Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 17:49

Fától az erdőt - gazdaságról vegyesen  

Bármilyen gazdasági elemzés, gondolat, kereskedési és befektetési ötlet megosztható személyeskedés nélkül. Az alternatív megközelítések is helyet kapnak.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Peterbond 2022. 03. 15. 13:34
Előzmény: #535  Placi82
#620
"Nagyon szep. En kivulrolnis tudom. Altalanos iskola masodik osztalyban en szavaltam az unnepsegeken:). De elarulnad hogy jon ide?"
.
Látod bemagolni betudtad megérteni mégse.
szieszta 2022. 03. 14. 22:10
#619

Amerika már a kínaiakkal is kezdeget. Nagyon jól tudja, hogyha összeállnak egy nagyon erős gazdasági erő jön létre. Gyorsan kell lépniük, a háború árnyékában.
Olyan érzésem van, mint mikor tökéletes bizonyítékuk volt, hogy Irakban vegyi fegyvereket gyártanak.
szieszta 2022. 03. 14. 19:39
#618

https://24.hu/tech/2022/03/14/ukrajnai-orosz-ukran-haboru-elon-musk-vlagyimir-putyin/

Elon Musk egy az egy elleni küzdelemre hívta Vlagyimir Putyint – számol be a The Independent. A SpaceX és a Tesla feje a Twitteren üzent az orosz elnöknek.
Musk azt nem részletezte, hogy miben szeretné összemérni az erejét. Gondolom a twitterezést választaná, mert abban verhetetlen. :-)
Törölt felhasználó 2022. 03. 14. 19:14
Előzmény: #616  Fagylaltárus
#617
Fjordok, fák, hó, ingyen villamosáram
Fagylaltárus 2022. 03. 14. 19:13
Előzmény: #611  Törölt felhasználó
#616
Be ne add már nekem hogy Svédországban nem neoliberális kapitalizmus van... akkor mi?
Törölt felhasználó 2022. 03. 14. 19:07
Előzmény: #613  Törölt felhasználó
#615
Köszi, heves felpattanás, ezt már szeressük ;) kérdés lesz majd a meddig
KrisztinaI 2022. 03. 14. 19:03
Előzmény: #610  Törölt felhasználó
#614
Köszi
Törölt felhasználó 2022. 03. 14. 18:56
Előzmény: #612  Törölt felhasználó
#613
Törölt felhasználó 2022. 03. 14. 18:50
Előzmény: #610  Törölt felhasználó
#612
Lemaradt a kép!!
Törölt felhasználó 2022. 03. 14. 18:45
Előzmény: #608  Fagylaltárus
#611
Azért ez nem teljesen így van, de pláne nem szabadna így lennie.
A kapitalizmusnak vannak nem neoliberális alapon álló formái is.
Pl. Japán. Vagy a skandináv országok.
Törölt felhasználó 2022. 03. 14. 18:43
#610

Hamarosan jönnie kellene egy erősebb felpattanásnak. Vélhetően az NDX fogja vezetni az indexek közül. Napokon belül várható. Még lesz esés, de már óvatosnak kell lenni a shorttal.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20220314v01xt215w.png ;
Placi82 2022. 03. 14. 18:43
Előzmény: #607  Törölt felhasználó
#609
Nekem mondod! :)) A kinai piacot is a neoliberalis nagytoke veri szet, mert Kina nem hatarolodott el Putyintol. Na most ez a buntetes. Csak hogy tudjak , ki az úr a háznál. Ez egy finom jelezes.
Fagylaltárus 2022. 03. 14. 18:32
Előzmény: #607  Törölt felhasználó
#608
Nem Amerikát irányítja a tőke hanem az egész kapitalista rendszert...tetszik nem tetszik. Szerinted itthon nem a tőkés irányít?
Törölt felhasználó 2022. 03. 14. 18:31
Előzmény: #606  Placi82
#607
Biden személye nem is lényeges. Az IQ-ja sem.
Sőt a vélhető demenciája nagy előny.
Amerikát a tőke irányítja. 40 éve totálisan, de vélelmezem előtte is nagy szerepe volt.
Én azt gondolom, hogy ez a modell egy erősen túlhaladott modell, ahogy Róna Péter is mondta.
Placi82 2022. 03. 14. 18:26
Előzmény: #604  Törölt felhasználó
#606
En mar nem akarom mas perspektivaba mutatni a dolgokat senkinek se,amit akartam elmondtam. Mert 1. Mar dolgozok itthon, telefonalok es tozsdezek közben.  :)Majd este 9 utan ujra valaszlok barmire. 2. Mert mindegy, mar minden van jatszva. Csak ez a Zelenszkij meg húzza,  mert mar arrol megy az alku, hogy ő es oligarcha köre, a hatalomba maradjon a husos fazek , az újjáépítés körül.  Mert tudod Porosenkoval nincsennek joban. Ő buktatta meg az offshore milliardos szamlait. 3 . En mar mondtam, jobban mondva smst kuldtem humanoidnak kb marcius elejen,( nem publikus:)) hogy mi lesz a vege ennek a konfliktusnak es miert. Amiota pedig az izraeli miniszter elnok leszallt Moszkvaban ez azota foleg lefutott ügy.!! Csak Zelenszkij még jobb alkupoziciot akar Puyinnal maganak csak sajnos ebbe meg par ezer ukran fiatal katona meghal. A szankciokat en se tudom mi lesz, ha tudnam lekereskednem, es a Bahamakrol a hajomrol irnam neked a telefonomrol a joslasaimat.De probalkozok:). Es vegul azert felesleges barmin is vitatkozni, mert Putyin olyan nepszerusegnek orvend egy szemelyben az oroszoknal, hogy el se birod kepzelni. Kb 80%, !!míg a partja csak 52% vagy annyi se. Es mindegy mi mit gondolunk, az orosz neplelek ilyen. Mindig kitermeli a maga vezetojet es car atyuskajat. Amugy a magyar is ilyen, ezt tanuld meg:) Es ez nagyobb hatalom mint regen a partitkaroknak, mert oket csak egy eroszakos eszme, a kommunizmus tartotta hatalomban. De Putyint imádják.  Es evvel senki se te,se Biden senki se tud mit kezdeni. Mert mit csinalsz? Eltuntetni nem lehet egy 170 millios nep 80%at. Szoval ez egy olyan teny. Amin nem lehet valtoztatni. Ha valakit erdekel, este, kifejtem miert alakult igy. Ui: Hidd el en egy  cinikus, objektiv ficko vagyok. Es meg valamit mondok a jövőre nézve, mert ahogy az oroszok a csecsenekkel harcoltak, es most barátok. Ugy oroszok es ukranok is baratok lesznek par ev mulva. Mikor rajonnek bizonyos dolgokra!!!.Es mivel nagyon bator emberek, vakmeroek, szívosak, eros szucid hajlammal. Remelem, Putyin akkor csak kereskedni, akar EU val. Mert ha nem, akkor meg se all normandiaig. Mert mi elkenyelmesedett nyugatiak vagyunk:). De ahogy az izraeli miniszter elnok mondta Putyinrol mikor ott volt, higgadt, targyalokesz, és okos. Remeljuk így is marad. Bidenrol peldaul nem tudom ezt elmondani sajnos .
Orsos_Gyorgy
Orsos_Gyorgy 2022. 03. 14. 12:19
Előzmény: #599  hellforceone
#605
Ezeknek az új ruszki légvédelmi eszközöknek és a hiperszónikus rakétáknak a használhatóságát, számát, stb. megerősítette bármilyen nem orosz forrás, vagy bemondásra világverők, mint az Armata tank, ami egy parádén is képes volt lerobbanni?
Őszintén kérdezem, hátha valaki képben van, én laikusként csak annyit gondolok, hogy általában a nagy technológiai újításokkal nem az autoriter rezsimek szoktak előjönni, ellenben a hazudozásban otthon vannak.
Törölt felhasználó 2022. 03. 14. 10:34
Előzmény: #602  Placi82
#604
Egy hétre visszanézve a hozzászólásaidat itt az alapossággal nincs gond, viszont úgy látom, ugyanolyan véleménybuborékban élsz, mint a másik oldal. 1, azaz egy db. hsz-t találtam, ahol Putyint "kritizálod", az is kb. úgy hangzik, hogy: Nem szeretem Putyint DE...  ha tanultál kommunikációs technikát, akkor tudod - ha nem akkor szólok - hogy ilyen esetben a DE kötőszó előtti mondatrész jelentősége lenullázódik. Szóval ahhoz képest, hogy 3 hete lerohanták az oroszok Ukrajnát, és lassan mindenre lőnek, ami mozog, neked sikerül fő bűnösnek Ukrajnát, az usát, és a liberális v. milyen nagytőkét kihozni úgy, hogy közben az oroszokról és tevékenységükről egy rossz szót nem írsz. Pl. vki írta, hogy anno elég durván bekavartak az amerikai elnökválasztásba. Aztán ott vannak az európai vegyi fegyveres támadásik NATO országok területén, vagy a cseh fegyverraktár felrobbantása. Max. egy kis ejnye-bejnye volt, mert fontosabb hogy legyen olcsó gáz. Erre persze Putyin felbátorodott. Valahol írtál egy tizenx pontos listát, hogy az ukránok milyen g.cik voltak, és szegény Putyin 8 éve könyörög. Ott pl. cáratyuska kívánság listájáról szemérmesen lefelejtetted, hogy a 97 előtti állapotokat is kérte vissza Európában - ha már alaposság, és engem még a töri sem érdekel annyira. Az ugye meg van, hogy egy nárcisztikus pszichopatával - nem én mondom - addig tudsz jóban lenni, amíg megadsz mindent, amit kér? Szóval lehet, hogy alapos vagy de objektív messze nem;) - amúgy bocsi, nem kritika akart lenni, -annyira nem érdekel a pf fórum,- inkább külső visszajelzés.
Törölt felhasználó 2022. 03. 14. 10:30
Előzmény: #602  Placi82
#603
Na tessék. Ulta libernyák lettem :).
Épp azt tervezem mára, hogy szivárványszínűre festem a házam homlokzatát. :)
Placi82 2022. 03. 14. 09:42
Előzmény: #599  hellforceone
#602
En se vitazok, veled. Alapos vagyok, utana nezek en sok mindennek. Nagyon egyoldalu volt a nyugati mediaban az okok, elozmenyek találasa. Bidenek es admisztraciojanak, es a hozza tartozó iranyitott media csoportjanak, mar semmit se hiszek el!  Tudod, szetbombaztak a mukodo atom erőmuveket az oroszok es mar lángolnak! Es dezinformacios tarsaik Na jol van. Amugy en is liberealis vagyok, voltam. No nem annyira mint humanoid, aki ultra liberalis, de hidd el, liberalis. Aki nektek a  tenyekkel ellentmond az mind fidesz berenc. Nagy baj van itt a fejekben. Ez az ukran-orosz haboru,es előzményei,  es jelenlegi egyoldaluan, okokat ,tenyeket, nem feltaro media cirkusz, és bolsevista velemeny diktatura, amit semmikepen se neveznek liberálisnak sikeresen at fog tolni a jobb oldalra. Es nem csak engem,hanem a csöndben, hallgato, sok szazezer embert. Ezt latom a nem fidesz hívő mérnök barátaim,  palfordulasan is. Nem csak engem bosszant az ami megy. Nagyon túltolták a mediaban a h..ének nézest. Majd meglatjatok. En se akarok vitatkozni veled. Nagy tisztelettel köszönöm, hogy tartottal annyira, hogy nem kezdtel el putyin berencezni, hanem ertelmesen leirtad a velemenyed. Köszönöm!
Ingarian
Ingarian 2022. 03. 14. 08:52
Előzmény: #599  hellforceone
#601
Háromféle hiperszónikus rakétájuk van: Cirkon, ami robotrepülőgép 1000 km a hatótávolsága, Kindzsal, repülőről indítható, a hatótávot nem tudom, de nem lehet túl sok feltételezve az indító platformot, illetve az Avangard, ez utóbbi a macera, mert interkontinentális hordozórakéta indítja, majd valahol leválik és célba jutttatja a töltetét, ami lehet atomfegyver is. Közben bármikor képes irányváltásra. Mellesleg itt láttad, hogy jobb szinte akarnák a haverokon kívül hozni az országot?

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek