Topiknyitó: Hathor 2015. 09. 23. 12:45

BUX index, BUX határidő, BÉT!  

Na próbáljuk meg ezt a topikot BUXnak és határidejének. Eros 12-13topikja teljesen kihalt, elavult, Eros befejezte a tradet. Sokan nem is tudják mi az.

Ha valakit érdekel BUX Hajrá!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
BudFox
BudFox 2017. 02. 16. 15:22
Előzmény: #5638  Hathor
#5640
Akkor fog felmenni, ha USA -t még jobban felviszik, ismét új csúcsra, mint minden nap...de ehhez +1 % körüli emelkedés kéne már..
ALANFED 2017. 02. 16. 15:10
Törölt hozzászólás
#5639
Hathor
Hathor 2017. 02. 16. 14:35
Előzmény: #5636  Hathor
#5638
BUX 5percben volt egy kis alakzat, abban pattant kicsit BUX. Kirajzoltam előre előtte.
Meglett

link
bpmcwap
bpmcwap 2017. 02. 16. 13:00
Előzmény: #5634  philosopher
#5637
nem egészen duplzáni, mert 24000 forintos letétre, kifutáskor 150000-et fizetett kb... :D darabonként... aztán csere volt 30ezernél de 33000nél kiszáltam, azóta csak pislogok és nem nagyon értem hova megyünk... néha próbálkoztam shortal pár 10darbot, de többnyire buko volt. Még itt az osztalék rally, ha lesz egy kis csorgás azt is megveszik. francia választási para odébb van még, ráadásul esésbe összezsugorodik az árjegyző golyója is, míg emelkedésbe feláll a dákesze akkor a kt... szóval a bux nekem most hanyagolt pályán van, matyit tartom még, a ricsiből is csak 1/5-e van meg a 4000es vételeimnek. molt figyelgetem, mert tényleg sanszos egy otp és ricsi korinál, hogy a molt meg húzzák majd mint állat és megint nem lehet majd buxhatit shortolni.
dax ban napi új aj, tegnapi 726 azalatt 650 a támasz nekem kb, de shortolni azt is merész lenne, nem vagyok már az a kibe ugrálós én sem, viszont a longjaimmal benne a zabszem a fenekembe... :( A francért nem tud elmenni 12000, vagy legalább mozogna rendeseket, nem csak ez az 500 pontos sáv.
van mára valami adat?
Hathor
Hathor 2017. 02. 16. 12:58
Előzmény: #5634  philosopher
#5636
100kontival ezer ponton 1milliót lehet keresni.
15.000nél 22.000FT volt a letét.
Azaz. 2.2MFT-t befektetéssel kerestél 1000ponton 1MFT-ot.
19.000pontot emelkedett bux, az 19MFT 100kontinál, az eredeti 2.2MFT befektetésre.
BudFox
BudFox 2017. 02. 16. 12:52
Előzmény: #5634  philosopher
#5635
"Tényleg hihetetlen, hogy két év alatt sima bux beüléssel duplázni lehetett (volna). "

én benne voltam 4182 -től több-kevesebb forgással 8300 -ig kb.
én elvégeztem a házi feladatot. :_)
philosopher
philosopher 2017. 02. 16. 12:39
Előzmény: #5621  bpmcwap
#5634
Tényleg hihetetlen, hogy két év alatt sima bux beüléssel duplázni lehetett (volna).

A BUX és árfolyamok összehasonlításnál ne feledd az osztalékot: ez a BUX-ban benne van, míg a jelen árfolyamban nincsen. És mind a 4 blue nem elenyésző osztalékot fizetett az elmúlt tíz évben. OTP árfolyamhoz egy ezrest, MOL-hoz több ezret, míg Telkohoz is pár százat hozzá kéne adni a reális összehasonlításhoz. A Ricsi pedig még többet nőtt az osztalékokat is beszámolva.
BudFox
BudFox 2017. 02. 16. 12:38
Előzmény: #5632  Hathor
#5633
meg még USA -ban sem ébredtek fel ugyebár...:-))

ha egyszer a nagyoknak is aktiválódik az eladási jelzés...lesz itt nemulass :D
Hathor
Hathor 2017. 02. 16. 12:34
Előzmény: #5629  BudFox
#5632
Nagy eladónak még long van, nem kapott jelet BUD. Mi gyorsabban reagálunk nála, de mi is várjuk a megerősítést. Mondjuk BATMAN ütős :)
Hathor
Hathor 2017. 02. 16. 12:33
Előzmény: #5628  kexelo
#5631
nekem nincsenek fent indikátorok sosem, meg külön részvény sem, Fel kell állítanom erre egy chartot, de majd megnézem, beállítgatom :)
Törölt felhasználó 2017. 02. 16. 12:31
Előzmény: #5610  Hathor
#5630
15 percesen nem érkezett vételi jel, még :)...
viszont a 34k feletti tartomány úgy tűnik elnapolva. Ha nem sikerül továbbmennie, 1 évnyi mozgásra visszatekintve, az emelkedő csatornában egy emelkedő ék mozgás rajzolódhat ki (napos felbontás), emelkedő csatorna alj 31k környéke, de az ék aljától (~ 50 napos MA) is jóval feljebb vagyunk.
BudFox
BudFox 2017. 02. 16. 12:21
Előzmény: #5626  kexelo
#5629
...jó lenne az esés - nekem...
csak az a baj hogy eladó nem nagyon van most...OTP -ben ilyen 20-50 darabos eladások...
elképesztő hogy a nagy eladók még mindig sehol...
nem akarják készpénze váltani a hasznot ?

igy nehéz lesz esni...
SP is csak -0.16 % -os esést mutat...ami semmi...
-0.8 -1.20 % -os esés kéne legalább ami beindítja az esést..mert ez semmi.
kexelo
kexelo 2017. 02. 16. 12:19
Előzmény: #5627  Hathor
#5628
ha már írásba került rsi div, akkor csekkold tkom napos chartot...rsi, macd...röhejes...
Hathor
Hathor 2017. 02. 16. 12:13
Előzmény: #5626  kexelo
#5627
RSIben divergencia, harmadik csúcs óta esik, árfolyamban meg egy csúcs van.
kexelo
kexelo 2017. 02. 16. 12:10
Előzmény: #5624  BudFox
#5626
támaszok mentén ez lehetne 1 forgatókönyv:
link
Hathor
Hathor 2017. 02. 16. 12:09
Előzmény: #5623  bpmcwap
#5625
Jaja.. Ma mackó úr sem jön Elliottozni. Ez segítheti az esést :)
BudFox
BudFox 2017. 02. 16. 12:05
Előzmény: #5620  kexelo
#5624
Richter :

már hogy lenne véletlen :D itt sosincs véletlen...csak annak látszik a laikusok szemében esetleg...de ha visszanézzük nagyon is kiderül hogy a nagyok milyen ábra szerint dolgoznak.
bpmcwap
bpmcwap 2017. 02. 16. 12:00
Előzmény: #5621  bpmcwap
#5623
egyébként csütörtök van, ilyenkor rendszerint daxban ebédidőre elfogy a heti shortosok kitartása, jön egy sq, majd pénteken bika péntek - általában, de ez csak amolyan népi megfigyelés. Szóval most megint kiáltok egy brummot, hátha megtáltosodik a bika.... :D
BRUM :D
Hathor
Hathor 2017. 02. 16. 11:58
Előzmény: #5619  Hathor
#5622
És akkor eljött a Pioneer lapakzelő véleménye 34.000es BUxnál. Lássuk

Pioneer: kiemelkedően jó évek várhatnak Magyarországra
2017. február 16. 10:32


A következő két évben könnyen elképzelhető 4% körüli gazdasági növekedés is Magyarországon, de az egész régióban kedvező sztori látszik - hangzott el a Pioneer Alapkezelő csütörtöki sajtóreggelijén. A cég szakemberei szerint Amerikában Trump várhatóan visszafogottabb lesz majd, mint amit a választási ígéreteiben mondott, Európában pedig már-már túlárazzák a befektetők a kockázatokat. Ebben a környezetben a befektetésekben is érdemes felülsúlyozni Közép-Európát, a részvénypiacban lehetnek még mindig tartalékok.

Mostanra eljutottunk oda, hogy az amerikai gazdaság növekedése érett fázisba lépett, ezt követően megkérdőjeleződik, hogy van-e értelme komolyabb fiskális lazításnak, amit Donald Trump ígért - kezdte mondandóját a csütörtöki sajtóreggelin Forián-Szabó Gergely, a Pioneer Alapkezelő befektetési igazgatója. A szakember szerint az anticiklikus költségvetési politika alapján épp most kellene tartalékolni a későbbi nehéz évekre, ezért valószínű, hogy nem fogja maradéktalanul betartani választási ígéreteit az új elnök, mivel az túl kockázatos lenne.

A választások előtt mindenki Trumpot tekintette a fő veszélynek, ehhez képest mostanra nagy lehetőségként tekintenek az új elnökre. Az igazság valahol félúton van

- véli Forián-Szabó. A Pioneer alapesetben arra számít, hogy mérsékelt költségvetési lazítás mellett lehűlnek majd a növekedési és inflációs várakozások, illetve tisztulnak a külkereskedelmi aggodalmak. Ez azt jelenti, hogy a külkereskedelem szempontjából nem lesz világháború, lesz valamekkora sérülés, de nem drámai.

A dollárral kapcsolatban a Pioneer befektetési igazgatója úgy vélekedett, hogy a kamatkülönbség továbbra is erősen az amerikai deviza mellett szól, de reális volt az év elején látott korrekció az árfolyamban.

Forián-Szabó Gergely kiemelte, hogy az európai gazdaságnak a korábbinál gyengébb euró is segíthet a globális konjunktúra mellett. A kontinensen jelenleg a politikai sztori jelent kockázatot, de a szakember szerint ebből a szempontból "tavaly már megedződtünk", hiszen túl vagyunk többek között a Brexiten és az olasz népszavazáson. A piacon a hozamfelárakban látszik egy kis ijedtség, de szerinte ez már túlzó, a befektetők már-már túlárazzák a kockázatokat.

Nagyon nehéz belekötni a közép-európai sztoriba, ráadásul 2017-18 kiugróan jó időszak lehet, pozitív meglepetés készül a régióban, ráadásul most középtávon is van esély egy komolyabb konvergencia-folyamatra, kitisztultak a hitelállományok, most van lehetőség egy mérsékelt eladósodásra

- véli az alapkezelő befektetési igazgatója.

Forián-Szabó Gergely szerint a következő két évben könnyen elképzelhető 4% körüli növekedés is Magyarországon, ezt segíti a bérdinamika miatt várható fogyasztásbővülés, a költségvetési élénkítés, az EU-források beáramlása, az MNB laza monetáris politikája, illetve a hitelezésben rejlő már említett tartalékok.

A régiós kötvénypiaccal kapcsolatban a sajtóreggelin elhangzott, hogy a Pioneer szerint Lengyelország fekete bárányból előbb-utóbb megint kedvelt befektetési célpont lehet, emellett az orosz piacon vannak lehetőségek a stabilizálódásnak köszönhetően. A "bevállalósabb" befektetők számára pedig vonzók lehetnek a magas török hozamok, de ott a devizakockázat miatt mindenkinek érdemes óvatosnak lennie.

Globálisan ma vonzók a részvénybefektetések, de már érdemes szelektálni. A ciklikusan kiigazított P/E ráták alapján még nem túlárazottak a részvények, az osztalékhozamok pedig vonzóbbak, mint a kötvényhozamok. A szelekció részeként a Pioneer szerint az amerikai részvényeket érdemes alulsúlyozni, komoly profitnövekedési várakozások vannak, melyekre van esély, de nem konzervatív forgatókönyvek. Az európai és közép-európai papírokban viszont van még komoly potenciál, ezért ezeket felülsúlyozzák az alapkezelő szakemberei.
bpmcwap
bpmcwap 2017. 02. 16. 11:58
Előzmény: #5615  Hathor
#5621
mondod ezt annak függvényében, hogy két hónap alatt 30000ről 34000ig proszkált a bux? :) Ráadásul úgy, hogy két évvel ezelőtt fele nem volt, mert 16000 alatt voltunk 2015 elején... ha ez nem őrült vétel akkor semmi, ekkora rally a bux történelmében még nem igen volt és hol vannak még az thk jó része - ebből is látszik milyen torz lett a buxindex... otp még csak most nyaldossa 10k-t, molnak 50% lenne a 30k, matyi is 50%án van... egyedül a ricsi ami akkori csúcsához képest duplázott - csak éppen mások a súlyok...

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek