a források ne a számlákon parkoljanak, hanem bekerüljenek a gazdaság vérkeringésébe, körforgásába és így érdemben segítsék a fejlesztéseket, a gazdasági növekedést".
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 11. 30. 15:45
Előzmény: #80  kkv14
#82
A vészmadaraknak az nem jut eszébe, hogy a folyamatosan hosszabbítgatott kamatstoppal valójában ki is jár jól igazán a büdzsében és ki pumpolja igazán az államot - ja az állampapírban "kuporgató" - spekuláns :)
N0MAD 2023. 11. 30. 15:35
Előzmény: #80  kkv14
#81
vigyázz, mert félreértenek hogy nincs tovább és lesz sikongatás.....

Topik gazda

_Macika_
_Macika_
2 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek