Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
N0MAD 2024. 02. 08. 09:19
Előzmény: #65199  EURHUF_goes_to_haven
#65200
Nem számítok jóra, meglátjuk mi lesz.
Sikerült az éltanulóból a legszegényebbé válni, románok, lengyelek nem is olyan rég konkrétan éheztek, bulgária meg csak rossz viccek szintjén jött szóba.Ha innen még sikerül szintet ugrani lefele politikai okok miatt az szép lesz.
Terveim szerint nem innen nézem majd.
EURHUF_goes_to_haven 2024. 02. 08. 08:19
Előzmény: #65198  N0MAD
#65199
Ezt felesleges most utólga magyarázni "damage is done"... itt a arcvesztés már bekövetkezett azzal, hogy azt mondták nem leszünk mi az utolsók (azok lettünk), és az hogy nincs konkrét érv ellenük.... 
Ahogy elítettem munkatársamnak is annyi jött ki a fejéből füstölő fülek mellett, hogy hazugságokat terjeszt magyarországról.... Azt hittem pofán röhögöm...
Értem én, hogy szuverenitás, meg vannak érdekek, de ebben nem látom, hogy mit nyerünk,a V4 ekből már lassan kiesünk, EU-ban is lassú körre kerülünk, nehogy a Nato nál is ilyen legyen ... hogy jó jó, majd ha megtámadnak egy kis késéssel de majd megyünk, vagy nem, de ez tuti biztos... 
N0MAD 2024. 02. 08. 08:14
Előzmény: #65197  EURHUF_goes_to_haven
#65198
Majd azt figyeld meg amikor körbeszopatták velünk a f@szerdőt és dagi megszavaztatja (mint a minimumadót meg mindent is) de mégse esik vele mindenki szerelembe a felesleges packázása után majd a sértődött mantra megy majd, hogy “dehát megszavaztuk nekik, aztán ez a hála!!!!”
Stratégiai gondolkozás my ass. 
EURHUF_goes_to_haven 2024. 02. 08. 07:38
#65197
Az embert azt hinné, hogy ezt komolyan veszik, de nem... még mindig azt hiszik, hogy a homokozóban náluk van a kislapát akkor mi vagyunk a királyok... csak sajnos ez nem egy játszótér, hanem egy homokbánya, és csak idő kérdése, hogy egy markoló eltapossa a kis lapátunk...
https://444.hu/2024/02/08/jens-stoltenberg-beszeltem-orbannal-svedorszag-hamarosan-nato-tag-lesz
Ez a hétfői esemény is tragikomédia... ide jöttek, hogy nyomatékosítsák, hogy srácok itt tényleg kéne már a zöld lámpa, másfél éve rendes okot nem tudtok mondani ,hgoy miért nem... Megkérdeztem munkatársam aki olyan narancs, mint Trump bőre, "hát mert hazugságokat terjesztettek magyarországról.... "otthagytam.... ez hülye.. 
EURHUF_goes_to_haven 2024. 02. 08. 07:11
Előzmény: #65183  N0MAD
#65196
Köszi az infót nagyon érdekes volt ;). Nehéz bárhonnan belegondolni abba, hogy milyen egy másik országban az élet, és ezt szerintem csak tapazstalati úton lehet megtanulni
ktamask 2024. 02. 08. 06:55
Előzmény: #65191  Bandi_ujonc
#65195
A sarokban sírok, amióta ezt elolvastam.
A félelemtől... Én akkor népellenség vagyok:)
Mindig long pozim volt,........... :D
N0MAD 2024. 02. 07. 18:47
Előzmény: #65193  bronz
#65194
Az egész kontinensen nincs, talán csak angliában, aki ilyen kevésből tudna spórolni!!!!!
bronz 2024. 02. 07. 17:43
Előzmény: #65189  N0MAD
#65193
Ez kérem a nyugati módon történő spórolás.
N0MAD 2024. 02. 07. 17:18
Előzmény: #65191  Bandi_ujonc
#65192
a második fokozatnáől még érdekelt volna ülök e a széken, de a harmadik fényében egál.
Bandi_ujonc 2024. 02. 07. 17:06
#65191
Na utolsó figyelmeztetés. 
Aki itt a forint ellen spekulál, ténylegesen, vagy csak hangulatkeltéssel, az a nemzet ellensége. 
És mint ilyenre, különböző bevált módszerek vannak, párat megemlítek:
-Bayer Zsolt végez testüregi motozást, papó szellemében
-Kövér Laci bácsi beszél 60 percet, miközben a delikvens egy székhezkötözve hallgatja
-akinek ez sem elég, azt kivisszük a hanyatló és rothadó nyugatra, ott átműtetjük árva kisfiúvá... és igen, bekerül valamelyik fideszes gyermekotthonba, ahol tíz éven keresztül rontják meg, de Novák Katika megkegyelmez.
Fsociety
Fsociety 2024. 02. 07. 16:47
Előzmény: #65187  Counterside
#65190
Teszem hozza,h ez nem ma volt. Sok sok evvel ezelott.
N0MAD 2024. 02. 07. 16:22
Előzmény: #65186  Fsociety
#65188
na az viszont nem olyan mint magyarország kicsit se :D
pl az emberek nyugodtak és viszonylag jókedvűek, pedig igen csóróság van meg mindenből hiány. gyógyászati cuccokból is hiány van, viszont az orvosképzésük állítólag nagyon jó, illetve exportálnak is délamerikaszerte orvosokat. ha azt exportnak nevezzük hogy kirendelik őket és a fizu 90%át asszem legombolják róluk. Valami kínai feliratos cuccokat töltenek a fizetős turistákba ha gebasz van.
(próbáltam derék magyarként jattot adni az orvosnak, nem tudom hányszor kellett elnézést kérnem és elmondanom, hogy nálunk ez szokás, nem sértésnek szántam, amíg annyira megenyhült hogy azt mondta adjam a nővérnek.)
aki hozzáfér a turizmushoz annak meg király. láttam peugeot 206osokat, valahogy jutott egy szállítmány az embargó ellenére, mondta a szállásadó asszem az árat a fülem kettéállt, valami húsz milla forint volt asszem.
bolt előtt sor, mire várnak? -hogyhogy mire, majd ami jön.....
  autópálya hosszában a szigeten, jármű alig. szekér a leállósávban menetiránynak szembe. oroszoknak építették hogy gépek bárhol le tudjanak szállni ha amcsik meginduktak volna.
szóval az ott igen más. argentína inkább :D
Counterside 2024. 02. 07. 16:06
Előzmény: #65186  Fsociety
#65187

Biztos?
Mert Kubában az ország általános állapotához képest egész jó az egészségügy...
Fsociety
Fsociety 2024. 02. 07. 15:59
Előzmény: #65183  N0MAD
#65186
Nem csak Argentínát, súgtak régen, hogy voltak tanulmányi úton Kubában is. 
Counterside 2024. 02. 07. 15:47
Előzmény: #65184  N0MAD
#65185
a számok(?), az valami libsi boszorkányság a valóság elfedésére...
N0MAD 2024. 02. 07. 15:43
Előzmény: #65182  Counterside
#65184
illetve a matekot is kár felhozni, mi unortodox matekot használunk!
N0MAD 2024. 02. 07. 15:42
Előzmény: #65181  EURHUF_goes_to_haven
#65183
kicsit utánaolvasgattam, mentek ki rokonok buenos airesbe 56ban.
Besza-behu, már elnézést, a második vhban még kb dobogós világgazdaság volt, de ezek szerint még 56ban is jó ötletnek tűnt.
innen sikerült ledolgozni kb nonstop államcsődbe. Mondjuk éhenhalni nem fognak, mások a léptékek. olyan tehenészeek hogy "mekkora ez a birtok? látja ott a láthatáron a hegyeket? az után nem sokkal van a vége."
steakbe konkrétan belefulladnak. Ha egy házon dolgoznak melósok akkor tök normalis hogy az egyikük kiballag steaket grillezni a brigádnak.
csak pénzben, államban ne akarj bízni, dollár ami ér valamit.
ottani pmap is infláció+valamit fizetett, mindenki vett, úgyhogy hoztak egy törvényt hogy X% az infláció, aki mást mond azt letöltendő börtönbüntetésre itélik. amúgy volt vagy X+50%
az ottani tb is remekül muzsikált, hoztak egy szabályt hohgyha nálad dolgoznak és baleset történik te fizeted a koma jövedelmét a gyógyulásra. úgyhogy rokon mondta sokan rááltak arra mondjuk köművesek, hogy baleset éri őket a házadon dolgozva, (nem tudom valós vagy kamu csonttörés pl) és akkor egy évig eltartod.
volt hivatalos dollárárfolyam váltási kerettel meg valós, feketepiaci. mint kádár idejében
de nem is emlékszem annyi dolgot meséltek, mint pl a tranzakciós adó, amire csak bólogattunk, hogy "ismerjük" - de nem értitek, minden utalásra!!! Az összeadva, nagyon sok!!!! - de értjük, Mato.
KOnkrétan azt olvastam valahol, hogy matolcsy azt másolja pepitában. Aztán kezd szembejönni a valóság.
de amúgy 350re várom még ma.
Counterside 2024. 02. 07. 15:31
Előzmény: #65181  EURHUF_goes_to_haven
#65182

Rémhír terjesztés!
Itt ez soha nem fordulhat elő... a csőd...a mieink sokkal okosabbak.
EURHUF_goes_to_haven 2024. 02. 07. 15:22
Előzmény: #65178  EURHUF_goes_to_haven
#65181
https://kiszamolo.hu/az-argentin-megoldas/
Itt szépen leírják, mi lesz ha bele teccik nyúlni a piacba és mindent is újra el akar osztani... És szerintem itt az időtáv is sokkal sokkal rövidebb lesz...

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók