Topiknyitó: saru 2007. 01. 22. 09:36

Egészségügyi reform  

Korábban Horn Gy.-nak az volt a véleménye, hogy a "reformok" megvalósíthatóak, ha a kórháztörvényt sikerül tető alá hozni, ezen fog eldőlni a kérdés !
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 23:08
Előzmény: #677  Törölt felhasználó
#680
Kedves gibi!

Nem megszokott dolog és én magam nem is tapasztaltam még, hogy a szükséges egészségügyi adminisztrációt maga az orvos végzi, mert akkor mi végre vannak az asszisztensek. Nem tudom ugyan, hogy egy aneszteziológusnak milyen adattömeget kell számítógépre vinnie, de az már valóban egy szegény kórház lehet, ahol ezt nem tudják hozzáértő emberre bízni.
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 23:05
Előzmény: #678  csuloktata
#679
Kedves tata!
Bármilyen furcsa, én is fizetek adót, úgyhogy te meg az én pénzemen lopod a napot.
Üdvözlettel:
csuloktata 2007. 04. 05. 21:58
Előzmény: #677  Törölt felhasználó
#678
Most hallom hogy az "üzletembernek", már van patikája Ferihegyen.

Hát ez aztán az üzleti érzék.

Hogy nem ég a le az szdsz pofájáról a bőr! Mi köze ennek az üzleti érzékhez? Bukszapárt!

Tetszik nekik az eü kassza? Csak a kezük ne bánja (Szent István!)
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 21:49
Előzmény: #650  Törölt felhasználó
#677
Kedves tozsdenyul!

Intenzív aneszteziológus (altatóorvos) vagyok, 17 éve dolgozom.

DLPH: köszönöm az ismeretlen bizalmat, remélem, úgy van :)

Előre bocsátok két dolgot:

1) Nem megyek bele pártpolitikai vitákba, szakmapolitikai elképzeléseim azonban vannak

2) Bár gyakran gondolom, és néha mondom is, minek lettem orvos, józan pillanataimban még mindig ezt tartom a legfontosabb dolognak, mellyela legtöbb hasznot hajthatok életem során.

Nincs ambícióm az egészségügyi rendszert elemezni, nem érdekel, és nem is értek hozzá. Nem érdekel az sem, egy vagy több biztosító lesz, lehet-e patikán kívül gyógyszert kapni, kell-e vizitdíjat fizetni stb.
Az azonban érdekel, mennyiben befolyásolják ezek a változások a mindennapi munkámat. Amikor mintegy ötven adatot rögzítő ötperces adminisztráció közben és után megvizsgálom a betegemet, és elfelejtem megmérni a vérnyomását a hipertóniás embernek, mert a magasvérnyomás kódját keresem a számítógépes rendszerben: na ott baj van, mert a lényegtelen dolgok (nem értsetek félre: a szakmai munkám szempontjából másodlagosra gondolok) megelőzik a lényegest, ez nem jó.
Az sem jó, hogy a budai oldalon két kórház maradt, mely szülészet nőgyógyászati ellátást fog biztosítani. Megszűnik a Margit kh szülészete, ahol a 2. letöbb szülést vezették.
A primer prevenció gyógyszereinek támogatása megszűnik sok esetben és csökken a támogatás sec. prevenció esetén (aspirin, statin, ace, arb stb).
A progresszív ellátást biztosító egyetemek klinikáinak HBCS alapú támogatása lecsökken, veszélyeztettve ezzel a jellemzően drágább bonyolultabb ellátásokat.
Csak néhány dolog, melyek hirtelen eszembe jutottak, és úgy gondoltam, hasznos, ha megosztom Veletek.

Végül nem szeretem a reform szót: az ezer sebből vérző egészségügyben mindannyiunk: a betegek érdekében alapos hatástanulmányokon alapuló, megfontolt konszenzusos változásokra lenne szüksége inkább, szerintem. Béke legyen veletek.
csuloktata 2007. 04. 05. 21:36
Előzmény: #675  Törölt felhasználó
#676
Hát igen, az ujjaim, meg a gondolataim más hullámhosszon vannak. Remélem azért olvasható (bár egyesek akkor sem értenék, ha tökéletes lenne gramatikailag).
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 21:31
Előzmény: #674  csuloktata
#675
Semmi gond tata, tudjuk neked már későre jár ilyenkor:)
csuloktata 2007. 04. 05. 21:12
Előzmény: #673  csuloktata
#674
A gépelési hibákért elnnézést, a hangnem meg annak a szemét Msz(p)dsz- es megélhetési hazudozónak szól (Conq).
csuloktata 2007. 04. 05. 21:04
Előzmény: #672  Törölt felhasználó
#673
Hülye vagy te. Meg az egész mocskos, hazug sleped.
Most néztem meg az APEH oldalán online.
Adó (és járulék) bavallásom, befizetésem rendben feldolgova 2007. I hó időszakig bezárva (02.12. bevallás). Ennek ellenésre járulék szempontból ugyanezen az oldalon nincs biztosítási jogviszonyom 2007. - re.
Tehát!
Ki a demogók?
Ki hazudi?
Hóz el innen te szemét megélhetési tolvaj.
Az én pénzemen lopod itt a napot, és még hülyének nevezel?
Egyszer találkozzunk!!!

Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 20:42
Előzmény: #671  Törölt felhasználó
#672
Nyilván.
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 20:40
Előzmény: #670  Törölt felhasználó
#671
helyes
ha szoclib újság, akkor szoclibek olvassák
úgyvan
végül is miattuk mondott le molnár
tehát őket kell kikupálni

nyilván így értette conquistator
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 20:25
Előzmény: #669  tokos.
#670
link

NAGYON AJÁNLOM A FENTI INDEX-ÖSSZEFOGLALÓ ELOLVASÁSÁT MINDAZOKNAK, AKIK HÜLYE KÉRDÉSEKET TESZNEK FÖL ÉS MÉG HÜLYÉBB VÁLASZOKAT ADNAK AZ EGÉSZSÉGÜGYI REFORM KAPCSÁN.

Persze jól tudom, mi lesz a válasz: az Index egy szoclib internetes újság, és a kormánypropaganda eszköze.
Azért csak olvassátok.
tokos. 2007. 04. 05. 14:43
Előzmény: #667  watson
#669
Én is belenéztem ebbe a dologba, és azt látom, hogy a kommunista rendszer megmarad olyannak, amilyen.

A legegyszerűbb dolog mi lett volna?

Minden biztosítottnak kiküldik az azonosítóját, a jelszvát aztán akkor lép be, amiko akar.

Ehelyett mi van? Menjek be, álljak sorba egy sz.r jelszóért.

Na, ez még nem szolgáltató...
csuloktata 2007. 04. 05. 14:27
Előzmény: #667  watson
#668
Ebben egyetértünk.
Akkor miért vadít Hágnes ezzel a férfi szüléssel?
Miért nem lehet a 800 ezer pátyozótól az ingyen ellátást megvonni?
Az a gyanúm, hogy ők sem hisznek a nyilvántartásuknak (más indokot nem tudok az átmenetre).
Egyébként amit a saját taj számom alatt látok (fél éve bele- bele nézek) kis késéssel, de korrekt. Minden benne van. Amikor szakorvosnál vagyok, akkor bele irnak érthetetlen dolgokat, de az így elszámolt összeg nem tétel.
watson
watson 2007. 04. 05. 13:57
Előzmény: #665  csuloktata
#667
csuloktata, egész jól meg tudod nézni, hogy be vagy-e jelentve ha van ügyfélkapus belépésed (ha nincs kapsz az ocsmányirodán): link
- Betegéletút-lekérdezés
- Jogviszony-lekérdezés
- TAJ-szám érvényességének ellenőrzése

Munkáltatóként meg havonta be kell vallani a járulékot. Szóval minden adott hogy jól működjön.
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 13:24
Előzmény: #659  Törölt felhasználó
#666
Hogy Mikola, mondja Molnár mondja, Kóka mondja vagy Repa mondja............csak nem kellett volna nekiesni, mint t.................az anyjának...............és nem ajtóstul a házba........és azokat megadóztatni és járulékoztatni, akik ABBÓL MILLIÁRDOSOK, HOGY NEM FIZETTEK ADÓT, SZJA-T, ÁFÁT,TB-JÁRULÉKOT !
és ne szüntessék meg a társadalmi újratermelést (beleértve az oktatást!!!) ösztönző intézkedéseket............
Előbb célozz, azután lőjj, előbb tervezd meg, azután építsd, ne rombold, ne hidd, HOGY CSALHATATLANUL NEKED VAN EGYEDÜL IGAZAD! - Molnár talán erre jött rá ??????
csuloktata 2007. 04. 05. 12:38
Előzmény: #663  tokos.
#665
Demagógia és hazugság akmpány!

A férfi gyermekszülését a taj szám alapján 10 éve szűrhetnék, mert a nem bele van kódolva!

Azt meg azonnal be kellene vezetni, hogy a nem biztosítottak fizesenek. Csak az a gond, hogy az informatikára elkötött 10 mrd- ok ellenére képtelenk megállapítani ki a biztosított és milyen jogcímen.
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 12:36
Előzmény: #662  Törölt felhasználó
#664
Szóval, szerinted sem kell, sem lesz több-biztosító!
Örülök nézetazonoságunknak!!!

Szóval szerinted sem kell több adó és járulék az ellátáshoz!
De tőlem mégis elvárják. Én lennék egyedül!

Beszerdik a jövedelem-arányos adót mindenkitől? Ezt nem látom, érzem!!!

Betegségmegleőzési programról miért nem hallunk?
Miért csökkent a gyógyszerár, miért nem a támogatás csökkent változatlan fizetendő ár mellett?
Miért nem ellenőrzik a táppénzt, a rokkantnyugdíjat?
Miért inkább a befizetést növelik?
Miért nem az étkeztetést szervezik ki az eü.-ből, miért napidíjat kérnek (mert nem ugyanaz!!!)?
Miért utaztatják olyan messzire a beteget és miért közpénzből (hozzátartozójával együtt)? Kell a MÁV-nak (méginkább) a Volánnal a forgalom, privatizáció előtt?

Te valóban ezt látod?

És mindez csak a negyede, amit leírtam. A többi, ezt megelőző-kiegészítő-megalapozó részekre miért nem tudtad azt mondani, hogy te azt is látod?

Én is fe tudom vágni a beteg hasát, csak az attól még meghal, pedig a részteljesítést tökéletes volt!!!
tokos. 2007. 04. 05. 12:26
Előzmény: #662  Törölt felhasználó
#663
Ennek többségét én sem látom, de esetleg mondd már, hogy hol kezdik megvalósítani a:

"Mindenkire kiterjedő, mindenki által jövedelemarányos befizetésen alapuló, központosított (kisebb költség, mint a cégfúzióknál is látható indok) OEPénztár. "

Egyelőre adóemelés volt azok fizetnek, akik szem előtt vannak. Illetve némi aprópénz bejön vizitdíjból, a kaki része.

Vagy hol látszik ez:

"betegségmegelőzés szerepének növelése"

Éppen ellenkezőleg, még az eddig meglévő betegségmegelőzési lehetőségeket is kinyírják, pl önkéntes egézségpénztárak.

Vagy itt:

"Pontosabb nyilvántartás, az adatok elemzésével (rögtön bukjon ki, ha egy férfi második gyermekét szüli...), "

Számomra még ez sem látszik, bár bár lehet, hogy ezt én nem is fogom észlelni.
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 11:33
Előzmény: #660  Törölt felhasználó
#662
LET

"Mi is lenne a reform lényege?

Mindenkire kiterjedő, mindenki által jövedelemarányos befizetésen alapuló, központosított (kisebb költség, mint a cégfúzióknál is látható indok) OEPénztár.
Pontosabb nyilvántartás, az adatok elemzésével (rögtön bukjon ki, ha egy férfi második gyermekét szüli...), betegségmegelőzés szerepének növelése, táppénz és rokkantnyugdíj (messze átlag feletti a létszám Mo.-n!) ellenőrzés, valós tartalommal felruházott "kiemelt" kórházak, sajnos tény, hogy sok az aktív ágyon fekvő ápolt beteg, azaz ki kellene dolgozni egy olyan hálózatot, ami ezt ellátja (nyudíj + eü.), egyfajta nyugdíjasotthonként, ami forrásbevonást is eredményez (erre volt megvalósul elképzelés a Széchenyi terv keretei között is...)."

Köszönöm LET! Hát pont ezt csinálják nyuszómuszó!
Kár, hogy te ezt még nem látod...
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 11:22
Előzmény: #660  Törölt felhasználó
#661
Az OEP átláthatóvá tételével teljesen egyetértek, magyarul legyen tényleges, valódi biztosító. Ezt nem is vitatja el senki, csak nem olyan egyszerű megcsinálni, a böszme pénztár átalakítása nem megy gyorsan.

"Megismétlem!
Nem változik semmi ezzel a megszorítással, hiszen maga HÁgnes is azt mondja, hogy a kórház-reform után a betegek 90%-a ugyanoda megy majd (a 10%-kal volt a baj?), reklámozzák, hogy kérd ugyanazt a gyógyszert, emrt jogod van rá, olcsóbb lett a gyógyszerek többsége, ahelyett, hogy változatlan áron a támogatás összege csökkent volna...)"

A reform eleme (elméletben) az, hogy a betegek 90 %-a ugyanoda megy, de rövidebb ideig és/vagy kevesebbszer. Kevesebb beteg ettől nem lesz nyílvánvalóan. Kórházat meg nem sokat szüntetnek meg, tehát nyílván ugyanoda megy 90%.

És az miért is baj (a betegnek), hogy a gyógyszerek többsége olcsóbb lett, és nem a támogatás csökkent?

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek