Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2016. 04. 20. 09:40
Előzmény: #2578  Tibi0002
#2580
Szerintem 2 eros tenyezo mukodott az utolso par honapban, amik vittek fel a tozsdeket.

1)Az egyik a dollar esese. Az utolso evben, amikor dollar erosodott, akkor SPY nagyjabol parallel esett, es forditva.
Legutobb, a Dollar januar ota gyengulo trendcsatornaban van. Az eses kb. -10%, az kb. annyi, amennyit a DOW pluszban emelkedett.

Az is fontos, hogy amikor USD gyengul, az Azsia devizak erosodnek.
Es amikor az Azsia devizak erosodnek, akkor a okol-szabaly szerint a reszvenypiacaik emelkedni szoktak.
(Ez Japanban maskepp van, a yen carry-trade miatt.)

Az Azsia-Indexek emelkedese meg persze pozitiv visszacsatolas SPY-nak, es az raadas-jelleggel meg segiti az SPY-t.

2)A masik fo tenyezo a ciklikussag.
Az SPY utolso 2 evre eleg jol rajzolhato egy mesa 65-95 napos szinusz-hullam.

Ennek a kvazi-hullamzasnak a topja kb. marc. kozepere mutatott. Szoval most Apr. kozepen mar 1 honapos "kesesben" van az SPY hullamzast imitalo szinuszgorbe lefordulasa.

De nem hiszem, hogy a ciklikus hullamzas orokre megallt volna a tozsdeken, pont most. Kesik, de nem mulik.

3)Es miert kesik? Szerintem, mert van egy pozitiv visszacsatolas, ami most erosen mukodik a piacon.

Az "imitacios hatas". Az a jelenseg, hogy ha a piac emelkedik, akkor meg vesznek.

Ha nincs informacio, akkor az evolucioban az imitalas az optimalis strategia. Erre epul a szavannakon az allatvilag mozgasa: "Ha nem latjuk az oroszlant, akkor futunk amerre a tobbiek".

Ez a tozsden neha maniakus-euforikus hatasu: senki nem fordul ezzel szembe, mert nem erdeke: hiszen amig emelkedik a piac, addig menni akar vele es nem ad el. Ilyenkor minden vetel emeli az arat, lassan kuszik fel. Amig a leges-legutolso vevo penze is bent van.
Ezt a szakirodalm self-organized criticality-nak hivja, es log-periodikus gorbevel kozeliti.
Elliott-elmeletben ez az extended 5th hullam esete.

4)Azon lehet vitazni, hogy a dollar most milyen tipusu gyengulo korrekcioban van, es mikor lesz vege.

En lattam mar jopar ilyen top-elotti fel-kuszast. Eddig mindig vege volt egyszer.
A leghosszabb, amire jol emlekszem, a 1998 nyari top elott volt; az akkor honapokig tartott.

En pszihologiailag nem birom ezt, es nem lepek bele. (talan hiba, mert ezen lehet keresni)
Inkabb ilyenkor mas, ebbol a kuszasbol egyebkent profitalo mas piacokat szoktam tradelni. Most is ezt csinalom.

Persze, ez csak egy gondolatmenet; es lehet maskeppen is.

Törölt felhasználó 2016. 04. 20. 09:05
Előzmény: #2561  Tibi0002
#2579
Szia,

Ha nem EM piacokat (itt gondolok foleg Brazil, Inonesia, Russia)ill. nyersanyagokkal foglalkozo rv-ket adtal... akkor nem hiszem hogy murisan nezed majd vissza.
2009. marciusaban volt a rv. piac a bull elejen...nem 2015 ill. 2016-ban.
;)
Most az ingatlan es a kotvenypiacot hagyjuk.

Egyebkent lehet erteket talalni a piacon ha az ember nagyon keres, mert nem csak a nemesfemeket, olajos es gaz cegek lettek eszmeletlenul megontve...
Ha van kedved nezz ra nehany nyersanyag aranak a historikus adataira (gondolom ez alatt mondjuk):
cukor, buza esetleg pamut, vagy a jobban ismert rez, vaserc, koszen, nickel esetleg platinium...
Persze en sem vagyok ott mindenben egyelore,de azert lehet erdekes dolgokat talalni (gondolok itt nyersanyagokra es nehany energia hordozora bar abban ha jol tudom ott vagy)....
Nezheted foldrajzilag is Oroszok, Brazilok, indonez rv piac 3-5 eves idotavban eleg igeretesnek tunik; velemenyem szerint ezekben konyebb lesz megkeresni a kockazatot ill. annak tobbszoroset....

Nem kereskedesi ajanlas csak mint gondolat ebresztonek irom:
WSA (Western Area LTD); ha megnezed a price/book ratio-t ami jelenleg 1,6 (ugye value investor szemszogbol nincs igazan diszkont rajta),de mi van ha nem a jelenlegi nickel arral nezzed a ceget hanem mondjuk 20,30 esetleg 50%-al magasabb nickel arral na akkor mar hatalmas diszkontal forog a ceg...
Persze nincs ra garancia hogy a Nickel ara fog emelkedni akar csak 20 esetleg 30%-ot!
Ha viszont ugy nezed, hogy megveheted az S&P-t Nasdaq-ot esetleg amcsi Blue chip-eket a konyvszerinti ertek sokszorosan....
vagy vehetsz mondjuk 1 olyan ceg rv-bol ami Nickel banyaszattal foglalkozik es jelenleg kisebb nehezsegekkel kuszkodik, mert a Nickel ara az elmult evekben kozel 70%-ot esett...
Ha a nickel ara nem is megy uj csucsra mondjuk csak megduplazza az erteket a kovetkezo 5 evben mondjuk....
mit gondolsz mi fog tortenni a WSA-val???

link

Ha pedig olyan cegek rv-jeibol all a portfoliod ahol a hozam tobbszorose lehet a kockazatodnak 1-1 cegen es megfelelo pozicio merettel kereskedsz, akkor mar kozep tavon sem kell aggodni....

Senki nem tudja biztosra hogy emelkedhet-e meg a piac ill. 1-1 szegmens, szektor 20,30,50%-ot; de eshet is ugyan ekkorat is; ezert nem mindegy hogy merre es miben veszel fel poziciokat...

Sok sikert es legyen szep napod!
Tibi0002 2016. 04. 20. 08:31
Előzmény: #2562  emerald
#2578
Úgy értem, hogy talán most indul egy újabb, az 1810-ig való esés után. És igen, a 2009 óta tartó emelkedés késztet óvatosságra. :)

Halvány reménysugárt jelent a ma hajnali 4%-os esés a kínai tőzsdén.
benevez 2016. 04. 19. 21:16
Előzmény: #2576  pomperj
#2577
4.5 év BUX után kiléptem tengerentúlra, és első részvényként belevettem PBR-be, 5,34-en és 6,10-en. Jövőhéten szabadul még fel cash, szívesen belevennék még, bár valószínű 6,5 alatt nem igen fog ez sikerülni, sőt. Lehet addigra 7 alatt sem már.

Köszönöm én is a chartokat, cikkeket, gondolatokat.
pomperj
pomperj 2016. 04. 19. 21:10
Előzmény: #2574  kozi723
#2576

Petrobras, Brazil oil sector could get lift from impeachment, analysts say
Apr 19 2016, 12:58 ET | About: Petrobras - Petroleo Brasil... (PBR) | By: Carl Surran

Analysts say Petrobras (PBR +7%) could be a big beneficiary if Brazil's opposition parties impeach Pres. Rousseff, as VP Temer, who would take power if Rousseff were impeached, is considered open to industry calls for changes to oil rules over the past decade.

"First off, Petrobras will no longer be used as a tool for monetary policy," says Edwin Gutierrez, head of emerging market sovereign debt at Aberdeen Asset Management, pointing to a longtime policy of keeping gasoline prices artificially low to keep a lid on inflation.
boxika 2016. 04. 19. 20:49
Előzmény: #2559  pomperj
#2575
Akkor szívja majd be a bull az utolsó befektetőt is, amikor áttöri az SPY az Ath-t és még megy vagy 40 pontot. Akkor jön a bear ☺
kozi723
kozi723 2016. 04. 19. 20:42
Előzmény: #2572  eurocent
#2574
Alapvetően valami hasonlóért fohászkodok napok óta. De egyszerűen képtelen korrigálni. 2 hete ezt az 5,3-as rést nézem, hiszen működnie kéne. De jöttek és jöttek a jó hírek (NEM BAJ PERSZE!) és nem tette meg ezt a szívességet, hogy odáig lejöjjön. Viszont nincs hova várni, másodjára tört ki az elmúlt napokban és amatőr módon nem akarok kimaradni a buliból. Azt az 1 dollárt amit pedig itt "elveszítek", azt be kell áldoznom. Nehezemre esett itt a közelben vásárolni, hiszen ott sorakoznak a képzeletbeli vételi ajánlataim 6,2 és 5,4 között, de ha nem hát nem.

Köszönet a chartért még egyszer!

kozi723
kozi723 2016. 04. 19. 20:31
Előzmény: #2572  eurocent
#2573
Köszönöm mindkettőtöknek a gyors választ.
eurocent 2016. 04. 19. 20:28
Előzmény: #2570  eurocent
#2572
PBR 1D: link
Egy ilyet el tudok képzelni.
pomperj
pomperj 2016. 04. 19. 20:15
Előzmény: #2569  Törölt felhasználó
#2571
eurocent 2016. 04. 19. 20:01
Előzmény: #2565  kozi723
#2570
Igen, nagy valószínűséggel PBR legalább 8-8,7-ig elmegy.
Törölt felhasználó 2016. 04. 19. 20:01
Előzmény: #2559  pomperj
#2569
Mit szólsz ehhez a mai naphoz? Szinte mindent vettek amit csak lehetett. Olaj/gáz/arany/ezüst/részvények. Ez most a nagyon belekezd a bika, vagy már akkora a lelkesedés, hogy mindegy mi csak vegyünk?
eurocent 2016. 04. 19. 20:00
Előzmény: #2566  pomperj
#2568
Megfigyelésem szerint, ha a felső/alsó boolinger egyszerre tágul, akkor az árfolyam arra megy tovább, amelyiknek a közelében tartózkodik. Jelen esetben a felsőhöz tapad. A menetelesnék kb akkor van vége, amikor az árfolyammal/trenddel ellentétes szalag élesen a medián felé fordul.
pomperj
pomperj 2016. 04. 19. 19:54
Előzmény: #2565  kozi723
#2567
A computerembol PBR-t ide masolom:

link
pomperj
pomperj 2016. 04. 19. 19:40
Előzmény: #2563  eurocent
#2566
Kicsit megzavartal;-)
A Keltner csatornanal ez a varakozas igaz, Bollingernel inkabb forditva szokas interpretalni.
Vagy rosszul tudom?

Raadasul a default csatornat eppenseggel mar megszurta par helyen iden. Meg az utolso 4 napon.

link

Mas parametereket hasznalsz?
kozi723
kozi723 2016. 04. 19. 19:27
Előzmény: #2563  eurocent
#2565
Szia,
még mindig úgy látod, hogy pbr-ben ez az 5. hullám? Meglehetősen nagy erővel tört ki.
pomperj
pomperj 2016. 04. 19. 19:27
Előzmény: #2561  Tibi0002
#2564
Nalam meg van nagy olajos, Brazil es India tulsuly; meg jopar kedvenc aprosag, lithium (egyebkent iden mar +200%ba futott), meg Arany es Banyasz.

Elkezdtem az SPY shortokat gyujteni, meg csak a labujjam van benne. De gyulik hozza a cash; mert elkezdtem eladni egy keveset azokbol, amik nagyon felfutottak.

Ha az SPY a blogba rajzolt csatornat leszakitja, ami ma 2065 szinten van, es naponta kb. 4 ponttal emelkedik; akkor az lesz az elso eros jel, hogy indul egy medve ciklus. Ehhez azert egy -2.5%-os eso nap kellene; vagy 2 napos eses.

Es van alatta, szinten leszakitando ujabb 2 support, amit tegnap irtam; ha megvan, akkor lehet boviteni az SPY short poziciot.

Ha meg attor SPY az ATH 2137 szinten, (bar ennek en kis eselyt adok, de van) akkor ujra bull van, es lehet venni; akkor bovitem az eddigieket.

Meglatjuk.

eurocent 2016. 04. 19. 19:18
Előzmény: #1375  eurocent
#2563
US500 1D 2011-2012/2016: link
Technikai paramétereket is figyelembe véve továbbra is nagy a hasonlóság 2011-2012/2016 fraktálok között.
Ha az árfolyam áttöri a lila boolingert, akkor nagy valószínűséggel tovább tart a bull időszak.
emerald 2016. 04. 19. 19:09
Előzmény: #2561  Tibi0002
#2562
:)
Fáj a fejem nekem is h merre az arra.
De az biztos h nem a bull elején raktad ki a papírjaid.
Ugyanis bárhogy is számozzuk/számoljuk az 2009-ben volt. 😉

Tibi0002 2016. 04. 19. 18:08
Előzmény: #2560  Tibi0002
#2561
Muris lesz visszaolvasnom ezt az időszakot. Vagy az derül ki belőle, hogy kiszórtam egy rakás papírt a bull elején, vagy az, hogy még a bear előtt kiváló döntést hoztam.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek