Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story



A társaság bemutatása, áttekintése

..



A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..



A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..



A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..



A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..



A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..



A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..



De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..



Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..



A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..



Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
feel
feel 2018. 10. 13. 14:11
Előzmény: #73059  hibaz
#73060
Tegnap este en is szamolgattam es hasznaltam ATR indikatort.Nekem az jott ki,hogy 310ft-ra kellene vissza emelkedni es ezt megtartani.
Majd innen egy kis emelkedes 330ft-370ft koze.Ez elvarhato lenne meglatjuk.
A lenyeg a 310ft-os szint.
hibaz 2018. 10. 13. 13:46
Előzmény: #73040  Spiska
#73059
http://keptarhely.eu/view.php?file=20181013v00olsv11.jpeg
Asszondja hogy: Van egy lehetséges szélesedő alakzatunk is !! A tiéd az alsó szár,az enyém a felső. Lehet,hogy mindkettőnknek igaza lesz ??? :)))
KNZilium 2018. 10. 13. 13:05
Előzmény: #73057  Törölt felhasználó
#73058
Az hogy ők adtak volna el az tudtommal pletyka. Mint ahoga az én infóm is, amit megírtam pár hete. Én úgy hallottam, hogy inkább azok adtak el, akiket részvénnyel fizettek ki csoporton kívül Opiban és itt is. Ezért nem gondolom, hogy ez az állapot sokáig nem maradhat fennt.
Törölt felhasználó 2018. 10. 13. 12:40
Előzmény: #73056  KNZilium
#73057
Teljesen egyetértek, kivéve a következtetésre a végén. Eddig a piacra öntötték, miből gondolod, hogy ezután nem teszik? (Eltekintve a befektetői bizalom elvesztésétől, ami eddig nem nagyon izgatta őket.)
KNZilium 2018. 10. 13. 12:35
Előzmény: törölt hozzászólás
#73056
Egyrészt 58 mrd a saját tőkéje a cégnek, a féléves szerint, nem 100 mrd, másrészt minden eddigi rekordot megntöntött a Konzum fél éves jelentései során amióta én figyelem (kb. 2 év). Még úgy is, hogy a hotelek nem január 1-el kerültek a Konzumba, hanem ha jól emlékszem  tavasszal és nyár elején ütemesen. Tehát a teljes féléves eredményhez csak részben adtak hozzá.
A turizmus szezonalitásával még számolnod kell, a kempingek, a gyógyturizmus, síturizmus a II. félévben dübörögnek igazán. Szóval az eddigiekhez képest én brutális éves eredményt várok. Ettől függetlenül én is jobban örülnék, ha olyan eszközökkel is bővülne a csoport ami nem ennyire szezon függő és kiegyensúlyozottabbá tenné a cég teljesítményét. Mondjuk egy bank, vagy pü-i szolgáltató, esetleg egy jó telkó cég :))
Szerintem ilyen tranzakciókat már csak részben lehetne új részvényekkel finanszírozni. A lezajlott tőkeemeléseknél, illetve az Opusnál is döntő többségében maguknak fizettek/fizetnek új részvénnyel ha megfigyeled. Ebből én arra következtetek, hogy nem a piacra öntés miatt gyűjtenek, hanem inkább intézményiek bevonására (OTC), ill. osztalékra, 1-2 éven belül.
RoyStampler66 2018. 10. 13. 12:20
Előzmény: #73052  slrd
#73055
Köszönöm!
daniel2121 2018. 10. 13. 12:07
Előzmény: #73048  croker
#73054
De ez egy nagy átb...s így.
totoro
totoro 2018. 10. 13. 11:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#73053
A csoda lezajlott ezekben a papírokban, beárazódtak, több bennük a kockázat mint a további lehetőség - szerintem.
A 611-et most már lehet tekinteni egy felső korlátnak Opusban, mellette meg soha nem tudhatod, hogy mikor hoz valamelyik nagy szereplő eladási döntést, és ha csak  1-2%-nyi pakkot adnának a papírokból, az már akkora mennyiség, hogy rövid távon nem tudja felszívni a piac. Mellette ott van egy rakat extra kockázat a hagyományosok, (válság, medvepiac) mellett, mert pl. mi van ha beindul a kamatemelés (márpedig be fog)? Mindegyik cég tele van nyomva olcsó kölcsönnel, könnyen szopóág lehet a vége. Vagy mi van ha kap egy infarktust Orbán vagy Mészáros (Mindkettő elhízott ember, mindkettő a korai szívhalál-esélyesekre jellemző hasi elhízással)? Akkora a függő viszony, hogy egyből padló lenne.
Ráadásul fundamentálisan valamennyi Mészáros papír jelentősen túlértékelt, mindegyik növekedési sztorinak van  árazva, azt várja a piac, hogy  további értékek jelennek meg bennük a semmiből, ami már nem valószínű, és a cégméretek is akkorák, hogy az árfolyamokon egyre kevésbé tud nagyot dobni egy újabb akvizíció.
Szóval, nem mondom, hogy nincs bennük lehetőség, én is játszottam és szépen kerestem most Konzummal, de ne tekintsetek befektetésként ezekre a papírokra, mert csúnya vége lehet, ahhoz inkább vegyetek politika és személyfüggetlen papírokat, biztos üzleti alapokkal, a Mészáros papíroknál meg használjátok ki a hírérzékenységet, és az ebből fakadó volatilitást.
slrd
slrd 2018. 10. 13. 11:37
Előzmény: #73051  RoyStampler66
#73052
Nem emlékszem már pontosan melyik interjúban hangzott el, valamikor akkor amikor az Infor Rádióban is volt vele egy hosszabb műsor... a tőkeemelések bejeltése körül volt több cikk, interjú.
RoyStampler66 2018. 10. 13. 11:28
Előzmény: #73046  slrd
#73051
Jászai mikor mondott ilyet?
slrd
slrd 2018. 10. 13. 11:24
Előzmény: törölt hozzászólás
#73050
Azt vedd figyelembe, hogy csak a második féléves jelentésben jelennek meg a turistaszezon csúcspontját adó hónapok, időszakok. Sokkal erősebb lesz a következő Konzum jelentés ennek következtében. Ha így nézzük kurva jó volt az első féléves is.
elephant 2018. 10. 13. 10:56
Törölt hozzászólás
#73049
croker
croker 2018. 10. 13. 10:42
Előzmény: #73046  slrd
#73048
Jó lenne egy megerősítés is a Konferencián! Mert egyenlőre úgy "tűnhet", hogy a magas ár azért volt jó, hogy eladásokból finanszírozzanak terjeszkedést(eket). Közben igazából egyre alacsonyabbra került az árfolyam. Meglátjuk!
elephant 2018. 10. 13. 10:41
Törölt hozzászólás
#73047
slrd
slrd 2018. 10. 13. 10:32
Előzmény: #73045  slrd
#73046
Azóta volt néhány nyilatkozat, ahol az Opus akkori 600 Ft-os árfolyamára azt nyilatkozta Jászai, hogy az apportok befejezésével teljesen reális lesz a 600, mert lesz mögötte tartalom és érték és megfelelő profittermelő képesség. Nos azóta a 60-70 milliárdos apportok utáni cégértéket megfejelték és már 100 milliárdra taksálják. Ez ugye ebben az évben teljesülni is fog.
slrd
slrd 2018. 10. 13. 10:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#73045
Valóban nő a részvény szám, de ezzel együtt a tőke és az eszköz, na meg a profittermelő képesség is!! Ráadásul nagyságrenddekkel nagyobbra, mint az akkor behaarangozott. Év végére 100 milliárdos cég lesz az Opus, de a Konzum is ugyanez a sztori.
Törölt felhasználó 2018. 10. 13. 09:42
Törölt hozzászólás
#73044
Clint
Clint 2018. 10. 13. 09:40
Előzmény: #73040  Spiska
#73043
Nálam ugyanez.
Spiska
Spiska 2018. 10. 13. 09:40
Előzmény: törölt hozzászólás
#73042
Akkor magyarázd már el miért 611-en apportálnak?
Spiska
Spiska 2018. 10. 13. 09:36
Előzmény: #73040  Spiska
#73041

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek