Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
berlini
berlini 2022. 09. 13. 22:49
Előzmény: #178116  Murdoch
#178120
Ez viszont már egy jókora pofon.
De a baloldal eddig is kisebbségben kormányzott.
Most "csupán " az változott, hogy ellenfeleik összefogtak és előre is törtek.
kkpp 2022. 09. 13. 22:48
Előzmény: #178115  Murdoch
#178119
Mert nincs miből kifizetniük a rezsiszámlát, amit Lölőék jóval az EUs piaci árak fölé emeltek. De meg van magyarázva, hogy a piaci árak ettől is magasabbak, tehát örülj jól jársz, pedig még ekkor is csak hazudnak és lopnak, mint a vízfolyás.
kkpp 2022. 09. 13. 22:46
Előzmény: #178110  berlini
#178118
"Én például önként 2 fokkal lejjebb veszem télen a fűtést majd.."
 
Lehet, hogy lesznek itt még meglepetések, és az a 2 fok nem fog sokat segíteni. Nekem az éves fogyasztásom a keret alatt van vagy 200 m3-rel. Ma jött ki az augusztusi számla. Nem főzök vele, csal pár köbméter megy el 10 alatt. Júliusban és augusztusban is ugyanannyit használtam. Az augusztusi számla a háromszorosa a júliusinak. Egy vicc és zéró átláthatóság. Az a pár köbméter valami random számmal van felszorozva az ehavi számlában. És még viccből ráírták, hogy milyen sokat spóroltam, mert ez rezsicsökkentett. :D
berlini
berlini 2022. 09. 13. 22:46
Előzmény: #178114  Murdoch
#178117
Nem ezt nem mondtam.
De amit irtam az igaz.
És ennek a felvonulásnak nincsen köze valamiféle most kifejlődött elégedettlenséghez.
És mégegyszer.
Ez az ország Portugáliával együtt massziv EU és NATO párti.
Murdoch 2022. 09. 13. 22:36
Előzmény: #178110  berlini
#178115
Ha lesz elég gáz, akkor miért zárnak be a szállodák, éttermek, uszodák, stb.?
Murdoch 2022. 09. 13. 22:30
Előzmény: #178113  berlini
#178114
Nyilván, pár lézengő huligánról van szó.
https://www.youtube.com/watch?v=joIC8QefFsI
berlini
berlini 2022. 09. 13. 22:26
Előzmény: #178112  Murdoch
#178113
Most is mellényúltál.
A cseheknél az Unió és nato ellenesek vonultak fel.
Jó tudni ehhez azonban, hogy a cseheknél nagyon magas az EU pártiak aránya, magasabb mint nálunk. (pedig nálunk is a többség bent maradna, ha népszavazás lenne, pedig orbán keményen dolgozik  , hogy ez változzon.)
Igy ennek a tüntetésnek a hatása igencsak mérsékelt lesz.
Murdoch 2022. 09. 13. 22:18
Előzmény: #178104  berlini
#178112
berlini
berlini 2022. 09. 13. 21:52
Előzmény: #178106  Törölt felhasználó
#178111
Hihetőbb leszel, ha "nem húzod fel magad" és nem regisztrálsz évente egyszer.
berlini
berlini 2022. 09. 13. 21:50
Előzmény: #178107  kukker
#178110
Bulvár sajtós érvelés.
Csak számolni kell tudni.
Lesz elég gáz
Én például önként 2 fokkal lejjebb veszem télen a fűtést majd.
Nem mennék amúgy sem a limit fölé, de ez minden egészséges ember kötelessége. Kórházak, öregek otthona stb. kivételével. Egy évet ki lehet igy birni és akkor nem fogy el a földgáz a télen.
Orbántól ezt várnám el. Van 2 millió fanatikus követője, de én is csatlakoznék, ha meghirdetne egy "huzzuk összemagunkat a betegekért, öregekért" akcióhoz.
Csak ennek a beszari alaknak ehhez sincsen mersze.
Már most az önkormányzati szavazatok előzetes számolgatása folyik.
berlini
berlini 2022. 09. 13. 21:44
Előzmény: #178098  LouMannheim
#178109
A lengyelek belpolitikai ooknál fogva nem hajtották végre a megállapodást és ezt a tényt harsány nagyhangú támadással próbálják végrehajtani.
Nem hiszed?
Nos a meghozott intézkedésekről be kellett volna számolni irásban az EU-nak. és lehivni a pénz egy részét.
Nincs beszámoló, helyette megy az orbántól jól eltanult harsány gyalázkodás.
Más:
A hülyéknek most jutott eszükbe, hogy a németektől kártéritést kérjenek a 2. VH kártevései miatt.
Csak azt nem tudom ki járna jobban egy elszámolásnál. A lengyelek elfelejtik hogy országukat párszáz kilométerrel nyugatra tolták Németország rovására 1945-ben a nagyhatalmak, mert Szovjetuniónak szüksége volt kelet-lengyelországra
Törölt felhasználó 2022. 09. 13. 21:44
Előzmény: #178105  berlini
#178108
Mondjuk egyetlen pozítívumod, hogy Te is utálod Nógrádi kókler urat... :P
kukker 2022. 09. 13. 21:44
Előzmény: #178105  berlini
#178107

Mondjuk ha ez mind így van valóban:
"Nem az EU hirdeti hogy működnek a szankciók.Soroljam:
- Orosz GDP visszaesés a 2. jegyedévben (-4%) (EU: +4%)
- teljesen leálló iparágak oroszországban (autóipar, de még gyorsétterem sincs)
- haditermelés akadozik (egy orosz repülőbe szinte mnden high tech nyugati, de korszerű tankot sem tudnak saját erőből megépiteni és itt a kinaiak sem tudnak segiteni)
- rekord energiaárak mellett már csökkenő exportbevételek (kevesebb mint 1 évvel ezelőtt)"
Szerintem ezekről inkább át kellene térni majd - lakossági "igény" végett - a "Celsus/szoba télen" mértékegységre, ami mellett a fent felsoroltak szerintem semmit nem fognak majd számítani...
:)
Törölt felhasználó 2022. 09. 13. 21:44
Előzmény: #178103  berlini
#178106
Már 2019 végétől mondom, hogy financiális válság lesz.
Mindig ez volt a nevem, csak egyszer ilyen hozzád hasonló személyeskedő mitugrász :) felbosszantott, és töröltem magam. Sajnos így a hozzászólásaim törölt nick alatt futnak, de megismerni a stílusát... :)
berlini
berlini 2022. 09. 13. 21:38
Előzmény: #178099  Murdoch
#178105
Nem az EU hirdeti hogy működnek a szankciók.
Soroljam:
- Orosz GDP visszaesés a 2. jegyedévben (-4%) (EU: +4%)
- teljesen leálló iparágak oroszországban (autóipar, de még gyorsétterem sincs)
- haditermelés akadozik (egy orosz repülőbe szinte mnden high tech nyugati, de korszerű tankot sem tudnak saját erőből megépiteni és itt a kinaiak sem tudnak segiteni)
- rekord energiaárak mellett már csökkenő exportbevételek (kevesebb mint 1 évvel ezelőtt)
Én azt hittem, hogy az ukránok pár év állóháború és egy alaposabb felfegyverkezés után tudnak ellentámadást sikeresen végrehajtani. Lám én sem vagyok tévedhetettlen (Mondjuk a szemét Nógrádinál reálisabban láttam a helyzetet, annál nagyobb kókler nincs a világon, volt már szerencsém élő előadását végig élvezni. Csak egy picit voltam tájékozottabb mint ő a témában)
berlini
berlini 2022. 09. 13. 21:31
Előzmény: #178099  Murdoch
#178104
az origón és a mandineren kivül olvasol más hirportált is?
berlini
berlini 2022. 09. 13. 21:30
Előzmény: #178091  Törölt felhasználó
#178103
és ha szabad kérdeznem tavaly év elején milyen néven osztottad az észt?
Tudod nekem mindig gyanúsak azok a megmondóemberek, akiknek a nevüket gyakran kell váltogatni.
LouMannheim
LouMannheim 2022. 09. 13. 21:08
Előzmény: #178099  Murdoch
#178101
Francia sárga mellényesek nagyon csendben vannak idáig. Ott is lehet  buli.
Nálunk sem zárok ki egy 2006-os őszi mintára épülő balhét, abszolut bent lehet a pakliban. Oktatásból indulna, majd az egészségügy, és így tovább.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek