A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...
a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Divatja lett a Bitcoin majdani értékének kalkulálása:
"Eddig mintegy 5,8 milliárd uncia aranyat bányásztak ki. A Bitcoin végső mennyisége 21 millió „érme”. Ennek aránya nagyjából 270:1-hez. Ekképp, ha a Bitcoint egyszer majd úgy kezdjük használni, mint az aranyat, akkor minden egyes Bitcoin körülbelül 300000 dollárt fog érni, az arany mostani árával számolva. (Ez mindössze egy egyszerű kalkuláció, nem előrevetítés.)"
... "Arra a kérdésre, hogy mennyit is ér majd a jövőben a bitcoin, híveinek egy része azt a választ adja, hogy attól függ, mennyire terjed el fizetőeszközként, mert annál nagyobb lesz iránta a kereslet. A Fool.com idézi az említett SecondMarket hedge fundot, amely kiszámolta, mekkora árfolyamot indukálna a bitcoin széleskörű elterjedése, méghozzá már létező fizetési rendszerek példáján keresztül.
Egy bitcoin=37 815 dollár?
Eszerint, ha a Bitcoin akkora fizetési forgalmat bonyolítana le, mint a nemzetközi átutalásokat bonyolító, nálunk is ismert Western Union társaság, az 11,5 milliárd dolláros Bitcoin-összértéket és 966 dolláros árfolyamértéket indokolna. Ezt már sikerült ma és tegnap meghaladni. Ha pedig a Paypal internetes fizetési rendszernek megfelelő szerepe lenne, az már 1916 dolláros árat eredményezne.
Ha a Bitcoin Törökország pénzmennyiségét (monetáris bázisát) érné el, az 95 milliárd dolláros összértéket és 7983 dolláros darabonkénti értéket eredményezne. A legmeglepőbb viszont az, hogy ha a bitcoin csak a forgalomban levő arany értékének öt százalékát tenné ki, az is már 450 milliárd dollár lenne, ami darabonként 37 815 dollár. Ennek jelentősége azért lehet nagy, mert a bitcoin mennyisége korlátozott, sokan áremelkedést várnak tőle („hiperdeflációt”), és ezért rengetegen vásárolják megtakarítási, „kincsképzési” célzattal."
(privatbankar.hu) link
Üdv:
" A Bank of America pedig kiadott egy tanulmányt, melynek végkövetkeztetése az, hogy a bitcoin az e-kereskedelem meghatározó fizetőeszközévé és a hagyományos pénzátutalási szolgáltatók komoly vetélytársává válhat. Kijelentették továbbá azt is, hogy nézetük szerint komoly gyarapodási perspektíva áll a bitcoin előtt." link
Üdv:
Szerintem nincsen komoly szerepük azon kívül, hogy pl. egy kongresszusi meghallgatáson megkérdezik őket a technikai dolgokról vagy pl. security gondok esetén tesznek valamit. De lehet, hogy még ennyi szerepük sincsen.
"Létezik egy Bitcoin Foundation amely meghatározhat és eldönthet dolgokat"
Mégis miről dönthet, mit határozhat meg ez? És ugyan miben is különbözik ez mondjuk egy jegybanktól? És ha nem különbözik, akkor ugyan mitől is lesz olyan merőben új és független ez a "pénz"?
"A mindent eldöntő kérdés nálam az, hogy az emberek elkezdik-e használni a mindennapokban pénzként vagy sem. A többi probléma szerintem másodlagos."
Egyáltalán nem másodlagosak ezek a kérdések, mert éppen ezek kérdőjelezik meg, hogy valaha pénz lesz-e ez a termék vagy sem.
"A Pepole’s Bank of Chine lényegében szabad jelzést adott a bitcoin kereskedelem és a bitcoin tőzsdék számára. A bitcoin kereskedelmet megpróbálják a pénzügyi rendszer többi részétől külön tartani, hogy ha a bitcoin kipukkad, akkor semmi rossz ne történjen. Azt hiszem, egy Lehman-szerű helyzet aggasztja őket, amikor a derivatívák kipukkadása az egész gazdaságot padlóra küldte."
Josph Wang
A kínai szabályozás hátteréről bővebben:link
Üdv:
Kb. 150-en volt, amikor a BAIDU elfogadta fizetoeszkozkent, addig siman visszamehet. Ha eleg tokos vagy, 70 helyett beszallhatsz 150-en. En kozel sem vagyok ilyen tokos...
Áprilisban én is betudtam volna szállni még 70 körül volt, de sajnos én sem hittem benne. Valóban nyíotottnak kell lenni az ilyenkre, ahogy irtad. De továbbra is azt mondom, hogy ez egy nagy lufi, és piramis játék.
Sokszor az meber akkor keres a legtöbbet, ha nem fektet sehova.- így nincs bukta.
Jó a riport, jók a Bitcoin jelentőségén kívüli megjegyzések.
- A mennyiségi lazítások elértéktelenítik a dollárt
- Görögországban keresik a lehetőséget a gazdasági visszaeséstől való függetlenedésre más elszámolóeszközzel
de ettől a Bitcoin egy fos, értéktelen tulipánhagyma, nincs mögötte semmi és senki ;)
míg egy deviza mögött egy ország és annak teljesítőképessége van, vagy egy Paypal mögött egy deviza ;)
Rick Falkvinge (svéd politikus, informatikai vállalkozó) elemzése 100.000-1millió dolláros árfolyamot jósol: link
(12 perces videó magyar felirattal)
Üdv:
Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?
Ugrás a cikkheza teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046