Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 06. 04. 13:20

GRATULÁLOK A FIDESZ SZAVAZÓKNAK!  

EZ A DILETTÁNS BANDA TÖNKRETESZI AZ ORSZÁGOT!



SZERINTETEK MI LESZ ITT HA ÖSSZEOMLIK A FORINT?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 06. 14. 14:12
Előzmény: #605  user24
#620
Számít, hogy én hogyan hívom? Változtat valamin? De azért nézzük:

- államilag szabályozzák az árakat(energiaárak kormánypárti befagyasztása),

*** Eddig is szabályozva volt. Mi változott? Mellesleg ez bevett gyakorlat, külföldön is alkalmazzák...

- még akár anyagi kár okozása révén is védnek bizonyos rétegeket(kilakoltatási
moratórium),

*** Jézusom, nem tudtad, hogy ezt "ti" találtátok ki? ( link ) BTW, nincsenek részletek, tehát mi alapján gondolod, hogy piacellenes?

-fittyet hánynak a pénzpiaci szabályokra(hitelfolyósítások központosított szabályozása.miért a kormány szabályoz?! normális piacon ÖNSZABÁLYZÁS van.),

**** Pontosan mire hánynak fittyet? Valami konkrétumot légyszíves...

-politikai alapon szervezik az igazságszolgáltatást(alkotmánybíróság),

*** Ohh, ez eddig teljesen (!!!) másképp volt...

- és - miután mi vagyunk 2. görögország, megmondták! - erőn feletti terheket vállal bizonyos rétegek támogatására.(gyes)

*** Erőn felül? Ezt nem értem. Pl. lehúzok 40 mrd-t a pl. művészek büdzséjéből és mindjárt nem lesz erőn felüli.

hát szerinted mi a komcsi, ha nem ez?

*** Hát elég családbarát intézkedések ezek, az biztos. Sokkal nem értek én sem egyet...

de engem valóban érdekel, hogy nálad ez név szerint melyik társadalmi berendezkedési formát takarja?

*** A kolléga már leírta...

mert a kapitalizmust biztos nem.

*** Hát valóban nem hasonlít a VAD kapitalizmusra. Hozzáteszem ez nem akkora nagy baj, pont most jövünk kifele egy olyan válságból amit a nem szabályozott piac okozott. Most már mindenki akar szabályozni valamilyen szinten...
Törölt felhasználó 2010. 06. 14. 14:10
Előzmény: #611  Törölt felhasználó
#619
Szóval ez ma nagyon nem jött be:) Menj pihenni és próbálkozz valami ütősebbel legközelebb. Most megyek, megkíméllek a további önégetéstől.
Törölt felhasználó 2010. 06. 14. 14:08
Előzmény: #611  Törölt felhasználó
#618
1. Egy nyilvános fórum már csak ilyen, hogy nem kizárólag 2 ember beszélget egymással, hanem közbeszólhat bárki. Így akár válaszolhattam én is egy nem nekem feltett kérdésre.

2. Ez általában is igaz, egyébként meg gazember kérdése így hangzott:
"akkor döntse már el valaki, hogy most egy keresztény+konzervatív és nemzetileg nagyon összefogó pártunk és kormányunk lett-e?, vagy egy tőről metszett ultraliberális..."

Kiemelem a fontos részt: "VALAKI". Újabb 1-es szövegértésből. Gazember a kérdését kifejezetten úgy tette fel, hogy az nem csak neked szólt.
outsider42 2010. 06. 14. 14:07
Előzmény: #613  user24
#617
Célja a középréteg erősítése...simán belefér.
Törölt felhasználó 2010. 06. 14. 14:07
Előzmény: #605  user24
#616
Az a te legnagyobb bajod, hogy hiányzik a gondolkodásodból az ÉRTÉK.
És igencsak furcsán használsz némely definíciót. De nézzük lépésről-lépésre:
- energiaár: szabad verseny van? Nincs. Ha jössz a piaci versennyel, legalább azt illene elmagyarázni, hogy illeszkedik ide a garantált nyereség, a tuti menedzsmentdíj és hogyan csökkenhetett az ár/érték arány az elmúlt években
- kilakoltatási moratórium: átmeneti időszak, amíg sikerül megoldani a nehézségeket. Ha nem, a móratórium sem fog tovább védeni. Miért fáj ez annyira, amikor önkényes lakásfoglalókat akartak utcára tenni, akkor hol voltál? Ott nem keletkezett anyagi kár?
- pénzpiaci szabályokra fittyethányás: hát, mintha a szabályok az elmúlt két évben bebizonyították volna, hogy ez így zsenge, ezen változtatni kell. A normális piactól meg igen messze volt eddig is.
- igazságszolgáltatás: na talán most lehet hogy lesz, szemben az eddigiekkel. De miért kell ettől tartani?
- gyes, mint támogatás: erőn felüli? Nézd meg az erre fordított kiadást és tedd mellé az adósságszolgálatra fordított összeget. Biztos hogy a gyes az erőn felüli? És biztos hogy támogatás?
És ha befektetésként fogjuk fel, nem fogja a többszörösét hozni évek múlva?
És milyen réteget érint? A gyereket szülő nőket, nem?
outsider42 2010. 06. 14. 14:06
Előzmény: #612  Törölt felhasználó
#615
Adómorál?
Ne röhögtess már...:-))
outsider42 2010. 06. 14. 14:05
Előzmény: #605  user24
#614
a.) Sehol a világon nem garantáltak az energiaszolgáltatóknak szerződésben 8% tőkearányos nyereséget, csak a Hornék a privatizációnál. Az piac?
b.) Ha utcára kerül több tízezer család, az nagyobb kárt okoz, igaz nem a bankoknak, akik az elárverezett ingatlanokból is méretes hasznot szereznek.
c.) Láthatóan az önszabályozás nem működött a hitelpiacon, azért tartunk itt, ahol...
d.) Az Alkotmánybíróság eddig is "politikai alapon" szerveződött, pártok jelöltek és választottak, semmi sem változott.
e.) Mi a problémád a GYES-sel? Ilyen tragikus népesedési adatok mellett ösztönzi a gyermekvállalást. Ha ez probléma neked, akkor nincs mit hozzátennem.

Tehát véletlen sem komcsi, csak épp nem tekinti mindenhatónak a piacot.
Jelentkezz tagnak az SZDSZ-be, ha még létezik ilyen egyáltalán. :-)
user24 2010. 06. 14. 14:01
Előzmény: #610  user24
#613
bocsi,most látom nem nyuszika.
de ha már itt tartunk, hogy "szociális piacgazdaság", akkor abba hogy illik bele az egységes 16%-os szja?!
merthogy ugye az meg nagyon nem szociális.
szerintem erre az agymenetre egyetlen értelmes rendszer definícióit se fogod ráhúzni.
Törölt felhasználó 2010. 06. 14. 13:56
Előzmény: #605  user24
#612
Azt tartom nagyon szomorúnak, hogy az évek óta nehezen elért adómorált egy laza mozdulattal semmissé teszik.
Az évek alatt visszaszorított bizonytalan eredetű italok gyártásának ismét szabad teret engednek, mert a főnök így szocializálódott. Igaz ő nem az euban nőtt fel és most minket is kivezet onnan.
Tudom ott is van élet
Törölt felhasználó 2010. 06. 14. 13:55
Előzmény: #607  Törölt felhasználó
#611
Értem, "szokásos" nyelvtani forma. Hehe.

A szövegkörnyezetből az derül ki (ezek szerint csak nekem), hogy a gazember kérdezett TŐLEM valamit (tehát NEM tőled), és mivel te megrögzötten valaki mást sejtesz bennem, mint aki vagyok, úgy gondoltad, hogy válaszolnod kell rá helyettem. És ezek szerint itt kezdődött a bonyodalom (hiszen én MÁR ott magamra vettem, te meg CSAK ITT kezdted letagadni). Tiszta Isaura...
user24 2010. 06. 14. 13:55
Előzmény: #609  outsider42
#610
:)))))))))))))))))))))))))
nyuszika!
és hova maradt a rendszerből a piacgazdaság?
már ha az neked mond valamit...
outsider42 2010. 06. 14. 13:50
Előzmény: #605  user24
#609
Úgy hívják, hogy szociális piacgazdaság.
Márha ez mond valamit neked...
Törölt felhasználó 2010. 06. 14. 13:45
Előzmény: #607  Törölt felhasználó
#608
Egyébként ebbe a "lássuk"-ba rajtad kívül korábban még Dlph kötött bele. Most pedig szándékosan írtam bele a szövegembe, kíváncsi voltam a reakcióra. Megkaptam.
Törölt felhasználó 2010. 06. 14. 13:43
Előzmény: #606  Törölt felhasználó
#607
A "lássuk" egy szokásos nyelvtani forma még akkor is, ha ennek alkalmazója egy személyben írja, mondja ezt. A nyelvismeretedet is fel kéne frissíteni.

A szóban forgó szövegről meg: akkor sem és azóta sem neked szántam ezt. A bemásolt szövegkörnyezetből egyértelműen kiderül, gazember kérdezett, én meg válaszoltam rá, a válasz nem tartalmazott alanyt, mert az a kérdésben már szerepelt.
Törölt felhasználó 2010. 06. 14. 13:41
Előzmény: #604  Törölt felhasználó
#606
Hányan vagytok? Miért ez a királyi többes? Egyértelműen nem írtad le, hogy ez a Nyulpapára vonatkozik, viszont akkor sem írtad le, hogy NEM, amikor én közöltem, hogy NEM azo(ko)n az oldalakon állok (még abban a thread-ben). Így most már bármit írok, letagadod. Ezért írtam az előbb, hogy milyen ügyes vagy...
user24 2010. 06. 14. 13:34
Előzmény: #602  Törölt felhasználó
#605
nyuszika!
te hogy hívod azt a rendszert, ahol
- államilag szabályozzák az árakat(energiaárak kormánypárti befagyasztása),
- még akár anyagi kár okozása révén is védnek bizonyos rétegeket(kilakoltatási moratórium),
-fittyet hánynak a pénzpiaci szabályokra(hitelfolyósítások központosított szabályozása.miért a kormány szabályoz?! normális piacon ÖNSZABÁLYZÁS van.),
-politikai alapon szervezik az igazságszolgáltatást(alkotmánybíróság),
- és - miután mi vagyunk 2. görögország, megmondták! - erőn feletti terheket vállal bizonyos rétegek támogatására.(gyes)

hát szerinted mi a komcsi, ha nem ez?
de engem valóban érdekel, hogy nálad ez név szerint melyik társadalmi berendezkedési formát takarja?
mert a kapitalizmust biztos nem.
Törölt felhasználó 2010. 06. 14. 13:27
Előzmény: #603  Törölt felhasználó
#604
Oké, akkor várom annak igazolását, hogy az idézett mondatod RÁD írtam. Lássuk.
Törölt felhasználó 2010. 06. 14. 13:20
Előzmény: #601  Törölt felhasználó
#603
Nem nem értünk egyet, hanem olyat állítottál, ami nem volt igaz. Ez kurva nagy különbség. És ezt - még ha a szövegértés nehezen is megy - bizonyára érted is.

--- Szerinted NEM volt igaz, szerintem meg még mindig az. Úgy gondolom ebben nem értünk egyet. Egyébként meg ne káromkodj, attól nem lesz igazad...
Törölt felhasználó 2010. 06. 14. 13:18
Előzmény: #600  user24
#602
Rendben, már az előbb megállapítottam, hogy ez egy bolondozós topic, szóval az ilyen "nagyformátumú" kijelentéseid végére:
- sötét kormánypárti vagy
- saját hülyeségeidet hajtogatod
- észérvekre meg csak komcsizni tudsz. (BTW Ez a személyes kedvencem!!!)
- uis ezekkel a törvényekkel éppen, hogy komcsi épül,

képzeletben odateszek egy szmájlit, és tragédia helyett, mindjárt komédia lesz. És az úgy mindjárt szórakoztató (és nem sértő)...
Törölt felhasználó 2010. 06. 14. 13:13
Előzmény: #599  Törölt felhasználó
#601
Nem nem értünk egyet, hanem olyat állítottál, ami nem volt igaz. Ez kurva nagy különbség. És ezt - még ha a szövegértés nehezen is megy - bizonyára érted is.

Topik gazda

Mr_Data
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek