Topiknyitó: Alexia29 2019. 01. 23. 15:04

Akko Invest  

A Plotinus új neve: Akko Invest
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
mobilizmo 2020. 05. 31. 16:10
Előzmény: #20139  Törölt felhasználó
#20140
Konszolidált.
Törölt felhasználó 2020. 05. 31. 15:59
Előzmény: #20131  vaktyuk99
#20139
mi az a konszi? a többit kigugliztam kb.meg a beszamolokban is megtalaltam. de ezt a konszit nem.konzorcium?
Törölt felhasználó 2020. 05. 31. 15:51
Előzmény: #20137  Peti84
#20138
en nyar vegen kiszalltam,mert azt hittem megindul,megtanultam csak annyit tegyek bele ami nelkülözhetö,de az elmúlt heti esemenyek tükrében lehet hülye voltam,hogy nyaron kiszálltam,viszont nem vettem bele most tavasszal 380 alatt, amikor öntöttek.ez van:kapkodas,idegeskedes. most kielemzgettem.amiket irtatok es hüha:) ezt tartani kellett volna végig.....csak a negativ hozzaszolasok elbizonytalanitottak,pedig a wing szépen fejlödik és az Akkoban sem álltak le.hiaba, jobban bele kell menni a beszamolokba,mérlegekbe: 1-2 hete csak a wing beszamolokat  bujom és igaza lehet a tyuknak.aminek a felét értem is:)
Peti84
Peti84 2020. 05. 31. 15:40
Előzmény: #20135  Törölt felhasználó
#20137
Legyen igy. Bőven ráérek.....
Törölt felhasználó 2020. 05. 31. 15:39
Előzmény: #20133  vaktyuk99
#20136
+++ valóban jó meglátás,meg emesztem amiket irsz,mert egy kevessel visszaszálltam mult héten. most ujra optimista vagyok.
Törölt felhasználó 2020. 05. 31. 15:34
Előzmény: #20134  Peti84
#20135
van egy ismert 2019.12.31-i publikus merlegföösszeg, ehhez jön még a meglevöhöz cirka 41 millio darab echo részvény és nem mellesleg egy 54 mrd-nyi új 2020 tavaszi kötvény-forrasbevonas, itt tartunk most ami publikus, ennyi kb a mérlegfőösszeg jelenleg. mindehhez a vagyonhoz esetlegesen tarsulhat jelenleg 34 M darab részvény, ha ugy van. nagyon nem izgulnék:) föleg ha kitoljak a zartkörü tökeemelest, ami nem is feltetlenül kell még, ebben a helyzetben a covid miatt, ha szerzett jopar reszvenyt az öntesben a vegsö tulaj most tavasszal, az önmagaban felerhet egy joadag reszvenykeletkeztetessel. legyen bearazva az egy reszvenyre juto cegertek legalabb 1-2X-sen, aztan majd meglatjuk, ha ott  vagyunk, addig vételi ugyis ajanlati időszak, tehat a nyar uncsi lesz, mert ott ugy sem lesz semmi mozgas arfolyamilag sajnos, szvsz. Csak a kötelezö bürokratikus kivaras.
Peti84
Peti84 2020. 05. 31. 15:11
Előzmény: #20133  vaktyuk99
#20134
Jo meglatasok, koszonom, hogy beirtad :)
vaktyuk99
vaktyuk99 2020. 05. 31. 11:16
Előzmény: #20130  Metis_papa
#20133
erdekes amit belinkeltel, most olvastam el figyelmesebben. Iden kezdtem beleasni magamat jobban az akko-ba miutan a winhez köthetö dayton veszegette az akko reszvenyeket es ezt nem olvastam. szoval köszi. van egy kis helyesbitö box jobb oldalon. "Helyesbítés: A Világgazdaság 2019. október 9-i számának 10. oldalán az adatforrás hibája miatt tévesen jelent meg az Akko tőkeemelésének lehetséges összege, amely maximum 50 milliárd forint lehet. Ezt az aktuális 180 vagy 360 napos átlagár alapján kell számolni, amely az október 8-i adatok alapján részvényenként, az új 25 forintos névértékkel számítva, 410 forintos (180 napos átlagár alapján) áron maximum 121,95 millió darab új részvény kibocsátását jelentené."
Tehát itt is az all amit irtam, hogy "lehet", "jelentené". Ekkor meg tudtommal nem volt echo story ismert még, azt valamikor oktober utan kötötte meg a wing az 56%-ra, majd jött most tavasszal ujabb 10%, tehat 2/3-a a wingé mar az echonak. egyebkent az 50 mrd-os sajat tökeallomany (NEM a jegyzett töke!!!) realis is, hisz akvikor az összesen eszközértékeket csupán 15-20%-kal kéne ammortizálni ami teljesen egészséges, hogy a sajat töket 50 MRD-ra csökkentse le amikor és amennyiben bejön a reszvenyszekcióba. Csakhogy most jött egy covid recesszio raadasul, amire esett az echo, csökkennek az ingatlanok, azaz ha 30%-ot leir értékcsökkeneskent Wing es lecsökkenti a sajat töke erteket 50 mrd alá bőven az is teljesen indokolt, szabalyos és magyarazhato lenne most, akár 20-30 mrd-ra, akkor nem kell meg az altalad irt 121 M darab reszvenyt SE megkeletkeztetni, plane iden, azt esetlegesen eleg akkor, ha a wing elegendö reputaciot szerez maganak, értsd bearazza a meglevö 34M reszvenyre (max splittelne) a szumma merlegföösszeget es ha ez meg van, folyamatosan "ráengedi" a tökeemelest (reszvenykeletkeztetest) a piacra majd akkor '21-'22-ben. Ez egy izgalmas, de nem peldanelküli gondolatmenet, elöször amugy is fel kell futtatni a ceget a reszvenyszekcioban is, be kell araztatni az egy reszvenyre juto merlegfösszeget, majd ha pörög a reszveny és meg van a beárazasa jöhet a tökeemeles és addigra a piac is megnyugszik (teszem azt jövöre). Opusnal is elöször bearaztak a meglevö reszvenyekre a cegerteket, elrte a 800-at és akkor engedtek ra a piacra az uj reszvenyeket (tőkeemeles azt hiszem 2017 őszén-telén), amikor volt akkora pörges benne hogy felszivja azokat. Igy volt/van értelme ott ahol van tenyleges cegertek (Opus, 4ig). nyilvan wing is a komoly érteket kepvisö cegekhez tartozik. söt mar most nagyobb az emlitetteknel. Jo lesz ez csak türelem.
vaktyuk99
vaktyuk99 2020. 05. 31. 09:43
Előzmény: #20130  Metis_papa
#20132
* még annyit kieg röviden hogy veszed az összes tárgyat, ingatlant, földet ami van a cégben. Ezek az Eszközök összesen. felveszel  egy rahedli hitelt, kötvénykibocsátást indítasz, expanziv üzletpolitikát folytatsz közép-afrikában. Tehát nö az eszközök összesen, hisz lesz még több tárgyad, ingatlanod, cégreszesedesed, földed, anyagod stb. nyilvan nő a kötelezettseged is, hisz hitelből tetted ezt, kötvenyt bocsatasz ki, hogy forrást vonj be a terveidhez. fogod a tárgyaidat, cégrészesedeseidet , ingatlanjaidat, tárgyaidat, és azt mondod, ez ammortizálodott, ennek a tőzsdei ára leesett, amannak a piaci körülmények miatt esett az ára 20-30%-ot, emez már nagyon cefetül néz ki. tehát ertekcsökkenteted. Mi történik eszközoldalon? csökken hisz az ingatlanpiac bezuhant, erre hivatkozva leirsz, esett a csádi leányvállalatod értéke a csádi tőzsdén, leirod, mert te drágábban vetted anno. Szomoruan konstatalod, hogy eszközértéked ammortizálódik. No de a forrásoldalon a kötelezettséged (hitelek+kötvénykötelezettségeid szumma) marad :) Tehát mi fog csökkenni forrás oldalon, hogy egalban legyen a merlegfőösszeg....? :)
vaktyuk99
vaktyuk99 2020. 05. 31. 09:03
Előzmény: #20130  Metis_papa
#20131
-a tokeemelest nem szukseges kimaxolni. 
- "a nagyobb" ertek eseteben visszakerdezek, mi az hogy nagyobb? teszem azt merlegföösszeg vs. adossagok? merlegfööüsszeg vs. adossagok vs. echo piaci ar es beszerzesi ar közti ertekcsökkenesi leiras? szamviteli tv. lehetöseget ad ezen ertekcsökkenesek leirasara, nem az aranyon mulik hanem mit irHAT le jogilag (eleg sokat). hülye lenne nem leirni ezeket több szempontbol is. Most plane erdemes ezeket meglepni es szembeallitani minden veszteseget, ertekcsökkenest, arfolyamesest (echo piaci ara is szepen esik, ezt is le lehet irni).
- igen elöfordulhat amit belinkeltel, de ezzel megölne a növekedesi potencialt is. azaz kihigithatja a vegtelensegig a közkezet de ezzel magat is labon löne, mert akkor itt maradna az ar. vagy csinalhatja azt amit opusnal vagy 4ig-nal csinaltak, hogy nem higit vegtelensegig (ertsd: nem emel annyira töket azaz nem többszöröz reszvenydarabszamot azt is kesö bb) nem ugy mint az autowallis-nal, hogy többszörözi a reszvenydarabszamot. es akkor a wing is jol jar, mert a kapitalizacios plafon meg fog egyezni peldaul a merlegföösszeg 1.5-2X-vel (opusnal 1X körül volt, 4ig-nal 4X!!), ami esszerü. Ha emeli a tökeemelessel keletkeztetett reszvenyek szamat, bar kihigitja a közkezet, de lemeszarolja az arfolyamnövekedest is.az meg wingnek sem jó, nem lenne ertelme hogy a reszvenyszekcioba jön, mert ugyanott lenne ahol volt, nem is igy teszi szvsz. itt amugy sem nagy a közkez, kar lemeszaroni a potencialt eszetlen reszvenykeletkeztetessel.
-Echo 66% at vette meg a wing (tavasszal vett meg 10%-ot), es szerepel mar a 2019-es konsziban az 56%-os tulajdonresz. Ott is ugyanaz van, szembeallit mindent mindennel, rtekcsökkenesi leirasok garmadaja. Szamviteljogi kerdes. Eszözök minusz kötelezettsegek minusz értékcsökkenesek minusz beker ar vs. piaci ar. pont ez a lenyeg a tözsdei akvikor, plane ha van egy recesszio, jo tulleni egyszerre leirni mindent, amit halogatott ezidaig azert hogy szep legyen a beszamolo (OTP is nyilatkozta most minden veszteseget  leir amit tud, nem tollogatja el a többi negyedevre mert amugy is erre szamit a gazdasag, 10 eves szennyest ki lehet most hajitani a cegeknek, le lehet irni), ilyenkor minden ceg megjatsza, az is ami mar a tözsden van, nem hogy egy akvi elötti ceg;-). tabularasa. ez teljesen szabalyos , törvenyes, söt esszerü. jo wingnek, echonak, mindenkinek. a sajat töke= eszközök összesen minusz kötelezettsegek.
 - utolso mondatod lehetseges eshetöseg, de szerintem nem esszerü, mert ezert kar tözsdere jönni. pont az a lenyeg, hogy a lehetö legolcsobban (gondolj bele mekkora hitelallomyanya van a wingnek) bejön, amjd a tözsden "bontja ki a ceget". ha ügyes: beszuszakolja a mostani akko keretbe és kesöbb emelget töket. ez a jövö zeneje. echoval együtt egy kellemes 20-30 mrd-os sajat tökebe is beleferhet (tocsog az adossagban, akarcsak a 4ig -be jövök voltak, ez a lenyege) ha leertekel mindent amit csak lehet, es most lehet hisz mindenki amugy is zombie apokalipszisre szamit a vilagban. Majd szepen a kapitalizacio beertekeli a merlegföösszeget, akarcsak tette azt opus, 4ig-nél és a többinel az adott reszvenydarabszamra.
Metis_papa
Metis_papa 2020. 05. 30. 21:58
#20130
Még a következő kérdés merült fel bennem. Az egyik közgyűlési határozatban 50 milliárdos maximális tőkeemelés szerepel. Vakarcs kolléga korábban pedzegette, hogy nagyobb értéket is behozhatnak, ha leértékelve apportálnak. Van valamilyen felső határ (pl. könyvelési szabály) arra vonatkozóan, hogy ez milyen arány lehet, illetve előfordulhat egyáltalán ilyen? 
https://www.vg.hu/penzugy/tozsde/gigaszi-tokeemeles-johet-az-akko-investnel-2-1797420/
Ha a Wing jön ide és a teljes céget behozzák (amit valószínűnek tartok személy szerint), akkor ez véleményetek szerint hogyan alakulhat? Ha jól tudom, a Wing megvette a lengyel Echo Investment 55%-át, ami 5,26-os részvényárfolyammal és  78 forintos zloty forint árfolyammal számolva 91 mrd Ft (lehet, hogy nem pont ennyi, de a nagyságrendje nagyjából ez). A vételárnak pedig meg kell jelennie a 2020-as mérlegben is, ha azt tételezzük fel, hogy a 2019-es mérleg nem nő idén, akkor ezt az összeget le kell vonni a 2019-es mérlegben szereplő saját tőkéből, ugye? És akkor kb. 100 mrd-nyi saját tőke jutna 154 millió darab részvényre, amelyből 33 millió darab most is létező, 121 millió pedig újonnan kibocsátott lenne. 
Peti84
Peti84 2020. 05. 30. 14:32
Előzmény: #20128  raus
#20129
Majd talan pár hét mulva, szerintem.
raus 2020. 05. 30. 13:25
#20128
Olvasom a bejelentést.
Lehet kedden szintet léptek?
sylard 2020. 05. 29. 21:01
Előzmény: #20115  Barbatus
#20127
Korábban is üzleteltek együtt. Ugymond a "baráti kéz" a szerepe ebben és korábbi közös storyk-ban is. A lényeg az, hogy úgy játszanak a rv csomagokkal, hogy ne kellejen csak majd a végső tulajnak kötelező vételit tennie.
feel
feel 2020. 05. 29. 20:04
Előzmény: #20124  Metis_papa
#20126
Veresnek meg tartozik Adamosi (Texber kft-nek) 540m ft-al.
Lehet itt lesz rendezve.
Peti84
Peti84 2020. 05. 29. 19:58
Előzmény: #20123  xdaYnax
#20125
Csak Agy adja tovabb a nagy erdemunek. Kozben a koztes cegekkel sapolnak. Eddig is igy volt. Nem is kell ezen valtoztatni. Nyilvan  vegso allomassal csak Agy biznyakolhat. 
Metis_papa
Metis_papa 2020. 05. 29. 19:24
Előzmény: #20123  xdaYnax
#20124
Valószínűleg Ádámosi valamennyivel drágábban fogja továbbadni Veresnek, és azért döntöttek így.
xdaYnax
xdaYnax 2020. 05. 29. 18:41
#20123
Amúgy Emődinek van meg 1M db részbénye nem kell sajnálni. 
A mostani pakk került Ádmámosihoz, a kérdés, hogy ő hová adja tovább. 
És miért nem egyből ment a vegső helyére?
skl87 2020. 05. 29. 18:14
Előzmény: #20117  planA
#20121
Ez gyors volt, azt hittem csak kedden vagy szerdán teszik ezt közzé. 

Topik gazda

Alexia29
Alexia29
2 2 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek