Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 04. 30. 08:56
Előzmény: #7918  pomperj
#7920
Szia,

nem tudom szoktal-e shortolni ill. van-e lehetosegedre sajat szamlan....
SLF (SPDRŸ S&PŸ/ASX 200 Listed Property Fund)-ot ajanlanam hogy tedd fel a figyelo listadra...

link

en nagyobb fantaziat latok benne mint a bankok shortjaban es ennek shortjat nem biztos hogy betiltjak ha komolyabbra fordulna a helyzet.....

egy masik erdekesseg, hogy atlag ausztralnak a nyugdijalapjaban (default settings-nek 25-30% property fundba van fektetve...), ha csak valaki ki nem csereli ill. irasban nem keri hogy valtoztassak ezt meg.....

mai napon jutatta el a kormanyhoz az egyik legnagyobb kutato ceg a berlakas helyzetrol szolo jelentest...
egyedul allo szemely 65000 lakast vizsgalva kevesebb mint 3,8%-at erheti el a piacnak, mert nem megfizetheto szamara, egyedul allo no ill. anyuka gyermekevel kevesebb mint 3%-ot...
ha pedig valakinek mas miatt kerul hatranyos helyzetbe ott 2% alatt van....
nehanyan krizisrol beszelnek, az RBA folyamatosan adja ki a figyelmezteteseket, hogy az ingatlan arak tulfutottek...
Perth egyes reszein mar 30-40%-os arcsokkenes figyelheto meg a kerdes mikor gyuruzik at az egesz....
IMF pedig evek ota figyelmeztet a helyzet komolysagara....

szerintem SLF kepes 4-6$-ig is beesni...szoval eleg jo hozam kockazat arany van benne a short oldalon...

Legyen szep napod!
McDee 2015. 04. 30. 08:53
#7919
Közelmúltban valahol felmerült (talán itt) atlantai FED GDP előrejelzése. Jelen esetben a konszenzus 1%-kal link szemben az ó modelljük hetek óta 0,1-0,2%-t mutat link .
pomperj
pomperj 2015. 04. 30. 08:16
Előzmény: #7911  Törölt felhasználó
#7918
Jo utem erzeked van.
Tegnap a kotveny piac volt a legerdekesebb. Es nem az SPT vagy plane nem a FED.

1)Ugyanis, bar a reszveny indexek oldalaztak egy kis korrekcioban, a kotveny kamatok nagyot mentek.

A kamat felugott, es tegnap zarasra a 10 eves bond 2.08% szintig ugrott.
Na es?
Nos, ugy tunik, meglesz az elso higher low paros alj a kamat charton, megpedig hamarosan. Szoval, elindulni latszik a kamat a piacon felfele.

Az USA inflacio mar kuszik felfele, 2% korul jar.

Hosszu, nagy lejtmenet utan, ami segitette a reszveny piacot es minden gazdasagi trendet, most mar vilagos megfordulasi jeleket ad. Es tudjuk, a bond piac ellen a FED sem tehet semmit. (Es a rovid kamatok manipulalasanak tovabbi mozgastere maris beszukult)

Hiaba voltak tegnap hallgatagok a FED ules utan, semmi erdemit nem mondtak, de a piac ertekelt. Ha a lendulet kitart meg par napig, es 2.15% fole ugrik, akkor megvan a higher high pont is: confirmalt bear piac lesz hamarosan a kotvenyeknel.

Nem irom le sokadszor, amit kovetkeztetni kell ebbol. Az inflacio az USA-ban mar 2 hoapja felfele kuszik es mar 2% korul jar. A kamatok maris mennek arrafele. Es a bond 2.30%-nal tor ki az eso parallel csatornabol.

Mo-on mostanaban eladnam a kotvenyeimet. A kotveny Alapokbol kivennem a penzem. Nem lesz meg egy hasonlo mentes, mint Questor-nal latszik. Az allamnak sokkal tobb es sokkal nagyobb bajai lesznek. Idoben szoltam.

2)Az SPY kinlodik. Probal feljebb keveredni, nem nagyon megy.

Lehetseges, hogy megis osszekaparja a maradek erot, szezonalisan meg egy het van a "jo szezonbol", aztan annak is vege. Es elkepzelheto, hogy a szukulo ek formaban 2150 iranyaba meg kepes lesz uj csucsot utni.

Akar elobb, akar kesobb szakitja le a Diagonalt, a target SPY-ban elso korben 1820 lefele.

Az Azsia piacok lefordulasba kezdtek. Az utolso heten szinte mindenutt eses kezdodott. Pillanatnyilag Jakarta es Tokio vezeti a lejtmenetet.

3)Az USD szepen megya gyengules iranyaba, amerre varjuk is, tegnap mar majdnem 1,12 is volt. Most gyorsul be a Dollar gyengules.

4)Es arany, szinten ahogy vartuk, erosodo trendben van. Egy kis parnapos korrekciot csinal eppen, es nagyon keszul a latvanyos (iii) hullamra, felfele. Az ezust hasonlo, talan meg erosebb.
pomperj
pomperj 2015. 04. 29. 18:38
Előzmény: #7915  pomperj
#7917
Mielott az SPY piac megelozne, rogziteni erdemes, hogy a blogban lathato SPY ertekeles kritikus letoresi szintje ezen a heten:
Dowban merve 17750 korul,
SPY-ban merve 2085 korul van.

Ha a fenti kritikus szintek alatt zar, akkor leszakitotta az Ending Diagonal support vonalat.

Es, akkor egyelore feltetelezhetjuk, hogy legalabbis roved tavon Bear piac indult.
Es ha 3-szor egymasutan az alatt zarna egymas utan, az mar konfirmalasi erossegu lenne.

A piac sok csodara volt kepes eddig. Mar 2eve a leszakadas szelen tancol tulertekeltsegben, tulstimulalasban, stb.
Lehet, hogy most is kepes lesz csodara.
Törölt felhasználó 2015. 04. 29. 17:34
Előzmény: #7915  pomperj
#7916
nem fogod elhinni,de majdnem feltoltottem egy screen shoot-ot....
16 poziciobol mindegyik zold volt...
csak azert nem tettem fel mert a reszvenyek szamabol es arabol lehetett volna kovetkeztetni, hogy mekorra sajat szamlaval kereskedek (es ez csak 1 szamla)....

szoval probalok nem "fennhejazo lenni"...
bar nemelyik pozi ill. profit lattan szerintem piciket tobb tiszteletet kapnank, te is en is...,de a penz nagyon relativ dolog, es minden kinek mas hozza a kapcsolata...

szoval maradjunk annyiban, hogy mintha kezdene nehany kereskedonek derengeni valami es mintha a konzervativabb allaspont kezdene meg meg csillani....
pomperj
pomperj 2015. 04. 29. 17:21
Előzmény: #7911  Törölt felhasználó
#7915
Velem ritkan esik meg az az Unnep, hogy mindegyik poziciom egyszerre zold.
Ma ilyen nap van.
Mi van benne?
SPY short
7 db aranybanyasz
3 India
1 Kinai
2 Brazil
1 lithium
2 Olajos

Ennel fontosabb, hogy az Apr.27-28. datummal irt ertekeles az SPY-rol egyre inkabb mukodni latszik:
tovabbra is szembe mozog SP500 es arany.

Raadasul aranybanyaszok most a GLD bull piacok idejen szokasos modon, atvettek a piacvezetest.
Törölt felhasználó 2015. 04. 29. 16:13
Előzmény: #7912  Törölt felhasználó
#7914
koszi
;)
McDee 2015. 04. 29. 16:10
Előzmény: #7909  eurocent
#7913
Pl. itt: link
Törölt felhasználó 2015. 04. 29. 15:13
Előzmény: #7911  Törölt felhasználó
#7912
Törölt felhasználó 2015. 04. 29. 15:08
Előzmény: #7907  pomperj
#7911
lehet hogy Bill G. meg mindig ert a kotvenyekhez...
paran kezdtek leirni,de egyelore ot igazolja a piac, persze hol van meg a vege...
;)
Törölt felhasználó 2015. 04. 29. 15:06
#7910
eurocent 2015. 04. 29. 14:08
#7909
Van valahol nyilvánosan letölthető adatbázis, ahol egy ETF adatai letölthetők (pl min, max, záró...)?
Törölt felhasználó 2015. 04. 29. 13:47
Előzmény: #7907  pomperj
#7908
szoktak hasznalni high-low swing trading rendszernel 3-5 napos aljakat kilepesre...
;)

velemenyem szerint.....:
eloszor van a strategia es aztan probaljuk kulonbozo instrumenteken es nem forditva, kulonben erdekes meglepetesben lehet reszunk...
pomperj
pomperj 2015. 04. 29. 13:08
Előzmény: #7903  Törölt felhasználó
#7907
Igazad van.
A modszer vegulis az emelkedo trendben levo 3x charton a rovid ideju, par napos leszurasok-visszapattanasokbol keresi a penzt.

Ahol viszont elofordul, hogy eros es kitarto lemeno korrekcios mozgasok is nak, (persze a 200MA iranyaba), ott nagy downdraft fordul elo.
Es egy-egy ilyen kepes elvinni 4-6 jo trade hozamat.
Ennek az elofordulasa ritka, de nagy kart okoz: a kerdes az, hogyan lehet elkerulni?

Pont erre talaltak ki a stoplosst. A kerdes az, hogy lehet-e szimulalni egy jo stoplosst?, persze a normal kilepesen kivul.
Pontosabban, meg kellene talalni a legjobb stoploss valtozatot, ami mellett a nyereseg magas marad.

Van 2 otletem, csak nem tudom, megcsinalhato (beprogramozhato)-e?

Az egyik a klasszikus stoploss: ha a veszteseg egy tradenel eleri a 2, 3, 4, 5 % merteket, loje ki. Melyik szamnal lesz a legjobb az osszes hozam? Talan meg fel % pontossagra is erdemmes finomitani a lepeskozt.

A masik meg egyszerubb. Ha az RSI tovabb van 30 alatt mint 3, 4, 5, 6 nap, akkor loje ki.

Ha megvan az optimalis veszteseg-minimalizalo kilovesi parameter, akkor ennek nagyot kellene javulnia.

Meg lehet tesztelni?
Törölt felhasználó 2015. 04. 29. 12:27
Előzmény: #7887  felcsorgok
#7906
Szia,

en nem nagyon szeretem a media szektort, a legnagyobb uzlet emberek vannak benne es eleg kegyetlen kuzdelem folyik...
technikailag erdekes lehet,de fundasan nekem nem felel meg az en kriteriumnak....
30%-nal nagyobb az adosag, veszteseges a ceg...

egyetlen dolog lehet erdekes, ha jol emlekszem van valami megallapodas koztuk es News kozott...
hogy mi azt nem tudom,de ha R. Murduch (lehet hogy rosszul irom a nevet) elkezdene felvasarolni esetleg nagyobb reszesedest szerezni akkor erdekes lehet,de ez inkabb speki mint, befektetesnek mondanam....

en tavaly vagy tavaly elott a TEN-be, volt kisebb pozim sajat szamlan,de a masodik pozicional kivagott a Stop, abba Gina R. es James Packer is benne volt ill. talan meg mindig benne van....

szerintem a kozel jovoben Packer Crown cege erdekes lehet, mert rajuk jar picit a rud a kinai korruption torveny csere miatt ill. Macau-i vissza eses miatt es ha lenne 1 kisebb korekcio a piacokon akkor Crown erdekes lehet....

Southern uzemeltet One tv csatornat meg az egyik legkedveltebb radio adast,de en nem ezeket a csatornakat hasznalom, szoval igazan nem tudok velemenyt mondani rola...

Legyen szep napod!
eurocent 2015. 04. 29. 12:10
Előzmény: #7902  eurocent
#7905
UGAZ/DGAZ páros nem jó, nem lehet shortolni.

Viszont NUGT, DUST már lehet.

ui: ha nagyon nagy hülyeséget mondtam ezzel az ötlettel, légyszi javítsatok ki.
Törölt felhasználó 2015. 04. 29. 10:07
Előzmény: #7900  McDee
#7904
Úgy tűnik valóban, hogy a hosszan, viszonylag szűk sávban trendelő cuccoknál működik a legjobban.
Törölt felhasználó 2015. 04. 29. 09:38
Előzmény: #7898  pomperj
#7903
Az RSI paraméterek variálásával ez volt a legjobb amit ki tudtam hozni. Az arany páros nagyon nem meggyőző így sem, eleve túl kevés a kötés, hogy erre alapozni lehessen. Az energy is határeset, talán az ERY szóba jöhetne, de ott is hatalmas DD-k vannak.

link

Még annyit hozzátennék, hogy ez a szimuláció nem egy 10k USD-s portfolio-t szimulál, hanem azt, hogy minden tradet 10k USD-vel kötünk be, tehát ha egy kötésen elment mondjuk 2-3k, akkor is 10-el kötjük be a következőt. Szóval ebbe a stratégiába nem lehet a tőke jelentős részét belerakni (egy termékbe semmiképp). A 10k-s összeget mindössze azért választottam, hogy valamennyire hasonlíthatók legyenek a különböző ETF-ek, ha mindig fix darabszámmal szimulálnám (megoldható az is természetesen), akkor az árak szórása teljesen eltorzítaná az eredményeket.
eurocent 2015. 04. 29. 08:38
Előzmény: #7898  pomperj
#7902
Egy őrült gondolat: UGAZ, DGAZ short egy időben 3, 6, 9, 12hó ... időtávra.

Vélemény?
McDee 2015. 04. 29. 06:15
Előzmény: #7900  McDee
#7901
helyesen: mint FAS (long irányban)
McDee 2015. 04. 29. 06:14
Előzmény: #7899  Törölt felhasználó
#7900
Azt gondolom, hogy FAS/FAZ esetén érthető az eredmény esetünkben, amikor a mögöttes termék konzisztensen emelkedik/oldalaz. Trendelés esetén mindig így (?) lesz. A többi ETF mutatja a nem v. kevéssé trendelő piacon reálisabb, sokkal volatilisabb képet.

Egyébként még az is teljesen érthető és logikus, hogy FAZ (short irányban trédelve) jobb eredményt mutat, mint FAZ (long irányban). Ez visszavezethető a napi értékelésű tőkeáttételes ETF-k korábban tárgyalt tulajdonságára.
Törölt felhasználó 2015. 04. 28. 22:09
Előzmény: #7898  pomperj
#7899
Itt vannak, ezeknél már nem olyan szép az eredmény, de majd játszom kicsit az RSI határokkal és a hosszával.

link

pomperj
pomperj 2015. 04. 28. 21:47
Előzmény: #7895  Törölt felhasználó
#7898
Szamoljunk kicsit.
A modszer kb. 15 alkalommal mukodik evente.
Az FAS eseteben az atlag hozam 15 alkalommal szamolva oszesen kb. +24% evente.
Az FAZ esetere is kb. ugyanannyi, +24% korul.

Az majdnem kizart, hogy a 2 modszer egyidoben mukodjon, mert a 200 napos mozgoatlagra vonalkozo feltetel ezt kizarja.

Viszont:
Az nagy kerdes, hogy mondjuk mukodhet-e parallel mondjuk az SPY-tol erosebben fuggetlen mozgasokra:
Aranyra NUGT es DUST
Olajra ERX es ERY

Ha igen, es meg idoben eleg sokszor el is tolodik a be-kilepes, akkor a dolog nagyon eros strategia, mert akkor majdnem haromszorozodhat a hozam. De ha az idobeli egybe eses gyakori, akkor is jo diverzifikacio.

Meg tudnad ezt is tesztelni?

Mert innentol, ha ez is bejonne, erdemes egy kulon topicot nyitnunk ra. De, most egy fizetoset;-)

Azota vagyunk ilyen okosok az OTP forecastjaban is, amiota azokat a korrelaciokat McDee kiszamolta.

Törölt felhasználó 2015. 04. 28. 20:50
Előzmény: #7896  Törölt felhasználó
#7897
Szívesen.
Közben megnéztem még jópár 3X ETF-re, messze a FAS/FAZ esetén működik a legjobban az RSI(4) 25/75, a többinél nem ad ennyire szép eredményt.
Törölt felhasználó 2015. 04. 28. 20:39
Előzmény: #7895  Törölt felhasználó
#7896
Nagyon koszonom.

(Ha valaki meg mindig nem ertene: a fuggoleges tengely 10k USD indulo tokere vetitett profit/loss-t mutatja).

Nagyon durvak ezek a chartok, ahogy irtad is korabban (most mar ertem, mit irtal :-)): felezni is lehetett egyes idoszakokban nagyon konnyeden...
Törölt felhasználó 2015. 04. 28. 20:28
Előzmény: #7894  Törölt felhasználó
#7895
McDee által a #7884-ben linkelt stratégiát leprogramoztam thinkorswimben, ez generál backtestet azt szimulálva mintha 10k USD-vel mindig bekötöttük volna az adott buy/sell signalt és kiszálltunk volna az adott RSI érték elérésekor. A kapott kötéslistát betöltöttem excel-be, amiben a grafikon azt mutatja, hogy adott kötésszám után hol tartott a P/L (függőleges tengely).
Az benne van, hogy benéztem valamit, de egyelőre nem találtam erre utaló jelet azon kívül, hogy túl szép az eredmény.:)
Törölt felhasználó 2015. 04. 28. 20:18
Előzmény: #7893  Törölt felhasználó
#7894
Ezt explicite nem hiszem el.

Kivulallo, naiv hozzaszolok szamara -- mint en magam is -- elmondanad, hogy a grafikon mit abrazol? Az egy instrumentum chartja? Na de ha ezek mind ilyen "nyilegyenesen megyek az egbe" tipusu chartok, akkor ezekre nem jobb egy sima buy&hold modszer?
Törölt felhasználó 2015. 04. 28. 20:10
Előzmény: #7892  McDee
#7893
Sikerült megírnom, FAS/FAZ indulástól. Először nem akartam elhinni, de úgy tűnik nem rontottam el semmit.

link

link
McDee 2015. 04. 28. 19:40
Előzmény: #7891  Törölt felhasználó
#7892
FAS-FAZ párosra rátettem egy 365 napos "backtest"-et.
link
link
Törölt felhasználó 2015. 04. 28. 19:29
Előzmény: #7890  Törölt felhasználó
#7891
Az még lemaradt, hogy ezekben az eredményekben a jutalék (ami ennyi kötésnél nem jelentéktelen) és a slippage nincs benne. Szóval a valóságban kicsit rosszabbul festene a dolog.
Törölt felhasználó 2015. 04. 28. 19:00
Előzmény: #7888  Törölt felhasználó
#7890
Ezek egynapos tradek, nyitáskor beszálló, ha a feltétel adott, záráskor kiszálló.
Törölt felhasználó 2015. 04. 28. 18:58
Előzmény: #7884  McDee
#7889
Még barátkozós fázisban vagyunk a thinkscripttel, de szerintem meg tudom majd oldani.:)
Törölt felhasználó 2015. 04. 28. 18:45
Előzmény: #7883  Törölt felhasználó
#7888
Hat ez eleg hihetetlen, ha igaz. Nemcsak, hogy nagyjabol 10%-kal nagyobb az esely a nyeresre (45-55), hanem az atlagos nyero trade erteke is nagyobb 10%-kal, mint az atlagos vesztoe. Raadasul evi 100 trade van, ami azt jelenti, hogy atlagosan 3 napig el egy pozicio. Erre valami robotot kellene irni, es csak szamolni a penzt :-).
felcsorgok
felcsorgok 2015. 04. 28. 18:27
Előzmény: #7886  felcsorgok
#7887
Találtam egy ausztrál média céget, ami meglehetősen alulértékeltnek tűnik, talán te jobban képben vagy, hogy mi lehet az oka.

link

Szívesen meghallgatnám a véleményed róla Kisvuk.

Ahogy látom a tavalyi éve nem volt valami fényes, viszont magas osztalékot fizet, kérdés, hogy ez mennyire fenntartható.

Köszi.
felcsorgok
felcsorgok 2015. 04. 28. 18:11
Előzmény: #7882  Törölt felhasználó
#7886
Köszi, benne vagyok az ArcelorMittalban.
Még tavaly Decemberben vettem belőle egy kis pakkot, azóta tartom, jelenleg 12%-os nem realizált hozamom van rajta, de mivel továbbra is alulértékelt, ezért eszem ágában sincs eladni.
Majd ha innen dupláz, akkor esetleg megvizsgálom/elgondolkodok az eladáson, addig semmiképp.

Van egy másik piac, ahol jó alulértékelt cégeket lehet találni, ez pedig a hajózás. Tibi már otthonosabban mozog a hajók között, én még csak most kezdem felfedezni őket. :)

Ez pl. kiválló jövedelemtermelő képességgel rendelkezik:

link

Ja és én benne is látok lehetőséget:

link

Költségoldalról nem néztem meg őket, de eljön az is.
pomperj
pomperj 2015. 04. 28. 18:02
Előzmény: #7883  Törölt felhasználó
#7885
Hu, de szuper!
tanulmanyozom.
KOSZ.
McDee 2015. 04. 28. 17:51
Előzmény: #7883  Törölt felhasználó
#7884
Itt van Larry Connors 25&75 RSI stratégiája, amit előzőleg javasoltam.
link
link
Ezt tudod modellezni?
Törölt felhasználó 2015. 04. 28. 17:30
Előzmény: #7557  pomperj
#7883
Pomperj, McDee,

Megnéztem néhány termékre a korábban említett 3x ETF stratégiát az utóbbi 5 évre az alábbi szabályokkal:
- ha nyitó legalább 2,4%-al több mint tegnapi záró, akkor buy
- ha nyitó legalább 2,4%-al kevesebb mint tegnapi záró, akkor sell
- zárás napi záróáron
- stop/take profit nincs (próbálgattam mindkettőt, de nem igazán találtam olyan beállítást ami javított volna az eredményen, inkább csak rontott)
- darabszám = 10000 / nyitóár

Nagyjából az látszik, hogy eléggé termék és időszakfüggő, lehet benne fantázia hosszú távon, de trader legyen a talpán aki ezt konzisztensen tudja csinálni. Nagyon komoly fegyelmet igényel ebben a formában, mert lehetnek elhúzódó (több éves) kemény időszakok és van amelyik terméknél napi szinten akár 20-25%-os mozgások is. Ha van ötlet finomításra és le tudom programozni, megnézem szívesen.

link
Törölt felhasználó 2015. 04. 28. 16:35
Előzmény: #6557  felcsorgok
#7882
Szia felcsorgok,

szep lassan egyre erosebb lesz benne a momentum....
ha a kozeljovoben kepes lenne 11,25-11,40$ korul zarni arra ra fognak nehanyan mozdulni a nagyfiuk kozul is, akik esetleg meg nincsenek benne....

Legyen szep heted!
Törölt felhasználó 2015. 04. 28. 15:36
#7881
a kovetkezo napokban megnohet a volatilitas.....
es ha meg nem is beszelhetunk egyertelmuen trendfordulorol azert nem art figyelgetni a grafikonokat, ha esetleg nem emlekeznenk a kulcsfontosagu szintekre....
(a dollarbika mintha kifulladt volna,de legalabbis megpihent ahogy errol koraban elmelkedtunk bar febr-marcius ill. majus koze valoszinusitettuk, persze lehetnek ezek false kotoresek a savbol,de azert nem art kepben lenni, hogy merre valoszinubb az irany.....persze ehez a FED aszisztalasa sem art, ha vegre befejezik a meset a kamatemelesrol....akkor sokan fordulhatnak ami konnyen 500-1000pipes elmozdulasokhoz vezethet par het alatt....
az egyik legnagyobb kockazat viszont az a nehany trillionyi vallalati hitel amit USD-ban vettek fel......

link

link

link

link

link

egyebkent mindegyik parnak megvan a jellegzetessege....

EUR (gorog story)
GBP valasztasok
CAD olaj, esetleg ujabb kamatvagas
AUD nagy valoszinuseggel kamatvagas majusban
NZD pedig nehany ora mulva a kereskedelmi merleg ill. az uzleti hangulat adatai is okozhatnak meglepetest....
Tibi0002 2015. 04. 28. 14:40
Előzmény: #7878  pomperj
#7880
A bull kilátások ellenére tegnap csökkentettem a kínai kitettségem. Tegnap a Joyou-val majdnem beleszaladtam a második kínai cégbe, amivel valami gázos. Ráadásul ennek német az anyavállalata. 60%-ot esett napon belül. Nem véletlenül lehet ott találni fillérekért részvényeket. Jártatok-e hasonlóan?
Törölt felhasználó 2015. 04. 28. 14:27
Előzmény: #7742  Törölt felhasználó
#7879
talan ez is elhangzott ezen a forumon korabban...:

link

persze ez nem, jelenti azt hogy a spot price-t nem fogjak meg parszor megonteni...,de azert nem art figyelembe venni, mi elott valaki vadul neki allna shortolni...
;)
talan arrol is volt szo hogy az GLD-vel ill. SLV-vel es a spot price-al hogyan lehet rovid tavon manipulalgatni az arat....
pomperj
pomperj 2015. 04. 28. 11:54
Előzmény: #7877  Törölt felhasználó
#7878
1)EWZ es PBR-ben egyetertunk, a Western Lithium temaban irtam rola hosszan.

2)Az SPY tele van divergenciaval, van legalabb 4 belole.
-SPY uj topon, mikozben Dow topja Marc.2 volt. Es azota a DOW 3 kiserlete uj csucsra mind megbokott. Es eppen 55 napja van igy, mint a 2000 evi topnal volt.

-A DOW es DOW Transports a jo oreg DOW elemlet szerint oriasi divergencaban van. A DJT mar November ota keptelen uj csucsra, s eppenseggel nagyon is gyenge. Ujra lefordult.

-A NASDAQ az utolso 6 napbol 5-ben gap-el nyitott.
Aztan tegnap outside-down day volt. QQQ egyszerre 2 gap-et is betoltott. Az Apple nagy jelentese tegnap volt, es megis ez lett a nota vege.

-A Composite Indexen is van szep exhaustion gap, tegnapi outside-down fill lett a vege.

-Apple dupla topja is kesz. Es divergenciaban van szinte minden high-tech ceggel.

3)Az ezust meg szebben pattant fel mint GLD, pontosan a support vonalrol. Indult c of C felfele, a Gold SPot target rovid tavon 1300 korul.

Ja, az EUR/USD is erosodik 1.14 fele szepen, USD gyengules hajtja majd az aranyat felfele.

4)De a legszebb az, hogy van 3 egymasba agyazott Ending Diagonal SPY chartjan:
orason is, naposon is, hetes charton is.

Fel is tettem a blogba, Peter Eliades projekciojaval egyutt, mert az is egybe vag a 7.5 eves ciklussal is.

Csudaszep. Soha nem lattam meg ilyent.
Bear elojelzes a kobon.;-)
Ideje nezegetni a short lehetosegeket.
Törölt felhasználó 2015. 04. 28. 11:16
Előzmény: #7876  pomperj
#7877
Szia Pomperj,

Mi a velemenyed az EWZ ETF-rol???
en erdekesnek talalom....

ma megteptek az aranybanyaszokat itt 3-7%-kal erosodtek, egyre tobb banyasz kezd kozeliteni az eves csucshoz...

NZD-ra pedig tobb figyelmet kell forditanom, mert eleg volatilis es ha nem is konyen de 200pipeket el lehet hozni 2-5 napos trendekben....
elozo napokban NZD/JPY, mostanaban NZD/CHF a meno...es meg fizetnek is erte...

Ezt szallitottak elobb...
vannak mar ra app-ok amik mukodnek, bar meg picit lassu...
es nemelyik watchlist lassan toltodik be...

link

jo pofa kis jatekszer...
nagyot fognak vele szakitani....
na megyek mert figyelmeztetest kaptam, hogy nem vagyok eleg aktiv...(fizikailag)
;)

Legyen szep napod!

pomperj
pomperj 2015. 04. 28. 09:04
Előzmény: #7875  tberki
#7876
A “Cash is King” uj iranyzat eppen idejeben jon most, hogy levaltsa a Cash is trash” extrem szelsogbe vitt (negative banki kamat!) eddigi iranyzatot.

De 4 erdekesebb dologra hivom fel a figyelmed.

1)Az SPYban az Ending Diagonal, ahogy a blogban rajzoltam, tegnapra keszen van.

Tegnap megvolt az uj (v) hullam, mert uj topot utott pontosan 10.00 orakor. Utana azonnal leszakadt.
Ez outside-down day, es nem is vitasan eleg erosnek latszott egy kis le-hullam inditashoz. A nagy hullamok is kis hullamokkal szoktak indulni.

Az kulon konfirmalja a fordulatot, hogy az arany viszont ugyanabban a percben felugrott, es indult felfele a (C) hullam, GLD_ben, alighanem meglepoen sokaig tart majd. Mar varoom itt egy ideje.

2)Peter ELiades-nak (a Cycle guru) van lapja, es abban a 1997-es low es a 2007-es topot kototte ossze. Ez a vonal nala 1897 trading day hosszu volt.

Es 2007 ota eppen ma, 2015. Apr.27-en ert el az ujabb 1987 trading day tavolsagra. Szoval, nala 2015 Apr. 27-en van a CYCLE-meretu top. Hosszasan targyalja a temat, nagyon erdemes elolvasni. Ritka nagy tapasztalatu, okos ember ebben a mufajban.

3)A 2000 evi top es a 2015 evi top nagyon hasonlo. Raadasul a non-confirmation a NASDAQ es DOW kozott is eppen olyan, 55 napos eltolas van a 2 index csucsok kozott. Mint akkor volt.

Az ilyesmi nagyon ritka. Ezt a hasonlosagot is felraktam a blogba, igaz, nem sokat magyaraztam rajta.

4)A top-idejen hirtelen megszaporodnak a skandalumok. Egy ilyen tophoz prezidencialis skandalum kellene. Szoval, figyeld az Obamakat, Clintonokat es Bush-okat. Legalabb akkora disznosagot kell a nyakukba varrni, mint Nixon volt. szerintem ez is osszejon hamar. Hillary vagy Jeb lesz az aldozat?

tberki 2015. 04. 28. 08:01
#7875
Mai EWI hirlevel cime (eszembe jutottal Pomper Janos)

Cash is King -- and Authoritarians Want Him Dead
Törölt felhasználó 2015. 04. 28. 05:21
Előzmény: #7835  emerald
#7874
EWZ-t nezegesd.....
konzervativ megkozelitessel, lehet benne probalkozni RSI ill. Stoch indikatorokkal....(3-5 eves ido horizonton sokkal szebb trendeket megfoghatsz benne...)
persze nem biztos hogy meg volt az alja,de EWZ nagyon olcso a tobbi piachoz viszonyitva.....nyilvan meg van az oka, de a korrupcio es a politikai helyzet is stabilizalodhat....
BRL erosodese ill. USD gyengulese a BRL-hez kepest extra profittal kecsegtet a leendo bull piachoz....
hogy az mikor kezdodik ott...azt nem tudom, de szerintem aki longos tradeket keres ill. hosszabb trendeket itt hosszutavon jobb a hozam/kockazat arany.....

es itt se kell all in-t menni,de szerintem ez is konnyeden felulteljesitheti a DAX ill. S&P-t...(kozep-hosszabb tavon)...
;)
samu888 2015. 04. 27. 22:13
Előzmény: #7867  pomperj
#7873
Szia Pomperj.
Megnézed légyszi a Wl topicot.
Köszi
Törölt felhasználó 2015. 04. 27. 21:31
Előzmény: #7871  Törölt felhasználó
#7872
Főleg ha jót töltenék fel! :D

link
Törölt felhasználó 2015. 04. 27. 21:29
Előzmény: #7865  Törölt felhasználó
#7871
No de az arany! Az bezzeg. De még hogy és miért! S főleg kikért! :)

link
Törölt felhasználó 2015. 04. 27. 19:32
Előzmény: #7868  Törölt felhasználó
#7870
"...From this flow two important consequences. Firstly, the London market is changing from an unregulated to a partially regulated market, reducing room for price manipulation."

"partially regulated"... "reducing room for price manipulation"...:ÐÐ

it's really kecsegtető!! :)))

taxisnyuszi
taxisnyuszi 2015. 04. 27. 19:22
Előzmény: #7867  pomperj
#7869
Kecsegtető
ÐÐ
Törölt felhasználó 2015. 04. 27. 19:20
Előzmény: #7867  pomperj
#7868
és mi van helyette? :)
pomperj
pomperj 2015. 04. 27. 19:19
Előzmény: #7866  Törölt felhasználó
#7867
Van egy pici baj ezzel.
Mar 4 hete nincs London gold fix. Megszunt.
Törölt felhasználó 2015. 04. 27. 19:13
Előzmény: #7864  SteveBux
#7866
"...és 4 órakor szép látványos rakétás gyújtottak be a nemesfémek."

semmi különös, csak véget ért a délutáni gold mutyi Londonban. )

"...The gold fix is conducted in the United States dollar (USD), the Pound sterling (GBP), and the Euro (EUR) daily at 10.30am and 3pm, London time."

link

asszem 3 p.m. London az pont 4 p.m. C.E.T. :)

Törölt felhasználó 2015. 04. 27. 19:00
Előzmény: #7858  emerald
#7865
Dow Jone meg le van maradva.

link
SteveBux 2015. 04. 27. 18:57
Előzmény: #7863  Törölt felhasználó
#7864
Sziasztok,

csak pislogok.
most egy perce néztem a grafikonokra és hirtelen nem tudom mi törpénik.

Dax még jó erőben búcsúzott most meg mintha romlana a hangulat és 4 órakor szép látványos rakétás gyújtottak be a nemesfémek.
de vajh miért?

vagy csak én nem látom a hírt :)

mundjuk a forint meg erősödik mintha mindenki azt venné(biztos az SNB akar valami tutit :))
Törölt felhasználó 2015. 04. 27. 18:23
Előzmény: #7862  findzsa
#7863
:)
findzsa 2015. 04. 27. 18:14
Előzmény: #7849  Törölt felhasználó
#7862


2014.okt.23. #3691:

"....Aztán majd az is kiderülhet egyszer, hogy itt van a drótja vége pl a nyóc kerben... Nem lepődnék meg, sok mindent megértem már. :) ...."

McDee 2015. 04. 27. 18:12
#7861
Most látom: NDX +0, míg NBI -3,5%
McDee 2015. 04. 27. 17:51
Előzmény: #7832  pomperj
#7860
Szerintem félrevezető TNX átlagot venni. Az elmúlt 20 évben indult 7% körüli szintről és ért el mostanra 2% alá (az ez előtti 80 évet én már nem vizsgálnám). Ebben az időszakban némi hullámzással folyamatosan lejtőn volt. Ennek átlaga 4,5% , de ez nem értelmezhető ismerve a grafikon lefutást.

Aggasztónak látom/gondolom a hozamgörbe meredekségének csökkenését. FED esetleges kamatemelése kisimíthatja, vagy egy bizonyos mérték után inverzzé is teheti azt. Az inverz hozamgörbe pedig nem valószínűsít semmi jó kimenetelt. Amennyire tudom, a hosszú végre FED-nek nincs érdemi ráhatása, sőt a kamatemelés még a hosszú oldalon akár csökkenést is eredményezhet. Ha USA bocsátana ki 10 éves treasury-t masszív mértékben, az megemelné a hosszú véget, nőne a meredekség (persze a kamatköltség is). Azt viszont nem tudom, hogy mire vezetne az ilyen mesterséges, nem a piac természetes folyamataként előálló hozamgörbe.
Törölt felhasználó 2015. 04. 27. 17:48
Előzmény: #7852  szarvasvadasz
#7859
a "10% érték"... )

link
emerald 2015. 04. 27. 17:18
Előzmény: #7857  pomperj
#7858
Érdekes, valóban jó észrevétel....:)
most zárta be teljesen a nyitó rést, ez alá kéne essen hogy lejjebb várhassuk.

pomperj
pomperj 2015. 04. 27. 16:57
Előzmény: #7856  pomperj
#7857
Ja, es az arany percre ugyanakkor megindult fel. Fura egybeeses van.
pomperj
pomperj 2015. 04. 27. 16:55
Előzmény: #7832  pomperj
#7856
MA 10 orakor az SPY utott egy uj top ticket.
Es azonnal lefordult onnan. Hirtelen mindenki rpofitot realizal? Es ez akar egy kis minuett (5) subwave is lehetett.
Törölt felhasználó 2015. 04. 27. 16:53
Előzmény: #7854  szarvasvadasz
#7855
itt mindenki tud normális hsz-eket írni,csak egyetlen kivétel van,legalábbis az én olvasatomban...

hidd el,kevés dolog van az életben,ami/aki ennyire irritálni tud,azért ehhez is kell tehetség,abban pedig nem szenved hiányt,sok minden másban pedig csak azt!

na mindegy,ez van sajna,téma lezárva!

igazán remek lenne,ha inkább a hazai fórumokra pazarolná az idejét-gondolom ott is akad bőven tapasztalatlan kereskedő
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2015. 04. 27. 16:46
Előzmény: #7853  Törölt felhasználó
#7854
Pedig csak rajtad múlik, bármilyen hihetetlen.

Te döntesz, minden nap, minden órájában, hogy merre mész, mibe fektetsz energiát. Engedd el azt, amihez indulat / kötélhúzás társul és keresd azt, ami jó érzéssel tölt el és a környezetednek is jó.

Ennyi a titok.
Törölt felhasználó 2015. 04. 27. 16:35
Előzmény: #7852  szarvasvadasz
#7853
mindig ez a terv,elhiheted,de minden nap minden órájában van egy olyan hsz-e,sőt,szinte csak olyan van,amit egyszerűen nem lehet tolerálni!

sajnálom,de azért igyekszem

vedd alapul azokat a napokat,amikor nincs itt..
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2015. 04. 27. 16:25
Előzmény: #7850  Tibi0002
#7852
Akármikor nézek be ide, lassan 90% szemét között kell turkálni a 10% értékért - tisztelet az értéktermelő pár ember kitartásáért.

Lulo, értsd meg, hogy egészséges felnőtt emberek nem személyeskedni meg szabadság-harcolni járnak gazdasági fórumokra. A virtuális karakterről alkotott személyes vélemény és indulat talaján burjánzó népnevelő szándék nem gazdasági természetű, más fórumon kellene kifejteni.

Kisvuk, légy te az okosabb róka és ne reagálj a provokatív hszekre, egyszerűen lépd át, különben fenntartod / önként asszisztálsz a "kukázáshoz".
tberki 2015. 04. 27. 16:22
Előzmény: #7850  Tibi0002
#7851
+1 teljesen jogos.
Tibi0002 2015. 04. 27. 15:43
#7850
egy újabb széttrollkodott topic...brávó annak, aki elérte vele célját.
Törölt felhasználó 2015. 04. 27. 15:43
Előzmény: #7848  Törölt felhasználó
#7849
eleve mi késztethet valakit arra, hogy egész álló nap egy tőle 15.000 km-re lévő ország ismeretlen nickjei számára írjon röhejesen összefüggéstelen értekezéseket? :Ð

már ha valóban ott tartózkodik és nem egy pesti lakótelep 9. emeletéről ír. :))

utóbbit sokkal valószínűbbnek tartom. )
Törölt felhasználó 2015. 04. 27. 14:56
Előzmény: #7847  Törölt felhasználó
#7848
felkérhetlek tanáromnak ?
bár kéretlenűl is azzá avanzsáltad magad.
és miből gondolod , hogy átgázol rajtam a piac ? nyílván ehhez is olyan jól értesz , mint minden eddigihez

nem tudom eldönteni , hogy egy igazi polihisztorral van - e dolgunk , vagy csak egy szánalmas bohóccal (nem titok , utóbbira tippelek )

pá - pá :)
Törölt felhasználó 2015. 04. 27. 14:52
Előzmény: #7845  Törölt felhasználó
#7847
ne legy turelmetlen, a piac a legjobb tanito mester...

nem kell nekem semmit mondanom a piac elintezi helyettem....
meglatjuk milyen magabiztos leszel a kovetkezo pofon utan amikor a piac atgazol rajtad...

kivancsi leszek kepes leszel-e felallni....

en ovatosabb lennek a helyedben es talan meg nem keso teljes gozzel neki allni a kockazat kezeles tantargyanak....
Törölt felhasználó 2015. 04. 27. 14:46
Előzmény: #7841  Törölt felhasználó
#7846
ez 1 ujabb valotlansag eppen emerald miatt kezdtem el az ezusttel foglalkozni...
neki koszonhetem, hogy felhivta a figyelmemet...
elso kereskedesem (fizikai ezust barok vasarlasa tavaly jun.6-an tortent...es utana meg vasaroltam ill. vasaroltunk parszor decemberben is szepen)
bekerulesi aram pedig ~15,38$

ha kicsit is figyeltel volna a nyeletlen ezust fejsze helyett....akkor tudnad, hogy shortoltam 1700 ill. 1695-tol lefele az aranyat...
(2008-2011 kozott meg voltam gyozodve hogy az arany realis erteke 600-800$,de 2013 decembere-2014 marciusa kozott nehany kereskedesi strategia elkezdte adni a veteli jeleket dobalni az aranybanyasz szektora...
azota pedig rengeteg idot es energiat fektettem, hogy jobban ertsem ezt a szektort...)
Ha szeretned tudni kb. 10-zser akkora eselyt adok annak hogy a bitcoin 10000$ lesz 5 even belul mint hogy az arany ara 600$ lenne valaha is a jovoben es ez 1 eleg konzervativ becsles)...
es kb. 3-szor kisebb esely van 800$-os aranyarnak mint 10000$-os bitcoinnak....

persze ugye lehet gunyolodni, hogy 5-10 eves idotavlatban probalok profitra szert tenni arany-ezustben ill. banyasz szektorban....

de ha valaki megvesz 10 ill. hosszabb lejaratu kotvenyt es esetleg megis csak lenne kamatemeles akkor jo otletnek tartod, hogy az illeto szepen kiuli a veszteseget, hogy kapjon eves szinten 0,15-0,18%-ot a penzere, mikozben akar rovid tavon 20-30%-os minuszban is lehet, de akar vehet francia kotvenyeken ott meg fix 0,5% alatt kaphat,vagy vehet 30 eves francia allamkotvenyt legrosszabb esetben pedig vagy nem kapja vissza a penzenek nagy reszet vagy mondjuk 20-30%-al kevesebbet 1 haircut utan....

de jo buli....

u.i.:emlekszel; az arany shortrol szivesen belinkelem a vissza igazolast, cserebe 1 evre elhagyod az arany - ezust forumot....
meg mindig all az ajanlatom....
Törölt felhasználó 2015. 04. 27. 14:42
Előzmény: #7844  Törölt felhasználó
#7845
jól van marci :)
de majd te megmondod,hogy mivel is nem vagyok tisztában,ugye!?

beteg ember,fogalmazz meg egy értelmes hsz-t,amiben nem degrdálsz le senkit(valójában nem és nem pedig úgy,hogy te azt gondolod,hogy nem)és akkor azt fogod kapni,amit vársz-ilyen egyszerű! ne a másikba keresd a hibát,hanem önmagadban,mert az ottan leledzik!!!
Törölt felhasználó 2015. 04. 27. 14:25
Előzmény: #7840  Törölt felhasználó
#7844
Tudod ha pityunak szolitasz en meg havi 10% fix demobajnoknak foglak teged szolitani....

jo lenne ha kepes lennel 1 napig nem szemelyeskedni es vitat uszitani...
ill. egyeb gunyos es valotlan megjegyzeseket tenni...

emerald egyebkent eloreb jar mint te, mert tisztaban vele, hogy mennyi mindent nem tud...
nem vagyok biztos hogy te is tisztaban vagy ezzel....
;)
de majd rajossz...picit sokba fog kerulne, ha ne adj isten "eles szamlan kereskednel"...
werkaz 2015. 04. 27. 13:59
Előzmény: #7839  pomperj
#7843
Fizikai ékszer :D Meg fizikai arany.. hát ebben fiú létemre ebben nekem 17 éves tapasztalatom van. :D
Törölt felhasználó 2015. 04. 27. 13:34
Előzmény: #7841  Törölt felhasználó
#7842
:)

pityu,

és a kockázatkezelésről alkotott véleményedet se kell naponta 100x leírni,aki meg akarja hallani,nyílván elsőre is meg fogja!

gondolom magadból indulsz ki,de hidd el,nem mindenki olyan nehéz felfogású
Törölt felhasználó 2015. 04. 27. 13:30
Előzmény: #7840  Törölt felhasználó
#7841
sztem saját magáról beszél... hisz egy csomószor írta h. 2011 óta végigvette az arany-ezüst esést. :))

gondolom a bónuszokat megkapta rá az alapjától, abból meg beszállt bitcoinba... de előtte még egy kis Ngas-ba is. :ÐÐ

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek