Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 11. 07. 13:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#4420
miert lennek ideges???

nekem teljesen mindegy, hogy ki nyeri a valasztasokat (nem az usaban elek)....

Hillary fele gazdasag rombolo politika szamodra fog hosszutavon jo nehany nehez napot generalni...es majd jon a hires "fereg u...-sas kijelentesek"
szamomra annyit jelent, hogy rovidebb ideig zarnom kell a nyereseges shortjaimat es kesobb ujra nyithatom oket ill. meg tobb ilyen poziciot vehetek fel...

"inkább azt áruld el, miért van az, hogy mindig és mindenhol a leghülyébbek a leghangosabbak!?"
erre a kerdesre szerintem te konnyeben tudsz valaszolni...
;)
bgyu 2016. 11. 07. 11:19
Előzmény: #4418  pomperj
#4419
Akkor UsdJpy EurUsd elindulhat a várt irányodba?
pomperj
pomperj 2016. 11. 07. 11:14
Előzmény: #4417  bgyu
#4418
A Hillary/Donald viszonyt piac jol szokta sejteni...rohad sok penz mulik azon, hogy a varakozas jo legyen.

#4354 merlegeltem oket.
Mivel Hillaryt mar 80/20 ra adjak a fogadasok, most csak vele erdemes foglalkozni kilatasok szempontbol.

1)A Hillary rally Azsiaban elkezdodott. Most a NYSE futures SPY +1.5%, olaj +1.7%; szoval mindenhol elkezdodott. NASDAQ long, 3x.

2)Uran tovabbra is jonak tunik, CCJ es URA. A 26 japan atomeromu ujra-beinditasa es az epulo 60 uj eromu keresletet teremet Ux-ra, es ez kozeptavon is igy marad.

3)A solar tema is jonak tunik masodik ranezesre is. FSLR normalisan 2.60 USD Earnings potencial, 2016 evi 4 USD korul lehet, de Q3 pocsek. Az ara Trumposan leszakadt 32-re; alighanem ma van az alja. A potencial 60-70 savig tart. SPWR, SCTY hasonlok. A solart kiegeszito temak is, mint rez (FCX) es e-auto (GM, Tesla) hatszelet kapnak.

5)Mexico nagy rallyba kezd matol. Ott Cemex egyebkent is jo es olcso, ( CX), a Gulf olajosok, de az Index is megindul. A peso olyan rallyt jarhat, mint Real.

6)Hillary kolt az infrastrukturara. Engineering cegek, Vulcan, Jacobs Engineering, (VMC JEC) es a gepek (CAT, Decker) profitalhatnak.

7)Az Azsia exportorok, amik elesen estek par napot, visszapattannak.
A Japan auto es elektronika export ujra rallyba kezdhet.

8)A Drug-Pharma szektor tovabb zuhanhat, mert Hillary be fogja tartani a gyogyszer arcsokkentest. Egy ideig; de mar most is alul ertekeltek. Itt melytengeri halaszat, jo minoseg a kilatas.

9)Bizonytalan igeret van a kisvallalkozasok tamogatasara, egy kis adocsokkentes: az a Smallcaps temaban okozhat rallyt.

bgyu 2016. 11. 07. 10:18
Előzmény: #4411  pomperj
#4417
És mi lesz ha mégis Trump nyer? Úgy látszik ezt teljesen elfelejtette a piac.
gykiss99 2016. 11. 07. 08:57
Előzmény: #4414  Törölt felhasználó
#4416
Kisvuk, a GbpChf nem akar megindulni
Törölt felhasználó 2016. 11. 07. 08:46
Törölt hozzászólás
#4415
Törölt felhasználó 2016. 11. 07. 08:43
Előzmény: #4413  Tibi0002
#4414
Szia,

ha europai reszvenyek vannak nagyobb %-ban a portfoliodon belul erdekes informacio...
Jelenleg sokkal fontosabb esemenyek tortennek a vilagban:
-amcsi elnok valasztas
-Kina es Hong Kong-i valsag
-Indonesia-i tuntetesek
-Fulop-szigetek es Kina targyalasok es egyezmenyek
-Tajvan ellenzeki part vezetojenek kinai latogatasa es targyalasok
hogy csak a legerdekesebbeket emlitsuk...

Legyen szep heted es sok sikert!
Tibi0002 2016. 11. 07. 08:30
#4413
Bármi észrevétel a török helyzettel kapcsolatban?

link
Törölt felhasználó 2016. 11. 07. 08:26
Előzmény: törölt hozzászólás
#4412
HALLGATNI ARANY!!!! ez rad vonatkozna a legjobban....
(en meg emlekszem a 47-es USD/JPY tippedre)...
;)

Kuldjek viragot vagy megtapsoljalak, mert a USD/JPY-es kereskedes bejott....
(na ne rohogtess)
Szamomra nincs jelentosege hogy eltalalsz 1,2-szer 5-szor akar 10-szer valamit es az sem igazan izgat fel ha 500 lehetosegbol 300-szor jol tippelsz....
Ami szamit hogy mennyi penzt keresel a kereskedeseiddel ill. milyen hozamot ersz el mekkora kockazatot vallalva....

Egyebkent eppen a hsz-bol latszik hogy mennyire fogalmad sincs a kereskedessel kapcsolatban....

LULO FIGYELJ, NEM SZAMIT HANYSZOR TALALOD EL AZ IRANYT (ezt csak az amatorok hiszik hogy fontos)...szoval az amatorok es akik nem ertenek az egeszhez azok ugralnak hogy hanyszor eltalaltak az iranyt....

Ami szamit hogy mennyi penzt keresel amikor igazad van es mennyit vesztesz amikor nincs...a tobbi csak blablabla...

Lulo olyan kereskedesekre be sem megyek ahol a hozam/kockazat arany 2-2,5/1 alatt van meg FX-n sem...(sok sikert kivanok az alacsony hozam/kockazatu kereskedesekhez)...

Lulo feltettem korabban is es mint igertem az evegen felteszem nagyon szivesen, hogy milyen eredmenyt erek ill. ertem el....

TOLED MEG ILYET NEM LATTAM, nem kell szegyelni az eredmenyeket, ha tenyleg annyira ugyes vagy mint kepzeled...
;)

Kepzeld eleg rosszul erzem magam ezen a hetfoi napon, mert az elozo ~2 het alatt levo nehany szazalekos profitnak 0,3-0,4%-at visszaadtam a piacnak...

Ha elfogadsz 1 jo tanacsot mielott pezsgot bontanal en a helyedben megvarnam a valasztasi eredmenyeket...

Halkan emlekeztetnelek hogy az elmult 12 honapban EUR/GBP-s 2400pipes elmozdulasbol kozel 1750pippet elhoztam (2 kereskedessel); mikozben a talalatai aranyom 40% alatt van...(szoval szerinted gratulalnom kellene 100-140piphez, mikozben kockaztattal mondjuk 40-80 pippet???)
Ha akarod, gratulalok de nem igazan lenne oszinte, mert hosszutavon velemenyem szerint ez nem mukodik, legalabbis szamomra nem kifizetodo...viszont szivbol kivanom, hogy minnel tobb sikerelmenyben legyen reszed!!!

Vagy emlekeztesselek a BTC-ra..;ne aggodj majd akkor fogom osszegyujteni az ezzel kapcsolatos hsz-dat ha mar 5-10/1-es kereskedes lesz....(addig hagylak hogy az irigyseg emesztgessen)....

Legyen szep heted!
pomperj
pomperj 2016. 11. 07. 08:25
Előzmény: #4408  Cipolla22
#4411
1)LA Times nyilvan LA kornyeken vegez felmerest. Igy Beverly Hills, vagy Orange County, Westwood stb. azok tulnyomoan republikanus helyek, es lehetnek tulreprezentaltak. Es van veletlen is, Pl. Puente Hills demokrata inkabb, de a noverem ott kemeny republican.

2)De Azsia ma nagy rallyba kezdett. Hillary elleni vad-ejtes azonnal beinditotta, ma Azsia +1% folott van. Erdemes mindenhol a longot nezegetni. legalabb par hetre.

3)A GLD sezonalisan eros idoszakba erkezett. Szokasosan nov. kozepetol januar vegeig bull szokott lenni, a Kinai es Indiai aranyvasarlo unnepi hagyomanyok eleg stabilak. Ott is a longokat erdemes nezni.
Törölt felhasználó 2016. 11. 07. 07:23
Törölt hozzászólás
#4410
Tibi0002 2016. 11. 06. 23:32
Előzmény: #4408  Cipolla22
#4409
Azért, mert 200 millió emberből kérdeznek meg ezret.
Cipolla22 2016. 11. 06. 20:59
Előzmény: #4407  Törölt felhasználó
#4408
Ti amúgy mit tippeltek az eredményre? Ez a hét a meglepetések hete lehet. Személy szerint jobban bízom egy HC rallyban, viszont idén egyszer már hittem azt, hogy nem lesz Brexit és lett...

Az exit pollokat nézve azt ti értitek, hogy L.A Times szerint miért Trump vezet, míg a többieknél majdnem mindenkinél HC a befutó:
link
Törölt felhasználó 2016. 11. 06. 20:38
Előzmény: #4405  pomperj
#4407
pistu34 2016. 11. 06. 16:21
Előzmény: #4405  pomperj
#4406
Ja, ezt írtam pár napja, a válság elkezdődött.

Amúgy érdekes, hogy egy olasz gyökerű bank 3% betéti kamatot fizet most akciósan. :) nagyon kell a pénz az anyabanknak?? :)
pomperj
pomperj 2016. 11. 06. 12:14
Előzmény: #4404  Törölt felhasználó
#4405
Ez a story is azt jelzi, hogy a vilagban egyre no a gyanakvas, ellenseges erzulet. Meg olyan joindulatu orszagban is, mint a mosolygos aussi. Leepuloben a kooreracio es a joindulat, erosodik az ellenseges magatartas.

Es csak 2 nap van hatra. Akkortol mindenkinek vilagossa valik: vilag megvaltozott. Hatranyara.

Ha Hillary unnepel, masnaptol tozsde-rally. Aztan? 1 even belul impechmentrol szolnak a cimlapok, es egy veszely-idoszkaban az USA lebenul. A gyogyulas legalabb 6 ev lesz.

Ha Donald? Magara haragitja Pekingtol Mexicoig, megoldatlan fellengolo problemak mind elmergesednek, migransok haromszorozodnak, Kozelkelettol Afrikan at Manilaig felborulnak ujabb allamok.

A piacok tulertekeltek. A kotvenyek mar esesben. A reszvenyek meg egy utolso rallyra keszulnek... ha.

link

...amibol akar crash is fordulhat. Kiszamithatatlan, hogy a 3 valtozatbol melyiknek van tobb eselye.

Risk off. Cash is king.
Törölt felhasználó 2016. 11. 05. 23:09
Előzmény: #4402  Törölt felhasználó
#4404
Szia,

Sydneyben elek, ha erre jarsz szivesen osszefutok szinte barkivel; foleg delutan tudok idot szakitani (1pm-tol)...
Sajnalom, hogy rosszul elted meg a boarder security-t...
(valoszinuleg nem tul gyakori, alacsony %-ban szoktak az emberek 7-10napra Perthbe utazni) a tavolsag miatt; valoszinuleg azt gondoltak, hogy drogot csempeszel...
Drogkereso kutyak resze minden repternek...
Arabokat ill. arab kinezetu embereket azert vizsgaljak, hogy nem-e Sziriai reszrol jottel, tehat ha van ill. volt az utleveledben mondjuk Torokorszagi pecset...
(ez mind resze a munkajuknak)...
a legegyszerubb megoldas mindenre kedvesen valaszolni, megfeleloen kitolteni a declaration form-ot a legjobb tudasod szerint es akkor nehany perc alatt tul van rajta a ember...(ez alol kivetel ha torvenyt sertesz)....
Ausztraliara ill. Perth-re azt mondani hogy merevek erdekes dolognak tartom, inkabb ugy fogalmaznek vannak szabalyok amik mindenkire ervenyesek, ram, rad, sylvester stallone-ra es Johny Deep-re is....
az utobbi ketto fizetett buntetest ill. birosagi eljaras volt ellenuk mert megszegtek a szabalyokat...

link
link

Ha ez megnyugtat, engem meg 2006-ban nem akartak felengedni 1 Sydney-i jaratra, egy jobban sikerult 5 napos vitorlazas es buvartura utan; magyar utlevelem volt,de eszmeletlenul le voltam barnulva...
Szoval jott a kerdesek hosszu sorra ami csak arrol szolt hogy huzzak az idot majd megjelent 1 supervisor, megkert vegyem le a napszemuveget, kerdezte, hogy hol szulettem es hol elek Mo-on, mondtam Budapesten, majd megkerdezte magyarul ami akkor nem tunt fel, hogy megis melyik reszen Budapestnek en meg automatikusan valszoltam hogy XX-ker-bol es a nagyszuleim is ott elnek...
(ennyi volt)
ill. nehany evvel ezelott mentuk Cairnsbe nyaralni,de a Qantas a domestic airport helyett a nemzetkozi repterre iranyitottak at bennunket, mert atszerveztek az utat es Sydney-Cairns helyett 1 olyan geppel mentunk ami Sydney-Cairns-Osaka volt.
Ezzel nem is lett volna problema, azzal viszont igen hogy mivel mi a domestic terminal szabalyai szerint pakoltunk es nalunk volt fogkrem (100ml folotti tartalommal es naptej) es a sietseg miatt elfeledkeztem roluk, ezt nemzetkozi jaratokra nem vihetjuk magunkal...
Nyilvan a csomagunkban elokerult, egybol mondtam hogy az enyem, bocsanatot kertem es mondtam hogy kifizetem a birsagot attol fuggetlenul, hogy hivatalosan a domestic repterre szolt a jarat es csak az utolso 1,5 oraban valtoztatott a legitarsasag...
Rendesek voltak, azt mondtak, hogyha kidobom a kukaba es legkozelebb jobban odafigyelek akkor nem fordulhat velem ilyen elo, megemlitettek, hogy a szabalyt csak akkor szegtem volna meg ha felvittem volna a gepre ezert 1 figyelmeztetessel megusztam.
Singapurban szigoru torvenyek vannak,de nem mindenkire ervenyesek, velemenyem szerint itt kevesbe szigoruak a torvenyek, viszont mindenkire ervenyesek...
Ausztralok sokat utaznak, Thaifold es Indoneziaba azert mennek mert relativ kozel van es eszmeletlenul olcso szamukra...

Remelem a nyaralasod ill. az ausztral holiday-ed jobban folytatodik es 1-2 szep emleket sikerul szerezned.
McDee 2016. 11. 05. 16:28
Előzmény: #4401  eurocent
#4403
Google Drive / Google Táblázatokkal készült. Ennek van egy googlefinance() nevű függvénye. Alapadatok innen, illetve yahoo finance-ról meghivatkozhatók.
Törölt felhasználó 2016. 11. 05. 15:55
Előzmény: #4400  Törölt felhasználó
#4402
Hello Kisvuk! Te merre vagy Ausztráliában? Asszonnyal leugrottunk Perth-be bő egy hétre és ha itt laksz nyugaton akkor nyugodtan összefuthatunk :) Whatsapp: +6596445537 Amúgy elég merev hely, reptéren a szétpecsételt útlevelem miatt azonnal mini interjúztattak utána meg sorba állítottak az arab asszonyokkal egy kutyaszimatolásra. :))) Most már értem miért mennek az ausztrálok Thaiföldre meg Indóba és használják játszótérnek azokat az országokat. Kábé, mint egy szingapúr, csak nagyobb léptékben. ;)
eurocent 2016. 11. 05. 15:27
Előzmény: #4157  McDee
#4401
Szia.
Ha jól emlékszem, korábban készítettél egy "online figyelőlistát". Ezt mivel csináltad? illetve honnét hívtad meg a realtime adatokat?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek