Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 11. 03. 12:09
Előzmény: #4318  bluefrog
#4320
a problema csak azzal van hogy minden topikba odapiszkit...
elet eleme a rombolas es szemelyeskedes, ha en nem reagalok, mert az elozo hsz-t mar korabban megirtam de inkabb nem kuldtem el...
akkor folytatja pomperj-jel, ha o is befejezi a kommentalast akkor talal valaki mast...

a gorgetes pedig sajnos nem mukodik, mert elobb-utobb bele kot masba es rajta kivul azert elolvasnam nehany ember hsz-t ill. hogy milyen kerdesek foglalkoztatjak,de eleg sokszor eppen a vele folytatott vitara meg el a topik...
Törölt felhasználó 2016. 11. 03. 12:09
Törölt hozzászólás
#4319
bluefrog
bluefrog 2016. 11. 03. 11:32
Előzmény: #4316  Törölt felhasználó
#4318
saját magad trollnak minősíted az illetőt. én a troll hsz.-okat 1-2 mondat után átgörgetem. sok időt és energiát felesleges rájuk pazarolni. miatta fogadalmat tenni pedig végképp bolondság.
Törölt felhasználó 2016. 11. 03. 11:31
Törölt hozzászólás
#4317
Törölt felhasználó 2016. 11. 03. 11:12
Előzmény: törölt hozzászólás
#4316
Luloka mint mindig kevered a szezont a fazonnal....

Nincs 600-as S&P500-as celaram es soha nem is volt...( viszont irtam korabban ha jon egy hasonlo szintu osszeomlas mint a GFC-ben volt akkor akar addig vagy az ala is eshet)

Ha piciket intelligensebb lennel akkor nem kene a kezedet fogni es a szadba ragni hol vannak az en celaraim...

a gyengebek kedveert ill. neked elarulom, hogyha elolvasod mondjuk a 4165-os hsz-mat akkor nem kell nyomozonak lenni, hogy mondjuk megtalald a nasdaq100-as short poziciom celarat...:
talalsz 2 vonalat az egyik 3885.3 ; a masik 4270.3 ; na ha Trump nyer akkor nagy valoszinuseggel az arfolyam a ketto szint kozott lesz, es eppen a pillanatnyi momentum es szentimentol fuggoen zarom...
gondolom azzal sem vagy tisztaba, hogy a short pozicioim az aranybanyasz poziciok hedgelesere van...
leforditva hogy meg te is megertsd ha 1 kisebb panik alakulna ki a piacon es elkezdenenek likvidalni a piacon akkor a korrelacio megvaltozhat es az indexek esese mellett akar az arany, ezust es szinte mindent adhatnak es mivel jelentosebb pozicioim vannak a banyaszokban ezert probalom fedezni...
Nyilvan ha az elnok valasztas siman lezajlana es nem lenne meg kisebb felfordulas sem a piacon, es semmifele negativ momentum akkor a szezonalitas miatt zarni kell a shortokat eppen ott ahol vannak...(egyebkent naprol napra egyre szebb profitot mutatnak, szoval egyelore nem kell kapkodni...

nem hasznaltam a magyar alapkezelokre sem Zsidayra a zugbroker szot!!!
ez az allitasod sem felel meg a valosagnak, mondhatnam ferdites, hazugsag, hangulat keltes...
ezt irtam egyebkent:
"Sajnos en is hallottam ugynevezett alapkezelokrol mo-on...
ha jol emlekszem nehany ora alatt buktak az egyik alap NAV-janak 10%-at a masik szarmaztatott alapnal pedig 20%-ot...(orak alatt)... "
ez 1 teny nez utana az otp alapok kozul nehany milyen veszteseget szenvedett el amikor az SNB feladta az 1,2-as szintet...
(ennek semmi koze se Zsidayhoz, se a zugbrokerekhez)...

Mint mindenhol mo-on is vannak jo szakemberek akiket nem csak a szakma,de a befektetok es a kozosseg nagy resze elismer...
Velemenyem szerint Zsiday ezek koze tartozik, meg az is lehet hogy o a legjobb szakember,de nem ismerem szemelyesen es a munkajarol is eleg hianyosak az informacioim...szoval a legjobb szakember mo-on a befektetesi szakmaban kijelentest en nem tehetem meg...
Amit tudok, hogy rendszeresen szokott irni a blogjara es nagyon gyakran nagyon hasznos informaciokat, kozol...egyebkent eppen legutobb irt a kotvenyekrol es rv piacokrol ill. a real eszkozokrol....
Zsiday-val kapcsolatban korabban (1-1,5 evvel ezelott) volt 1 megjegyzesem talan eppen az SNB sztori miatt vagy eppen a magyar kormannyal kapcsolatos kritikajaval kapcsolatban megjegyeztem itt a forumon, hogy erdekes mennyire negativ velemenye van a kormany tevekenysegerol, mikozben o eppen az egyik haszonelvezoje a magyarorszagi viszonyoknak....
(azt is irtam ha annyira elegedetlen, akkor el lehet menni kulfoldre, mert jo szakemberekre mindenhol szukseg van)
EZT NEHANYAN NEGATIV KOMMENTNEK FOGTAK FEL, pedig csak 1 egyszeru teny kozles volt...

Egyebkent elarulom neked ha te nem jottel volna ra meg magadtol, hogy nem csak Zsiday de jo nehany befektetesi szakember olvasgatja a forumot, attol fuggetlenul, hogy nem szoktak ezt nagy dobra verni es valoszinuleg azert nem irogatnak, mert a forum szinvonala sajnos nem tul magas...
ill. az altalad is emlitett miert akarnanak sakkozni galambokkal (mint peldaul te vagy)...
Zsiday egyebkent megemlitette a negativ hsz-a utan egy masikban hogy tudja hogy o a szerencsesebb ill. a haszonelvezok koze tartozik...(szoval szamomra ugy tunik hogy nagyon is realista ha valaki felhivja a figyelmet olyan dologra amit nem mindig tart szem elott).
Azert pedig kulon elismeres illeti, hogy a blogja ingyenesen hozzaferheto az ez irant erdeklodok szamara...
Ha nem is az osses de a legtobb irasat elolvasom, mert komoly ertekeket szoktam talalni bennuk, persze van ugy hogy nem ertek a velemenyevel egyet,de ez szerintem rendben is van igy....

Az uj hazamban igazad van neha szoktak mosolyogni a megjegyzeseimen, es egyebkent vicces hapsinak tartanak, a tobbseg SIR-nak szolit talan azert mert a talalkozokon a munkatarsaimat kollegaimat holgyeknek ill. urimbereknek szoktam szolitani a koruktol, a vallasi hozatartozasuk, nemi beallitottsaguk, es beosztasuktol fuggetlenul...es mivel szamomra 1 takarito, szakacs, portas vagy 1 igazgatosagi tanacs tag ugyan olyan ember ezert a tobbseg ezt ertekeli es szamomra is megadjak a tiszteletet; attol fuggetlenul hogy az angol nyelv sokkal kozvetlenebb...

Csinaltam blog-ot es aki megkert azt feltettem a levelezo listara es ha a blogra irok akkor errol ertesitest kapnak...

Luloka nem kell zseninek lenni hozza, hogy miert is korlatozza pomperj blogjahoz valo hozzaferest, ezt egyebkent rajtam kivul mar elmagyaraztak neked...talan legutobb goaspy tette ezt, de segitek hogy megertsd...
amig nevtelenul, mindenfele krealt emailekrol karomkodo,szitkozodo, sertegeto emaileket irsz, fenyegetozol es az ember csalad tagjairol finoman szolva alpari stilusban hivtkozol akkor mit varsz...

Lulo tudod ez azert nagyon veszelyes amit csinalsz, mert ha nem 1 olyan jo indulatu emberrel tenned mint en vagy pomperj, akkor elarulom neked masok mar feldobtak volna 1 kereskedesi kockazatnyi penzt ill. 1 telefonhivast es hidd el van rengeteg ember mo-on aki 5000$-ert elintezi, hogy picike tiszteletet tanulj...,de mivel en nem hiszek az eroszakban es mint irtam jo indulatu embernek tartom magam, igy szeretnelek megkerni hogy piciket figyelj oda hogy kiknek milyen hangvetelu emaileket irsz mert nem mindenki veszi ugy ahogy mi teszuk...
Ha pedig igy folytatod elobb-utobb ralepsz valakinek olyannak a labara aki ezt nem fogja toleralni....
egy osszetort szemelyiseg pedig hidd el kepes hangosabb zajra maga ala piszkitani...

velemenyem szerint olvasgasd az emaileket amelyeket kulonbozo email cimekrol kuldesz nekem mivel rajottel hogy folyamatosan blokkolom amit toled kapok...majd gondolkodj mar el azon hogy mennyi szeretet van azokban ill. mennyi tiszteletet hordoznak ha valaki aki mar 30 eve elhunyt azzal egyutt emlitesz es kulonbozo szexualis tevekenyseget tanacsolsz...
nos nem hittem volna hogy a te stilusodnal van lejjebb, de bevallom a korlatolt intelligenciadra ill. kommunikacios stilusodat nem tudom ertekelni, mert ilyen szint nem is letezik ahol te vagy...

Tobben probaltak felhivni a figyelmedet ha valami nem tetszik akkor a valaszt azt kulturaltan is meg lehet tenni ha keptelen vagy szo nelkul hagyni...
egyebkent hidd el neked sem kell mindenre valaszolni mint ahogy nekem se...
en tobbszor megtettem,te meg egyszer sem voltal kepes meghozni azt az aldozatot, hogy ne trollkod szet a topikot...pedig tobben felhivtak erre a figyelmedet...
pedig van jo nehany topik ahol megoszthatnad ha van mit...

Nincs szereplesi vagyam,de felajanlok 1 lehetoseget ahany hetig nem irsz ebbe a topikba en kepes vagyok 2-szer hosszabb ideig nem irni ide....(legyen az egyseg 1 het); tehat ha nem irsz ide 1 hetig az azsia topikba en sem irok ebbe a topikba 2 hetig....
Lassuk kepes vagy-e erre...
szoval ha nem latom a hsz-dat 3/11-tol (1 hetig) akkor en sem irok egeszen 2 hetig ebbe a toppikba (17/11-ig)...
Kivancsi vagyok meddig birod, bar ha penzt kellene ra tennem akkor arra fogadnek hogy kevesebb mint 48h-ig sem birnad...

u.i.:
lehet hogy pattan az S&P500 ma, vagy jovo heten esetleg az elnok valasztas utan, esetleg a mostani szintrol,de az is lehet hogy nem es az is lehet hogy 2088-rol sem fog, sot az is lehet hogy 2020-1820-as szintet is meglatogatja...es egyebkent abban sem vagyok biztos, hogy Trump gyozelme lenne legrosszabb a piacnak, mert mi van ha tul szoros az eredmeny, esetleg Hillary nyer minimalis szavazattal, kozben az FBI is egyertelmuen bizonyitani tudja, hogy az emailek kozul tobb is nemzetbiztonsagi adatokat, titkos informaciokat tartalmazot es ezek arra illetektelenek kezebe kerultek...
Ha pedig eljarast inditanak Hillary ellen ill. a valasztasok utan rovid idovel le kell modnania akkor meg nagyobb lehet a felfordulas....szoval nem art megorizni a rugalmassagot, mert erdekes idok ele nezunk...
;)
(szemelyes velemeny es en tisztaban vagyok vele hogy nagyon gyakran tevedek!!!,de mi van ha most sem?!)
;)
Törölt felhasználó 2016. 11. 03. 10:05
Törölt hozzászólás
#4315
Törölt felhasználó 2016. 11. 03. 10:03
Törölt hozzászólás
#4314
gykiss99 2016. 11. 03. 09:52
Előzmény: #4312  pomperj
#4313
János, usdjpy-t Te hogy látod? Ez már nem korrekciós esésnek tűnik, nekem 103,8-ig tűnt annak. Vagy elvileg még belefér a korrekcióba?
pomperj
pomperj 2016. 11. 03. 09:42
Előzmény: #4293  pomperj
#4312
1)Az SPY mostanra megtesztelte alulrol a leszakitott trendvonalat. Es ujra lefordult.

link

A fo kerdes az: meddig esik?
Ha keveset az fibo 38%, akkor 2050 kornyekeig. Ott van a marc-maj. support 2040 kornyeken.

Ha nagyot es ED formanak megfelelot az fibo 62%, akkor az 1950 szintre mutat.

Egyelore rovid tavon leszakadt az SPY 2110 sav, es leszakadt Dow 18.000 support is. A smallcaps meg inkabb szakad, Russell 2000 Index igy nez ki:

link

A VIX felment, most 19. A melyponton kb. akkoranak kellene lennie, amint a vele azonos kategoriaju elozonel, tehat a febr.11 melyponton. Nos, az 25 korul volt. Szoval, van meg hova emelkedni.

Minden esetre VIX mar attorte a VIX 2-sigma Bollinger savot, es amikor visszazar ala, akkor vege a zuhanasnak. Ezt a chartot kell figyelni naponta hozza. Onnantol tripla long, persze csakis a daytrader guruknak.

link

Jo lenne naponta feltenni.

2)A 30yr T-bond futures eses megallt 161 szinten, es elkezdett visszalendulni. Itt tobb honapig csapkodos korrekciot varok felfele, 169 szint kornyekeig.

3)USD 2 napot elesen esett, de itt mar supportok vannak. A korrekcio (a) szakasza megvan, kovetkezik (b) es par nap mulva meg egy (c) eses. Aztan folytatodnia kellene az USD erosodesnek.

4)Gold maradni latszik a dupla zigzag alakulatnal, A-B-C-X-A-B-C formacio. Most a masodik (A) emekedes vagyunk. Long a jobb banyaszoknal.

5)Az uran mellett a szen ara szepen emelkedik, olyannyira hogy az Austral szenexport erdemben csokkenti a deficitjuket.
Az energiahordozok egyik resze eros mint uran es szen, mikozben az alternativok levertek, es az olaj is gyengelkedik. A BP Q3 reportjaban van egy erdekes chart a kilatasokrol; igy nez ki a profik varakozasa.

link

eurocent 2016. 11. 03. 09:35
Előzmény: #4293  pomperj
#4311
Valóban, CCJ-nél ideálisak a paraméterek egy long körre. Amennyiben a héten 8,37 felett zár, min felső kanóccal, akkor pl a jövő heti elnökválasztási visszatesztben érdemes lehet belevenni. Elsődleges célár 9,3-9,5 utána 10,7-10,9. Ha valóban fordult CCJ, akkor hosszabb távú célár 16.

Viszont URA mintha új ATL-re készülne 1-2 héten belül, jobb esetben duplaalj lehet belőle.
Törölt felhasználó 2016. 11. 03. 09:19
#4310
Sziasztok!

Ebben gondolkodom, egyéb ok miatt nem részletezem. Az alap 27.5%-a arany, 17.4% réz, 11.6% alumínium, 12.5% ezüst, 10% palládium...stb

Ha a bizonytalanságot nézem az arany jó,ha a rezet nézem a Kínai lassulás miatt kevésbé jó. Fektetnétek ebbe év végéig? Láttok ebbe ha nem nagy, de kis potenciát?

Metallicum Árupiaci Eszközalap
A Metallicum Árupiaci Eszközalap a világ legkeresettebb nemes- és ipari fémjeibe fektet, hogy kiaknázza a nyersanyagok eszközosztályának kitűnő kockázat megosztási (diverzifikációs) jellemzőit: a nyersanyagok a hagyományos eszközosztályokkal (kötvény, részvény) szemben védelmet nyújthatnak az inflációval szemben; egyes nemesfémek előnyös tulajdonsága, hogy gyakran mutatnak a tőkepiaci trenddel szembeni mozgást; valamint közismerten értékőrző eszközök.
kozi723
kozi723 2016. 11. 03. 08:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#4309
ha alapkezelőhöz járkálsz, akkor minek vagy itt? maradj már ott légyszi.
kozi723
kozi723 2016. 11. 03. 08:32
Előzmény: #4304  Cipolla22
#4308
Rig-gel kapcsolatban az utóbbi napokban olvasgattam és a tegnapi jelentés elég alaposan megverte a piaci várakozásokat. 0,18-as eps várakozásra 0,25-ös tényleges eps érkezett. Az árbevétel ugyan csökkent, de lényegesen kisebb mértékben, mint ahogy azt várták, sőt a cég cash flow-ja jócskán növekedett az előző negyedévhez és az egy évvel ezelőtti negyedévhez képest egyaránt (207 millió dollárról 440 millió dollárra). A működési költségeik közel 100 millió dollárral csökkentek az előző negyedévhez képest. Az árbevétel arányos termelési hatékonyság 95%-ról 100,7%-ra emelkedett.

TA alapon a legjobb vétel $8,80-$9 zónában vagy a dupla aljnál 7,6 körül, de szerintem a tegnapi jelentés hatására újratervezés, nem hinném, hogy beütik addig. Nekem az is feltűnt, hogy nem ütik annyira a piaccal, mint más olajos cégeket jelenleg. Túl vagyunk a nagy esésen.

Én is vettem tegnap, 10,5-es zóna sétgalopp lehet. Meglátjuk.

Sok sikert!
eurocent 2016. 11. 03. 08:20
Előzmény: törölt hozzászólás
#4307
"minap jártam egy alapkezelőnél, 3 különböző embertől is kérdeztem, hogy milyen gyakran fórumoznak?
elég furán néztek rám, majd elmagyaráztam, hogy mire gondolok hát jó nagyot röhögtek.."

Remélem a saját ténykedéseddel kezdted az "elmagyarázást". Ha ezen nevettek, nem csodálom, jól tették. További jó szájkaratézást.
Törölt felhasználó 2016. 11. 03. 06:08
Törölt hozzászólás
#4306
Törölt felhasználó 2016. 11. 03. 00:28
Előzmény: #4304  Cipolla22
#4305
CCJ nem hiszem hogy uj aljat tudna csinalni mind addig az uranium price nem csinal ujabb aljat...
az evekkel ezelotti 45-60$-os ar jelenleg 18-19$ korul van...azt nem szabadna elfelejteni, hogy a korabbi uranium bull piacon az ar nagyon rovid ido alatt 1-2ev elszaladt 130$-ig is....
CCJ meg a csokkeno uranium ar mellett is javitani tudott az eredmenyein ez pedig nagyon biztato mert ugy latszik a menedzsment elkotelezett a koltseg csokkentes mellett.

Velemenyem szerint a kovetkezo bull piacon a CCJ arfolyama konyeden megnezheti a 20-40$-os arszintet...
Cipolla22 2016. 11. 02. 23:37
Előzmény: #4297  Tibi0002
#4304
Első CCJ pakkot én is megvettem ma, illetve egy kis RIG-et, ha már a PBR nagy részét eladtam.

CCJ stratégia szerint ha nem indul meg még 2-szer veszek alá minden -15%-nál. Rig-nél a következő vétel 40 dolláros WTI-nél lenne, de úgy látom belassult az olaj esése, meglátjuk.

DB-t is nagyon figyelem, de választások előtt nem hiszem, hogy beleveszek, mert van az a rossz érzésem, hogy Trump lesz a befutó.
Törölt felhasználó 2016. 11. 02. 22:26
Előzmény: törölt hozzászólás
#4303
lulo, Lindacska, kiralylany, forumok trollja, havi 10% fix...
ez a gunyneved, mint ahogy te engem pisti ill. pityuzol...

"tudok orvost, aki kikezel, mondjam??"
inkabb ne mert ha te ezt kikezelesnek nevezed senkinek nem ajanlanam, eleg baj ez neked...

tudod vannak akik forumoznak, es vannak akik nickekeket es emaileket gyartanak...

gondolom mindenki megprobalja tovabb adni az informaciot masoknak amivel rendelkezik...
te a te stilusodban es intelligenciaddal mi a mi stilusunkban es a mi IQ szintukhoz merten...
talan igy mar ertheto a kommunikacios stilusod...

Ne aggodj a tobbseg erti miert vagy ilyen frusztralt az elmult 1-1,5 evben a daxli valahogy nem igazan muzsikal...S&P500 sem igazan akarja meglatogatni az ahitozott 2500-as szintet...
Ne aggodj idovel lesz az annyi, csak legyen turelmed es megfelelo marginod...
;)

ja bocs el is felejtettem, demoszamlan nem igazan szamit; mivel nagy gyakorlatod van uj nick nevek, emailek gyartasaban nem hiszem hogy gondot okoz szamodra 1 ujabb demo szamla letrehozasa...
Törölt felhasználó 2016. 11. 02. 22:08
Törölt hozzászólás
#4302
Törölt felhasználó 2016. 11. 02. 22:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#4301
Lindacska ez csak szamodra nem esett le meg!!!

en nem azert irok ide, hogy hos legyek, vagy hogy elismerjenek...
(eppen te vagy az aki elismeresre varsz es eppen ezert inditottal keresztes hadjaratot pomperj, ellenem ill. mindenki mas ellen akinek mas a velemenye ill. aki aktivan reszt vesz a forumon)...Nem mas ez mint irigyseg!!!

en azert irok ide, hogyha 1 embernek sikerul segitenem azzal, hogy nem bukja el az osszes penzet amit kereskedesre szant, esetleg sikerul valami informaciohoz jutatnom ami segit piciket a kereskedove valas utjan megtenni a kovetkezo lepeseket akkor sikerult valamit visszaadnom a universumnak...
vedd ugy hogy jot tesz a karmamnak...

Egy barati jotanacs, vigyazz a stilusoddal mert elob-utobb beleszaladhatsz 1-2 pofonba foleg amikor masok anyukajaval vagy elfoglalva...foleg ha az illeto szemely mar reg elhunyt...
Ilyet egeszseges emberek sehol nem szoktak a vilagon tenni...
az email fenyegetozesekkel kapcsolatban, pedig ne aggodj nem vagyok 1 ijedos ember, lattam en mar embert bevizelni mert nem birta a feszultseget, remelem te nem tartozol a gyengebb idegzetuek koze...
bar az usaval kapcsolatos megjegyzeseid erre utalnak...

kereskedesnel felejtsd el az ego-t bar tudom szamodra ez problemat okozhat, mert csak hatraltat....
majd rajossz erre te is ha elfogyott a margin, komolyan aggodok miattad...
(meg akkor is ha szemelyisegedet nem csipem)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek