Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 06. 04. 13:20

GRATULÁLOK A FIDESZ SZAVAZÓKNAK!  

EZ A DILETTÁNS BANDA TÖNKRETESZI AZ ORSZÁGOT!



SZERINTETEK MI LESZ ITT HA ÖSSZEOMLIK A FORINT?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 02. 15. 15:04
Előzmény: #876  Pajtika
#880
Tudjátok mennyi 30 ezer ember?
10 ezer négyzetméteren négyzetméterenként min 3 ember, összepréselve! Esernyővel ellenőrizhetetlen, de inkább kevesebb mint több! Persze a négyzetmétert is le kellene ellenőrizni!

Az üzengetésekkel nem foglalkozom!

Ellenőrzésként ajánlom a Fradi stadiont!
Aki nem volt tömegrendezvényen elhiszi, amit el akarnak vele hitetni!
Tiszta feltételezés (ott voltam!) az itt hozzáfűzött magyarázatok, értékelések az ott elhangzottakhoz képest!

Sokan voltak, de nem annyian amennyit szerettek volna odavinni!
Törölt felhasználó 2016. 02. 15. 14:43
Előzmény: #877  dexter
#879
Nem vagyok elkeseredve, hogy nem láthatom a mosolyodat, de a szóhasználatod jellemzi a jellemedet! Mindenki magából indul ki!

Akár hiszed, akár nem, megértem a problémád!

Megoldani viszont nem fogom!!!
Alilou3 2016. 02. 15. 14:35
Előzmény: #877  dexter
#878
ő MÁS mint a többi :-DDD
dexter 2016. 02. 15. 14:30
Előzmény: #874  Törölt felhasználó
#877
menj le a helyi buzibárba, ahová lejársz és ott talán majd valaki rádmosolyog...
Pajtika 2016. 02. 15. 13:54
Előzmény: törölt hozzászólás
#876
Pedagógustüntetés, ahogy a Fidesz látta
Röviden: nem értik. Vagy ami rosszabb: nem akarják érteni.



Szombaton 11 órától mintegy 30 ezer ember vett részt a pedagógusok tüntetésén, amelynek hatásos befejezéseként a résztvevők 5 percig álltak néma csendben a szakadó esőben. Ez volt a válaszuk arra, hogy pénteken Kovács “Eh” Zoltán kormányszóvivő azt nyilatkozta, hogy szerinte a pedagógusok egy része nem tárgyalni, hanem balhézni akar; és Lázár János is arról beszélt a csütörtöki kormányinfón, hogy ne balhézzanak, tárgyaljanak.

Lázárnak zseniálisan üzentek vissza a tanárok:

“A Pedagógusok Szakszervezete tájékoztatja Lázár János Miniszterelnökséget vezető minisztert arról, hogy a pedagógusok tisztelik a törvényeket, és ismerik a jogaikat. Elvárják és remélik, a miniszter is tisztában van azzal, hogy a gyülekezési- és a sztrájkjog nem a hatalom adománya. (…)

A Pedagógusok Szakszervezete sajnálattal állapítja meg, hogy Lázár János megfelelő információk hiányában, alaptalanul és durván vádaskodik. A Pedagógusok Szakszervezete egyetért azonban azzal a megállapításával, hogy a köznevelés intézményeitől távol kell tartani a napi politikát. Ezért foglalt állást az ellen, hogy az iskolai ünnepélyeken politikusok vegyenek részt, hogy az óvodások dicsőítsék a kormányablak munkáját, hogy a Kormány által megíratott műsorokat adjanak elő az általa fontosnak tartott ünnepek alkalmával. (…)

A Pedagógusok Szakszervezete köszönetét fejezi ki a Miniszterelnökséget vezető miniszternek, hogy a sajtó nyilvánosságát felhasználva felhívta a közvélemény figyelmét a Pedagógusok Sztrájkbizottsága által szervezett 2016. február 13-i tüntetésünkre, segítséget nyújtva ezáltal ahhoz, minél többen ott legyenek a Kossuth téren.”
Ész és elegancia az egyik oldalon, a másikon meg a szokásos Fidesz-stílus.

Már 1 órája ment a tüntetés, mikor sajtótájékoztatót tartott a nemrég leváltott Czunyiné utóda, Palkovics László vadiúj oktatási államtitkár. Remek ütemérzékkel azt mondta, hogy “Okafogyottá vált a szombati, pedagógusok sztrájkbizottsága által szervezett fővárosi tüntetés, nincs olyan, a szakszervezetek által felvetett kérdés, amelyről a köznevelési kerekasztalon, illetve külön egyeztetésen ne tárgyaltak volna”.

Nem jött be, nem rohantak haza azonnal.

Aztán kijött egy interjú Klinghammer István korábbi felsőoktatási államtitkárral, aki nem kertelt, közölte, hogy teljesen értelmetlennek tartja a tüntetéseket, szerinte a mostani sem old meg semmit, és “Olyan pedagógusokra van szükség, akik okosak, erkölcsösek, és ezeket adják át a diákoknak. Ezért vagyok pipa, ha a tévében nézem, hogy borotválatlan, kockás inges tanári kar grasszál.“

Borbélyhoz a hippikkel!!

Végül Pósán László tartott egy sajtótájékoztatót, amin elmondta, hogy kiszámolta a pedagógusok követeléseinek árát, és arra jutott, hogy az már az adófizetőket terhelné, és “Bérrendezés zajlik most és ehhez képest most még plusz újabb 18 százalékos követelés azt gondolom,hogy az már egy elég nagy pofátlanság“

Pedig a tanárok a legelején megmondták, hogy nem pénzt akarnak, hanem normális oktatási rendszert, de sebaj.

Ott, ahol a kiszivárgott hírek szerint állítólag a miniszterelnök is abban a hitben él, hogy a tüntető pedagógusokat rejtélyes külső erők mozgatják, mert “Lássuk be, nem életszerű, hogy egy szép reggel Miskolcon Pilz Olivér felkel, rájön, hogy rendkívül elégedetlen és elkezd levelet írni, tiltakozni.”

Szerintem viszont teljesen életszerű, hogy miután évekig szívnak nyomorultak a KLIK-kel és a megemelt óraszámokkal, majd többszöri jelzésükre sem kapnak semmilyen reakciót, minden marad ugyanolyan szar, akkor megunják, és kimennek az utcára. És ez minden hasonló kormánypárti nyilatkozattól csak egyre életszerűbb lesz, akár az egészségügyben és máshol is.
link
Törölt felhasználó 2016. 02. 15. 11:01
Törölt hozzászólás
#875
Törölt felhasználó 2016. 02. 15. 10:53
Előzmény: #873  dexter
#874
Szerettem volna látni a mosolyodat!!!!
dexter 2016. 02. 15. 10:50
Előzmény: #871  Törölt felhasználó
#873
ezen csak mosolyogni lehet...
Törölt felhasználó 2016. 02. 15. 09:59
Előzmény: #865  Törölt felhasználó
#872
Nem tűnik fel, hogy a "hozzászólásokat" is milyen kevesen értik?

Talán csak azok értik, akik nem tudják érhetővé tenni a koncepciójukat!

A hiba az ön(ök) készülékében is lehet!
Kérdés mennyire javíthatatlan!
Törölt felhasználó 2016. 02. 15. 09:49
Előzmény: #869  dexter
#871
Tele van az ország ilyen és hasonló buta emberekkel, mint amilyen én vagyok!

Nem tartozhatsz közéjük, mert még azt a szintet sem éred el! Legyen ez a te karmád!
Törölt felhasználó 2016. 02. 15. 09:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#870
Csupa feltételezés és prekoncepció a felvetésed!

Kint voltam a "tiltakozáson"! Nem voltak többen az egész országból, mint egy közepes látogatottságú Fradi meccsen!

Felesleges engem meggyőzni arról, ami kevesek meggyőződése és csak a sajátos elmélkedések körében talál viszonzást!

A beárazás megtörtént Magyarország tekintetében! Aki beruházna már megtette!
dexter 2016. 02. 14. 15:11
Előzmény: #864  Törölt felhasználó
#869
az ilyen ostőba, buta emberek miatt tart ott az ország, mint amilyen te is vagy...
Pajtika 2016. 02. 14. 14:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#868
A cenzúra jobban teljesít

Tegnap végre nemcsak a szakma, hanem a keményen tévéző és netező kisember számára is nyilvánvaló ténnyé vált, hogy Orbániában cenzúra működik, a sajtó nagy része pedig a Pártközpont utasításait követi. Volt valami “balhé”, egy kis tüntetés, amin persze nem voltak kétmillióan, de sok ezren mégis a parlament előtt… Egy nyugis vasárnapon ez a tény a közpénzből, értsd az adónkból fenntartott közmédia szerint nem rendelkezett annyi hírértékkel, hogy foglalkozzanak vele. Az M1 híradójába például – nyilván a csokifesztivál és a mangalicafesztivál miatt – nem fért be…

A hirado.hu oldalon pedig nem volt szó róla a címlapon, csak arról, hogy Palkovics szerint “okafogyottá vált a tüntetés”. Mert az oktatási államtitkár előre reagált… Nem is tudom, hogy erről nekem miért pont a TASZSZ szovjet hírügynökség jutott eszembe, és az, hogy volt idő, amikor a cáfolatokból vagy a hivatalos reagálásokból lehetett csak megtudni, hogy történt valami.
link
Pajtika 2016. 02. 14. 09:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#867
Azt a haragot, ami a Kossuth téri tüntetésen felzúdult, maga a kormány szította. Lényegében egyetlen szektor dolgozóinak bérkövetelésére sem hajlandó pozitívan válaszolni, az oktatási, egészségügyi és szociális rendszerben, valamint a kultúra területén véghez vitt átalakítások pedig nem hoznak pozitív változásokat. A munkavállalók csak a korrupcióval találkoznak, miközben saját élet- és munkahelyzetük egyre rosszabb lesz. Tehát nem véletlenül robbant a harag, és nem valamiféle összeesküvés, hanem a kormány rossz politikája áll a tüntetők mögött.

Illetve nem csak a rossz politika, hanem a pökhendi stílus, az egész ország számára nevetséges kerekasztalok, a tüntető tanárokat, az oktatás problémáit semmibevevő nyilatkozatok. A kormányzat elszámolta magát ezzel a hozzáállással, és magára robbantotta az emberek haragját.

A kérdés: hogyan tovább? A tüntetéseken felemlegetett szolidaritás, a különböző szektorokban dolgozó munkavállalók és az ország lakosságának összefogása jól hangzik, de ezt meg is kell csinálni, méghozzá úgy, hogy a kormánynak elemi érdeke, hogy ilyen összefogás ne jöjjön létre.

Kérdés az is, hogy akar-e tárgyalni tovább a kormány, és ha igen, kivel az oktatás szereplői közül. Mi lesz a további cselekvés, lesznek-e további tüntetések? Mert bizonyosan szükség lesz rá, hiszen a kormány csak a nyomásgyakorlásból ért. A további tüntetések és a szervezett tiltakozások nélkül a mai, óriási erőket megmozgató tüntetés nem ér semmit.

link
andare 2016. 02. 14. 04:27
Törölt hozzászólás
#866
Törölt felhasználó 2016. 02. 14. 01:37
Előzmény: #860  Pajtika
#865
Tök jó hozzászólások, de a kormányzó erő alapját képező nagyérdemű közönség ezt nem érti. Mer eccerűek, mint avonal______.
Azt talán értenék, ha megkérdeznénk tőlük: "Te, figyejjjé má! Most te tényleg egyetértettél azzal, hogy minden egyetemistára rányomtak egy háznyi terhet, mert okosabb, mint a te tök fejed? Hát akko... ...be, az én bótombó te nem eszel semmit, az autódat nem szerelem meg, ha beteg vagy, nem műtölek meg, a házadat meg éppíccsed magad, míg rád nem szakad." Ezt kellene mondani, mert ezek az emberek az ország kilenctized része alól kihúzták a talajt tisztán az ostobaságuk miatt. Ha meg mondjuk vírusfertőzése van, vagy szivárog a gáz, akkor talán imádkozzon, az majd segít. Bocs, a végére hagytam egy ötletet: "-Bukás előtt áll a gyereked, és fideszes vagy? Ötvenezer egy óra, csak neked, kedvezményesen, de ne hápogjá, fizessééé, mer drágább lesz!" No, ezt értenék.
Törölt felhasználó 2016. 02. 13. 20:55
Előzmény: #862  goapsy1
#864
Hogy cincognak az egerek, pedig nem is etetik őket!
Törölt felhasználó 2016. 02. 13. 18:36
Törölt hozzászólás
#863
goapsy1
goapsy1 2016. 02. 13. 18:05
Előzmény: #859  Pajtika
#862
Nyilván valami fideszes káder.

Segget nyalni tud, más szempont nincs :)
Pajtika 2016. 02. 13. 18:00
Előzmény: #860  Pajtika
#861
Szűcs Viktória, a Bölcsődei Dolgozók Demokratikus Szakszervezetének elnöke: „Azt látom, többen vagyunk itt, mint a mi pénzünkből épült fűtött gyepű stadionok lelátóin a futballdrukkerek.”

Varga Andrea, az Autonóm Területi Szakszervezet elnöke: „Köszönjük a civilek bátorságát, köszönjük a tanárok bátorságát. És hitetlenkedve kérdezzük: hogyan jutottunk odáig, hogy ehhez ma Magyarországon bátorság kell?”

Topik gazda

Mr_Data
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek