Topiknyitó: Portfolio 2017. 05. 02. 15:50

Elképesztõ hír jelent meg a vizes világbajnokságról  

Ugrás a cikkhez
A cím alapján most mindenki azt találgatja, hogy már megint miért, mennyivel és meddig emelkedett a júlus 14. és 30. között megrendezendõ vizes világbajnokság teljes költsége. De mi most nem ezt emelnénk ki. Az MTI beszámolója
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Hegyesi2
Hegyesi2 2017. 08. 01. 11:42
Előzmény: #58  bigyula
#60
Ha nem csak a Fidesszel foglalkoznál,tudnád,hogy hasonló kaliberű építkezések szerte a világon erősen túllépik a tervezett költségeket/Pf-en is voltak írások ebben a témában/ azonkívül ez nem egy menetrend szerinti rendezés volt,ha emlékszel átvettük a visszalépőtől! Nem vitatom a drágaságát,ennek fő oka a sürgősség lehetett ,de komoly érték marad az utókorra is! Ugye az uszodák meg egyebek megmaradnak. És jut másra is,nem mint szoc-libnél /csak egy példa/ : link
Törölt felhasználó 2017. 08. 01. 11:41
Előzmény: #56  Peterbond
#59
Miért, a határon épülő kerítésnél a tervezés volt a legmagsabb kiadás. Ezzel lehet legtöbbet lopni, a tanácsadás a legjobban jövedelmező szakma.(csak a kiválasztottaknak) Nem is értem pénztáros miért küszködik az építéssel és más befektetéseivle. Elég lenne csak annyit mondania IGEN.... jó tanácsként és már számlázhatná is a milliárdokat. Lassan eljön úgyis az idő, hogy az adót egyenesen pénztáros magánszámlájára kell majd utalni és ő majd eldönti, ki kaphat belőle. A többi marad........persze nem a butuska lölö a hunyó.
bigyula 2017. 08. 01. 11:26
Előzmény: #57  Hegyesi2
#58
Azt is tudják az olaszok, hogy hányszoros áron lett megrendezve a vizes VB? Vagy, az nem érdekli őket, mer nem ők fizetek...
Hegyesi2
Hegyesi2 2017. 08. 01. 11:24
#57
Peterbond 2017. 08. 01. 10:01
Előzmény: #52  parkinson
#56
Nem tudom feltunt-e de a jelenlegi helyzet pont olyan mikor idos nyugdijasoknak eladjak a csoda serpenyot ami kistedi a rakkelto anyagokat es xsak most 699.000 helyett megsuerezheti 499.000 ert.Igazhogy pont olyan mint a 4.990 es serpenyo de te vedened hogy ebben milyen jo sutni meg lehet flambirozni is benne. Meghat a Jozsi ba is megvette azt a csodamatracot 299.000 ert oszt ugyanugy nem tudd aludni mert faj a hata. Se nem erv a lopas mellett hogy 12 eve dragan epitettek az M6-ost, sem az hogy lesz majd meg junior vb benne mert a negyed annyiba kerulo aranaban is pont ugyanolyan lenne. A spanyoloknak kijott 25 milliobol a VB juk ( spanyol hivatalos honlap szerint). Ok is rendeznek biztos valamit azon kivul nem csak egy esemenyre kellett. Nalunk csak a szervezesre a kormanybiztos szerint is 30 milliard ( 90 millio EUR) felett koltottunk. Nulla epulettel ennyi jott ki. Szoval a szarkazmust tartogasd akkorra amikor van is mondanivalo mogotte.
parkinson 2017. 08. 01. 09:52
Előzmény: #54  _Bekre_Pal_
#55
Kedvenc közgazdászom Szél Bernadett (lmp) a rádióban szokott gyakran nyilatkozni, ezeket tőle hallottam, na nem szószerint de ez volt a lényege. A legjobb amikor egy mondaton belül mond ellent saját magának. Legutóbbi hogy folyamatosan csökken az egyetemre bejutók száma persze nem azért mert fele annyian születtek. Ugyan ezt már előbb elmondta a bölcsödei férőhelyeknél is és ki ne hagyja szeptemberben az elsősöknél. Ezek utána visszaköszönnek a pf kommentekben. Hát ez már valóban paródia.
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 08. 01. 09:22
Előzmény: #52  parkinson
#54
ez most válasz valamire, vagy paródia akar lenni vagy mi?
madxa 2017. 08. 01. 09:08
Előzmény: #51  madxa
#53
– A vb lezárulta után a Duna Aréna hatezer férőhelyes ideiglenes lelátóját leszereljük, már nem lesz szükség 12 ezer ülőhelyre. A hatezres lelátó elég lesz arra, hogy minden évben rangos nemzetközi versenyeket rendezzünk. Jövőre junior-műúszóvilágbajnokság, 2019-ben junior-úszóvilágbajnokság érkezik Budapestre, 2020-ban pedig az úszók, vízilabdázók, szinkronúszók és műugrók Európa-bajnokságát rendezik meg a Duna Arénában, amely 2024-ben majd a rövid pályás vb-nek ad otthont – sorolta a kormánybiztos.link
parkinson 2017. 08. 01. 08:40
Előzmény: #38  _Bekre_Pal_
#52
Tiszta hülye vagyok, nem is tudom hogy merek itt nézelődni ennyi mindenhez értő okoska között. De azért helyükben nem hagynám magamat megvezetni egy ilyen bagatell vizesVB költség ellopással, amikor ennél sokkal jelentősebbek is vannak. Mert az nyilvánvaló hogy az arénát három fagyi árából hozták ki a többi pénzt pedig Orbán haverjai ellopták. Pl. ott vannak a kiültetett virágok, 110% veszteség mikor pár hét múlva elhervadnak, vagy a milliárdokért épített auotópályák amikor 20 év alatt sem térülnek meg a díjakból, ráadásul még sokan meg is halnak rajta mert életveszélyesek. Vagy ott vannak az épületek házak amik csak viszik a pénzt amikor lehet mindjárt tatarozni. Ezek helyett lélegeztető gépekkel embereket lehetett volna megmenteni, vagy azonnalmegtérülő gazdaságos tömegsportpályák létesítésével sokkal jobban tudna gazdálkodni az ellenzék, ha hatalomra kerülhetne.
madxa 2017. 08. 01. 08:06
Előzmény: #49  elemes
#51
A hülyébbje ittmarad neked, az okosabbak elmennek. Te honnan írsz?
pf2 2017. 08. 01. 08:01
Előzmény: #13  pf2
#50
Visszatérve a sponzorokra , mert először a külöldi cégeket hoztam fel kiemelve a DENSO - t mely több készpénzt költött el , mint a többi. Viszont a 2 évvel későbbi Dél - Korea VB érdekében. Külön delegáció érkezett japán , koreai , thai szakemberekkel . Magyar szponzorok Richter Gedeon kizárólag termékek helyet az állami 25 % miatt szállt be.MOL , OTP , Szerencsejáték , MVM , 2017Kft a szurkolói zónák kiépítése és üzemeltése. Walton kb ( bíztosítás)5 milliárdot ebből vissza lehet osztani , Waldorf ( catering szolgáltatás ) CER -Hilton Group - Danubius Group - Intercontinentál - Kempinszky is inkább hasznot húzott.
elemes
elemes 2017. 07. 31. 23:25
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#49
Igen, az adófizetők belefásulnak a lopásba. A hülyébbje ittmarad neked, az okosabbak elmennek.
Törölt felhasználó 2017. 07. 31. 20:03
#48
ez az gyerekek csak minél erőltettebben! lassan majd kezdenek ám a fásultság jelei mutatkozni, úgyhogy javaslok egy kis sziesztát, hiszen a választások még nagyon messze. :))
elemes
elemes 2017. 07. 31. 19:11
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#47
" jobban mondva hazugság, és te elhiszed." mi a hazugság? az, hogy a biciklishídra 400 milliót költeni szemérmetlen korrupció volt? szerintem nem volt szükség arra, hogy titán ötvözetből készüljön a híd, nem volt szükség az aranybevonatra és a smaragd díszítésekre sem. a liftre sem volt szükség (aminek az a szerepe, hogy árviz idején a hidat megemelje), mert a titán ötvezetnek nem árt a víz, az emelőszerkezetnek viszont igen.
elemes
elemes 2017. 07. 31. 19:08
Előzmény: #25  elemes
#46
én nem kaphatok nobeldíjat. mert nem találok fel semmi újat. közismert, alapvető összefüggéseket írok le. azért nem jár díj. ÉN ELHISZEM, hogy megtérül a vizes VB a turizmus és kapcsolódó bevételeken. a kérdés az, hogy ha 400 milliós biciklishidat 100 millióból építik, az rontotta volna a turizmust vagy sem.
bigyula 2017. 07. 31. 19:04
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#45
Putyinnak mi köze a magyar rendezésű vizes VB-hez? Ne terelj!
bigyula 2017. 07. 31. 19:03
Előzmény: #7  Lastdeposit
#44
"Aki így gondolkodik, annak nehéz megmagyarázni azt is, hogy miért kellenek a stadionok..." Miért is? Tök üresek, ha megnézed. Az is kérdéses, hogy a fenntartásukra van-e pénz.
Peterbond 2017. 07. 31. 18:50
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#43
Pedig ő legalább reálisan próbál gondolkodni és pont hogy titeket véd amikor azt mondja hogy a bevételek közvetetten jelennek meg inkább mint közvetlenül.
Peterbond 2017. 07. 31. 18:47
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#42
Én nem tudom más hogy van vele de persze kalkulálunk. Bár tudtommal vizes vb 2023-ig biztos nem lesz itt. Ha meg a fidesz lesz akkor is hatalmon tuti hogy építenek egy új stadiont a 2025-s VB-nek. Szóval még szóba jöhet egy évtizeden belül kb 1 EB és talán egy olimpia. Esetleg junior vb vagy hasonlók amik viszont töredék ennyi érdeklődést vonzanak. De a legnagyobb probléma még mindig nem az hogy kellette egy modern úszóaréna mert persze hoy kellett egy olyan országban ahol arányában egy sikersportág. A kérdés az hogy nektek hol lett volna már túl drága? 3-400 milliárdnál is ezt mondanátok? A tervek 8-szorosán épült meg az aréna. mondom nem a karácsonyfát utálom. Azt a szemetet aki a karácsonyfát arany árban adta el és mikor szóváteszem azt mondja hogy nem is vagyok keresztény. De vegyük le az arénát. A Barcelonai vb 25 millió EUR-ba került összesen. Nekünk a nyitó ünnepség volt 8-10 millió EUR. A záró talán csak 4-5 millió EUR. Egy kapavágás, egy ugró torony, semmi nincs benne még de már a spanyol költségek felén túl vagyunk. A Duna arénát levonva is 200 millió EUR költség felett jártunk.
Peterbond 2017. 07. 31. 18:39
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#41
"mert a sportminiszter kurcsány nem végezte jól a dolgát. Ha azt tette volna, nem pedig elqrta volna, akkor most nem kellene azokkal foglalkozni egyáltalán.." Nem is tudtam hogy a sportminiszter dolga piaci alapon működő vállalkozásoknak biztosítani a működéshez a telephelyeket. Vagy lemaradtam volna és Európa összes stadionját az államok építették és nem a fociklubbók tulajdonosai? Ha így van a bevételek is az államnál kötnek ki? Gyurcsánnyal jönni pedig lassan egy évtizeddel a leváltása után.... :). Nem mintha sokra tartanám de a fidesz hibáiért egyszer már vállalja a felelősséget valaki vagy 50 év múlva is mindent a Gyurcsányra kenünk mint a reklámban a nyuszira?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek