Topiknyitó: FeherTibi 2023. 07. 27. 09:33

Külföldi tapasztalatok  

Sziasztok
Ezt a topicot azért hoztam létre, hogy aki szivesen mesélne külföldi élettapasztalatairól, az itt (is) meg tudja tenni. Több topicban is az ilyen téren tapasztaltabbak megosztották tapasztalataikat, de talán jobb lenne itt egybe gyüjteni ezeket, mert ekkor a topicok homogénebbek maradnak.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Andy01 2023. 10. 23. 11:55
Előzmény: #619  slash
#620
Melyik EU ingatlanpiac?  Ez egyeni, az ismeretektol, tapasztalatoktol, a kotodestol, a szimpatiatol es a nyelvtudastol fugg. Nekem nagyon egyeni a preferenciam, az elozoben leirt miatt.  Igen, a statisztika szerint Nem.o. ban csokkennek az arak, egyebkent az ingatlan hasznositasa sem nagyon kedvezo a szabalyozas miatt. 
Neked a horvat ingatlanpiac bejott, a hasznositast talan hatekonyabban tudnad megszervezni. Esetleg heti berbeadassal egy szimpi megbizhato ingatlanos? Nem ismerek olyan magyar oldalt, ahol kulfoldi ingatlan berlest hirdetnek, csak esetleg a facebookon.
Itt Sp.o. -ban a tulajdonosok tobbnyire foszezonban juniustol szeptember kozepeig, vegeig heti kiadassal hasznositjak az ingatlant, tobbnyire kozvetitokon keresztul . A heti  berleti dij min. 500 - 600 Euro, es megy a csillagos egig, a helytol es merettol fuggoen. Oktobertol majus vegeig egyben szeretik (szeretnek) kiadni a lakast,  a havi dijak 400 Eurotol kb. 1.500 -ig. Oriasi a kinalat, ugy berlesre, mint eladasra. Tehat relative jol lehet vasarolni, es berelni is, ha valaki idot szan a piackutatasra. Termeszetesen vannak extrem aru luxus ingatlanok is. Gondolom, most az Euro bevezetesevel az Adrian is hasonloak az arak. Raadasul kozel van Ausztriahoz, tehat nagyon jol hasznosithatoak. 
slash 2023. 10. 23. 11:12
Előzmény: #614  Andy01
#619
Milyen Eu országokra gondolsz? Még a német ingatlanpiac is csökken. 
slash 2023. 10. 23. 11:10
Előzmény: #616  Andy01
#618
Hagyd már ezt a barmot a francba. f,,mat se érdekel, miket írkál. 
slash 2023. 10. 23. 11:10
Előzmény: #616  Andy01
#617
Hagyd már ezt a barmot a francba. f,,mat se érdekel, miket írkál. 
Andy01 2023. 10. 23. 10:20
Előzmény: #615  BKKT
#616
Tudod, BKKT, en valoban igen regen voltam Tenerifen. Bizonyara sokfele epitettek gatakat azota. Nekunk nem az atlagmagyar szokasaink vannak a tengert illetoen. Buvarkodunk, es bizony nem feltetlenul a surun latogatott strandokat keressuk. Ami a szemelyemet illeti, valoszinuleg nem azonosak az ismereteink es a szempontjaink.  Nem turistakent utaztam regebben, a vilag mas szegleteit mas szemmel ismertem meg, mert idegenvezetokent, tolmacskent dolgoztam, eveken keresztul.  
BKKT 2023. 10. 23. 10:13
Előzmény: #610  Andy01
#615

Értem, akkor te is csak képeken láttad Tenerifét, mint a barátod a horvát tengerpartot...
A fürdőhelyeket gátakkal védik, nincsenek nagy hullámok...
Van sárga homokos fürdőhely is és szürke homokos is...
A keleti fele hullámos, ezeket a képeket láthattad...
A Teidének nincs köze a homok színéhez, ez egy régen szunnyadó vulkán, több mint 100 éve nem tört ki.
Andy01 2023. 10. 23. 10:05
Előzmény: #611  slash
#614
Itt is rengeteg elado lakas van. Sok lakason kint van a tabla is, meg lehet oket talalni ingatlanos nelkul is. Az ingatlanos elvisz min 10 % ot szerintem. Nem mennek ingatlankozvetitohoz, de nincs is szuksegem ingatlankozvetitore. Telen, most idealis lenne keresgelni. Nem akarok Spanyolorszagban befektetni, mas EU orszagok piaca biztonsagosabb arakat, nagyobb stabilitast jelentenek.
Andy01 2023. 10. 23. 10:03
Előzmény: #612  slash
#613
Etterem? Otthon fozes?  Igen, otthon fozes, egyszeru, egeszseges etelek, es kenyelmesen a teraszon elfogyasztani. Naplemente, egy pohar itallal.  Nem etteremben, tomegben, es vagy izlik, vagy nem. Es az arrol meg nem is beszeltem. Mas itt az elet.
slash 2023. 10. 23. 09:52
Előzmény: #609  Andy01
#612
Kiváló elgondolás. Én is sokat spórolok mikor lent vagyunk. Egy napágy egy napra 30euro /viszek otthonról/ parkolás 15euro/nap (gyalog vagy roller)  étterem helyett otthonfőzés stb.   
slash 2023. 10. 23. 09:50
Előzmény: #608  Andy01
#611
Örülök hogy jól telt a nyaralás. Kéróban nem gondolkodsz? Kolléganőm mutatott spanyol ingatlan FB csoportot sok jó ajánlat van arrafelé. 
Andy01 2023. 10. 23. 09:47
Előzmény: #598  BKKT
#610
Tenerife nagyon szep, de a tenger erosen hullamos. Nem eppen biztonsagos az uszas a tengerben. Ugy emlekszem (eleg regen voltam ott),  hogy a tengerparti "homok" szurke ( a Teide vulkan miatt ilyen), es ez nem volt kellemes pszichikailag. Az idojaras sokkal vadabb, mint Grand Canarian. Mivel a sziget nem olyan nagy, nehany erdekes kirandulas, utanna kicsit unalmas. A hajo dragabb a kulfoldiek szamara, az ott elok kedvezmenyes aron utaznak barmelyik szigetre. Tehat hosszutavon szamomra nem igazan izgalmas Tenerife.
Andy01 2023. 10. 23. 09:40
Előzmény: #604  slash
#609
Az irigykedo minuszoloknak meg annyit: egesz evben nem tudtunk elmenni udulni. Az egesz evet vegighajtottuk. Most vegre - igen racionalis koltsegen - udulunk egy honapot a tengerparton.  Ehhez meg hozzajarul, hogy nem fizetjuk az otthoni futest (oh, a kedves gazarak otthon, a rezsicsoki!), nincs villany es viz fogyasztasunk otthon, es osszessegeben nem koltunk tobbet elelmiszerre. Kirandulas, jo buszkozlekedes:  Itt a tersegben a buszjegy 10 db 6 Euro, tehat kb fele annyi, mint Budapesten. Nem bereltunk autot, teljesen szuksegtelen. Tehat igen gazdasagos az udules koltsegvetese. Nem art az sem, ha az ember kicsit beszel - vagy legalabb ert - spanyolul, bar sokan tudnak angolul, es az emberek segitokeszek es kedvesek.
Andy01 2023. 10. 23. 09:33
Előzmény: #604  slash
#608
Hello, Slash!  Kicsit delebbre Tarragonatol. Kozvetlen buszjarat Barcelona rep.tertol, nagyon kenyelmes es gyors. Valtozatos, tagolt oblok, sziklas es homokos part valtakozik. igenyes beepites. Nem az a tomegnyomor, mint delen egyes divatos helyeken. Magyar szot eddig egyszer hallottunk, egy mellettunk kerekparral elhalado gyerekes partol. A haztol, ahol lakunk - emeleti lakas, terasszal, tengerre, obolre nez - lepcson lemenve kb 60 m  a tengerpart. Tengerparton, es a hazban is zuhanyozok, hogy ne hordja fel a homokot az ember.  Meg most is meleg van, nappal 20 - 25 fok kozott. A tenger a vihar utan kicsit lehult ugyan, de azert uszhato.  NEM NEM akarok hazamenni, de a kenyszer nagy ur.
ehe
ehe 2023. 10. 23. 08:51
Előzmény: #606  BKKT
#607
Ja, mert egy rbn vkt, smcsk ljs, hbny rpd, rgn ntl, kcss mt, rk klm, tbrcz stv az igen kifinomult stílusukról hírösek :D.
BKKT 2023. 10. 23. 08:45
Előzmény: #605  slash
#606

Amikor a horvát árakról hantáztál, nekem akkor esett le, hogy te talán még soha nem is jártál Horvátországban... Itt meg, próbáltad bekamuzni, hogy ott még nyaralód is van.
"A hazug ember előbb érik utol mint a sánta kutyát"
Az alpári, ide nem illő stílussal ezt csak igazoltad.
slash 2023. 10. 23. 08:21
Előzmény: #603  slash
#605
A mínuszoló q. anyádat. De gyors vagy tesó! :-) 
slash 2023. 10. 23. 08:20
Előzmény: #601  Andy01
#604
Hol voltatok helyileg? Szar lesz hazajönni, 2 hét szürkeség  és totál kileszel.. :-(
slash 2023. 10. 23. 08:19
Előzmény: #602  Andy01
#603
Ezen a hétvégén szar lent is az idő, nem mentünk le. Október első hetében atomjó idő volt azt ott lenyomtuk. Lezártuk a lakást,a szezonnak vége. 2 hónapot voltunk lent idén, többi kiadva. Most alszik. 
Andy01 2023. 10. 22. 23:50
Előzmény: #591  slash
#602
Slash, milyen az ido az Adrian? meg meleg a tenger? Vagy mar hazajottetek, hogy vege a szezonnak, nem mentek tobbet? Nem jelent gondot telre lezarni a lakast?
Andy01 2023. 10. 22. 23:46
Előzmény: #598  BKKT
#601
Tokeletesen egyetertek vele. Okober honapot Spanyolorszagban toltottuk eddig, honap vegen megyunk haza. Kozvetlen tengerparti, teraszos, panoramas, berelt lakasban. Minden nap usztunk a tengerben, sealtunk, oriasi kikapcsolodas volt. Most hetvege volt viharos, kicsit lehult a tenger, de ma is usztunk. Elelmiszerek valaszteka - Lidl, Mercadona - oriasi, kituno arak,  minoseg. Friss gyumolcsok, izletes zoldsegek. Arak tobb cikknel alacsonyabbak az otthoninal.  Fajo szivvel megyunk haza, a szurkesegbe, es az idegbajba. Ha tehetnem, itt elnek allandoan. 

Topik gazda

FeherTibi
3 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek