Topiknyitó: Portfolio 2017. 05. 02. 15:50

Elképesztõ hír jelent meg a vizes világbajnokságról  

Ugrás a cikkhez
A cím alapján most mindenki azt találgatja, hogy már megint miért, mennyivel és meddig emelkedett a júlus 14. és 30. között megrendezendõ vizes világbajnokság teljes költsége. De mi most nem ezt emelnénk ki. Az MTI beszámolója
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bigyula 2017. 08. 01. 14:12
Előzmény: #77  Hegyesi2
#80
"Még Nagyanyámtól hallottam,hogy kisfiam a Krisztus koporsóját sem őrizték ingyen!" És amikor a szocik loptak, akkor is ezt hangoztattad? :) Vagy csak akkor érvényes, ha a fityesz lop? :)
Peterbond 2017. 08. 01. 14:08
Előzmény: #77  Hegyesi2
#79
Az elso X milliard nem amibe a felujitas kerulne. Majd erdekelne az az Y milliard is amit ezen felul koltunk el. Kerdes X vagy Y lesz e nagyobb es mennyivel. De ha jol ertem ugyanezen elv mellett szerinted is kellett a 40 centis kilato a homokba furt alagut amire foldet kellett hordani valamint a szoci kormanyok remek munkat cegeutek az autopalya halozat kiepitesevel igaz?
Törölt felhasználó 2017. 08. 01. 13:58
Előzmény: #75  elemes
#78
Hajra, javaslom valamelyik nyugati muszlim orszagot, de onnan majd csitt, s foglalkozz majd az ottani jolettel...
Hegyesi2
Hegyesi2 2017. 08. 01. 13:52
Előzmény: #73  bigyula
#77
Akkor biztosan ez is pénzkidobás lesz? :link Még Nagyanyámtól hallottam,hogy kisfiam a Krisztus koporsóját sem őrizték ingyen!
Peterbond 2017. 08. 01. 13:51
Előzmény: #72  Hegyesi2
#76
Hat rogan toni, andy vajna es ML biztos hogy ennyivel szegenyebb lett de ne felj megtalaljak a modjat hogy valahonnan neszedjek. Toled is nyugi. Te is hozzajarulhatsz a hazdagodasukhoz ne felj.
elemes
elemes 2017. 08. 01. 13:47
Előzmény: #51  madxa
#75
"Te honnan írsz?" mikor honnan, még Magyarországon vagyok rezidens, de építem a pozícióimat és a választások eredményétől függően, ha a fidesz tovbb durvul kb jövő tavasszal-nyáron költözünk. ha javul a helyzet, maradok, mert azért mégiscsak magyarul tudok a legjobban, itt vannak barátok rokonok. éltem már külföldön, haverokat könnyű szerezni, de a szoros barátságok kialakulásához, ahhoz, hogy a kultúrát igazán megismerjem, huszonévesen kell kimenni. a gyerekeimnek ebből a szempontból helyzeti előnye lesz. szóval, ha rákényszerülök, elmegyek. abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy ezt könnyedén megtehetem még a határok zárása előtt. nagyon sajnálom azokat, akik nem.
sanka 2017. 08. 01. 13:46
Előzmény: #72  Hegyesi2
#74
Ja persze, mekkora ordas hazugság és a.magyar rész mennyi is lett volna! Amúgy meg így jót kaszáltak fidesznyikék!
bigyula 2017. 08. 01. 13:43
Előzmény: #72  Hegyesi2
#73
A cím konkrétan hazugság. Azt ugye meg sem említi, hogy a támogatás elnyeréséhez hozzá kellett volna tenni az adófizetőknek a támogatási összeg többszörösét a rendezéshez.
Hegyesi2
Hegyesi2 2017. 08. 01. 13:39
Előzmény: #70  Hegyesi2
#72
Peterbond 2017. 08. 01. 13:04
Előzmény: #69  Törölt felhasználó
#71
Nem mondanam. A realisra megy a tobbszorozes nem simma duplazas. En kint voltam pl a Volton utolso nap.Az egesz egy het napi 50-70 ezer ember. 2 nagyszinpad es tucatnyi kissebb. Oriaskerek ugrotorony boltok szorakozasi lehetosegek es tucatnyi egyuttes kozte 2 nagy nev Imagine Dragon es Linkin Park. 1.5-1.5 oras koncerttel. Az egesz 700 millio korul volt de allitolag azert mert a Linkinpark eleg sokat kert.Ezzel szemben van a nyitounnepseg ami 2 ora volt egy nagy szinpadon beszeddel es tanccal egyutt. Egy eloado elenekelt 2 szamot es kesz. Es ez volt 3 milliard. Itt szvsz 1.5 milliard se lett volna realis de meg annak a fele se.
Hegyesi2
Hegyesi2 2017. 08. 01. 12:15
Előzmény: #66  bigyula
#70
Most nagyon okos lettem. :)
Törölt felhasználó 2017. 08. 01. 12:13
Előzmény: #67  Peterbond
#69
A 4-szeres szorzó úgy jön ki, hogy először felére becsülik a reálisnak, hogy jól mutasson, aztán a reálishoz képest van még egy +100% "alkotmányos költség".
Törölt felhasználó 2017. 08. 01. 12:10
Előzmény: #64  Peterbond
#68
Nekem mondjuk a VB-vel magával is van bajom. Ezen rendezvények megrendezésére balek országokat keresnek, mert amúgy még korrupció nélkül sem térülnének meg. De ez a kisebb baj. A korrupciónál is nagyobb gond, hogy ezek a rendezések, és általaban az élsport istenítése hatalomgyakorlási eszköz a narancskomcsik részéről (ahogy minden diktatórikus vagy féldiktatórikus rendszerben így volt, beleértve a szellemi előd MSZMP sportpolitikáját is). Gyakorlatilag a magyarok adóbefizetéseiből dolgoznak a magyarok ellen.
Peterbond 2017. 08. 01. 12:03
Előzmény: #60  Hegyesi2
#67
Igen biztos igy van. Csak valahogy ezek a tullepesek mashol 10-20-30 szazalekok. Itt meg az ilyen novelt osszegekre tudtunk mi radobbni 2-3-4 szeres szorzokat. Mondom spanyolorszag 4 eve 25 millio EUR ktg vetessel lerendezte ugyanezt a VB t.Mi CSAK a szervezesre a kormanybiztis elmondasa alapjan 90 millio EUR felett koltottunk. Es se ugrotorony nincs benne se hid uszoda vagy barmi. Senki egy bidos szot nem szolna ha 25 helyett 30-35 milluo EUR lenne mert benne van hisz ket VB nem igyanolyan. De ne nond hogy a spanyol berek mellett is ottani epitesekkel es felujitasokkal harmad aron kijott az ami itthon meg egy ugrodeszka arat se tartalmazta.
bigyula 2017. 08. 01. 12:03
Előzmény: #65  Hegyesi2
#66
Figyu! Ellenzéke a kormányPÁRT(OK)NAK van, nem a kormánynak! A kormánynak az ország irányítása a feladata, míg a kormánypárt(ok) és az ellenzéki pártok a Parlamentben "harcolnak" egymással.
Hegyesi2
Hegyesi2 2017. 08. 01. 11:58
Előzmény: #63  Hegyesi2
#65
Ha a kormányt ekézitek nyilvánvalóan nem az ellenzékről beszéltek.
Peterbond 2017. 08. 01. 11:58
Előzmény: #57  Hegyesi2
#64
En nagyon orulok amikor ilyen velemenyeket olvasok mert buszke vagyok arra hogy jo velemenyel vannak kulfoldiek az orszagunkrol es magarol a magyarokrol es a vendegszeretetunkrol. Azt viszont kifejezetten utalom amikor ezt egyesek probaljak ellenunk forditani es eladatni velunk a szarukat ugy alcazva mintha ok olyan nagy hazaszeretok.Majd ha lorinc ur nem milliardos hasznokat vesz ki ilyen projektekbol hanem maga aldoz par milliardot erte elhiszem hogy onzetlen hazaszeretet vezeti. Addig is csak jelzem a Sziget is a johirunket viszi. Egy hetig tart es tucatnyi nagy rgyuttest hoznak ide. Es kevesebbe kerult mint a ket otas nyitounnepseg. Vajon nem az a helyzet hogy az egesz megoldhato lett volna negyed annyibol ugyanilyen pozitiv velemenyek mellett?Csak akkor mi orome lett volna jopar haveri vallalatnak akiket palyaztatas nelkul meghivasos alapon es a szerzodeseket titkositva hivtak meg? Nem kell a rizsa nem a VB vel magaval van a bajunk hanem azokkal akik ebbol is csak hasznot huztak. Mondom pont mint aki a karacsonyfat millios aron adja a templomnak el. Nem a templom vagy az unnep a rossz es nem is azt monfjuk hogy ne legyen karacsony vagy hogy nem volt szep. Az a baj hogy kozbe a kiraboltak minket.
Hegyesi2
Hegyesi2 2017. 08. 01. 11:56
Előzmény: #62  bigyula
#63
Nem,biztosan a momentum rendezte. :)
bigyula 2017. 08. 01. 11:46
Előzmény: #60  Hegyesi2
#62
Nem foglalkoztam a fidesszel egy szóval sem. Csak Te hoztad ide. A kormánnyal, és a szervezőkkel foglalkoztam. Ja, hogy szerinted a fidesz rendezte a VB-t? :)
Törölt felhasználó 2017. 08. 01. 11:44
Előzmény: #60  Hegyesi2
#61
Akkor, hogy ne legyek demagóg a lélegeztetőgépekkel, hány uszodát lehetett volna építeni az úszó vb áraból? Ja, hogy nektek az a aport, hogy a kanapéban terpeszkedve üvöltötök a közvetítést nézve?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek