Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Tibi0002 2016. 11. 11. 19:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#4540
A bux usd alapon is nőtt? Mert a forint gyengült az utóbbi napokban.
ALANFED 2016. 11. 11. 19:09
Törölt hozzászólás
#4539
Törölt felhasználó 2016. 11. 11. 18:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#4538
nem veszem ovodasnak a tobbseget, ahoz hogy valakirol kialakuljona velemenyem ami egyebkent lehet teves ill. helyes is ahoz szukseg van nehany hsz-ra...
azert mert valaszolok szamodra nem jelenti azt, hogy ovodasnak nezlek es azt se hogy nem...

mindenesetre sajnos a tobbseg velemenyevel egyhanguan ugy gondolom hogy te is a trollok nemzetsegebe tartozol...
(elegge lulo stilusu a hsz-od)...

"jatszoter 1 erdekes hasonlat..."
;)

szeretnelek megkerni hogy gorgesd at a hsz-mat es en is azt fogom tenni a tieidel, mint ahogy joparan igy tesznek)...
;)
pomperj
pomperj 2016. 11. 11. 17:48
Előzmény: #4532  kozi723
#4537
Szia,
1)A PBR elkepeszto rossz Q3 reporttal allt elo, a veszteseg a vartnal sokkal nagyobb. Olvasd el a reszleteket. A Brazil kormanynak a fejere szakdt egy csomo megorokolt, Dilma -kori problema, azt sem sorolnam most. Tele van a sajto.

A lenyeg: eddig 7-8 USD kozott gondoltam a korrekcio veget. Mar nincs is messze tole. De itt es most semmikepp nem vennek. Varj ki, 2-3 honapra is; ekkora sz#rkupac nem tunik el hamar.

2)Bemasoltam reggel a velemenyem a piacokrol. Tomondatokban;

-Trump elnokke valasztasa felgyorsitotta az SPY-ban az Ending Diagonal kialakulast. A piac napok alatt "lezavarta" a hianyzo reszt, es eppen azt a mozgast csinalta, ami ahhoz kellett, hogy ED keszen legyen. Veletlen?
A Dow-ban tegnap a minimalis feltetelek teljesultek ahhoz, hogy kesz legyen.

link

Szebb lehetne a felso vonal eleresevel, de az nem kovetelmeny. Nem tudom, hogy kesz van-e? es mar leforduloban? vagy meg felkinlodik oda, es tart egy kis ideig?
De innentol kezdve nem vagyok bull. Neutral az allaspontom. Es Cash is king.

-A reszvenyindexek mind divergenciaban vannak egymassal. Ha valami, ez nem egeszseges (lasd DOW szabaly), hanem eppen a serulekeny piaci kondicio.
DIA SPY QQQ az utolso hetekben elteroen szamozhato: DIA es QQQ kesz van 5 hullammal, de az SPY nem... de lehet truncated is.

-Mar augusztus ota kiemelten figyeljuk itt a bond piacot. Van rola 30 bejegyzes es chart itt. Bond mufajban az ED vitan felul kesz, es vitan felul leszakadt az ED also vonal ala.

link

A bond tulajok vesztesege maris oriasi. A futures a melyponton, 1981-ben 23 volt, es a csucson 177. Nos, szerintem megindult ujra a 23 fele. Az allamok tartozasai magasabb kamatoknal kifiethetetlenek lesznek, a veszteseg akkora szam lesz a vegen, amit ma le sem merek irni.
Akik az utolso evben vettek kotvenyt, azok maris mind nagy bukasban vannak.

Errol mar tobb mint 1 eve irogattunk, elemezgettunk kisvuk-al.
Most a varakozas bekovetkezett. Az eses kb. 12% eddig. A vilag bond-allomanya nagyjabol 150 trillio. Oriasi maris a kieso, eltunt penz miatt a likviditas hiany. (Azok a papirok letetbe helyezve fedeztek orias- uzleteket; az ertekzuhanas miatt 15 Trillioval kevesebebet fedeznek mostanaban.)

3)Volt negativ a kamat. Az elejen mindenki bamult, aztan megszokta. Es a piac abbol mostanra visszajott, es most mar felfele megy az osszes kamat-chart. Es megy az sokkal feljebb is.

Augusztusban az volt a velemenyem, hogy a bond piac leszakadas utan par honapig az SPY meg rallyban lehet, az onnan kimenekulo penz egy resze atmegy oda. Ez tortent. De, lejart a par honap.

Az 50 eves bond chart a WSJ-bol van, amikor az volt a cimlapon, amit ott el lehet olvasni. Ennel jobb kontraindikator nem kell.

4)Tessek megnezni a junk bond Indexeket. JNK, HYG. Azok feluton, a bond es a reszveny kozott vannak. Mit csinalnak?
Nos, ha bond es Junk azt csinalja amit, akkor mit fog csinalni SPY?

5)Summary: amit Miro-nak irtam.
Eloszor szerintem az EEM piacok fognak gyorsabban esni. Lasd EDZ trade. Aztan egy ido utan relative lassabban.

Törölt felhasználó 2016. 11. 11. 17:12
Törölt hozzászólás
#4536
Törölt felhasználó 2016. 11. 11. 16:08
Előzmény: #4486  pomperj
#4535
"A legjobbnak tunik:
-az ipari femek (NUE, FCX, X, BHP stb), de nem az arany!
-a healthcare (XLV, BMY, PFE mint legjobb minoseguek es mas gyogyszeresek)"

Healthcare nekem durvan hasitott az elmult 2 hetben.

LABU-bol ma kiszalltam 40%+ profittal es hetvegere atkapcsoltam LABD-be. :) ez tuti vissza fog menni 55-ig minimum a Hillary sokk terapia elotti szintre. Az ETF-en kivul a fobb speciality pharma cuccaim:

OMER-em, illetve EGLT-m hasitanak. Az utobbit nagyon shortoltak a labeling kesese miatt. FDA bohockodott, kb. mint egy sohivatal.
ACAD-ot veszek megint, ezt szerintem 2017 elso feleben tuti kivasaroljak
PGNX-et sajnalom, hogy eladtam a profit miatt, de amint van pici dip, ujra veszek.
Törölt felhasználó 2016. 11. 11. 16:05
Előzmény: #4527  bgyu
#4534
Szia,

en feleztem a GBP/JPY es GBP/CHF pozikat, mert a devizapiacon es az rv piacon is kezd egyre negativabb lenni a hangulat....
sot nem csak csokkentettem a rv piacokon levo pizcioimat,de shortokat is noveltem....

Ugy latom risk off kezd lennia piacon es a TLT leszakadasa hozhat 1 kisebb korrekciot a piacon, lehet hogy a kovetkezo nehany napban ill. hetben leteszteljuk a Dowban korabban latott 17500-as szintet ill. az S&P500-ban a 2020-30-as szintet....(nem mondom hogy ott lesz az alja) de jo esely van ra hogy a sav aljat teszteljuk hamarosan...
9nem biztos de lehet)...
Törölt felhasználó 2016. 11. 11. 14:34
Előzmény: #4526  opandup
#4533
ez igy lenne normalis hogy az ember levonja a szamara megfelelo informaciokat masok hsz-bol es a sajat ertek rendszere, kereskedesi rendszere alapjan a sajat kockazataval, sajat idoosikjan minden feleloseget vallalva a sajat tetteiert megprobalja lekereskedni azokat a lehetosegeket amiben jo lehetoseget lat...

az sajnos 1 erdekes jelenseg, hogy nehanyan azt hiszik az oviban vagyunk ill. ugy viselkednek...de erre mit lehet mondani...
1 ingyenes forumon ahol az emberek elmondjak velemenyuket mindenfele koltseg terites nelkul, sajat idejuket felaldozva arra hogy masoknak segitsenek a velemennyukkel ill. gondolataikkal....
az hogy en hiszek valamiben vagy sem, esetleg hiszek az elliott hullamokban, vagy fibonacci szintekben teljesen lenyegtelen...
ami lenyeges hogy 1 hozzaszolasbol lehet-e ertekhez, informaciohoz jutni amibol mindket esetleg tobb fel profitalhat...

Az igazan jo forum az ahol kulonbozo velemenyek vannak, mert ez segit mindenki szamara tobb es kulonbozo informaciokhoz jutni...

azzal nincs problema hogy masoknak mas a velemenye, ami problema a tolerancia hianya, szemlyeskedes, megfelemlites es masok bantasa...

en hiszek benne, hogy a forum kozossege kepes lesz a forum szinvonalat emelni es ebbol a tobbseg profitalni tud igy vagy ugy...

Nincsenek tokeletes emberek, csak segitokeszek ill. rosszindulatu emberek...
es amit korabban irtam senki sem masokkal sokkal inkabb sajat magaval es gyengesegeivel harcol, ez igaz ram es velemenyem szerint masokra is...
(nyilvan a tevedes jogat fenntartom)
kozi723
kozi723 2016. 11. 11. 13:38
Előzmény: #4521  pomperj
#4532
Szia!

PBR élesen esik. Nincs most lehetőségem utánaolvasni mi áll a háttérben, de gondolom "némi" szabályozás lép életbe az USA által. Bovespa keményen zuhany és ma is esik már, a reál eszeveszett módjára gyengül. 3,6 simán meglehet usdbrl-ben, utána már meg sem áll 4,0-ig. Hol vennéd először PBR-t? 8-7 és között vagy már előbb is. Illetve ha itt tényleg szankcionálás lesz, akkor az hosszabb távon még ennél is gázosabb lehet.

Üdv,
seri2 2016. 11. 11. 11:31
Előzmény: #4530  seri2
#4531
Dow 18000-18100 körül vissza és onnan lehet ismételni próbálkozni longgal.
Nem kereskedési ajánlás!!! :D
seri2 2016. 11. 11. 10:49
Előzmény: #4528  kurkuma
#4530
Most nincs semmi, csak a szokásos pénteki heppi.
bgyu 2016. 11. 11. 10:44
Előzmény: #4526  opandup
#4529
Szerintem is jók Pomperj írásai. Ha nem tetszik valakinek ne olvassa.
kurkuma 2016. 11. 11. 10:41
Előzmény: #4525  seri2
#4528
OK., tudjuk, haladjunk, ha van ötleted dobd fel.
bgyu 2016. 11. 11. 10:39
Előzmény: #4518  Törölt felhasználó
#4527
Köszi Kisvuk!
opandup 2016. 11. 11. 10:38
#4526
Én annyit szeretnék, hozzátenni ehhez a témához, hogy az Én véleményem szerint nem azt kell figyelni, hogy hol írja a beszállót és hányszor jön be amit javasol, mert mindenki a maga rendszerével lesz hosszútávon sikeres. Úgy gondolom, hogy a mögöttes információkat érdemes figyelembe venni, mert a legtöbbünknél nagyobb tapasztalattal bír, amit ha jól figyelünk kiolvashatjuk a hozzászólásaiból. Én örülök, hogy olvashatom az írásait.
seri2 2016. 11. 11. 10:16
Előzmény: #4517  Cipolla22
#4525
Én az "elnézés kérést" a lehető legkomolyabban gondoltam. Hogy írjam, nem ő rajta röhögök,hanem amit ír,nekem az vicces, valahogy,mint aaaaa sztend up komedi. :D
De nem bántásból!!!
kurkuma 2016. 11. 11. 09:51
Előzmény: #4523  Törölt felhasználó
#4524
Hát na, ez ilyen. Mindenkinek hasznosabb lenne, ha feldobnál ide pár kereskedést, hogy mit, miért, most mi van abban ha esetleg nem jön be, senki nem mondta hogy majmoljon, de tapasztalatnak jó.
Törölt felhasználó 2016. 11. 11. 09:34
Előzmény: #4517  Cipolla22
#4523
még szép, hogy néhányszor el is találja... :) a lényeg a track record, az pedig igencsak gyenge.

egyébként magam (is) hűséges olvasója vagyok, fix helye van a stratégiámban.

)
kurkuma 2016. 11. 11. 08:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#4522
Ezt mindenki tudja hogy alap, de érdemes azért pár sikeren és kudarcon elgondolkodni, lehet belőlük tanulni. Mindenki úgy qrja el (vagy éppen kaszál) a zsetonját ahogyan akarja, ezért normális ember nem cseszegeti a másikat, főleg ha a többség csak károg, itt vezeti le a feszkót.
pomperj
pomperj 2016. 11. 11. 08:32
Előzmény: #4490  pomperj
#4521
Miro,
yes, SPY looks OK. But...
I don't know this is the top?  or one more jump upward is still possible.
The DIA can be considered as completed  5-wave Ending Diagonal,

link

all minimum requirements are satisfied for an ED formation to complete.
QQQ is not yet, it looks truncated 5th for now.
Huge divergence In stock index-to- bond market, but huge divergence
between the stockmarket Indexes.

You should consider the markets as:
1)the bond market turned down. And is consistently falling since July, lost over 12%. From 150 Trillion of world debt, this is HUGE amount of loss. Interest rates have and continue to  go up, surprising fast.

2)The stock market is very close to a ( 5 of 5 of 5(, and at the end of an ED position.
It is time to safeguard your money, and watch from sidelines.
Conlusion is evident, what to do next.

Take profits in all positions as best as possible.
On Monday you might not be able to take them.
Regs
PJ

MF
Miroslav Florián
Today, 1:45 PM

Hi Janos,

The volumes are high, and DJI was solid. It looks to me as if the investors are simply rebalancing from non-trump stocks to trump stocks, but there is no major sell-off (yet).

I have DB +8%, CCJ +6%, PFE and BMY around 0. These are sellable, the rest is not. 

It is a pity, now in negative on ABX (-4% on 10k). after being some +18% at one point. Shall I sell it at a loss if it drops any lower? GORO already broke down.

Ok for EDZ, as you suggested, I can try tomorrow...

Miro

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek