Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 11. 15. 11:14
#4560
Sziasztok! Rajtam kivul tol meg valaki itt biotech, speciality pharma cuccokat vagy alkalmankent daytradingre tokeattetes ETF-et?
Törölt felhasználó 2016. 11. 15. 10:08
Előzmény: #4558  pomperj
#4559
Pomperj és az orosz piac kilátásai Trump-hatas miatt?

pomperj
pomperj 2016. 11. 15. 09:45
Előzmény: #4557  Törölt felhasználó
#4558
Azsiaban gyengulo piacokat latni: devizak, kotvenyek es reszvenyek is esnek. Ez az uj Trump-korszak elso evidens kovetkezmenye.

Az USA T-bond arzuhanast, es vele a kamatok eddig +1% koruli emelkedeset persze Trump-hatasnak velik. Oriasi es mely szivo hangot lehet vilagszerte hallani, ami kiszivja a penzt mindenhonnan, es az USA-ba pumpalja at.
(Pedig inkabb arrol van szo, hogy csak most ebredtek; mert a kamatok mar augusztus ota emelkednek)

Ha tobb a kamat USD-ben es USAban, akkor a penz azonnal elindul arra. Honnan? Eloszor az EEM orszagokbol, ahol most minden elado. A tozsdekbol is kifele mennek.

link

2)Azsiaban most minden szem Indiat nezi. A demonetizalas, mint a feketepiac-elleni harc, eles zuhanasba vitte SENSEX-et. A turizmus megallt. Az epitoipar, a fogyasztoi cikkek vasarlasa leallt, kenyszeru fold- es ingatlan likvidalas indult. Ettol a bankok is zuhannak. Mindenki cash-hez akar jutni, de nincs. Iden a GDP vart +7%bol alighanem sokkal kisebb lesz.
Egyelore kozel se szabad menni.

3)A QQQ mar 3 hete top-on jart, es a technologia-oriasok mind esnek. A DOW-nak meg 2-300 emelkedo pontra van eselye az ED felso vonalig, ami most 19080 korul fut. Amig azt eleri par nap alatt, az felviheti az SPY-t is uj csucsra, a 2196 fole.

A lenyeget es a technikai alapu kilatast ez a chart mutatja.
link

A TRIN a vasarloero kimeruleset jelzi. 5 eve nem volt ilyen szinten.

4)A bond yield emelkedik. Japanban a 10 eves Pluszba ment at ! ;-)
A 30 eves T-bond 3% folott is jart.

5)Az olaj 42.20-ig esett, de mintha elesen fordulni keszulne. Hh ez a 4 honapos flat korrekcio nem eri el a 39 USD szintet a (c) hullam aljanal, akkor az eros bull jelzes volna.

6)A dollarban eddig is bull voltam, de most a chart arra utal, hogy meg erosebb bull is lehetek.
link

Az EURUSD 1.07 szelet nyalja. Es impulzusnak nez ki az E pont ota. Egyelore csak 1.05 ala varom. De ennel a vegere sokkal lejjebbre is mehet (!), boven a paritasig, sot!

7)Az arany letort 1242 ala, es tegnap az ezust is letort. Egyelora a kamat emelkedes is, az USD erosodes is betesz neki. Meg az Indiai vasarloero knock-out.
Egyelore beken hagynam.
Törölt felhasználó 2016. 11. 14. 21:38
#4557
link

Lehet itt kell vásárolni már most? Most beszállni?

Tibi0002 2016. 11. 13. 18:58
Előzmény: #4554  bluefrog
#4556
Ezt kipróbálom én is. Kérek néhány mínuszt!

:))
Törölt felhasználó 2016. 11. 13. 18:13
Törölt hozzászólás
#4555
bluefrog
bluefrog 2016. 11. 13. 16:39
Előzmény: #4553  MetalHeart
#4554
és ennyi szabadideje h ez legyen a legjobb időtöltése...
elképzelem ahogy este elégedetten fekszik az ágyba: "Húúú, ma mennyi mínuszt kiosztottam."
:)
MetalHeart
MetalHeart 2016. 11. 13. 16:06
Előzmény: #4549  pomperj
#4553
Melyik elmebetegnek van ennyi nickje ? (pill. állás: 51)
:D:D:D
eurocent 2016. 11. 13. 16:01
#4552
A pontozóbírót játszó "TOP Trader"-ektől kérdezném, mi a közép és hosszú távú meglátásuk az ázsiai, dél-amerikai piacokkal kapcsolatban?
Konkrét termék (ticker, index), irány, célár érdekel és semmi hablaty.
pomperj
pomperj 2016. 11. 13. 15:50
Előzmény: #4550  Törölt felhasználó
#4551
Par otlet. Mindegyik defenziv.

1)Vard meg, amig olaj leesik 39 ala. Ha jo az olajos szamozasom, ez a multheti chart, de meg ervenyes,

link

akkor 39-31 savban kell vege legyen az esesnek. Ami (B) hullam vege. Es onnan indul fel (C).
Az olajosok kozott BP 7% osztalek, es olcso lesz, amikor WTI 31-39 lesz. Es BP fizet amig varsz es tartod.

2)A Trump-rally trade-ek kozul a fickosabbakrol lemaradtal. Lasd korabbi beirasok. Van viszont egy csomo idea, azok kozul kesobb is jo lesz par, nezd at. Eloszor vard meg, amig csinalnak a Trupmt-tradek egy korrekciot.

Szerintem PFE, BMY, DB kivalo minosegu cegek, a levert Japan bankok pl. MTU, es a bond-tema recovery eleve szobajon. A femek is (iron es copper) mint BHP, FCX, de azok mar most (+20 es +40%)ban ulnek. Azok elobb had essenek lejjebb.

3)napos tavlatokban inkabb kifele jovok a poziciokbol. Nekem nem tetszik az SPY ED forma. Egy keves felmaszas meg van a Trump-rallyban; a blogban van egy rovidtavu 15min chart, hogyan varnam a mostani rally veget. Lenyege: a mai DIA=18860-rol meg 300-400 ponttal feljebbre lehet prognosztozalni, az meg 1-2% felfele a vonalig. De ott sok okbol extremen rizikos, en kiszallok, keves kivetel lesz.
Kesobb rafordulni tervezek a bond recoveryre, de errol mar irtam, TMF.

4)Most amugy mindenhol rizikos nagyon, az EEM piacok nagyon megszivhatjak Trump-ot. Szoval nem kell kapkodni.
Törölt felhasználó 2016. 11. 13. 14:20
Előzmény: #4549  pomperj
#4550
Köszi Pomperj, megfogadom!

De, akkor hová tegyem a pénzt év végére?

INDIA? KÍNA? melyik piac lesz a jó?

Nyugodtan megírhatod az érzésed, én nem foglak a földbe döngölni ha tévedsz mint egyesek :)

Én el tudod fogadni, hogy nem vagy nostradamus. Hajt a kíváncsiság merre menjek?

Kérlek ha lesz 1 perced ecseteld kérlek. Köszi
pomperj
pomperj 2016. 11. 13. 11:06
Előzmény: #4547  Törölt felhasználó
#4549
A brazil temarol mar okt. 25-en, veletlen epp a top utani napon, feltettem egy chartot: ezt.

link

Megjegyzem, nem volt nehez beletrafalni; epp egy gyonyoru 5 wave impulzus vege, plus parallel csatornaban, es meg throw-over is volt a 5th vegenel.

Szerintem egyertelmu: hagyni kell esni, minimum a-b-c forma lesz, es meg az (a) sincs kesz.
Azota ott neutral vagyok. Am, ha tevedek es az (5) csucs inkabb (3), akkor is vissza kene korrigalnia 8.0 kornyekere. Ha meg elb@sztam, es az (5) inkabb egy (C), akkor meg...sokkal lejjebbre is jon. Fundasan ujra csupa szembe-szel fuj a paulistak videekeen. Hadd essen. Majd az aljan ujra megvesszuk;-)

pumpi 2016. 11. 12. 20:12
Előzmény: #4544  pomperj
#4548
Szia,

Fel tudnád tenni a chartokat az oldaladra, mert innét nem lehet megnyitni, legalábbis nekem nem sikerül.

Előre is köszönöm!

KK
Törölt felhasználó 2016. 11. 12. 18:16
#4547
Jól gondolom, hogy a bovespa korrekció végre eljött? Elvileg el is indult ne rég, de mégsem, majd jött az elnökválasztás és újra felhúzták. Na de most az RSI és az MACD is tagadhatatlanul esést mutat, jelez előre.

Kozi mit gondolsz? Pomperj Te ezt nagyon érzed, ezt a brazil piacot. Köszi
seri2 2016. 11. 12. 16:24
Előzmény: #4545  pomperj
#4546
Megnézem.
De,szerintem jókat tudnánk nevetni egy pár üveg bor mellett egy Kneipében.
😎
pomperj
pomperj 2016. 11. 12. 16:10
Előzmény: #4512  seri2
#4545
Azert googlizd meg azt a Hindenburg Oment. Jol johet meg az investori palyan.

A tapasztalatom:
1 db HO= ovatossagra intes
2 db HO egy honapon belul= kb. 25% esely, hogy par heten belul szakad a piac
3 db HO= itt es most, nagy esellyel sz#r van a palacsintaban.

A mult heten 3 db HO kondicio teljesult, egymas utan. Ide masolom a penteki letterbol a mondatot:

We got a no doubt about it "official" Hindenburg Omen Potential stock market crash signal Thursday, as we got a second clear H.O. observation, plus a third if we include Wednesday's near miss.
pomperj
pomperj 2016. 11. 12. 15:21
Előzmény: #4537  pomperj
#4544
1)Arany.
Druckenmiller orias poziciot likvidalt a Trump-pillanat hatasara. (de nem hiszem, hogy "jo lehetosegek lesznek amcsi cegekben", ahogy kisvuk irta)
Masok is kovetni fogjak, likvidalnak most sokan, nincs GLD kereslet mert mindenhol kivarnak. Ez beindithatja a lemeno hullamot, es hamarosan nem lesz kizart a 900-700 sav.
Most beken hagynam a GLD es GDX mufajt.

2)Az SPY viszont Trump es a bond-leszakadas miatt napok alatt "lezavarta" az ED forma kialakitasat, es a minimalis elvarasok szerint kesz is van.
Pillanatnyilag mindenki bull reszvenyekben; pedig a valosag a forditottjat sugallja.

Persze, elvacakolhat meg par hetet is a mostani szintek kornyeken. De a helyzet torekeny, es nagy harangzugassal indulhat meg lefele.

Innentol a febr. ota tarto BULL allaspontnak vege. Egyelore neutral vagyok.
A chart egyertelmu:

link
Az utolso par nap orias rallyja technikailag sohasem latottan gyenge internalst mutat. A/D csutortokon 1.19/1, penteken 0.82/1 (!) volt. Tobb esett mint emelkedett; az index meg rohan fel ?

Es ekozben vadul emelkedett az a par ceg, a Trump-kedvencek, azok vittek fel. De a tobbi egyaltalan nem csatlakozott a rallihoz, hanem esett (!)

Elliott alapokon a DJIA mutatja a legszebben, hogy kesznek nezheto az ED forma:
link

Ehhez kepest SPY meg bullnak is szamozhato; ezert vagyok neutral, es nem bear. A megvett "Trump cegek" lasd elobb, szepen teljesitenek, de hamarosan likvidalom oket. A healthcare hirtelen elgyengult penteken.

A junkbond Index (JNK, HYG) is piros jelzest adott, nem ismetlem.
Raadasnak a QQQ is kesz az 5. hullammal, es mar inkabb lefele szamozhato, (i-ii) kesz?, es leszakithatja a supportot.
link

Ez a paici allapot minden, csak bull nem.

3) A bond-kollapszus tart.
link

A 10 eves T-bond Yield a Juliusi 2.05%tol 2.95%-ra emelkedett. Nos, az 1% kamatemelkedes (!). Az SPY-tol megbabonazottak eszre se vettek.

Bond Indexek nagyon tuladottak, fel kene pattanni. Az is megeshet, hogy zuhan tovabb, egesz 149-ig. De azert elobbutobb jo trade lesz a korrekcioja, TMF.

ALANFED 2016. 11. 12. 13:36
Törölt hozzászólás
#4543
pomperj
pomperj 2016. 11. 11. 20:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#4542
Regen azt mondtak
"many tests were survived... until not"

De komolyan: lehet azt hinni, hogy BUX, ami alapveoen pici EEM piac, az szembe fog menni az Indexel, es sokaig?

Persze, eloszor a vilag-portfolio managerek a leggyengebbnek tuno reszvenyeket adjak el belole. Mint mostanaban pl. brazil, mexico, malay, delafrika, egyiptom, nigeria stb. Ezek, eppen mert zuhanasba indultak, a Fund-ok is azokat adjak szivesebben. Ettol persze meg gyorsabban zuhannak. Pozitiv feedback.

Kozben az erosebbeket, mint Russia, Indonez, Thai, Argentina, es a BUX is, nos, ezeket inkabb tartjak. Mert remenykednek hogy ezekkel fenntarthato egy "jobb" fund teljesitmeny.

El tudom kepzelni, hogy amig a "befektetoi nagy tomeg" nem realizalja, hogy mekkora eses van EEM piacokon, addig ezek a "jobbak" egesz jol kapaszkodnak. Talan meg feljebb is kusznak.

De amikor a vilag EEM fund-invesztorai megkapjak a December vegi szamlakivonatot, akkor mar csuf szamok lesznek benne. Sokan, par het alatt, explicite kivonjak a penzuket es a Fund-bol tavoznak, igeretesebb es biztonsagosnak tuno helyekre. (Na, az 64 Trillios kerdes, hogy mit fognak annak latni majd?)

SzovaL. Eltarthat egeszen ugy januar kozepeig a lebeges BUX-on. De akkor mar sokan tudjak, hogy EEM piacokon iden bukas van, es irany kifele beloluk.
Annal tovabb? Most kizartnak gondolom, szerintem az a max. Az pl. jo signal lehet, ha egyik KeletEuropa fund bejelenti, hogy bezar.

En figyelem hogy mikor es mit lehet es erdemes shortolni. Most a BUX meg nem short. Most EDZ, az EEM 3x short, meg a fenti orszagok, az short.
De valami fordulattol elkepzelheto, hogy BUX jovo honaptol short. Valamelyik nagy fund elkezd eladni?
A trading blogban aug. ota Mo-ugyben neutral vagyok. BUX tul draga nekem, buborekban van OTP. Lassankent a tobbi is maximumon jar, de valahogy mindig tulelte eddig a kipukkadast.

"many test...."

Törölt felhasználó 2016. 11. 11. 19:18
Törölt hozzászólás
#4541

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek