Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 05. 23. 17:10

EUR/USD  

EUR/USD-re mit tippeltek, közel és távoli időintervallumra?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
RangerHU 2015. 04. 03. 17:40
Előzmény: #6599  ocsibroker
#6600
hát ezek mind a további dollár gyengülést erősítik...
ocsibroker
ocsibroker 2015. 04. 03. 17:18
Előzmény: #6598  RangerHU
#6599
pesszimistán mégsem kereskedhetnék :)))
Ha átlövi a D1 50-sét, nagy bevásárlás...
+ H1-en egy 100 pipis zászlórúd egyenlőre...
RangerHU 2015. 04. 03. 17:07
Előzmény: #6596  ocsibroker
#6598
nagyon optimista az a megközelítés, h dupla alj... :)

RangerHU 2015. 04. 03. 17:06
Előzmény: #6595  ocsibroker
#6597
nem így értettem.nem az árfolyamot befolyásolja hanem a gazdaságot...és így azon keresztül makroadatokat, és az indexeket...
de hagyjuk.
ocsibroker
ocsibroker 2015. 04. 03. 16:59
Előzmény: #6594  RangerHU
#6596
Ha elindul a dupla alj célja felé, akkor azt rohadt gyorsan fogja elérni szerintem. De addig is nézzünk be 1.0900 alá, csak hogy erőt gyűjtsünk :))
ocsibroker
ocsibroker 2015. 04. 03. 16:53
Előzmény: #6592  RangerHU
#6595
Nem tudom, hogy a kemény időjárás mennyiben befolyásolja az árfolyamot. Szerintem minimálisan. Egy atomerőmű katasztrófa az biztos erősen...
RangerHU 2015. 04. 03. 16:51
Előzmény: #6593  ocsibroker
#6594
továbbra se longolok...úgyhogy sajnos addig néző vagyok még nem fordulunk...talán egy két nagyon rövid short közben.

kb a felfelé nálam is 1.1270-80...bár másik rajzomon 1.1320 jött ki...de ebben inkább a nálam profibbakra figyelek.
ocsibroker
ocsibroker 2015. 04. 03. 16:46
Előzmény: #6592  RangerHU
#6593
azért technikailag érdemes figyelni az előző csúcsra, D1-H4 dupla alj kialakulóban, nálam long célár 1.1259 jelen pillanatban ( persze azért van shortom is biztos ami biztos)...
RangerHU 2015. 04. 03. 16:40
Előzmény: #6591  ocsibroker
#6592
Hát igen, mondasz valamit.

csak észrevétel lehet "falsch"...kérdés, h az a kemény tél mely a sűrűn lakott Keleti parti részeken hetekig nehezítette az életet, mennyire látszik meg utólag a számokban.
ocsibroker
ocsibroker 2015. 04. 03. 16:32
Előzmény: #6590  RangerHU
#6591
Szerintem nem. 5.5-s munk. ráta mellett, még csoda, hogy nő a foglalkoztatás egyáltalán. Nem tudom mit várnak az elemzők, de ha folyamatosan nő a számuk ( bár természetesen lassul) mit akarnak? Nullás, vagy mínuszos rátát? :))
RangerHU 2015. 04. 03. 16:16
Előzmény: #6589  ocsibroker
#6590
azért a semminél többről van szó....
ocsibroker
ocsibroker 2015. 04. 03. 15:36
#6589
Ismét jól felrántották a nagy semmire...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2015. 04. 03. 14:33
Előzmény: #6586  Törölt felhasználó
#6588
Neked is köszi.
Melyik tőzsdén kereskedsz?
Az én ker. stratégiám arra alapoz, hogy AMIKOR igen nagy valószínűséggel el tudom találni az irányt (a.k.a. nagyon biztos vagyok a dolgomban, úgymond "érzem" a piacot, és ebben a fundától a TA alapjaiig (főleg MA(CD)) minden alátámaszt), akkor lépek poziba.
Ennek az a hátránya, hogy túl sokszor csak szemlélődő vagyok, előnye viszont, hogy jók a találati arányok.
Ezt a "személődést" akarom leredukálni úgy, hogy a találati arány rovására ne menjen. Ez elég kemény dió, mert csak úgy működik, ha általam eddig ismeretlen "piacokat" is megértek.
Warrantoknál amúgy a nagyon hosszú táv + megbízható market maker kombó eddig bejött: igaz, az idő "megeszi", csökkenti a profitot is, de a kockázatot még jobban. A jó market maker meg nem ba..a fel a spread-et nilly-willy :)
A jó market maker igazából nem is nagyon nyúl a spreadhez: ha átmenetileg fel is viszi, akkor is "lenyugszik" egy idő után. Utóbbi korlátozások miatt azért jó lenne közvetlenül a "piaccal kereskedni", market maker nélkül, opcióval. Warrantoknál (gondolom) nem lesz ilyen, de az opcióknál igen. Főleg ezért is érdekel, miylen piacokon kereskedtek, milyen termékekkel, milyen stratégiával, stb. A piacban jobban megbízom, mint egy konkrét piaci szereplőben, a market makerben... :)
Törölt felhasználó 2015. 04. 03. 14:10
Előzmény: #6170  Törölt felhasználó
#6587
márc. 26.-i kiadás:

link

azt írják, hogy az utóbbi hetekben tapasztalható némileg meglepő US-hozamcsökkenés az elsődleges oka az eurusd-ben tapasztalható mostani felkörnek... mindamellett az eur-t továbbra is gyengének gondolják strukturálisan. A jenki befektetőknek a gyenge €ur miatt most megéri európai cégek részvényeit venniük, ami az európai equity piacnak jót tesz, de mivel "merger&acquisition" (M&A) illetve "foreign direct investment" (FDI) tekintetben továbbra is inkább visszafogott a beáramlás a régióba, ezért az eur szerintük gyenge marad közép/hosszabb távon... viszont a jövőben egyre növekvő FDI beáramlással lehet számolni az USA-ba, így ez is inkább a további USD-erősödést vetít(het)i előre középtávon.

"trükkös az eu, mint mindig." :)

Törölt felhasználó 2015. 04. 03. 14:07
Előzmény: #6579  upgrayeddAKS
#6586
Naked shortot nem írok ki, azt a szintű kockázatot én rosszul viselem (és égettem is meg magam vele régebben).:) Jobban szeretem a behatárolt kockázatot, még ha ezeknél a széles iron conrodoknál értelemszerűen rossz is az R/R (cserébe a magas valószínűségért).

Alaptermékből főleg furures, mivel ezeknek alacsonyabb a margin igénye, mint pl. a részvényeknek. FX párból csak EURUSD (az a leglikvidebb), olaj szintén jó, gáz elég idegbeteg tud lenni, viszont magas az IV-je. ES szintén nagyon likvid, de ott elég féloldalas általában az option chain, a putok drágábbak mint a callok (mindenki csak attól fél hogy hirtelen beszakad, attól nem, hogy elszáll az egekbe).

Ha jó vagy az irány eltalálásában, akkor a sima LC/LP nagyon jó eszköz szerintem, stop nem vesz ki, nem ugorja át mint a CHF-nél (kockázat pontosan kalkulálható a belépésnél) és a normál FX piaccal szemben ellenőrzött piacon vagy. Hátránya értelemszerűen az időérték kiesése illetve az IV beesésének veszélye (hiába van igazad, előfordulhat hogy mégsem keresel vele semmit).
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2015. 04. 03. 13:09
Előzmény: #6582  Tazsomaru
#6585
"riasztás telefonra"

ezt melyik felület kínálja? vagy scriptet írtál rá?
melyik tőzsdén szoktál opciózni?
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2015. 04. 03. 13:06
Előzmény: #6582  Tazsomaru
#6584
Köszi.
Mivel az elmélet (100 Jani-féle TO könyv) meg a gyakorlat elég távol állnak egymástól, érdemes volna ennek az egésznek akár egy külön topikot is szentelni (mintha lenne is, majd szétnézek). Nekem inkább a stuttgarti warrantokban vannak tapasztalataim, így azokból elég sok, amiket írtatok AWSD-vel, nekem kínai :)
A straddle, strangle, condor stb. az tiszta, az open interest-re azonban pl. csak tippeim vannak. Megnéztem ezért az investopedián :)
A lényeg: ha vannak ilyen "nem tankönyvi" fogalmak, koncepciók (egyszóval: bármi), azt ne tartsátok magatokban :)

P.S.: nekem anno kb. 10 éve még az is új volt a T.O. könyv után, hogy adhatok-vehetek opciókat, tehát hogy mi is a warrant lényege :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2015. 04. 03. 12:54
Előzmény: #6581  fxboy
#6583
Elsősorban a Bohr-Einstein vita miatt. Az nagyon tanulságos kis történet :)
De eleve tanulságos Bohr (vagy akár Heisenberg) munkássága... csak Bohr jobb példa :)
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 04. 03. 09:10
Előzmény: #6579  upgrayeddAKS
#6582
Én nem csak EUR/USD-vel kereskedek. olaj, gáz, indexek, részvények. csak megfelelően likvid legyen.
fedezet nélkül opciót kiírni? :)
előfordul. most olajban (CL). távoli strike-ok, magas open interest-el (1000 feletti), általában az 5-tel osztható strike-ok. riasztás telefonra, hogy bele tudjak nyúlni, ha szükséges.
de jelentési szezonban is szoktam nagyobb cégekre a jelentés napjára straddle-t vagy strangle-t kiírni. ezek 1 napos pozik.
nem csak shortolok egyébként. ez nálam IV függő.
fxboy
fxboy 2015. 04. 03. 07:50
Előzmény: #6580  upgrayeddAKS
#6581

Szia!

Ez érdekes felvetés:
"....Ált. iskolában már tanítani kellene Niels Bohrt! :) (legalább a paradigma szintjén) ...."
Mire gondolsz, miért?

Topik gazda

markyy
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek