Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bluefrog
bluefrog 2016. 04. 21. 15:54
Előzmény: #2597  pomperj
#2600
köszönöm a választ!
azt figyelem régóta h mindkét papírt az olajár ingadozása nagy mértékben mozgatja, napon belül is nagyon volatilis.

pbr-nél addig vártam a korrekciót h már félek belevenni, pedig az lesz :)
(ami a brazilokat illeti egy kis ewz van azért.)

korábban ajánlottad a WLL-t ha jól olvastam, abból van nekem. ha röviden írnál erről a cégről is azt megköszönném, ill egy célárra is kíváncsi lennék.
Tibi0002 2016. 04. 21. 15:35
Előzmény: #2598  Tibi0002
#2599
Szerintetek mi értelme van az eszközvásárlási programnak?
Tibi0002 2016. 04. 21. 15:28
Előzmény: #2596  Törölt felhasználó
#2598
Köszi a választ. Betétem nincs, számlapénzem van :) Felvétel helyett inkább részvényre költeném majd, vészhelyzetben különösen. Bár lehet, hogy rosszul tenném.
pomperj
pomperj 2016. 04. 21. 14:01
Előzmény: #2594  bluefrog
#2597
UPL nekem ismeretlen.

SDRL egyike a legrizikosabb melytengeri olajfuroknak. 11Mrd adossag, mind a kovetkezo 5 evre. Az arbevetele 5.5Mrd-rol le-esett 3.3Mrd korulre. Az iden leszallitasra rendelt hajokat nem tudja kifizetni, mindenhol elhalasztast ker 2018-ra, par helyen sikerrel.
Masok is tele vannak tetlen furoplatformokkal. A szokasos 460.000/day rate lement 300.000/day szintre. Uj mezokre egyaltalan nincs furas.

Ha az olaj nagyon erosen visszajon, akkor Seadrill meguszhatja a csodot; es oriasi kaszalas lesz. De: csak akkor, mas esetben csod.
Szerintem tulzottan nagy a riziko.
Nem eleg neked egy PBR szintu riziko?;-)

Törölt felhasználó 2016. 04. 21. 13:40
Előzmény: #2595  Tibi0002
#2596
A befektetesi alapok negyedeves jelenteseben talalhatsz errol infot....,de a portfolio is rendszeresen kozol cikkeket errol...
(persze foleg a nagyobb magyar alapok ill. alapkezelok portfolio osszetetelerol %-os aranyban).
Egyebkent nem csak az alapkezelokon mulik orszagonkent is kezdunk egyre erdekesebb folyamatokra figyelmesek lenni....
az ok pedig egyszeru, mert jo nehany europai orszagban a rovid lejaratu betetekre ill. kotvenyekre mar negativ a kamat jo ideje...
Nehany honapja az egyik Svajci tartomanyban levelet kuldtek az adofizetoknek, hogy ne fizessenek elore napokkal, hetekkel mert az koltseget jelent a hatosagoknak...(nem emlekszem a tartomany nevere de kikeresheto)
egy masik alapkezelo vagy nyugdij esetleg biztositasi alap mar nem emlekszem pontosan pedig ugyancsak Svajcban ugy dontott, hogy kiveszi az alapnal kezelt betetet es elhelyezi vaultokban mert annak koltsege alacsonyabb....
a letetet kezelo bank pedig megtagadta a nala elhelyezett betet visszafizeteset a cegnek (indok pedig valami olyasmi volt hogy mi szukseguk van akkora mennyisegu keszpenzre)
;)
fura vilagban elunk...

Nyilvan az ido horizont amin kereskedsz, kockazatvallalasi hajlandosagod es az eletkorodtol es a cashflow-dtol is fugg, hogy mennyi keszpenzt tartasz....

( ami nagyon fontos!!!)

NE KEVERD A CASH FOGALMAT A BANKI BETETEKKEL!!!...
(mert ami a bankban van elhelyezve az unsecured loannak tekintheto), es akkor is ha te ugy gondolod hogy az a te tulajdonod; de a Brisbane-i G20-as talalkozo ota a legtobb orszagban a betetes (te ill. en ha elhelyezunk penzt a bankban); ha ne adj isten valami folytan komolyabb likviditasi problemak adodnanak, akkor a hitelezok soraban ( te es en is az utolso sorban talaljuk magunkat) es elobb rendezik a bankok es mas penzugyi intezmenyek egymas kozotti koveteleseit...mint hogy a betetesek koveteleseit rendezzek (mert ezzel lehet megorizni ill. biztositani a penzugyi rendszer biztonsagat)...

En ill. mi eppen ezert tartunk csak par honapnyi koltsegekre elegendo "keszpenzt" betetet bankokban azt is tobb banknal, mert ha esetleg korlatoznak a keszpenz felvetet mondjuk 100-200$/nap akkor a kulonbozo bankoknal levo szamlakrol konnyeben es gyorsabban tudjuk a penzt visszaszerezni es valoszinuleg alacsonyabb veszteseggel meguszhatjuk!!!

Nyilvan nem veletlenul van fizikai nemesfemben a vagyonom 1 jelentos %-a....

Konzervativ svajci befektetok peldaul 20-25%-nyi aranyat ill. nemesfemet tartanak a portfoliojukban....
(pl. Marc Faber)...
;)
Tibi0002 2016. 04. 21. 12:26
#2595
Tudtok nagyon egyszerű mutatót arra, hogy a bef alapok, bankok, mindenki más, milyen arányban tartott casht és értékpapírt? Mindez visszanézhető-e 2007-et, 2009-et illetően? Mi az a legalapvetőbb infó, amit ehhez kapcsolódóan nézni érdemes? Vagy lehet-e rá építeni bármit? :)
bluefrog
bluefrog 2016. 04. 21. 09:23
Előzmény: #2591  pomperj
#2594
SDRL és UPL cégekről mi a véleményed/véleményetek. nem csak technikailag érdekelne.
bgyu 2016. 04. 21. 08:16
Előzmény: #2591  pomperj
#2593
Köszi.
Szarvasvadi februárban úgy látta, írta, hogy UsdJpy elmehet 108-ig, s onnan fel 115-ig. Kíváncsi leszek, de Vadi elég jól látja az FX-t.
eurocent 2016. 04. 21. 07:53
Előzmény: #2591  pomperj
#2592
Néhány napja bővítettem a szintjelzőmet egy hullámdetektorral, ami azt mondja, hogy 20150519-20160211 időszaki esés egy 4-es hullám volt. Február óta az 5 hullám fut és elvileg új ATH születik. Célár 2140-2170.
pomperj
pomperj 2016. 04. 21. 07:10
Előzmény: #2590  bgyu
#2591
1)Most free-week van a PRO services-ben;
ide masolom Jim Martens velemenyet errol.

link

2)Nyilvan nem veletlen, hogy epp most van free-week. Az olaj itt sokakat erdekelhet, azt teszem meg fel.
link
bgyu 2016. 04. 20. 19:22
Előzmény: #2589  pomperj
#2590
UsdJpy-re milyet meglátásotok van? 109.80 felett esélyes a 110.60?
pomperj
pomperj 2016. 04. 20. 14:28
Előzmény: #2577  benevez
#2589
Orulok, hogy sikerult eddig.
Az e-heti Valueline PBR ertekelese valtozatlan: meg mindig 17-30 koze varja az arat. Az innen 3x zsak. Csak tartani kell ;-)
pomperj
pomperj 2016. 04. 20. 14:19
Előzmény: #2586  Törölt felhasználó
#2588
Olyan messzire meg nem tervezek, most Caprival szemben a vicces nevu Massa Lubrese faluban;-)
Jovo heten Garda-to jon, aztan visszamegyek Calif-ba, a noverem operaljak. A lanyom megint visszajott Zurichbe dolgozni, dehat itt van az a szakallas fiatalember;-)

SolarCITY szerintem az egyik legjobb solar-tema; kisebb a kockazat, mert foleg installalnak, es a nepek vadul veszik a panelokat; azt mind szerelni kell.
Es a menedzsemnt abbahagyta a novekedni-mindenaron strategiat es jozanabbul terveznek.
A felvezeto gyartasi kockazatokat masoknak hagyjak. Es a mai 30 USD ar messze van a tulertekelt 60-as artol. Az idei cashflow 1.15ra konszenzus, 2017-re 1.50 USD. A sales-t duplazni akarjak addigra.
Ugy tudom, Californiaban jobb lett a solar-hazak szabalyzasa; de Nevadaban pl. rosszabb, mert ujabban ott fizetni kell a halozatra kotesert.

En most nem veszek, nekem nagyjabol atlagosnak tunik a kilatasuk.

Törölt felhasználó 2016. 04. 20. 11:07
Előzmény: #2582  Tibi0002
#2587
Gondolom az S&P a benchmarkod,de szerintem ne csak azt nezd!!!

Elmeletileg a Kozponti bankoknak az evi 2%-os inflacio a celja, es elmeletileg ennek erdekeben mindent megtesznek, ha pedig 2%-os CPI-t nezel az az eletben kozelebb van 3-5%-os inflaciohoz...

Inflacional pedig a nyersanyag arak az esetek nagy reszeben emelkedni szoktak, ha mashogy nem akkor a $ gyengitesevel el fogjak erni...
USD gyengulese pedig segit ill. tamogatja ideig oraig az amcsi rv piacokat ill. export cegeket, gondolom Yellen nem akar tul nagy kaoszt az elnokvalasztasig....
hogy utana mi lesz azt nem tudom,de nem zarnam ki hogy kapnank iden karacsonyra is 1 kamatemelest ha addig nem sikerulne ill. a piacok kepesek lennenek elkerulni 1 komolyabb korrekciot....
Törölt felhasználó 2016. 04. 20. 10:59
Előzmény: #2583  pomperj
#2586
SolarCity-t 18$ ota nezem hogy emelkedik mar par hete, ha nem is kaptam volna el pontosan,de azert bantja az onerzetemet, hogy nem vettem bele, most meg mint 1 teljesen amator varok a korrekciora ami persze nem jon, pedig volt benn 25$-on veteli megbizasom csak sajnos nem teljesult es mivel kisebb pozival szeretek kezdeni es aznap nem volt semmifele ceges megbizas igy nem maradtam fenn ill. keltem fel zarasra.
Szoval most csak bamulom mint borju az ujkaput...
;)
Legalabb AG-ben es PAAS-ban benne vagyok; vagyunk szepen, az asszony meg mar lefoglalta szeptemberre a hajo utat es neki allt tervezni Jovore az europai vakaciot...
(nincs igazan nagy kedvem europaba menni, mert nem szeretek tobb mint 10 orat repulni, europa meg innen minimum 22ora repules,de az asszony nagyon fuzi fejemet)...
szoval ha jovo nyaron majus-szeptember kozott esetleg mo-on lennel szivesen osszefutnak veled...
;)
Törölt felhasználó 2016. 04. 20. 10:42
Előzmény: #2580  pomperj
#2585
Tokeletesen egyetertek!

Az elmult hetek rv piacain az emelkedes mogott semmilyen fundamentalis ok nincs.
Az emelkedes a dollar gyengulesebol, a szezonalitas miatt (marc-apr. idoszak) es a cegek gyorsjelentesenek kozmetikazasa miatt volt.
Ha pedig a legnagyobb kozmetikusok panaszkodnak akkor nem art resen lenni, mert ok is benne vannak ill. voltak ebben az osznepi jatekban... (lasd JP Morgan-tol):
link

Persze nehany ceg (es itt nyersanyag szektor ill. nemesfemekre gondolok) ezek erosodese fundasan megmagyarazhato,de a legtobb szektorban megfigyelheto erosodes mogott semmifele realis ok, tenyezo nem all.
Az igaz hogy jo nehany fejlett orszagban szinte ingyen lehet hitelhez jutni jelenleg de ez sem fog orokke tartani es mi ertelme hiteleket felvenni, ha az ember kozep ill. hosszutavon nem kepes ebbol profitot kepezni.
(lasd cegek rv vasarlasai, ami csak a cegek legfelso vezetoinek bonuszaihoz jarul hozza, de nem teremt semmilyen erteket es a rv erteket is figyelmen kivul hagyja az esetek nagy reszeben).

Azzal is tokeletesen egyetertek hogy nagyon komoly csorda szellem uralkodik, amire a jegybankok munkaja meg raerosit, szoval nem art felkeszulni ill. resen lenni, mert csunya vege lesz ennek valamikor.
Azt nem tudom hogy fogjak csinalni,de gondolom Yellen megprobalja az elnokvalasztasig valamilyen modon tomkodni a reseket...

Nekem vannak es voltak shortjaim az amcsi piacokon, bar nehanyban csokkentenem kellett a pozicio meretet, viszont a nyersanyag es nemesfem szektorban levo longjaim egyelore szepen hoznak....

Bar be kell valljam egyelore ugy nez ki hogy az olajjal kapcsolatban neked van igazad...
;)
Tibi0002 2016. 04. 20. 10:35
Előzmény: #2580  pomperj
#2584
Az imitációs hatás tetszik, általában én is a természetből szeretek példákat hozni.
Jól értem, hogy később dollár erősödésre számítasz?
pomperj
pomperj 2016. 04. 20. 10:33
Előzmény: #2579  Törölt felhasználó
#2583
A temakkal persze abszolut egyetertek. Szerintem is, ezek 2016 jo temai, es jo regioi. Talan Indiat meg ide vennem.

A gondolatmenetet befejezve ;-)
Most osszeadtam
a)olajosokban 250.000 db folott van papirom
b)mas anyagosokban (Li, GLD, CU, Fe) 150.000 db papir van
c)15.000 mas Azsia papir
c)10.000 db short

Igen, betyarul tulsulyos egyes temakban, dehat azokat latom joknak.
Tibi0002 2016. 04. 20. 10:30
Előzmény: #2579  Törölt felhasználó
#2582
Adtam el olaj és nyersanyagos cégeket is, néhányuk emelkedett is utána, de eladás előtt számoltam ezzel.
Most elég jól állok, egyelőre nem tervezek nagyobb változtatást. Az első részvényeimet 2000 alatti sp500-nál kezdeném venni, persze akkor sem sokat.
benevez 2016. 04. 20. 09:47
Előzmény: #2580  pomperj
#2581
Csak én érzem, hogy nem fejezted be a gondolatot? :)

"A most is ezt csinálom."-ra gondoltam.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek