Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bluefrog
bluefrog 2016. 11. 04. 11:18
Előzmény: #4354  pomperj
#4360
USA olajkitermelő cégek az esetleges olajáresés ellenére sztem nem járnának rosszul, hiszen a másik oldalon ott lennének az őket támogató intézkedések. a termelés fokozása csak így képzelhető el.
olajszervíz cégeknél viszont érdekes lehet h a bevétel hány százaléka származik az USA-ból és mennyi azon kívülről. rig-re vonatkozólag tud vki ilyen adatot?
Törölt felhasználó 2016. 11. 04. 10:53
Előzmény: #4354  pomperj
#4359
Szia,

Hillary/Trump 70/30-as eselyt felejtsd el...
Sokkal kozelebb van az a 50/50-hez mint gondolnad, Hillary elonye max. a korabban leadott szavazatoknal lehet....
Egyebkent nem biztos hogy Trump rossz a piacnak, most az elsodleges reakciorol nem beszelek ami konyeden 5-10%-os esest eredmenyezhet,de utana a piac megnyugodhat, mert Trunp eroltetni fogja az infrastrukturalis beruhazasokat, ami felfoghato (helikopter penznek is) es nem jon rosszul azoknak akik az ingatlan businessben utaznak...
Az igaz hogy 1 kisebb kereskedelmi haboru nem kedvez az exportra dolgozo cegeknek,de Trumpnal valoszinuleg gyengebb USD lesz ami egyebkent segitheti a gazdasagot....
Raadasul alacsonyabb adok, kisebb burokracia szoval kozep es hosszutavon meg akar jo is lehet....
Ha Hillary gyoz es nem tul nagy aranyban es az FBI bizonyitani tudja hogy nemzetbiztonsagi ill. titkos informaciok kerultek arra illetektelenek birtokaba akkor abbol velemenyem szerint nagyobb felfordulas lehet es az rovid es kozeptavon nem tul biztato...
szoval a long pozikkal en varnek a valasztasokig..., mert konyeden mehetunk meg 5-10%-ot lefele....
Trump gyozelme pedig kimondottan jot tenne az arany es nemesfemek aranak....

A kozvelemeny kutatasok pedig nem adjak vissza azoknak a szavazoknak a velemenyet akik elegedetlenek a jelenlegi helyzetben es Bernie-re szavaztak volna,de Hillaryra nem akarnak es azok velemenye se kerult eloterbe akik szimpatizalnak Trump-pal,de nem merik ezt a nyilvanossag elott hangoztatni mert nem akarjak magukat kellemetlenul erezni...

Az teny hogy Mexikonak Trump gyozelme nem igazan kedvez....
es ne feledjuk az elnok valasztas utan meg mielott mindenki elmenne az unnepekre lesz meg 1 kamatdonto ules....
kamatemeles az esetek tobbsegeben nem kedvez a piacoknak, ha pedig nem emelnek (akkor megint elofordulhat hogy a piac ezt ugy ertekeli hogy meg sincs jo allapotban a gazdasag es el kezd esni ill. folytatja az esest...)
Tisztaban vagyok velle hogy statisztikailag november-december az egyik legprofitalisabb honap a piacokon,de lehet hogy az idei ev kivetel lesz...
vagy az emelkedes csak 1 kisebb korrekcio utan indul meg...
S&P500 konyeden meglatogathatja az 1820-2020-as zonat...
Nasdaq100 pedig a 4050-4270-es zonat es ez nem a vilag vege csak 1 kisebb korrekcionak szamit...

Most ugye olyan dolgokrol nem beszeltunk, hogy 2017-ben recessziob kerulhet az usa es tovabb folytatodik a cegek profit csokkenese...
Placa
Placa 2016. 11. 04. 10:30
Előzmény: #4334  Tazsomaru
#4358
"Az egyik betegebb, mint a másik!"

még jó, hogy nem egy komplett kombinatorikai feladatot próbálsz elmagyarázni! ;)

:)
Tibi0002 2016. 11. 04. 10:25
Előzmény: #4355  kozi723
#4357
A cég alapvetően normális számviteli adatokkal rendelkezik, de a legutóbbi 5 negyedévben üzemi szinten is veszteséges. A hajdani 40 $ árfolyam túlzott árazásnak tűnik nekem, a mostani 6.4 $ korrekt, de ha nem válik nyereségessé, akkor óriási a tér lefelé. Az 50 % esés lehetősége szerintem is fennáll. A 25 év garancia számomra semleges az értékelés szempontjából.
Törölt felhasználó 2016. 11. 04. 10:20
Törölt hozzászólás
#4356
kozi723
kozi723 2016. 11. 04. 10:16
Előzmény: #4354  pomperj
#4355
2) De csak technikai alapon: SunPower olyan eséseket csinál napi szinten, hogy heteken belül történelmi mélypontra kerülhet. Ugyanazt a pánikeladást vélem felfedezni, mint amit 3 dollár alatti pbr-nél láttunk. Irreálisan le van verve. Trump/Clinton ide vagy oda, egy a termékeire 25 garanciát vállaló solar cég nem fog elmenni a levesbe.

link

Szerintem óriási lehetőség lesz. Persze az hozzá tartozik, hogy még 50% esés benne lehet. Ami nem kevés.

#fenékhalászat
pomperj
pomperj 2016. 11. 04. 09:38
Előzmény: #4353  bluefrog
#4354
Gondolkodom, hogyan kell alakitani a portfoliot a valasztas utani napokra ahhoz, hogy jol lehesse kijonni, barki is gyoz.
Azzal egyutt, hogy Hillary/Donald 70/30 eslyekkel bir a profi elemzesek szerint, kettejuk erosen eltero gazdasagi elkepzelesei oriasi kulonbseget mutatnak.
A piacon a VIX 21 fole emelkedett, am ahhoz kepest az SPY esese kb. feleakkora mint maskor szokott VIX:21 folott.
Szoval a piac most alul-arazza a Trump veszelyt; tehat ha megis gyoz, abbol nagyon heves lemeno reakcio lehet. Trump gyozelme seten penz-kiaramlas lesz, es SPY prima short.

1)Az uran az egyetlen, mi eleg biztosan pozitivan jon ki. Mindketten tamogatjak az atomeromuvek tovabbi mukodteteset. CCJ, URA es tarsai felfele varhatok mindket elnok idejen.

Talan ide tartozik a GLD is. Egyikuknek sincs velemenye, ami jo menekulo bunker lehetoseget jelent a kovetkezo par hetre; Trump elnok eseten nagyobb rally lesz.

2)Erosen kulonbozik a solar tema. Hillary tamaogatja az alternativ enrgiakat, 10 ev alatt tizszerezni akarja reszaranyukat. Trump ellenez minden tamogatast, a felmelegedest termeszeti es nem emberi okunak gondolja.
Hillary gyozelme eseten TSLA, SCTY, FSLR es tarsai emelkedhetnek, Trump eseten zuhannak. Az e-auto es solar temahoz tobb rez is kell, FXC szep rallyba indulhat.

3)Olaj ugyben zuros a kilatas. Trump a hagyomanyos olajcegek hazai kitermeleset fokozna, es ez ar-eseshez vezethat a mai tultermelesi idoszakban. Hillaty fekezne a carbon kibocsatast, erosen szabalyozna, es ez emelheti az arakat olaj-gaz temaban.

4)Az Azsia, Mexico piacok krizisbe kerulnek Trump gyozelme eseten. Az 1998 Russia osszeomlashoz, vagy a 2008 valsaghoz hasonlo helyzetbe zuhanhat Kina es vele a kis regiok, ha a 45%-os importado fenyegetes megvalosul. De szereny kistestvere is legalabb 20-30% exportcsokkenessel jarhat Kina, Hk, Korea, Taiwan...es az osszes tobbi Azsiai piacon. A devizaik megzuhanasa csuf spiralisba lokheti oket lefele. Amilyen iranyt vesz peso nov. 10-en, arra kell tradelni, szep Mex rally lehet.

5)A bond piacon egy Trump elnokseg idejen a legnagyobbak es a pozitiv story orszagok tudnak jobban ellenallni; szoval Russia, Brazil, India. A tobbieket most elkerulnem.

6)A Japan auto es elektronika export megzuhanhat Trump elnoksege idejen. A Honda, Mazda es Nissan nagyot estek az utolso napokban.

7)A Drug_Pharma szektor tovabb zuhanhat Hillary gyozelme eseten; plane ha tovabb tuningolja az Obamacare-t. Trump gyozelme eseten minden bio-pharma, nagy betas, es levert drug-ceg oriasit rallyzik.

bluefrog
bluefrog 2016. 11. 03. 23:45
Előzmény: #4351  kozi723
#4353
olajba most ilyet is látok, meg olyat is.
fej-váll, távolabbról inverz változata. 42-ig több támasz is van. sok függ a tárgyalásoktól, sztem kicsi esély van a megegyezésre. a nyomás is kisebb rajtuk mintha 30$ környékén lenne. valszeg majd elkezdik megint gyártani a híreket érdek szerint.
rignél nincs rés a tegnapi max 9,56, a mai min 9,57. elkezdem majd én is raktározni, a szinteket majd hétvégén kiagyalom.
Cipolla22 2016. 11. 03. 23:09
Előzmény: #4351  kozi723
#4352
Ez egy jó ötlet volt, nekem is megfordult a fejemben. Végül úgy döntöttem, hogy hagyom hosszabb távra. Egy jó ismerősöm is azt csinálja, ahogy elfogy a lendület elad, ahogy fogynak az eladók vesz, már február óta.
kozi723
kozi723 2016. 11. 03. 22:44
Előzmény: #4344  bluefrog
#4351
Dobtam en is riget. Egesz jol raadasul. Olajat meddig varod? Naivan azt gindoltam a 45-46 zona, sot inkabb. 45,9 kornyeke fogja majd. Rig nagy ressel nyitott ma, szerintem be fogja zarni a kovetkezo 1 hetben. Ha addig az olaj aljat fog akkor ujra jo vetel lesz. 8,9-9,1 zona-ban szerintem rig remek vetel. Az ide 10%, es az olajtol fugg. 40? 42? Eselyes?
offshort
offshort 2016. 11. 03. 21:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#4350
linkelj vlmi konczzsuzsit' vagy illést ! ,
tőled jobban nem tudja linkelni senkisem' :)))

óóó .... azok a lululindanéni féle ipari forradalom elötti linkek , azok az igazi házi'linkek ! :)))
Tibi0002 2016. 11. 03. 21:03
Előzmény: #4348  Placa
#4349
Hogy felélénkült a topic. :)
Placa
Placa 2016. 11. 03. 21:01
Előzmény: #4342  Tibi0002
#4348
2070-nél hetes bolialj, SMA50, SMA100, fibo 61,8 találkozó
Törölt felhasználó 2016. 11. 03. 21:01
Előzmény: #4165  Törölt felhasználó
#4347
link

link

Jovo het szerda zarasig meg sok minden megtortenhet...
Utana pedig meglatjuk, hogy milyen eredmenyeket hoz az amcsi elnok valasztas...
offshort
offshort 2016. 11. 03. 21:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#4346
hüp-hüp link
Törölt felhasználó 2016. 11. 03. 21:00
Törölt hozzászólás
#4345
bluefrog
bluefrog 2016. 11. 03. 20:55
Előzmény: #4342  Tibi0002
#4344
2060-65-ig ráérek (fibo és ma 50).
az elnökválasztásig már nagy rally nem lesz hacsak nem dobnak be vmi news-t. ma eladtam oas-t és rig-et idejében. olaj a rést már valszeg betölti és talán a 200 napost is megnézi.
offshort
offshort 2016. 11. 03. 20:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#4343
menŐpauzás' lindanéni újra vernyákol az ezredik nickjével ? :))
Tibi0002 2016. 11. 03. 20:23
#4342
Ha még tíz pontot esne az sp500 futures, 2075-re, ne felejtsek el egy csomag RÉSZVÉNYT venni. :)

Ti hogy vagytok ezzel?
Törölt felhasználó 2016. 11. 03. 18:56
Törölt hozzászólás
#4341

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek