A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...
a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
attól tartok, hogy a BTC tulajdonosok többsége már vastagon mínuszban van...
Törölt felhasználó2018. 05. 12. 12:15
Előzmény:
törölt hozzászólás
#4619
Ne beszélj félre. Beszélj már inkább a japán nők általi árfolyamvédelemről, mint komoly téma. Engem ez érdekelne, ha már nagy mellénnyel itt osztottad erről az észt....
"A BTC-is ugyanígy működik már és fizikális
tulajdonosai (70% kb japán nők!) vigyáznak arra, hogy a BTC pénzpiaci
gyémánt legyen." Ja. Jól "vigyáznak" rá, 20ezer dolcsinál kimentek éppen a konyhába megkavarni a levest, mi, hogy most 8K-nál tart az árfolyam? "Olyan vagy mint a fidesz hívek, akik betegesen ragaszkodnak egy korrupt
és tolvaj rendszert felépített vezérükhöz" Bezzeg te milyen komoly, sziklaszilárd érveket építesz be minden alkalomnál. Most éppen az aktuális a "japán nők vigyáznak az árfolyamra" duma. Vazze.... És ezt le is írod ide komoly érvként. Hát én is rohanok elzálogosítva mindent és beletolom BTC-be, hiszen a japán nők vélhetőleg szamuráji mentalitással fogják tartani és óvni az árfolyamát. Kemény ez így szombat délelőtt...
A világ soha nem lesz igazságos, mert a perambulumot is emberek szerkesztik, mint a kroptot, no bumm. Hétköznap éjjel-nappal Budapeaten vagyok, hétvégén vidéken szüleimnél és édesanyám mindig tengeri sóval fűszerezi a húslevest, mert mi a győzikesót nem ismerjük.
Gyorsan elolvastam, mit jó olvasni, minek ujjongtál. Azért
érdekes hallani egy új igazságos világrendről egy olyan szájából, aki
milliókat akar keresni egyszerű spekulációval. Azt mindenki látja, hogy
azok éljeneznek, akik megtöbbszörözték vagyonukat, bátorságuk és
szerencséjük által. Amikor ekkora vagyoni külömbségek vannak, soha nem
beszélhetünk igazságos rendszerről. A kriptók alapelvét
is emberek szerkesztik, pontosan azért nem tud elterjedni, mert csak ott
lehet használni, ahol 1+1=2. Ahol mérlegelni kellene, ott sokkal
összetettebb a feladat. Adatok kezelésére jól használható, de javításra
nincs lehetőség. Láthatod, ha véletlenül rossz címre küldenéd BTC-det,
vagy esetleg az összeget ütöd el, az már úgy marad. A
kriptók nem alakalmasak a rendszer megváltoztatására, mivel éppen azok
öntik bele a legtöbb pénzt, akiknek most is van. A csúnya bankárok, meg a
spekulánsok...is. Ahogy ömlik a pénz a kriptókba, az nem
a technológia diadala, hanem a spekulánsoké. Merem állítani, hogy
legtöbbnek fogalma sincs, mire lehet használni, csakis a meggazdagodás
lebeg a szemük előtt. Az összes reklám erről szólVajon ez
lenne az igazságos, világrend eljövetele? Ilyent csak az gondolhat, aki
az éjjelnappal budapesten, meg a győzikesón nevelkedett.
Azért ezt iparágnak nevezni túlzás, a blockchain csak egy buzzword, amibe a hozzá nem értők gondolnak bele mágikus dolgokat, a spekák nagy örömére. Nem old meg olyan problémát, amire nincs más jobb/szebb/hatékonyabb gyógymód vagy elfogadható létező megoldás.
Szerintem sehogy nem függ össsze, max a várakozásoknak lehet indikátora. Aki napi szinten követi a híreket az látja. hogy tódul az iparágba a pénz, ezt előbb utóbb leköveti a btc is és a tőzsde elvileg a jövőt árazza.
A" bicoinbányászat aktivitási üteme alapján" - ezt valaki megmagyarázhatná nekem, hogyan függ össze a spekulánsok által felvert ár az itt leírtakkal. Inkább arra lennék kíváncsi, hogy éjjel nappal könnyedén kereskedhető terméknél, miért vannak percen belüli óriási elmozdulások. Ha annyian toporognak a "kasszánál" sokkal kiegyensúlyozottabnak kellene lenni az árfolyamnak. Szerintem ez az árfolyammenedzselés hatása, valamelyik nagybefektető játszadozik.
A nemzetközi sajtót nem követem napi szinten, de itt a PF-en egyre többet írogatnak a bitcoinról. Most megint kezdik fényezni, úgy látszik újra kellene indítani a rallit, hátha jó pénzt lehetne keresni vele. Nem szerénykednek, jóslatoknak még a csillagos ég sem szab határt, ráadásul olyan szépen meg is tudják magyarázni, olyannal alátámasztani, ami ez is lehet, meg az is. Az elemzők ebben az évben szinte minden cégnél mellélőttek a tudományukkal. Nem is tudom ki fizeti őket, hiszen az elemzéseik semmit nem érnek, inkább látom hangulatkeltésnek, reklámnak ezt az egészet. Jól fizetett szakma, aminek semmi tétje nincs, mivel a várakozásaik alá mindig kisbetűkkel megjegyzik, hogy felelősséget nem vállalnak. Pedig ha ennyire értenek hozzá valamilyen számonkérést megérdemelnének.
Minden lehetséges, de ezt senki sem tudhatja, mi lesz egy összeomlás esetén. A kisember nem menekül, csak tűr és nem gondolom, hogy egy értékltelen számítógépes jelbe rakná bizalmát, ha minden zuhanni fog.☺ Amilyen könnyen hozzá lehet férni, olyan könnyen lehet megszabaadulni tőle.☺ Főleg, ha a nagy szárnyaláskor, meg zuhanáskor befagy a rendszer. Emlékszem a szárnyalásakor sokan 3-4 hetet vártak a regisztrációra, naponta többször lefagyott a rendszer. A zuhanáskor ugyanígy, sokan a pánikeladások megfékezését látták benne.
Vagy épp akkor kezdik el BTC-be nyomni a pénzt, mert kb. egyáltalán nem korrelál a tőzsdével jelenleg, ha pedig részvénybe nem lehet tenni, valahova tenni akarják, arany vagy BTC. Mivel a kisembereknek gyakorlatilag már most egyszerűbb BTC-t venni mint arany befektetést, nem vetném el ennek lehetőségét sem. Ezt 5 év múlva kb. úgy tudják majd megtenni az emberek mint ma facebookon videót megosztani. Mondjuk ma se nehéz BTM-el egy hozzá nem értő számára sem. Ezek száma pedig gombamód szaporodik még kis hazánkban is.
Törölt felhasználó2018. 05. 10. 10:09
Előzmény:
törölt hozzászólás
#4603
Bizony ez nagyon veszélyes a bitcoin számára is, hiszen a hozamok
elindulása arra felé fogja terelni a lakosságot, a bitcoin piacáról is. "Ha
ilyen-olyan okok miatt most is lefagyna a nemzetközi befektetői piac,
akkor ugyanúgy államcsőd közeli helyzet lenne...."- akkor 2008-ban,
államcsőd közeli helyzet volt, vagy nem? "Az államadósság lakossághoz
történő terelése (nagy %-a miatt) nagyon veszélyes lehet az ország
számára."- a Japánok ugyanebben a cipőben járnak már jó ideje és
köszönik jól megvannak. Mások éppen fordítva magyarázzák, hogyha a
külföldi befektetők birtokolják az állampapírok nagy részét, bármikor
meggondolhatják magukat és lelépnek. A sokszázezer kisbefektető meg
"blokkláncként" segíti saját országát. Sokkal konzervatívabban
(nehézkesebben) viselkednek, mint egy spekuláns. Ha a nemzetközi
befektetői piac lefagyna, az első körben söpörnék ki a kriptókat a
spekulánsok, mivel ott tudnának leggyorsabban pénzhez jutni. Nem
kekeckedni akarol, sok mindenben egyetértek, de azt te is láthatod, hogy
így is lehet magyarázni, meg úgy is, sőt bármilyen kijelentést ki lehet
forgatni.
"2008-ban 1 usd 140ft.. 2018-ban már 270ft! na itt van az összeomlás" Ezt te mondtad, de mögé is néztél? 2008-ban rohangáltunk is, hogy ne legyen államcsőd, most meg csodánkra járnak. A kínaiak erőszakkal tartották fizetőeszközük értékét alacsonyan, most felvásárolják az egész világot. Itt van, mikor az ember csak a számokat látja, közgazdászt csak egy környezetbarát állatfajnak képzeli....eco-mókus. Ha az emberek nem költik a pénzt, mert a pénz magában is sokat hoz, leállnak a beruházások, a pénz értéknövekedéséből akar mindenki megélni. Ez az egyik legrosszabb fogatókönyv a gazdaság számára. Most mindenki ücsörög a bitcoinjain, mert várja a 100 szorozódást, de az a pénz, amit nem forgatnak nem termel értéket, így halálra van ítélve. Persze spekulációnak első osztályú, mert a gyűjtögetés miatt, hiány van a piacon, hasonlóan mint a Picasso képekből.
Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?
Ugrás a cikkheza teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046