Topiknyitó: Portfolio 2010. 03. 18. 16:30

Húzóágazat lesz az egészségügy - ígéri a Fidesz  

Ugrás a cikkhez
Kormányra kerülése után a Fidesz "újfajta megközelítésben" alakítja át az egészségügyi rendszert, amely nemcsak szolgáltató szektori szerepben működik majd, hanem a gazdaság húzóágazata lesz - ezt Pesti Imre, az ellenzéki párt egészségpolitikusa...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=130249
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Pajtika 2016. 02. 15. 14:19
Előzmény: #59  Pajtika
#60
15 sebész mondana fel a győri kórházban

Ügyvédi letétbe helyezi felmondását a győri Petz Aladár Megyei Oktató Kórház 15 sebésze. Azért folyamodnak ehhez a drasztikus lépéshez, mert a béreik emeléséről indított tárgyalások elakadtak. Az orvosok az írják, ha március 31-ig a felek tárgyalóasztalhoz ülnek és kompromisszumos megoldás születik, visszavonják felmondási szándékukat.
Az orvosok közleménye szerint béreik emelése miatt januárjában fordultak a kórház vezetéséhez. A menedzsmenttől azt a választ kapták, hogy tárgyalásokra nincs lehetőség, a felsorolt igényeket a kórháznak nem áll módjában teljesíteni.
A sebészek közleménye szerint a bérigényüket a kórház vezetése sem tekinti eltúlzottnak. A megemelt bérek is jóval alacsonyabbak lennének az Európai Unió, vagy a környező országok szintjénél, de a régió megyei és városi kórházainál is.
A kórházban ugyanakkor az elmúlt években nem egy alkalommal került sor arra, hogy a felmondások elkerülése és a működőképesség fenntartása érdekében egyes osztályok bérigényeit önállóan kezelve, béremeléssel járó kompromisszumos megállapodásokat kötöttek.
Az orvosok a menedzsment részére beadott kérelmükben azt írták: nem akarják veszélyeztetni a betegellátást mindaddig, amíg a kórház vezetősége részéről valós szándék áll fenn, hogy közösen mindenki számára megfelelő megoldást találjanak.
Az orvosok felmondásáról már korábban is terjedtek el hírek, amiket cáfoltak. Most, hogy a tárgyalások végérvényesen megszakadtak, valóban ügyvédi letétbe helyezik felmondásukat.
A kórház orvosigazgatója korábban azt mondta: a sebészek a regionális kórházi centrum más kiemelt osztályain járó emelt díjakat szeretnék megkapni, mert a terhelésük hasonló, mint kollégáiké. Ám ha az ő ügyeleti pénzüket emelik, minden ügyelő orvosét emelni kell, amire nincs pénz.
link
Pajtika 2016. 02. 15. 12:37
Előzmény: #58  Pajtika
#59
Egyetlen fillér béremelést sem kaptak az ápolók
ORIGO2016.02.15. 12:043

Nem kaptak egy fillér béremelést sem az egészségügyi dolgozók. A Független Egészségügyi Szakszervezet szerint az egészségügyi kormányzat nem tartotta be ígéretét.

Korábban az Emberi Erőforrások Minisztériumának felelős vezetői arról nyilatkoztak, hogy az egészségügyi ágazatban
44 ezer szakdolgozó béremelésben részesül, melyet a 2016. év januári bérekkel együtt, tehát február 10-ig megkapnak.
A szakszervezet folyamatosan érdeklődött a dolgozók között, hogy megtörtént-e a bérek átsorolása - közölte a Független Egészségügyi Szakszervezet.

A megemelt bér 2015.január 1-től illeti meg a dolgozókat, és ezt az egész évre járó összeget egyszeri bérkiegészítésként szintén meg kellett volna kapni a januári fizetésekkel együtt. A jogszabályban foglaltak és a tárca nyilatkozatai ellenére eddig a dolgozók azt jelezték vissza a szakszervezetnek, hogy egy fillérrel sem kaptak többet a korábbi fizetésüknél.

Nem érkezett meg a béremelés
Forrás: Thinkstock
A 2012-es bérintézkedés óta az egészségügyi szakdolgozók bére befagyasztásra került, a mindenkori minimálbéremeléseket, a 3 évenként esedékes átsorolásokat sem kapták meg , csak papíron, azokat a munkáltatók levonták az ágazati pótlékból. Így állt elő az a szégyenteljes állapot, hogy az egészségügyben a szakdolgozók keresete ma a legalacsonyabb a közszférában – írta a FESZ.

A Független Egészségügyi Szakszervezet levélben fordult Balog Zoltán miniszter úrhoz, hogy sürgősen intézkedjen, a dolgozókat a jogszabályban foglaltak szerint megillető béremelés végrehajtása érdekében.
link
Pajtika 2016. 02. 13. 11:08
Előzmény: #57  Pajtika
#58
Elmaradt fizetésemelés az egészségügyben
A vidéki kórházakban nyugdíj előtt áll a főorvosok többsége, miközben nincs megfelelő utánpótlás.

Kuslits Szonja, 2016. február 13., szombat 06:30, frissítve: szombat 09:45

Csalódottak a fiatal szakorvosok a beígért fizetésemelés elmaradása miatt, és a generációs szakadék következtében hamarosan komoly problémák lesznek a kórházakban – nyilatkozta lapunknak Sipka Balázs, a Magyar Rezidensszövetség elnöke. Szerinte szinte minden kórház küzd a humánerőforrás-hiánnyal, miközben a kormány hibás kommunikációja csak tovább rontott az egyébként is negatív alaphangulaton.
link
Pajtika 2016. 02. 12. 12:07
Előzmény: #56  Pajtika
#57
Se meleg víz, se fűtés: felújítás közben is üzemel az egri Markhot Ferenc Kórház

Komoly problémákat okoz a felújítás az egri Markhot Ferenc Kórházban a kórház egyik baleseti sebésze, Pócs Alfréd szerint. Mint mesélte, a felújítás alatt többször előfordult, hogy nemhogy meleg, de még hideg víz se folyt a csapokból. Így megesett, hogy a gyerekeket csak melegített vízzel tudták fürdetni, ahogy az is, hogy a neurológiai osztályon nem lehetett lehúzni a vécéket.

Január 20-án dolgozói fórumot tartottak a Markhot Ferenc Kórház alkalmazottai, mert a cikkben sorolt gondok mellett az is probléma, hogy a kórház kb. háromszázmillió forintnyi kafetériával is tartozik nekik. MTI Fotó: Komka Péter
Ehhez képest már-már jelentéktelennek tűnő probléma, hogy a reumakórházban meg nem volt fűtés.

Annál nagyobbnak, hogy egy ideig a sterilizáló sem üzemelt, ahogy a diagnosztikai eszközök jelentős része most se használható:
a CT tönkrement, az MR és a mammográfia csak időszakosan működik.
A kórház ugyan több új diagnosztikai eszközt is vásárolt, de ezek Pócs szerint még bedobozolva állnak.
A helyzet szerinte már a betegellátást fenyegeti. Volt olyan, hogy a hétvégi traumatológiai ügyeletben egyetlen fúrómotor működött csak, így tömeges sérüléseket, például egy autóbaleset sérültjeit nem tudták volna ellátni.

A kórház igazgatója, Tóth ildikó szerint nem ekkora a baj. Szerinte a kórházi dolgozókat megfelelően tájékoztatták a meleg víz szakaszos kieséséről. A diagnosztikai berendezések meg az éveken át elmaradó karbantartás miatt romlottak el, az új eszközök pedig próbaüzemben vannak, addig a régi készülékeket kell használni.
Pajtika 2016. 02. 12. 09:56
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#56
FELHÁBORÍTÓ: MÉG MINDIG KÖZEL 500 NAPOT KELL VÁRNI EGY TÉRDPROTÉZISRE
2016.02.12. 09:30 | L. E., M. S.

Ötmilliárd forintnyi többletforrás sem volt elég ahhoz, hogy az európai átlagot megközelítő mértékben csökkenjenek a hazai orvosi várólisták.
link
Törölt felhasználó 2016. 02. 08. 12:11
Előzmény: #54  Pajtika
#55
A magánpraxis tb támogatása a cél
nem mintha baj lenne
ez sokkal olcsóbb az államnak és jobban is működik
Pajtika 2016. 02. 08. 12:07
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#54
Nem is béremelés az, amit a kormány annak mond

Szerző: hvg.hu

2013 óta nem volt béremelés az egészségügyben, a kormány ugyan különböző ösztöndíjakat megpróbál béremelésnek mutatni, de azok valójában nem számítanak béremelésnek – jelentette ki közleményben a Rezidensek és Szakorvosok Szakszervezete.

„Méltányoljuk, hogy a Kormány 'elkötelezett a betegellátás színvonalának emelése és az egészségügyi dolgozók munkakörülményeinek és anyagi megbecsülésének javítása mellett', de jelen kormány megválasztása óta az egészségügyben alapbéremelés nem történt" – írja közleményében a Rezidensek és Szakorvosok Szakszervezete (ReSzaSz), válaszul az Emmi egészségügyi államtitkárságának csütörtöki közleményére.

Az államtitkárság az 1001 orvos hálapénz nélkül nevű Facebook-csoport csütörtöki közleményére reagált, amelyben azt vetették a kormány szemére, hogy év végén minimálbér-emelést ígért ugyan a szakorvosoknak (270 ezer forintot kaptak volna nettóban az ígéret szerint), de a januári fizetés kifizetésekor kiderült, hogy a kormány nem tartotta be a szavát. A kormány válaszul azzal jött elő, hogy 357 szakorvos kap öt éven át tartó, havi 151 ezer forintos támogatást.

A rezidens szakszervezet erre válaszul közölte, hogy a kormány által béremelési programként kommunikált ösztöndíjrendszerek nem számítanak valós béremelésnek, mivel az orvosok egy szűk rétege számára érhetők el, pályázati úton, ötéves intervallumokra. Megpályázásuk szigorú feltételekhez kötött, nem képezik az alapbér részét, nem számítanak bele sem az ügyeleti díjakba, sem a nyugdíjalapba, folyósításuk akadozik, így még a jogosultak sem számíthatnak havi szinten erre a juttatásra – sorolták a kifogásokat, hozzátéve, hogy ezek valós életpályát nem jelentenek. Szerintük átfogó ágazati béremelés nélkül a ki nem mondott, de jelenleg is érzékelhető egészségügyi krízis tovább mélyül.

Az alapellátásnak juttatott többletforrások egyáltalán nem változtattak azon a jövőképen, miszerint 9 év múlva több mint 4 millió magyar polgárnak nem lesz a betegbiztonságot garantáló háziorvosi ellátása – írják a közleményben, leszögezve, hogy a bérek régiós átlaghoz történő felzárkóztatása 2013-ban megrekedt, azóta alapbéremelés nem történt, 2016-ban eddig csupán 357 friss szakorvos részesült plusz ösztöndíjtámogatásban, ami nem összevethető az egészségügyi dolgozók teljes rétegével.

A szakszervezet arra kéri a kormányt, hogy kezelje az egészségügyet nemzeti ügyként.
Törölt felhasználó 2016. 02. 07. 17:06
Előzmény: #52  kimpaa
#53

"Szándékosan rohasztja le az egészségügyet a kormány - Durva beismerés egy fideszestől - Exkluzív!
2016. január 20. 13:18 - Első Kézből
Egészen döbbenetes állításokat tett az egészségügy szétveréséről egy korábban élvonalbeli fideszes politikus. Részletek alább.
Évek óta figyeli az ország értetlenkedve az Orbán-kormány pénzköltési prioritásait: stadion lassan minden kisvárosba, MOL-részvények, milliárdos tanácsadói szerződések, luxusingatlanok és festmények az MNB-nek, közmédiának csúfolt fideszes hazugsággyár 80 milliárdért, felcsúti Disneyland, 50 milliárdos támogatás a vajdasági Fidesz-barát pártnak, és a sor holnap délelőttig folytatható.
Sokan nem értik, hogyan lehet fontosabb Orbánéknak szinte minden, mint a magyar emberek gyógyítása. Miközben nem kérdéses, hogy a hazai egészségügy a katasztrófa szélén áll:
1. A szakma hatalmas munkaerőhiánnyal küszködik. Orvosaink, ápolónőink tömegesen menekülnek nyugatra, és az elvándorlás mértéke egyre csak nő.
2. Életüket végigdolgozó, többmillió forintnyi járulékot befizető emberek kapnak megalázó börtönkosztot az állami kórházakban. Darált löncshús, kefír, parizer, szelet kenyér a mindennapos menü.
3. Az egészségügyi dolgozók egészen gyalázatos 80-90 ezres nettókért güriznek, állandóan túlhajszoltak, sokszor egyetlen nővér jut 25-30 betegre.
4. Egy csípőprotézis-műtétre akár éveket, de egy allergológiai vizsgálatra vagy rákszűrésre is kemény hónapokat kell várni. A várólisták miatt sokan leromlott vagy már gyógyíthatatlan állapotban jutnak el a terápiáig.

A Nyugati Fény most egy korábban a Fidesz országos élvonalába tartozó politikussal beszélgetett, aki azóta a helyi politikába húzódott vissza, de pártbeli kapcsolatait megtartotta. A fideszes informátorunk által mondottak egészen más megvilágításba helyezik az egészségügy szemmel látható sanyargatását.
A politikus elárulta: a kormány mélyreható számításokat készíttetett, melyekből kiderült, hogy mindannak az összegnek, amelyet az állam egy adott ember egészségügyi ellátására költ, a 80 százalékát 60 éves kora fölött költi rá. Magyarán: ötször annyit költ az egészségügy az emberekre 60 éves koruktól halálukig, mint amennyit a megszületésüktől 60 éves korukig.
Jelentősen csökkenthetők tehát az egészségügyi kiadások, ha úgymond nem engedik az embereket túl sokáig élni. Ezért vannak a több hónapos, olykor több éves várólisták.
Szintén gigantikus spórolást jelent a nyugdíjkasszának, ha a magyarok hamarabb meghalnak, mint ahogy az orvostudomány jelen állása szerint élhetnének. Bár a magánnyugdíj-vagyont már a második Orbán-kormány idején lenyúlták, a 3000 milliárd forint azóta elpárolgott.
Minden komolyan vehető számítás szerint már középtávon hatalmas gondot jelent az államnak a nyugdíjak kifizetése, két évtizeden belül pedig a teljes nyugdíjrendszer összeomlása várható. Ezért sem érdeke a kormánynak, hogy európai színvonalú egészségügyet teremtsen, amivel átlagosan 6-8 évvel tovább élhetnének a magyarok.
Fideszes forrásunk „bónuszként” hozzátette: mivel a kutatások szerint még mindig a 60 év felettiek körében a legmagasabb a baloldali pártok szavazóinak aránya, így politikai okokból is hasznos a Fidesznek, ha közülük minél kevesebben érik meg a következő választások időpontját. Kiélezett verseny esetén akár rajtuk is múlhat a győzelem.
Az egészségügy kivéreztetése mögött tehát nem puszta érzéketlenségről, figyelmetlenségről, vagy információhiányról van szó. Valójában egy mesterien tudatos terv zajlik, melyről mindenkinek tudnia kell."
kimpaa
kimpaa 2016. 02. 05. 17:11
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#52
Faszfej vezíreid meg azokat szidják akik az egész tákolmányt a víz felszínén tartják..
Törölt felhasználó 2016. 02. 05. 16:50
Előzmény: #50  Stiv
#51
Úgy igaz! Nem csak egy ilyen hely van sajnos!
Pályázni lehet, nyerni már kevésbé!
Stiv
Stiv 2016. 02. 05. 16:44
Előzmény: #49  Törölt felhasználó
#50
Itt a környéken akkor van valami fejlesztés,változás ha nyernek eu-s forrást.

Mindent megpályáznak ezek,különben semmi se lenne.
Törölt felhasználó 2016. 02. 05. 16:38
Előzmény: #48  Stiv
#49
Az lesz a jó! Jöhetne még eus pénz ilyenekre!
Stiv
Stiv 2016. 02. 05. 16:23
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#48
A legközelebbi kórházban vettek ilyen gépet,de eu.pénzből.
Törölt felhasználó 2016. 02. 05. 16:09
Előzmény: #44  Stiv
#47
Azt akkor tudod, hogy az ilyen ct.-ket MAGÁN vállalkozások adják a kórházaknak nem baksisért! Nekik miből van?
Stiv
Stiv 2016. 02. 05. 16:01
Előzmény: #44  Stiv
#46
Öt évet is kaphat a magyar „csodaszer” feltalálója

Támogatói Semmelweisként tisztelik, mások szerint szélhámos az érelmeszesedést meggátló vakcina feltalálója, dr. Horváth István, akinek engedélyezetlen oltóanyagával évek óta kezelnek érelmeszesedésben szenvedő embereket – az internetes fórumok szerint vegyes eredménnyel. Az egyébként elismert orvos-biológus ügyében 2011 óta húzódik az eljárás, de most pénteken ítélet születhet.

link
Törölt felhasználó 2016. 02. 05. 15:58
Előzmény: #42  Stiv
#45
leginkább csak magánban működik
Stiv
Stiv 2016. 02. 05. 15:48
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#44
Pár 10 millió semmi az eszközökre,egy elavult ct.is 80 millió.

Usában már robotokkal műtik a prosztatát.
Stiv
Stiv 2016. 02. 05. 15:39
Előzmény: #42  Stiv
#43
Húzóágazat lesz az egészségügy - ígéri a
Fidesz

Főleg úgy,hogy naponta órákat vezetnek az orvosok.Aztán délután két órára már teljesen ki van a doki.

Azt se ellenőrzi senki,hogy mennyit vezet,vezethetne egy orvos naponta?

Ezért olyan amilyen a rendelési idő.
Stiv
Stiv 2016. 02. 05. 14:58
Előzmény: #40  -bubu-
#42
"Nem mondható, hogy orvoshiány van - mondta az egészségügyi államtitkár"

Akkor a Zalai orvosok minek mennek Somogy megyébe rendelni???

Urológia,ezen a területen totális káosz uralkodik.
Stiv
Stiv 2016. 02. 05. 14:48
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#41
Ezt az egész egészségügyet újból kellene gondolni.Átgondolatlanul és veszteségesen működik az egész rendszer.

A jó orvosokat megtartani és megfizetni kellene.Vannak egészségügyi dolgozok akik a körülmények ellenére jól teljesítenek.

Nagy hibának tartom,hogy egyéb ügyeket fontosabbnak tartanak az egészségügytől.

Azért vérlázító,hogy hányadik stadiont építik már,miközben fapadosak a mentőautók.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek