Azért ezt a társaságot nem "illik" jelen pillanatban a BTEL -hez viszonyítani. Ugyanis itt a lengyel operáció eladása után hitel nem lesz, viszont lesz cca. 3,6 milliárd Ft szabad készpénz......
"Mikor lehetett utoljára kereskedni részvénnyel?"
2016.01.12-én.
"Én ehhez hasonlót nem láttam még a körülöttunk levő világban."
Akkor a BTEL sztoriból kimaradtál, annak a kereskedését 2015.04.22-én függesztették fel, majd 2015.05.29-én törölték a BÉT-ről úgy, hogy előtte már nem is engedték a kereskedést.
"Egy tőzsdei cégnél, hogy fordulhat elő, hogy ilyen sokáig semmi hír nem jön."
Pl. úgy, hogy egy ember ismeri a jelszót a közzétételek feltöltéséhez, ő pedig nyilván nem akarja közzétenni a számára hátrányos közgyűlési határozatokat.
Tényleg jó lenne már valamit látni. Meg ha van IT, akkor azért kikerülhetne egy közlemény, vagy összehívhatnának egy újabb közgyűlést. Vagy most sztrájkolnak az IT tagok?
És az miért lenne olyan nagy baj az OTP/Allianz párosnak, ha a bejövő pénzt szépen szétpsztanák közöttük is? Legalább visszakapnának valamit a pénzükből.
Inkább próbáljanak valami "projektet" megnyerni, amit szerinted sem lehet Magyarországon?
Nekem ez nem áll össze. Szerintem az alapkezelők érdeke eladni az eszközöket, és visszakapni annyit amennyit lehet a befektetésükből
Mikor lehetett utoljára kereskedni részvénnyel?Én ehhez hasonlót nem láttam még a körülöttunk levő világban.Egy tőzsdei cégnél, hogy fordulhat elő, hogy ilyen sokáig semmi hír nem jön.Ez elég elgondolkodtató.Ehhez is csak 2/3 választási eredmény kell.Fiúk, csak igy tovább.
Szívesen!
Én valahogy úgy látom a dolgokat - egy pár közgyűlésen megfordultam már -, hogy a Soós egyszerűen be akarta zárni a "boltot"....
A lengyel operációból befolyt összegből elkezdte volna a saját részvény vásárlást, és a dolgozói részvények lehívása után, egyszerűen felszámolták volna a társaságot, a befolyt összeget a részvényesek között szétosztották volna...
(Hitel nincs, a részvényeseké az elsőbbség, hiszen Ők a tulajdonosok.)
Igen ám, csak mint kiderült a Soósnak olyan hatalma volt a társaságnál, hogy Ő egy személyben dönthetett volna a kb. 3,5 milliárd Ft sorsáról - ráadásul törvényesen - erre, "pipulhatott" be az OTP alapkezelő és Szivek....
A Szivek befektetői köre is tudja, hogy az Enefi Nyrt-nek nagyobb projekteket kellene nyernie (1-2 milliárd Ft), amely ebben az országban jelenleg kivitelezhetetlen.... Még Sziveknek sem fog menni....
érdekes
ugyan kicsit ellentmond annak az infonak hogy Szivekék akarnak új projektet
" Ez esetben ezt a cégbíróság teszi meg hivatalból. Ennek legkésőbb március 15-ig meg kell történnie, addig ugyanis a jelenleg a gazdasági társaságokról szóló törvény hatálya alá tartozó Enefinek át kell kerülnie a polgári törvénykönyv hatálya alá."
Fokozódik a helyzet az Enefi Energiahatékonysági Nyrt. körül. A Budapesti Értéktőzsdén szereplő társaság tíz napja nem hozta nyilvánosságra, mi történt a január 8-i rendkívüli közgyűlésén. A mulasztás egy munkanapon belül való pótlására a Magyar Nemzeti Bank múlt szerdán szólította fel a céget, felfüggesztve egyúttal értékpapírjai tőzsdei forgalmazását – mindhiába. A kívülállók így csak a közgyűlésen megjelentek által elejtett információmorzsákból szemezgethetnek. Ezek alapján tulajdonosi harc körvonalazódik az Enefi-részvények 11,47 százalékát tulajdonló Soós Csaba cégalapító és a többi részvényes – OTP Alapkezelő, Allianz Alapkezelő és CRH Invest Kft. – között. Utóbbiak úgy vélik, Soós végveszélybe sodorja a már évek óta amúgy is több sebből vérző társaságot, emiatt elértéktelenedhet az ő tulajdoni hányaduk. Mivel a feleknek a január 8-i közgyűlésen csak a háromtagú igazgatóság (it) 2015 végén lejárt mandátumát sikerült megújítaniuk, az öt-öt tagú felügyelő- (fb) és auditbizottságét (ab) nem, az Enefi most működésképtelen.
A törvényes működés helyreállítását, a befektetők tényszerű tájékoztatását és a részvényesi érték megóvását tartom szem előtt – közölte a Világgazdasággal az it-tag Komonczi Zsolt. Márpedig a törvényesség helyreállításához újabb rendkívüli közgyűlést kellene összehívni, és meg kellene választani az fb-t és az ab-t.
A törvény szerint a közgyűlésen megszavazott változásokat legkésőbb 30 napon belül be kell jelenteni a cégbíróságnak, melynek akkor is lesz teendője, ha az it – a konszenzus hiánya miatt – nem hívja össze a közgyűlést. Ez esetben ezt a cégbíróság teszi meg hivatalból. Ennek legkésőbb március 15-ig meg kell történnie, addig ugyanis a jelenleg a gazdasági társaságokról szóló törvény hatálya alá tartozó Enefinek át kell kerülnie a polgári törvénykönyv hatálya alá.
link
"Fokozódik a helyzet az Enefi Energiahatékonysági Nyrt. körül. A Budapesti Értéktőzsdén szereplő társaság tíz napja nem hozta nyilvánosságra, mi történt a január 8-i rendkívüli közgyűlésén. A mulasztás egy munkanapon belül való pótlására a Magyar Nemzeti Bank múlt szerdán szólította fel a céget, felfüggesztve egyúttal értékpapírjai …"
ENEFI - THE BEST