Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
opandup 2016. 06. 03. 22:37
Előzmény: #2979  Törölt felhasználó
#2980
Szia Kisvuk!

Igen ezt a megközelítést többször néztem már, bár ennek az a hátránya lehet, hogy túladott részvényekbe futhat az ember, ami eredője lehet egy korrekciónak. Esetleg egy olyan megközelítés is jó lehet, hogy kiindulunk abból a statisztikai adatból, hogy a főbb részvények 90%-ban, kisebb nagyobb megszakításokkal emelkednek, akkor ha a Daily 200 MA érintésénél az ember bevásárol, elvileg nagyon nem lőhet mellé. De biztosan van erre is statisztika.
Törölt felhasználó 2016. 06. 03. 21:39
Előzmény: #2978  opandup
#2979
Szia,

az interneten van rengeteg weboldal ahol talalhato heatmap (meg ingyenesen is)...
ill. hetente, havonta esetleg negyedevente megvizsgalni a szektorokat, nem igazan ido igenyes es jobban hasznosithato mint naphosszat bamulni a grafikonokat, esetleg lemenni tul alacsony idosikra (lasd 5perc)...
Ha pedig meg van a legerosebb szektor csinal az ember 1 watchlist-et es aztan szepen kiderul melyik ceg a legerosebb, melyik vezeti a szektort ill. az emelkedest...
opandup 2016. 06. 03. 20:58
Előzmény: #2976  Törölt felhasználó
#2978
Szia Kisvuk!

Nos, az általad említett bontásban figyelni az egyes szektorokat nekem még nem jutott eszembe, de természetesen értem a miértjét.
de mivel nekem az már túl aprólékosnak tűnik, ezért egy elnagyoltabb módon közelítek a dologhoz, mégpedig úgy, hogy az előző példánál maradva, ezekből a szektorokból az emelkedés kezdetekor a legnagyobb kapitalizációjú és legerősebb (legkisebb értékvesztést elszenvedő) részvényekből választanék. Persze ez csak erre az időszakra szólhat.

Üdv:

opandup

pomperj
pomperj 2016. 06. 03. 19:56
Előzmény: #2975  opandup
#2977
Abszolut.
Az egyik legjobb leading indicator.
Nezd meg pl. India NIFTY IT Index es NIFTY 50 Index relative mozgasat az utolso 5 evben. Bar most az Auto sector tan meg erosebb.
Törölt felhasználó 2016. 06. 03. 19:55
Előzmény: #2975  opandup
#2976
Szia,

IT szektor eleg komoly fejlodesen ment tul az elmult evtizedekben...
topvabbra is joval volatilisebb lesz...
Azonban a technologiai szektort lassan el kellene kezdeni tobb reszre osztani...
lasd pl. biotechnologia, vagy online kereskedelmi szektor, vagy online szerviz szektor stb...
biotechnolohia es 3D nyomtatas ill. az ezekkel foglalkozo cegeknel elkezdodott mar a szelekcio es a a felho alapu szolgaltatasokat kinalo cegeknel is ez lesz...
(mondhatni ott is kiepultek tulzott kapacitasok)
azt sem szabad elfelejteni, hogy egeszen mas tipusu emberek, befektetok ill. korosztalyu emberek fektetnek mondjuk Facebookba, amazonba ill. appleba es a sort folytathatnank....
minnel tapasztalatlanabb tomeg vasarol 1 bizonyos szektort annal nagyobb lesz a volatilitas es kijozanodas...

Egyebkent a meglatasod jo, es ez 1 nagyon fontos dolog hogy bizonyos szektorok rovidebb hosszabb ideig jobban ill. kevesbe jol teljesitenek...(szoval nagyon fontos ezt figyelni es lehetoleg a kereskedes ill. befekteteskor ezt figyelembe venni)...

Sok sikert!
opandup 2016. 06. 03. 19:15
#2975
Sziasztok!

Nézegettem a az SP500 sector performance-ot és azt vettem észre, hogy mindkét nagyobb bezuhanásnál (2000,2008) az IT szektor volt az a szegmens, amelyik a legnagyobb pofont kapta, de ugyanakkor a bika piac újbóli megindulásánál szintén ő volt az, aki a legnagyobb nyereséget is érte el, a fogyasztási cikkekkel egyetemben. Érdekesség, hogy ez az emelkedés mindkét esetben csak kb 1 évig tartott utána már más szektorok jobban teljesítettek.

A kérdés az, hogy vajon mennyire lehet számítani ugyanerre a jövőben?

kozi723
kozi723 2016. 06. 03. 12:31
Előzmény: #2973  Törölt felhasználó
#2974
Szia. Na egyelore bejonni latszik ez a hangyanyi fordulat. Bovespa tegnap szep momentumos gyertyaval robbant ki. Nyilvan korai meg elkonyvelni a fordulatot, de alakul. A real mar nem igazan gyengul, sot tegnap erosodni is tudott. Rovidtavon emelkedesre szamitok, bovespa es pbr egyarant.
Törölt felhasználó 2016. 06. 02. 21:09
Előzmény: #2963  kozi723
#2973
Kozi, köszi az infót.

Maradok Bovespánál, és learatom a babérokat. Hála égnek kiszálltam belőle az 55000-es csúcs után 52000-nél és csak figyelem hogy 48400-ról fordult hosszú esés után. Látom hogy túladott, azért is írtam neked. De még mindig nem csinálta meg a várva várt 46000-s szintet ahol is van a 2 mozgóátlag (46600-46700).

Én szívem szerint ott szállnék be, vagy a környékén. Én kivárok, és megvárom a következő esést.

POMPERJ, TE MIT GONDOLSZ? lesz még egy esés? Benne van?

eurocent 2016. 06. 02. 20:52
Előzmény: #2964  pomperj
#2972
US500 futures 1D: link
A szintjelzőm szerint SP egy fontos szinthez érkezett, innét határozott irányt kell felvennie.
Ha megnézzük a MA50,100,200 és az árfolyam mozgását, akkor az tapasztalható ha MA50 van fülül és MA100 alulról metszi MA200-at, akkor SP egy min esés után határozottan északnak indul. Most is hasonló szituáció van: MA 100 hamarosan alulról metszi MA200-at, a visszateszt kb MA50-ig tarthat, utána irány észak? Ha így lesz, akkor a következő megálló 2185.
Viszont a készülődő metszet kissé degenerált, ami korrekciós hulláknál fordul elő, ezért most az emelkedés/esés aránya nálam 50/50%.
Törölt felhasználó 2016. 06. 02. 15:37
Törölt hozzászólás
#2971
Törölt felhasználó 2016. 06. 02. 15:29
Törölt hozzászólás
#2970
Törölt felhasználó 2016. 06. 02. 15:11
Előzmény: törölt hozzászólás
#2969
Bocs lulo van jo nehany nicked es nem igazan kovetem mindegyiket, az igazsag hogy nem sok erteket talalok a hsz-idban....
Bocs ha 1 lapra tettelek mikkamakkal bar szerintem elege hasonlo szinvonalat kepviseltek...

Lulo meg mindig nem erted hogy magad ellen harcolsz!!! (csak te kepzeled hogy ellenunk)...

Szamtalanszor leirtam es tudom nem hiszed el, de majd 1 nap megerted lulo legyel halas hogy kifogtad az egyik leghosszabb bika piacot es ha megfogadnad masok jo indulatu tanacsat akkor felre tenned a nyereseged ill. a kereskedesi szamlad felet es nehany honap ill. ev mulva meglovagolnad a kovetkezo bika piacot...ezzel szemben azt hiszed, hogy valami halvany gozod van a kereskedesrol...
elarulom neked nincs sok kozod hozza es ha nem fogadod meg sem az en sem masok jo indulatu tanacsat nagyon szomoru vege lesz ennek a tortenetnek....
Persze szived joga azt etenni amit akarsz...

Egyebkent meg mindig varjuk a 2500 S&P-t (bar az 2072-es S&P-nek valahol 4558.4-nek kellene lennie ha hasonlo eredmenyt szeretnel elerni) mint amilyet az en cegem ert el...
Bar azzal egyetertek hogy jelenleg is 2072 folott van az S&P persze kozbe parszor megjarta az 1820-50-es szintet...
Szoval a hozam/kockazat arany eddig engem igazolt, de elobb-utobb igazad is lehet...
Persze hanyszor leirtam hogy nincs jelentosege hanyszor van igazad sokkal inkabb hogy amikor igazad van akkor mennyi penzt keresel vele...(remelem idovel rajossz mirol beszelek)

Egyebkent el is felejtettem kerdezni mi a velemenyed a Bitcoinrol...
hmhmhm
szoval meg a kockazat kezelessel problemak lehetnek (meg demon is)...mar ha letezik olyan demoszamlan???
majd irok rola ha kiszallok belole...
;)

Ne aggodj lesz...
Törölt felhasználó 2016. 06. 02. 14:37
Törölt hozzászólás
#2968
Törölt felhasználó 2016. 06. 02. 14:16
Törölt hozzászólás
#2967
Törölt felhasználó 2016. 06. 02. 14:16
Törölt hozzászólás
#2966
Törölt felhasználó 2016. 06. 02. 13:34
Előzmény: törölt hozzászólás
#2965
Szia,

rodatrek, tapasztalatlan...stb.stb..
Lulo ismerjuk a stilusod es teljesen mindegy hogy milyen nicket valasztasz, eleg gyakran mar a nick neved valasztasa is elarul...,ha esetleg az nem tenne a hsz-id megteszik azt elobb-utobb....

szeretnem felhivni a figyelmedet hogy a legutolso kitiltasod sem rajtam mult, hanem valakinek aki olvassa a forumot elege lett a stilusodbol es kotekedesedbol, mindekinek jobb lenne ha nem kommentalnad se az en se pomperj hsz-t, mert azokkal a hsz-kal csak sajat magadat jartod le...

mas, irtam korabban, hogy nem fogok a Dax toppikba irni es nem is irok, tudom ez nehez szamodra megerteni...

azonban ha olvasok hsz-t ami szerintem figyelemre melto es erteket tartalmaz masok szamara arra szivesen nyomok par pluszt ezt korabban is megtettem es a jovoben is meg fogom tenni, sot ha kell kiemelem 1-1 hsz-bol azt amire erdemes a figyelmet felhivni...
seri2 es ForcaG is tett nehany igazan ertekes hsz-t ami masok szamara segitseg lehet ill. ideztek nagyon ertekes gondolatokat en pedig kiemeltem nehany nagyon fontos dolgot az idezetbol (copy, paste)...

Lulo vitat csak ugy nyerhetsz ha elkerulod...kepzeld el azt a szituaciot hogy nem kmmentalod pomperj se az en hsz-mat, es igy idovel valahogy visszaszerezheted az elvesztett megbecsulesedet es talan egyre tobben fogjak ertekelni a hsz-id, persze ehez az kene hogy azzal foglalkozz amihez azt hiszed ertesz...(Dax)
es igen idonkent lehet szerencsed 1-1 bull momentum kialakulasakor ujbol sztar lehetsz, legalabbis kevesbe tapasztalt kereskedo jeloltek szemeben...

szoval engem nem zavar te miben hiszel es miben nem; es sok sikert kivanok, de sokkal egyszerubb lenne az eleted ha pomperj ill. az en hsz-im kritizalasa helyet a Dax topikkal foglalkoznal esetleg mas topik temajaval...

Legyen szep hetveged, heted , honapod eved!
pomperj
pomperj 2016. 06. 02. 10:36
Előzmény: #2961  Tibi0002
#2964
Az abra arrol szol, hogy ezt a harom dominans ciklust lehet azonositani most SPY-ban,

es mindegyik fordulopontjan van is az SPY-ban melypont. Ahol meg ketto ciklus egyszerre fordul, ott joval melyebb aljak vannak. Es ezek a pontok adjak ki a harmadik, most kb. 4.5-5.5 honapos ciklus fordulatait.

Ha ezt a ciklus-rendszert extrapolaljuk, (es tehetjuk, mert eleg stabilnak nez ki mindegyik ciklus), akkor kb. az abran kijonnek a nyarra varhato fordulopontok. Szepen bele is vannak rajzolva. A legkozelebbi Julius elejere latszik mutatni.

3)Megneztem Fourirer transformacioval is, es abbol is ezek a ciklus-parameterek jonnek ki.

4)Tegnap letargikusan gyenge nap volt
SPYban. Laposban zart.

A maj.19 ota eltelt ido a legrovidebb ciklusnak, a 24-28 naposnak, most majdnem a fele (ma lesz a 10. nap). Es tenyleg, el is fogyott a felmeno szufla nagy resze.
Valami top formalodik,meg tarthat par napig. A stoch signal mindenesetre overbought jelt ad.

5)Hullamtanilag meg mindig lehet egy uj ATH varakozas is, eppugy mint meredek eses indulas. Elliotilag sok variacio lehet ervenyes.

Nekem ugy tunik, a mostani emelkedes, akar csinal az apr.20-i 2109 top-nal magasabb csucsot...akar nem, szoval truncated 5th van, mindenkeppen kesz az 5 hullam felfele a februari bottom 1810 ota. Tehat valamifele korrekcionak kell indulnia hamarosan le.

De febr. ota igen szep, 3.5 honapja tarto, es 200 pont meretu emelkedes megvolt. De letelt a fel-ciklusnyi ido boven, mostantol valami mas kell kovetkezzen.
Szerintem, ahogy a ciklus abra mutatja,nagy valoszinuseggel lefele.

6)Egy heves zuhanas a maj.19 melypont ala, a 2021 szint ala,
nos, az nagyon egyertelmuve tenne a varakozasokat
Addig meg kellhet 10 nap.

&)Arany-ezust le-korrekcioja 1200 szintre kesznek latszik. Valami felpattanas latszik induloban. Ez jol kiegeszitene a fentebbi varakozast.

kozi723
kozi723 2016. 06. 02. 08:21
Előzmény: #2959  Törölt felhasználó
#2963
Szia,
Bocs hogy csak most, nem tudtam foglalkozni a dologgal. Bovespa gyakorlatilag 13 napja 2 nap kivetelevel esik. Ami azert nem jo, mert siman eshet meg 13-at, de ugyanakkor el is kezdhetik itt venni valahol. Ami szerintem ujra erdekes sztori lehet az pbr. A 7,9es top 50-es fibojat 10 cent hijan tesztelte tegnap. Az olaj nagy minuszbol jott vissza delutan, de lass csodat pbr pont addig jott, hogy bezarta a rest 5,43-5,45-nel.

Az indikatorok es a 13 napos eses azt mutatja, hogy nagyon meg van mar utve es eszmeletlenul tuladott. Nem biztos, hogy tegnap volt az alja, de annal valoszinubb, hogy innen felpattanas johet. Ahogy korabban beszelgettunk is rola itt a csoportban, erdemes lehet itt veszegetni. 5,5-on egy csomaggal en beszalltam. 5,3 es 5,1 kozott veszek meg.

Mindezt azert irtam le, mert ha van ra lehetoseged, akkor pbr most jobbnak tunik, mint bovespa. Nyilvan egyutt mozognak es pbrt mozgasat alapjaiban hatarozza meg bovespa iranya, de a korrekcio merteke pbr/ben sokkal jobb kilatasokat vetit elore.

Esetleg bontsd meg a piacra szant toket, pbr es bovespa kozott. Es persze kezeld a helyen a fent leirtakat, ez csupan az en meglatasom :)
Törölt felhasználó 2016. 06. 01. 23:31
Törölt hozzászólás
#2962
Tibi0002 2016. 06. 01. 22:40
Előzmény: #2960  pomperj
#2961
Ez zuttyot vetít előre?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek