Nekem is van PBR, de csak óvatosan vásárolgattam mert a múlt év őszétől oldalazás nekem nagyon w4 hullámnak tűnt. Amikor letört nyitottam rá egy hedget. 4,4 - 4,7 közé várom a letörésből. Ott kiveszem a biztosítékot és megduplázom a pozit. Ha lemegy addig és nem fordítja meg az 5 dollár.
Szia,
nekem is van belole. PBR mostanra kb. olyan botrany mint a Questor, csak eppen otszazszor akkora.
Meg vannak nevezve a csalok, TV kozvetit a birosagrol, kb. 50 politikus es 30 manager vad alatt. Az utcakon millios tomeg tuntet.
Nem tarthat sokaig: uj valasztaokat kell kiirni, talan mar Aprilisban. Dilma egy katasztrofaba vitte az orszagat. Masnap PBR felugrik, es indul a recovery.
Hsz-id kincset ernek.Ekkora hordereju penzugyi botranyt nem csak MNB-nek kellett volna eszrevenni.
Valszeg jo kis lancolatba bujtatott sikasztasrol van szo-sok resztvevovel.
Mit csinalt-10 eves alomba szenderult a NAV?Eszre kellett volna vennie valamely lancszemnel h. a sz@r mar folyik ki a placsintabol.
Lehet hogy ezert volt/van a mostani valakiknek kenyelmetlen NAV elnok eltavolitasara iranyulo botrany?
Ki garantalja h. nincsenek elasva tavabbi aknak begyujtasra varva?
No meg jon a Hamleti kerdes"beszelni v.nem beszelni errol?Minel nagyobb lesz a csend annal nagyobb a baj
Nem vagyok erintve dehat effajta dolgokat nem allitja meg a hatar.Megbizhato broker keresest egyenlore elnapolom
Save as S.Eligius
Nemetek allamadossaga nagyon magas, persze ha a PIGS-hez hasonlitjuk nem rossz, egyebkent szornyu....
Egyetlen dolog miatt nem foglalkoznak vele, mert ok export/import merleguk magaert beszel egyelore....
nyilvan az europai gazdasagok kozul is ok profitalnak legjobban a gyenge eurobol....
viszont ha beut megint a valsag kinek fognak exportalni????
felmerult-e ez a kerdes valakiben, mert csak ugy lehet eladni valamit, ha van ra kereslet es penz......
szoval nem kell hanyat esni a nemet gazdasagtol es a nemet allamadosagtol, a piac nagyon felrearazza a nemet kotvenyeket es nem 1-2 hedge fund kezd erre pozikat epiteni ;)
Nem mondanám, hogy teljes részletességében ismerem NHP feltételrendszerét, de a hozzám eljutott információ szerint
- NHP-ból csak KKV-k kaphatnak (a bankok 0%-n, míg max 2,5%-n kell továbbadniuk). Következésképpen a bank nem transzferálhatja Q kötvénybe (jogkövető magatartást feltételezve)
- KKV oldalon sincs lehetőség, ugyanis hitelcélhoz van kötve a folyósítás. A felhasználást pedig ellenőriznie kell(ene) a folyósítónak
- A kamat (ill. hozam) emelkedést nem látom túlzottan problémásnak MNB, de a bankok oldaláról sem. Az állam refinanszírozása és a változó kamaton folyósított hitelek visszafizetését illetően viszont már nem mondanám ezt.
A hozamgörbe hosszú oldalán hozamemelkedés van (Mo-n is). Kérdés persze, hogy ez trend, vagy átmeneti.
1,"Ez nem szurt szemet??? "- miért szúrt volna szemet? nézzünk egy analógiát: usd hitelt kapsz a brókeredtől 1,6% vagy tőkemérettől függően alatta. ebből veszel b1-caa2 kategóriából high yield bondot.(a questor kötvény kb. ez a kategória, ha minősítik szvsz)
itt nyilván cégtől függ, de 6,5%-os kv.-t simán kapsz.(pl. Sprint Nextel 2021-es 7,1%. de akár 20% feletti kv. is van nem kevés.(nyilván csőd közel tántorgó kibocsájtóktól)
szóval nem értem miért is lepődtél ezen meg ennyire?
2,"A Magyar bankrendszer az MNB refinanszirozasaban olyan alacsony kamatokon ad penzt minden uzletnek, "- a hitelt a ker.bankok helyezik ki- tehát nem a bankrendszer,hanem az otp, fhb, kh...-. az ő felelősségük, h milyen vállalkozásoknak adják. ha buknak, az ő döntésük volt.az MNB csak a forrást biztosítja, de nem kötelezi az otp-t, h kiss bélának adjon hitelt akkor is, ha tuti bukó a dolog.
szóval a kihelyezés csak lehetőség, nem kényszer.ha meg állami bank kerül bajba, az tudjuk mit jelent Mo-on...(semmi jót az adófizetőknek)
Inkább azt képzeld el, hogy mit jelent az elmúlt években olcsó usd-ben eladósodott cégekre nézve a közelgő fed kamatemelés és a brutálisan erősödő usd.
mondjuk, ha egy cég usd-ben vett fel hitelt, bocsátott ki kv-t. a cég bevétele helyi devizában, az adósság usd-ben. kb. mint a magyar devizahitelesek, csak nagyban...majd ócsón veszünk magas hozamú kv-t:)-csak a kibocsátó ne csődöljön be...
3,"Mi vesz ra embereket arra, hogy 1%, mashol 0%, az EU feleben meg -0.4% negativ kamatra penzt adjanak kolcson??"- ööö..talán az, hogy ezek nem a biztosított kategóriába eső tranzakciók nagyságrendileg. és hiába negatív v 0 a kamat, ha a kibocsátó (pl. németo, svájc..)megbízható adós. ezt a pénzt legalább visszakapod.ha olyannak adsz kölcsön pl.2-3-sok%-ra aki becsődöl, annál ez nagyságrendekkel jobb megoldás.
és a fenti usd-s példa miatt pár év múlva lesz itt gond nem kicsi:)-vagy nem.
Pont ez nezheto ugy, mint a felborult jozansag fontos eleme. De valoban, talan rossz a hangsuly, nem vilagos ennel a pontnal a lenyeg. A kerdes ugyanis fokepp az volt, mekkora is az orulet?
1)Ha az MNB ad 2% korul penzt a bankoknak, akkor minden bank vegyen fel kover hitelt ott. Aztan setaljon at a Questorba, es tegye be 6.5%-ra, ahogy ki van irva az ablakukban. Es elhetnek mint marci hevesen.
Ez nem szurt szemet???
2)A Magyar bankrendszer az MNB refinanszirozasaban olyan alacsony kamatokon ad penzt minden uzletnek, hogy szinte hihetetlen. Megis, ugyanugy tele a bankrendszer (ilyen alacsony kamatok mellett) tovabbra is nemfizetokkel. Tessek ranezni az NPL90 mutatokra, a tartalekolasi kenyszer szamokra.
Kepzeld el, mekkorara ugrik, ha a kamat egyszer elindul a masik iranyba? Mit csinal majd akkor a mostanra kivereztetett bank, es mit MNB?
Van nekik egy otletem: a betetesektol levon 10 vagy 20%-ot?
3)Mi vesz ra embereket arra, hogy 1%, mashol 0%, az EU feleben meg -0.4% negativ kamatra penzt adjanak kolcson??
Mi??
Es mi lesz a kovetkezmenye, ha mind hozamot keres, egyre nagyobb rizikokat vallalva?
4-hez.
HUF-fal szemben a devizakosárban 100%-ban ERU van, amivel szemben az elmúlt 1 hónap folyamán mintegy 1%-nyit erősödött. Következésképpen a gyengülés (ezúttal) nem HUF gyengeségének, hanem USD erősödésénekUSD-vel szembeni gyengülése 100+ %-ban EUR-nak köszönhető. Ha ez így van, akkor viszont logikád szerint az EUR zónában ugyancsak vágtató infláció van. Közben pedig ECB nem győz a defláció ellen fellépni.
Vagy mindent rosszul értelmezek.
Nemcsak ott latni ertehetetlen dolgokat.
Par napja Mo-on vagyok, es nezek Tv-t.
1)Osszeomlott 3 brokerhaz, mindegyik blatans csalas kovetkezmenye, es a becsult kar kb. 100+150+1Mrd=251Mrd.
Az mar nem apropenz, az majdnem 1Mrd USD, ami nemzetkozi szinten nem olyan sok, de egy pici es szegeny Eu orszagban a GDP-je 1%-a korul van. Annyit iden le lehet vonni belole. Az mar meretes, nagy baj.
2)A collateral hatas, mint domino effektus meg nem latszik. Kiveve a Gyori ETO penzugyi csodhelyzetet. Pedig lesz, hatra van ennel nagyobb es kellemetlenebb is.
Allitolag az erintett haztartasok szama 100.000+100.000 az elnokhelyettes ur szerint, tehat a 3M magyar csaladbol kb. 7% erintett. Mindenkinek legalabb egy szemelyes ismerose van, aki bukott ebben. Es a nagyobbik reszuk nem szamithat ra, hogy vissza kapja a penzet a mai torvenyek alapjan. Annak mar bizalom rombolason tul fogyasztas csokkento hatasa lesz.
3)Az MNB, mint penzugyi felugyelo azt allitja,hogy ez 10 eve alatt jott ossze. Ok most vettek eszre.
Micsoda? A magyar GDP 1%-at kitevo meretu penzugyi csalast 10 eve nem lattak meg? Vagy csak penzert behunytak egyik szemuket valakik? Vagy akkora a szekben ulok hozza nem ertese? Vagy… nem, az leirhatatlan.
Egy japan mar regen harakirit kovetett volna el, de legalabbis lemond….Bp-en ez fel sem merult senkiben es sehol. Senki nem is beszel rola.
4)Kozben a magyar penz erteke kb. -7%-ot esett, hiszen az USD egy honapja 268 volt, most 290 korul adjak.
Ez is collateral veszteseg, es az egesz magyar nepet erinti. Az inflacio allitolag nulla: most mar lesz ok az arak emelkedesere az importon keresztul.
Ha ilyen rovid ido alatti penzromlasi szamokkent nezzuk aHUF gyengulest, akkor ez bizony ez vagtato inflacio sebesseg. Senki nem beszel rola.
A bizalom a politikai elitben regota meggyengult. Az allami intezmenyekben folyamatosan gyengul, most atterjedt a penzugyi infrastrukturara is. Ki akarna a penzet ilyenek kezebe adni?
5)A bizalom hianya hosszu tavon tovabbi collateral vesztesegeket fog okozni. Azok a banki hitelkeretekek, amiket eddig adtak a brokereknek es cegeknek, felulvizsgalat alatt vannak. Es egy reszukre mar a mult heten megtizedelodtek. Es jopar helyen likviditasi bajokat okozhatnak majd.
A Mo-i bankokban elhelyezett kulfoldi betet es kotveny penz egy jo resze elgondolkodik, egy reszuk jobbnak latja tavozni. Nem akarnak maguknak hrivnya jellegu veszteseget.
A magyar kisemeberek penze hataron tuli bankokba indul. Ujra fogja gondolni minden tervezett beruhazas, hogy ekkora penzugyi rizikoju orszagban tenyleg akarja-e a penzet 10-20 evre invesztalni.
Senki nem is beszel rola.
6)Unnepelnek az OTP (MOL) topicban, igen, a reszveny ara 30%-ot emelkedett.
Stimmel, a P/B szokasos 0.7-1.0 savban az also aranyrol a felsoig emelkedett. Vitte felfele a januarban szokasosan elkezdodott eves portfolio atrendezesi penzmozgas, emelte a tuladott allapotbol indulo oscillalo mozgas, es az USD-vel szembeni megugro inflacio. Az utobbi meg tarthat, a masik ketto hatasnak vege.
En magam alltam jan.21-en a bull taborba, mert evidens volt a lendulet indulasa. Most ovatossagnak van helye.
ahogy elnezem ECB zsakolja a francia, olasz ,spanyol allamkotvenyeket....
en ebbol azt a kovetkeztetest vonom le, hogy erdekes tavaszunk lesz....
angoloknal valasztas, ha pedig nem jol alakulnak a targyalasok a gorogokkel, esetleg kilepnek akkor lesz 1 kis turbulencia a piacon...
ha pedig a franciak elkezdenenek okoskodni, sakkban lehet oket tartani mert csak az ECB-nak annyit kell mondani, hogy eladjuk a kotvenyeket a piacon amit korabban vettunk, ha pedig egyutt mukodtok akkor vasaroljuk, finanszirozzuk tovabbra is az esztelen koltekezest....
persze mi mas lenne az ECB celja mint a stabilitas fenntartasa....,de azert tobben megbotrankoznak es csodalkozva figyelik ami az europai kotvenypiacon tortenik....
(a tortenelem konyvekbe elobb-utobb ez a lufi is bekerul)...
9 trillio$-nyi carry trade van USD/CNY-on...
a madarak azt rebesgetik, hogy a renminbi-t lehet hogy elengedik ill. (20-30%-al leertekelik....), hogy mikor senki nem tudja, de Kinanak egyre nagyobb problema lesz a Yen es a Koreai won gyengulese, mert kezdik elvesziteni versenykepesseguket....
9 trilliobol csak ha 10-20%-al megfordul azert az okozhat 1 kis mozgast...
;)
ez teljesen így van, ahogy írod.
a találati arány mellé jár egy payoff arány.
az átlagos nyereség elosztva az átlagos veszteséggel. ha a vesztő trédjeid számát elosztod a nyerők számával, megkapod azt a payoff arányt aminél 0 az eredményed.
pl. 100 poziból 70-et vesztesz és 30-at nyersz, akkor ugye 30%-os valószínűségű a stratégiád. 70/30=2,3 az a payoff, ahol elméletileg 0-ban vagy, gyakorlatilag itt még bukod a jutalékot. tehát átlagosan 2,3-as RR-nél jobb fogadásokat kell, hogy köss, ha profitos szeretnél lenni.
az eredményességen két módon javíthatsz. javítod a találati arányt, azaz a valószínűséget, vagy próbálsz minél jobb RR-t elérni, hogy jobb legyen a payoff. mindkét módszer működhet. kinél ez, kinél az.
;)
Meddo vita ameg nem nezitek meg mi alapjan araznak. Ha az van leirva hogy szorzo meg ar akkor az idotenyezo nem kell hogy erdekeljen
Egyebkent xautista ha olvasod az utolso bux short kiuteskor is volt erdekesseg: A certi arjegyzo spreadje 10 pont volt, a kiutes napjan volt 55 forintos kotes is majd kiutesi ar 70 lett. A 70 egyebkent 10as attettel a kotesi es kiutesi ar 700 pontos kulonbsegebol korrekt, de 10es spreaddel ebbol min 65 forintos veteli arjegyzo lehetett volna
elkuldom neki emailbe ha esetleg elkerulte volna a figyelmet....
Nem ismerem az Erste-t igy nem tudok rola velemenyt mondani...,de ismerek nehany brokert es nehany bucket shop-ot...
a tobbsegnel sajnos mindenfelevel probalkoznak...
aztan persze ha elhozol toluk 1 kis penzt utana kezdodik az alkudozas....
ott kell hagyni oket es komoly megbizhato ceget kell valasztani, ha az ember komolyan gondolja es hosszutavra tervez....
masik fontos dolog brokereknel nem parkoltatjuk a penzt, meg akkor sem ha kamatot fizetnek erte....
;)
Arany-Ezüst