Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story



A társaság bemutatása, áttekintése

..



A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..



A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..



A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..



A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..



A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..



A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..



De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..



Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..



A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..



Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2018. 10. 20. 12:11
Előzmény: #75057  NyeretlenKeteves
#75060

Abszolut.
Ha az lenti elso szamolasom jo, akkor (tudva, hogy az OPI 1000 db reszvenye most 500e Ft-ot er a piacon), akkor a Fuzio utan 2-3 evvel, a szamolas alapjan OPI egyenerteku uj 500 db reszvenye nagyjabol fele ennyit fog.
Persze ez nem meglepetes: a regi fundas szamitasok makacsul visszajonnek, mint minden fundas kalkulacio: azok is ebben az ar- savban voltak.
.
A Konzum  esetben 1000 db reszveny 260e Ft ertek most a piacon. A Fuzio utan a KONU atcserelt Fuzios egyenerteku 260 db reszvenye mennyit erne? Az  viszont kb. 100e koruli szamra johet ki. Szerintem KONU reszvenyes rosszabbul jar a fuzioval, mint az OPI-s. 
.
Ha viszont kedves zsoltee baratunk kalkulacios feltetelezett modszere volna ervenyes, az kicsit javit a helyzeten. Az a szamolasi modszer ugy kb. 30%-al javitja a vegeredmenyt. 
.
Akkor a Fuzio tokeerteke ugyan  persze valtozatlan,  de ML  olcsobban hoznaa be (vajon miert ? nem nagyon ertem hogy miert, de lehet)  az uj apportokat.  Akkor ML kisse rafizetne a fuziora….vagyis kevesbe jarna jol mint mindenki mas. Haaat….. ezt  nem hinnem.
De megis: akkor az uj apportok kb. 386Mrd-ot ernenek a tozsden. Az Uj FUZIO total tozsdei  kapitalizacioja 162+76+386=624Mrd lenne 900 Mrd helyett.
Es igy kb. 30%al tobb reszvenyt kapnanak az OPI-sok is meg a Konzumosok is, mint az ott kalkulalt. 
A Konzumosok helyeben en se orulnek ennek a Fuzionak.
 
Konzumocska 2018. 10. 20. 12:07
Előzmény: #75058  bankos
#75059
Addig nincs eredmény ameddig az be nem jött addig csak várakozás...álmodozni lehet. Kpria-ban konzum is tulajdonos illetve az opusban is. 
bankos
bankos 2018. 10. 20. 12:05
Előzmény: #75057  NyeretlenKeteves
#75058
Az Opus részvényért több kell, hogy járjon az Újból, mint a Konzuméból. Mert Opusba van sokkal nagyobb az érték, és per pillanat sokkal nagyobb eredmény is fog bejönni (Paks, vasút stb stb). De akkor ez így nem lesz kóser a Konzummal szemben. Nagyon nagyon érdekes lesz ez.. Kíváncsian várom.  Amúgy szerintem az apport értékig vissza kell rakják az árfolyamot év végéig. Igy kell egy 600 650 Ft Opus év végére pl. 
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2018. 10. 20. 11:18
#75057
Részemről téma túltárgyalva. Száz szónak is egy a vége, amennyiben a Konzi apportok értéke alatt(legyen ez kb 310 forint) lesz az "elszámolás" akkor én mint kisbüfi nem járok jól és kicsit átbaxva érzem magam, de nem temetném a történetet. Véleményem szerint nem kellett volna ezt a fúziót nagy dobra verni ilyen előkészítetlen állapotban..... Persze he nem hozták volna nyilvánosságra akkor meg azt mondanánk, hogy sunyulnak és lesnénk mint a hal a szatyorban, hogy miért történik az ami. Természetesen megint voltak jól értesültek akik tudtak a fúzióról, láttuk az eredményét.... A felfüggesztés valóban jelentősen befolyásolta a papírok árfolyamát. Koszönjük! :-)  
Istvan78 2018. 10. 20. 11:13
#75056
Itt a nagy kérdőjel igazából, hogy a fúzióig hogy alakulnak vagy még inkább hogy alakítják az árfolyamot. És igen, itt közbeszólhat ML közvetlen érdeke.
wallasz
wallasz 2018. 10. 20. 11:10
Előzmény: #75050  Metwolf
#75055
Viccelsz, ML sokkal jobban fog járni mint mi, hiszen 70, ill. 80%-a van a fuzionáló cégekben, plusz ki tudja, a közkézből még mennyi és a fórum hangulatát nézve, ez még meddig növekszik a fúzióig...Ő fog igazán jól járni és hogy pár kisbüfi vele együtt, az már nagyon nem fogja zavarni.
santaffi 2018. 10. 20. 11:09
Törölt hozzászólás
#75054
Istvan78 2018. 10. 20. 11:05
Előzmény: #75050  Metwolf
#75053
Opi 700, Konzi 310? :)
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2018. 10. 20. 11:04
Előzmény: #75044  zsoltee77
#75052
Köszönöm! Hasonló eredményre jutottam én is. Akkor nem kell és bekaphatják :-) 
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2018. 10. 20. 11:02
Előzmény: #75047  Clint
#75051
Pontosan ezt írtam én is, szinte szó szerint :-)
Metwolf
Metwolf 2018. 10. 20. 11:02
Előzmény: #75048  pomperj
#75050
Az a nagy helyzet, hogy mivel az apportok ára fix ezért a fúzió számításánál M.L csak úgy járhat jól ha közben mi is hiszen neki is ugyan olyan rv-ei vannak mint mindenkinek. Ergo jól kell elszámolni dec. végén, szép számokkal.
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2018. 10. 20. 11:01
Előzmény: #75041  pomperj
#75049
Köszönöm. Minél több vélemény gyűlik össze annnál jobb. JG 30 Milliárdos EBITDA-t mondott nem is profitot :-) amit nagyon kevésnek találok különösen annak fényében, hogy M.Lnéhány zsíros megrendelésen többet nyer.
Ez a fúzió baromira nem hiányzott a kisbüfiknek.... Véleményem szerint botorság a fúziótól azt várni, hogy kölönböző (külföldi!!!) alapok majd ráharapnak a cégre. Itthon sincs bizalom.... Lehet ugyen ezt cáfolni de azt mondom, hogy a cég részvényeit birtokló kisbüfik többségének is vannak bizonyos aggályai nah :-) Jómagam nem vagyok hívő és a számok, a várható speka hatás  és a már jól bizonyított tőzsdei pszichó alapján választok befektetést. Ezen hármas alapján azt mondom, hogy nem mondok inkább semmit sem :-) 
pomperj
pomperj 2018. 10. 20. 10:58
Előzmény: #75046  zsoltee77
#75048

OKE, pajtas, szamold ki amugy is.
Aztan? Gondolod, azert csinaljak a FUZIO-t,   hogy ML ne jarjon jol?
Vagy legalabb olyan jol, mint pl. tem magad?
Hm....
Clint
Clint 2018. 10. 20. 10:54
Előzmény: #75044  zsoltee77
#75047
Szerintem erre az egész eljárásra szokás felétek azt mondani "a nászéjszakán kiderult h töke van a menyasszonynak". Én mindenesetre nem ilyen lovat akartam,  amikor Konzumot vettem. 
zsoltee77
zsoltee77 2018. 10. 20. 10:53
Előzmény: #75041  pomperj
#75046
Rosszul kezdtél neki. Fúzió deklaráltan az Opus apportok után jezdődhet, szóval semmi értelme anélkül számolni bármit is. Így a 2,76 szám is téves, de arra jó, hogy megint tévútra vigyél pár remegő kezű részvényest.
Istvan78 2018. 10. 20. 10:50
Előzmény: #75042  Seismic
#75045
Nyilván úgy kell érteni, hogy az új részvény darabszámot úgy határozzák meg egy-egy számlához kapcsolódóan, hogy az új cég részvény árát véve alapul a számlán ugyanolyan összeg szerepeljen az egy vagy két részvényt összegezve, mint előtte. Én laikusként így tudom elképzelni.
zsoltee77
zsoltee77 2018. 10. 20. 10:49
Előzmény: #75040  NyeretlenKeteves
#75044
634db 410Ftos konzipus rv. :))))
Istvan78 2018. 10. 20. 10:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#75043

Ne kérje senki számon rajta, de jelen helyzetben van rá esély, hogy az MésM és RKORD 100%-ban bejön. Nagyon jót tenne a fúziónak is. Mindenki megnyugodna és lökést adna a reménybeli külföldi befektetőknek is.
A gigabank és valamelyik kommunikációs cég behozatala is nagy durranás lesz. A gigabank így vagy úgy biztosan megvalósul szerintem. Az ML holdingot és úgy általában az új magyar nagytőkés osztályt baráti banknak kell támogatni.
A Paks2 is elkezdődik lassacskán. Hát az nagy pénzt fog hozni az Opinak.
Látszik, hogy a vasút és úthálózat fejlesztések is tovább zajlanak, részben EU pénzből.
Szóval, lehet itt igen sok pozitívumot is felsorolni, nem csak negatívumot.
Seismic
Seismic 2018. 10. 20. 10:43
Előzmény: #75034  zsoltee77
#75042
Az igen..súlyozott átlag meg is van :)
410Ft nem elfelejteni..Zsoltee írta ;)
pomperj
pomperj 2018. 10. 20. 10:41
Előzmény: #75027  NyeretlenKeteves
#75041

OK, jo az alapgondolat. 
Jatszunk el az ismert szamok alapjan, monduk a 3 fo tenyezonek a felhasznalasaval. 
Tegyuk fel, hogy  ugy csinaljak meg majd a fuziot, hogy mind a Konzumosok, mind az OIP-sok "EGYFORMAN"  jol jarjanak ( vagy egyforman rosszul ?). Es persze az apportot behozo ML is ugyanugy jol jarjon. OKE igy?
.
Ha igy lenne, akkor egyforma sullyal kellene figyelembe venniuk a meglevo alaptoket is, meg a pillanatnyi piaci kaptalizaciot is. Es a 3. tetelkent bejovo uj apportot is ugy kene ertekelniuk, mint az elozo kettot. Na, megcsinaljuk?
.
Jo, akkor nezzuk eloszor a piaci kaptalizaciot es a reszvenyek szamat.
OPI 325m db reszveny, es  tozsdei arfolyama alapjan a kapitalizacioja 325m*500Ft= 162Mrd. A Konzum 293m reszveny, es tozsdei ertek kapitalizacioja  76Mrd.
A ketto egyuttes alaptokeje  viszont 86Mrd korul van. Szoval? Kapitalizacio/Alaptoke=(162+76)/86=2.76
Szoval a piac a tozsden minden egyes ML altal befizetett 1 Ft alaptoket most eppen atlagosan 2,76 Ft-ertekunek tekint a piac. Ez az elso sarokszam.
.
Most jon a 3. tetel, nevezetesen a tovabbi apportok, ami ugye az igeret szerint kb. 240Mrd Ft alaptoke erteku. Akkor azt a tozsde, ahogy fuzional illik,  varhatoan ugyanennyire, 2.76szorosra felertekeli majd (maskepp nem erne meg bevinni ML-nek azt is a Fuzioba), szoval 240*2.76=662Mrd -ra fogja becsulni az uj apportok tozsdei kapitalizaciojat is.
.
Akkor mar csak ossze kell adni es szetosztani, hogy melyik regi cegnek ebbol hany uj reszveny jut, es milyen ertekben? 
Na, akkor a FUZIO teljes alaptokeje 86Mrd+240Mrd uj apport = 326Mrd. A FUZIO tozsdei kapitalizacioja pedig 162+76+662=900Mrd kellene legyen. Stimmel is, hiszen kijon a felertekelesi szam a FUZIO-ra, 900/326=2.76, szoval nem is rontottam el edddig.
.
Tegyuk fel, hogy az uj super FUZIO  ( = OPI+KONZUM+APPORT) cegben egy reszveny 1000Ft neverteku lesz, akkor ki fognak bocsatani 900Mrd/1000=900m db uj reszvenyt. Kik es mennyit kapnak ebbol? 
Ebbol kapnak az 
OPI tulajos osszesen 162/900=18% reszt,
Konzum-ek 76/900=8.4% reszt 
APPORT behozoja 662/900=73.5% tulajdonreszt.
.
Na, akkor mindenki szamolhatja ebbol, mennyire jart jol? Hat bizony kiszamolhatja.
Egy regi OPI reszvenyert adnak 500Ft arfolyam/1000Ft arfolyam=0.50 uj reszvenyt, szoval akinek volt 1000 OPI reszvenye, az kaphat 500 Uj szuper reszvenyt.
Egy regi Konzum reszvenyert adnak majd 260/1000=0.26 uj reszvenyt, szoval akinek van 1000 db most, nos az kap 260 db uj reszvenyt.
Hurra ! (??)
.
A kerdes nem is ez. Hanem mennyit fog erni 1-2-3 ev mulva?
Nos, ha tenyleg less az iegret szerint  30Mrd a profit az uj super=cegben? 
es szamolunk a BUX-on a szokasos PE=10-14 szammal (most szamoljunk PE=14, hogy jobb legyen a kedvunk), nos akkor ez a super FUZIO erni fog...30Mrd*14=420Mrd-ot.
.
Meg mindig HURRA ?? Aki akarja, leoszthatja a fenti 420 Mrd kapitalizaciot, a 900m db osszes reszveny alapjan, hogy mennyit fog erni 1 db uj reszvenye.  Hurra ! Kinek van kedve orulni? ML-nek. 

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek