Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 06. 11. 19:07
Előzmény: #1399  Törölt felhasználó
#1400
Bocsi, a végét nem olvastam még:(((
Törölt felhasználó 2014. 06. 11. 19:06
Előzmény: #1397  emerald
#1399
Hol lehet ilyet névértéken venni ?
Törölt felhasználó 2014. 06. 11. 19:03
Előzmény: #1397  emerald
#1398
azt nehezen tudom elképzelni,hogy ha esik a névértékhez képest,akkor nem veszítesz,de ha nő az aktuális árfolyam,akkor nyersz. valami nem stimmel
emerald 2014. 06. 11. 18:55
Előzmény: #1396  emerald
#1397
Van egy fontos infóm minden fizikai aranyba szándékozni vágyó befektetőnek!

Nos majdnem a szent grált találtam ám meg h ne tudjon értéket veszteni egy befektetés!! Sajna mikor az enyémet vettem még ezt nem tudtam!

No a lényegre térve:
Ha veszel modern kiadású érmét, amit 500eurós, vagy 1000eurósnak adnak ki, vagy a kanadaiak, de ugye ausztráliába is vannak ilyen érme kiadások! Azaz az akkori névértéknek megfelelő nemesfém van az érmébe, akkor gyakorlatilag dupla biztosításod van!

Mert: ha leesik az arany-ezüst ára akkor is az 500euró vagy a 100 vagy 500kanadai vagy ausztrál avagy bármilyen dollár az annyi marad. Mint ahogy ha egy széfbe rakod a papír pénzt! Csak ugye mégis biztonságosabb, méghozzá duplán!
Tehát, ha mégis a közeljövőben 2-3év leesne jelentősen a nemesfém árfolyama, akár be lehet vinni a bankba az 500euróst, és a kapott összegből lehet venni nagyobb mennyiségű tömböt!

Ám ha a nemesfémek árfolyama felszaladna, akkor ugye az 500euró nem 500eurót, hanem annyival többet amennyivel felment a fém ára!

Remélem érthető volt amit elmagyarázni akartam!
Azt most meg ne kérdezzétek h ilyen olyan érméket hol lehet beszerezni....nem tudom, tessék a neten utánna járni!
Aki talál valamit tegye fel!
emerald 2014. 06. 11. 18:32
Előzmény: #1394  feketemelos
#1396
Jaj dehogy!
Nehogy magadra vedd...:DDD
Írtó rendi vagy h beraktad! Jó ám ha jön az infó...

Az a helyzet h most olyanok vagyunk mint a felbolydult méhkas....:)
Tudod többen várunk fordulót, és talán most...lehet, nem biztos, én is alig merem hinni...de valami csak lessz, aranyban is.
Mi a fenéért emelkednének ennyire a bányászok....

Na nem lényeg, csak az hidd el jó hogy jöttél és beraktad, kérjük máskor is!
Ha pedig tudunk segíteni valamiben akkor kérdezz bátran!
Törölt felhasználó 2014. 06. 11. 17:40
Előzmény: #1390  Törölt felhasználó
#1395
"attol fuggetlenul, hogy a mondani valojanak egyaltalan van-e tartalma, vagy minosegi tartalma....."

rátapintottál a lényegre,hiába írsz kisregényt...

helyesírásodra viszont fordíthatnál egy kis figyelmet!

feketemelos
feketemelos 2014. 06. 11. 17:16
Előzmény: #1391  emerald
#1394
Nos én arankába is nagyon amatörnek minősítem magam de bocs , hogy egy elemzés ily sokkot okozott köztetek....:)
feketemelos
feketemelos 2014. 06. 11. 17:07
Előzmény: #1388  Törölt felhasználó
#1393
Köszi és sikert neked is....:)
emerald 2014. 06. 11. 16:50
Előzmény: #1390  Törölt felhasználó
#1392
"(egyebkent ugy jarhatsz mint en, az emberek nem kivancsiak a tenyekre, azt kell mondani nekik amit hallani akarnak es akkor nepszeru lehetsz, vagy valaszthatod a megvetest es elutasitast) "

Jaj Te!
Te is huncut vagy....;) :DDD

emerald 2014. 06. 11. 16:48
Előzmény: #1386  feketemelos
#1391
IAMGOLD(aranybányász cég)
június 3-10-ig +24%....!!!
ma eddig még további:+ 2,79%

no comment....:)))

persze lehet bármi, arany nagyon huncut...:))
majd írok is erről...

és KÖSSZ a linket, mert h gondoltál ránk, minnél több infó annál jobb!
meg a vélemény különbség is sokszor előrébb visz..:)
Törölt felhasználó 2014. 06. 11. 16:38
Előzmény: #1387  pomperj
#1390
mindenkinek tiszteletben kell tartani a velemenyet.....
attol fuggetlenul, hogy a mondani valojanak egyaltalan van-e tartalma, vagy minosegi tartalma.....
(egyebkent ugy jarhatsz mint en, az emberek nem kivancsiak a tenyekre, azt kell mondani nekik amit hallani akarnak es akkor nepszeru lehetsz, vagy valaszthatod a megvetest es elutasitast)

eljohet meg az ido amikor nem annyira maszatolos lesz az az emelkedes es a kedves kis baratunk, meg nem biztos, hogy tud majd venni aranyat, mert az o kis maszatolos nehany milliojaert meg egy apro mosolyt se fog tudni csalni a brokerek arcara....
;)

link

mit gondolsz pomperj szerinted James Rickards ert valamicsket a piachoz, esetleg az aranyhoz???
pomperj
pomperj 2014. 06. 11. 16:31
Előzmény: #1387  pomperj
#1389
Kimaradt egy gondolat az SPY tema vegerol, de ezt cask angolul tudom frappansan leirni:

" The opportunity cost of being short the market has rarely been cheaper"

Good luck.
Törölt felhasználó 2014. 06. 11. 16:29
Előzmény: #1386  feketemelos
#1388
koszi

Mivel megtiszteltel az idoddel en is dobnek 1 linket....

James Rickards velemenye...

link

;)

Legyen szep heted, es sok sikert!
pomperj
pomperj 2014. 06. 11. 16:25
Előzmény: #1386  feketemelos
#1387
1)"Maszatolos maszas"?
arant arban, ahogy az elemzo mondja a radioban?

Ha SPY naponta 1-2% kozott emelkedne, mint az aranybanyasz GDX, GDXJ index mostanaban,
nos, akkor arra "fantasztikus szalguldas" jelzot hasznalna az elemzo.

Ez az ketkedo attitude egyebkent pont megfelel nekem es hasonszoru long aranybanyasz, GDXJ poziciosoknak, csak maradjon igy sokaig;-)

2)Ennel talan erdekesebb, hogy a penteki "joslatom", hogy SPY a csucson van (vagy max. 1 heten belul ott lesz), nos, eddig megallt.

Hetfon volt SPY napkozbeni 1961 szinten a Top-on. Ez eppen a marciusban kiszamolt target range maximum szintjenel, 1962-nel EGY ponttal alacsonyabb.

A blogom chartjain egyelore fennt hagyom, mert ha tenyleg igy lenne, arra egy kis ideig buszke lennek: tevedtem 1 napot es 1 pontot! ;-)

link

Meg az is lehet, hogy mukodik Elliott modszere?

Persze, SPY meg erore kaphat, es elkepzelheto hogy egy huszaros rallyval megegyszer megprobalja elerni 1962 szintet.
De, a mai napi le-GAP utan ennek mar csokkeno eselyt adok.

"Vilag invesztorai, SPY shortra, GDX longra fel!"

Good luck.

feketemelos
feketemelos 2014. 06. 11. 16:00
#1386
Törölt felhasználó 2014. 06. 11. 12:07
Előzmény: #1383  emerald
#1385
no rush!!!

ha van idod nezd meg a korrelaciot az arany, ezust piacan 5 ill. 15perces grafikonon......

bar en ezt az arfolyammozgasbol vettem ki es csak aztan neztem meg a grafikon-t

jun.3-tol
jun.6-tol korrelacio peddig csak erosodik.....
Törölt felhasználó 2014. 06. 11. 11:51
Előzmény: #1345  pomperj
#1384
Szikranyi realitas felutotte fejet a piacon....
indexek esnek, allampapir hozamok emelkednek
arany, ezust mersekelten emelkedik.....
emerald 2014. 06. 11. 09:39
Előzmény: #1382  Törölt felhasználó
#1383
Szia Kisvuk!
Igen bevallom olvastam, csak most időhiánnyal küzdök, aztán megyek válaszolok is!
Köszi szépen...:)
Törölt felhasználó 2014. 06. 11. 09:22
Előzmény: #1381  emerald
#1382
link

bocs nem szandekos volt,de azt hiszem ez akkor tortenik ha megvaltoztatnak valamit a ......

egyebkent szia Emerald!
;)

remelem olvastad a az S&P500-ban a 623-as hozzaszolasomat, mert neked szantam.......viszonzaskent amiert, sikerult sokat tanulni toled az ezustrol....

Suisse Pamp barokra tettem le a voksom....
csak 10$/kg-al kerultek tobbe mint a legolcsobb masik fajta ezust bar.....
de ezek sorszamozotak es Certifikate is jar hozzajuk, Sydneybe is van irodajuk es mivel Svajci ceg ill. az egyik legnagyobb markanev, foleg az arany piacon ill. a Svajci torvenyek vonatkoznak a cegre....
(kilos barokat meg azert vettem, mert pomperj ajalotta, hogy kisebbeket konyebb esetleg ertekesiteni kesobb...)
bar mint emlitettem 20 evre ill.-ve hosszabb tavra vettem es inkabb biztositaskent tekintek rajuk mint befektetes.....
aztan ki tudja mibol lesz a cserebogar......
es mint irtam, 20 ev elott csak akkor valnek meg tole ha esetleg be cserelhetnem oket 1 atlagos 2 szobas hazert.....

mas a banyaszok nalam is lassan,de biztosan elindultak felfele...
(bar azert meg a nyarbol hatra van meg 1 kis ido...)

nem tudom figyelted-e tegnap az arany es ezust arfolyamat
nekem ugy tunt mintha valami ill. valaki szisztematikusan vasarolna, a nap nagy reszeben az ar parhuzamosan mozgott...
ez alatt ertem, hogy mondjuk hosszabb idon keresztul 0.01 % elteres volt a ket ar elmozdulasa kozott.....
en pedig nem hiszek a veletlenekben, inkabb csak abban, hogy a hianyos tudasom miatt nem tudok megfelelo magyarazatot adni valaminek......
szoval valami nagyobbacska, nem neveznem capanak inkabb balnanak az arany ezust piacan korozget....
;)

Legyen szep napod!
emerald 2014. 06. 11. 05:46
Előzmény: #1380  emerald
#1381
Huh....."ledolgoztam a buy jeleket"....:D
Aki nem érti lapozzon vissza, minjárt megérti....:)

Oksi Kisvuk!
Vettük az üzit! Gratula a kutyusos linkhez...:))

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek