A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...
a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Vagy gondolj rá így: te nyogodtan rábíznád a pénzed néhány tucat kínai bányászmágnásra, nagybefektetőre/spekulánsra, meg sokmillió ezredfordulós tinire, akiket ezek irányítanak és bármit elhisznek? Ebből semmi baj nem lehet?
Figyu, nem kell mindent elhinni, amit olvasol. Ha coin vagy crypto szerepel a honlap nevében, azt azért üzemeltetik, hogy a hozzád hasonlókra rásózzák ezt a vackot a hírek pozitívra ferdítésével. Mikor olvastál ott utolját úgy igazán negatív hírt? Na ugye. Az az áram, amit elhasználnak a bányászok, állandóan növeli a keresletet, több csúcserőmű kell, az sincs ingyen. Kínában pedig jól megrakják a szénerőműveket, jó is az, hisz csak ott van hatása. Ja várj, mégsem? A tranzakciószámot meg akárhogy csűröd-csavarod, kötegeléssel meg a segwittel, az jön ki, hogy a 2016-os szinten van, mert akinek volt egy kis esze, már rég eladta jó áron, amit eddig tartogatott. Majd úgy 5 év múlva lehet, hogy neked is lesz rá lehetőséged, mérget nem vennék rá, persze ki tudja. Mt. Gox mond valamit? Mi is történt az ott "tárolt pénzekkel"? :D Biztos pont Afrikában akarják majd BTC-be rakni a pénzecskéjüket, hogy jövő héten a felét érje. Mivel nyújt nekik többet a BTC a mobilbanknál? Venezuelában meg majd azért veszik, hogy ha a kormány elvágja a netet, akkor ne tudjanak hozzáférni. Vagy bevezetik, hogy ha csak ránézel a BTC-re, az 1 év letöltendő, te hozzányúlnál úgy? Hogy a későbbi hozzászólásodra is válaszoljak: a PayPal nyilván azonnali, USD átutalás egy nap, persze lehetne a BTC-nél gyorsabb, talán majd egyszer, ha lesz rá igény. Egyébként annál minden gyorsabb, amíg a Bitcoin Core kliens letölti a komplett láncot, az napokig is eltarthat. :) Egyszer nem állítod le szabályosan és elkezdi újraindexelni, az is fincsi tud lenni.
Nem a mai állapotokból kell kiindulni, bár már ma is versenyképesebb. Ez 2-3 év múlva kb. jelentéktelen összeg lesz a fejlesztésekkel, hogy értsd: kb. 5 Ft.
Egyébként direkt játszod a butát? Troll-e vagy? Az áram amit
felhasználnak leginkább olyan helyeken kerül elbányászásra ahol amúgy
sem tudnak mit kezdeni vele, nem véletlenül olyan olcsó azokon a
helyeken..Tudod az áram kínálata és kereslete a legritkább esetben
egyezik. Egy gép is elvinné a BTC tranzakciószámát - ami egyre csökken, már a 2016 januári alá bukott Ezt
alá tudnád támasztani? Nettó butaság amit írsz..Olvasd el ezt:
https://variance.hu/2018/04/10/mit-mutatnak-a-szamok/ miért becsapós ez a
grafikon, mert gondolom innen szedted:
https://blockchain.info/hu/charts/n-transactions?timespan=all. Bankok?
Argentína? Venezeula? Zimbabwe? Ciprus? Mond valamit gondolom, hogy itt
mi történt a bankokban tárolt pénzekkel..nagyobb gond, hogy a világ elég
nagy részén nincs is normális bankrendszer vagy rohadt drága. Nem hiába
fizetnek Afrikában sms-el. Itt Magyarországon úgymond el vagyunk
kényeztetve ezen a téren, de sok országra ez nagyon nem igaz. LN..igen
voltak kezdeti problémák, még most sem hiszem, hogy felhasználóbarát
lenne mezei embereknek, de ahogy olvastam már stabil. Igen likviditást
kell tenni bele, de cserébe hasznod lesz rajta a sok rajtad átmenő
tranzakció segítségével. Nem értek hozzá mélyebben, de az biztos, hogy
ösztönöz a rendszer.
0.11% az USD átutalás a hozzám hasonló butuska halandónak, és jobb helyeken maximálva van. Az 5 millió esetén ugye 5500 forint. Ha a BTC-d nem egy tranzakcióval érkezett, hanem pár tucatnyi inputból jött össze, akkor az is simán lehet ennyi. Havernak nyilván PayPallal vagy hasonló okossággal küldöm, az se túl drága. Szóval a pénzmozgatás ma már nem probléma. Kivéve, ha el akarod titkolni. Psszt, csak halkan, nehogy a kormányok rájöjjenek és betiltsák. :)
Persze, jó lenne elfelejteni azt a fránya áram fiaskót mihamarabb, mielőtt a méregzöld politikusok rácuppannak. :) Egy gép is elvinné a BTC tranzakciószámát - ami egyre csökken, már a 2016 januári alá bukott -, azt úgy hívják, hogy bank. :) Vegyél belőle párezret és kész a világ bankrendszere. :) A Lightning pedig amiatt se skálázódhat, hogy valakiknek likviditást kell tartósan belerakniuk és benne tartaniukahhoz, hogy egyáltalán működjön, a többiek csak azt használják. Amikor legutóbb olvastam, akkor volt benne minimális, kb. 13 BTC-nyi likviditás, amiből a bugok miatt párat elloptak.
Nem ennyi a dolog. Fiat elinflalodik, dollar is, politika változik elvehetik. Elutazol más országba megint más van. Ne a magyar fejlett bankrendszerbol indulj csak ki.
Ezt az áram dolgot marhára elfelejthetnétek már. Tízezred ennyi gép is simán lekönyvelné a dolgokat, csak kevésbé lenne biztonságos. Nem sok köze a tranzakciószamhoz. Ameddig megéri csinálni nekik csinálják. Felezések után meg marad aki nagyon olcsón tudja bányászni, a gyengébbek kiesnek. Később a tranzakciók könyveléséért mennek majd a bányák. Már az LN sokat dob a gyorsaságon az áron. Most októberi terheltségen van a rendszer és simán megy hála a segwitnek. Fejlődés van Ln elterjed gyors és piszok olcsó lesz utalni. Ez pár év csak.
Nincs gond, épp' azt mondom, hogy a BTC nem jobb (gyorsabb, olcsóbb) a bankoknál/PayPalnál/akárminél. Főleg nem gyorsabb, ha a BTC átutalás alatt esik 5%-ot és ki kell ülni, hogy visszamenjen, röpke pár nap/hónap alatt. :)
Nem értem mi a gond azzal, hogy a bankok tranzakciós díjakat kérnek. Az én bankom pl. minden tranzakciót, vásárlást, átutalást, pénz felvételt, ingyen szolgáltatja. Csak az a lényege, hogy min. 150e Ft ot kell utalni minden hónapban a folyószámlámra. Annál pedig többet keresek, tehát nem gond. Bármely bank automatából vehetek fel pénzt nincs plusz költség. De ez csak az én bankom, lehet, hogy más bankoknál sok ezer Ft a havi költség. De ha elsöpörné a Bitcoin a pénzügyi rendszert akkor szerintem ugyanoda lyukadnánk ki. Kitalálnának valami adót vagy költséget a bányászok felé, mert azok elkezdenének sztrájkolni meg elégedetlenkedni. Végül annyit, hogy most azért vegyek ma Bitcoint , hogy fizethessek vele? És ha másnap esik 5 % ot akkor hol éri ez meg nekem ? A tranzakciós díj a bankoknál mennyi lehet? Talán 0.25-1 %.
(A ~40 000 forint áramon/környezetterhelésen felül a BTC átutalás tranzakciós díja is több ezer forintnyi, ha sok inputot költesz el és ezért sok helyet (bájtot) foglal a blokkban - pl. bányászpoolból van sok apró kifizetésed, vagy kiskereskedő vagy sok vásárlóval. Vagyis még mindig az USD átutalás szintjén vagy.)
Bocsi, de én soha nem mondtam, hogy a technológia nem használható.
Amit folyamatosan bírálok, az a körülötte kialakult spekuláció, meg a
"maszek pénz" funkció. Fizetési lehetőségként csak úgy tudom elképzelni,
hogy tényleg áll mögötte valaki és a szolgáltatást lehetne vele
fizetni. Ahogy már elhangzott az amazon, face, google.....Ez
nem lenne újdonság, hiszen ha jól tudom már a cipőgyáros baťának is volt
saját pénze. Úgy gondolkodott, hogy a munkásainak abban adja a
fizetést, amivel kedvezményeket kaptak, ha a tulaj üzletében vásároltak,
a céges orvosnál sorakoztak, stb. Egy olyan céget épített ki, ahol az
emberei nála költhették el a megkeresett fizetésüket, ráadásul
üzemorvost alkalmazott, hogy minél kevesebbet betegeskedjenek a
munkásai. A másik agyrém, mikor a blockchain-tól várják a
világbékét és már mindenre ezt akarnák ráhúzni. Van ahol alkalmazható,
van ahol nem.
Egy BTC tranzakció ~40 000 forintnyi áramba kerül (900 kWh * 45 HUF). Európán belül ingyen vagy ~100 forintért lehet SEPA EUR átutalást indítani, de egy USD átutalás a világ másik felére is 5-10 000 forint nagyságrend és max. egy nap alatt megérkezik. Na milyen problémát oldott meg a BTC? Ne gyere azzal, hogy a BTC max. egy óra (megvárva néhány blokknyi megerősítést), mert ha az alatt beleszaladsz egy 5-10%-os flash crashbe, annak nem fogsz örülni. Ha meg nem cél a globális elosztottság, akkor aláíratod az adataidat 1-2 hitelesítés szolgáltatóval és meg van oldva a problémád. A "világcégek" tudják ezt, csak meglovagollják a divathullámot, a szintén hozzá nem értő befektetők/tulajdonosok/felsővezetés kedvére téve. (Egyébként az a buta, aki csak ilyen "fanboi" médiát olvas.)
Ne haragudj, de még egy nemelemző is elismeri, hogy problémákat old meg, összehoztad a fórum legbutább hsz-ét! Kérlek csak 1 hétig olvass cointelegraph.com - ot. Szép színes, fogyasztható. Szembesülj vele milyen számodra is ismert világcégek milyen lóvékat tolnak a dologba, utána mondjad hogy hülyeség, nem old meg semmit. Pont, hogy megoldja az adattárolás decentralizált, biztonságos módját. Kérlek ha ez nem így van, mondjál jobb megoldást az adatok biztonságos,hiteles tárolására, ami nem egy nagy szervezet, hatalom ernyője alatt áll. Várom válaszod! Szép napot!
Sokmindenről olyan kép alakult ki az emberekben, amit a filmekből, meg a történelemből szedünk.Az
európai embernek Afrika egyenlő kuntakintével, Japán szamurájokkal,
Kína rizsföldekkel, Ausztrália kengurúkkal, India tehenekkel..... Japán
úgy él bennünk, hogy 12 óra robotolás után az emberek otthon elbújva
élik életüket, semmit el nem költve a nehezen megkeresett fizetésből.
Közben szívesen szórják a pénz, szórakozva, utazgatva, magas
életszínvonalon élve. Az ember úgy érzi mi, vagyunk a felvilágosultak, modernek, okosak, pedig sok nemzet messze megelőz minket.
Azt nem tudom, mennyire vannak többségben, de 10 ezer feletti
beszállók jócskán voltak és ne feledjük volt olyan is, mikor 24 óra
alatt, több mint 24 milliárd dollárért sóztak rá megrészegült
befektetőre 16 ezer dollár feletti áron bitcoint, ez kb 1.500.000 darab. ( a legtöbben csak bitcoin töredéket vettek- biztosan valahol elő lehetne keresni a napi kötések mennyiségét is).
December 1-től Január végéig volt velünk a 10 ezer feletti árfolyam
szinte végig 10 milliárd dolláros napi forgalom felett, sőt többször 20
milliárd felett is.Eszerint nem elképzelhetetlen, hogy a sok
kicsi tetemes veszteségben üldögél, nem hiszem, hogy ez alatt a 2 hónap
alatt csak a nagyok hancúroztak.A filléres koinjaikat sikerült jó áron rásózniuk a birkákra, örömködve, számolgatva a semmit nem érő, elavult dollárokat. A
stratégia nem rossz, hiszen a kicsik kiülik a veszteséget, pontosan ez a
furcsa, hogy az aktív forgalomból sikerült kivonni egy kamionnyi
bitcoint. Ezek szerint óriási hiány kellene, hogy legyen a piacon, ennek
ellenére a mostani árat is csak pumpálgatásokkal tudják fenntartani.
Amikor indul a pumpa, percen belül ugrik akár 10 %-ot, mikor leáll, esik
ugyan annyit.
Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?
Ugrás a cikkheza teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046