Topiknyitó: lea39 2021. 01. 25. 09:52

Akko fórum  

Moderált topic
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
stacstac 2024. 05. 07. 13:58
Előzmény: #6339  orbitalis
#6340
tőlem csak ennyire tellett
 
ezek szerint az OTP sem jó cég, mert aki a 19k fölötti csúcsokon vett az még mindig mínuszban van
 
vagy a TELEKOM sem jó cég, mert aki 1100 fölött vette az még mindig mínuszban van
 
vagy az APPENINN sem jó cég, mert aki 1100 FT fölött vette az még mindig mínuszban van
 
vagy a MOL sem jó cég, mert aki 3300 Ft fölött vette az még mindig mínuszban van
 
jó spekit Neked
 
orbitalis
orbitalis 2024. 05. 07. 13:26
Előzmény: #6335  stacstac
#6339
Az Autowallist mint sikersztorit emlegetni meredek.
Jelenleg 2019-es árfolyamon mozog. Aki tehát akkor vett bele, az most van nullában kb.
LACI82 2024. 05. 07. 13:24
Előzmény: #6337  BT55
#6338
Szia!
Persze. Abban sincs vita, hogy jó a cég, nem fektettem volna ide pénzt, ha nem így gondolnám. Szuper eredmények. Viszont abban sincs vita szerintem, hogy ez nem látszik az árfolyamban és azért ezt valahogy vagy kompenzálni kellene, vagy hiteles szövegezést alkalmazni a leendő befektetők irányába. Na erről ennyit.
BT55
BT55 2024. 05. 07. 13:17
Előzmény: #6334  LACI82
#6337
Laci! Ha indulatosan fogalmaztam azt remélem tudod, hogy nem neked szól. Hanem a helyzetnek. 
LACI82 2024. 05. 07. 13:11
#6336
Az árfolyamemelkedés, mint közvetett stratégiai cél:
3 hónap: -8,6 %,
1 év: -0,8 %,
5 év: -9 %
+ az inflációból adódó értékcsökkenés. Ez így lehetne korrekt, ha már feltüntetik.
Forrás: BÉT honlapja, kereskedési adatok menüpontban az adott részvényen belül.
Ezzel párhuzamosan, a fenti adatok tükrében érdemes lenne megjelölni azt, hogy egész pontosan mire gondolnak a "hosszú távnál", mint befektetési időtáv. A fenti adatokkal egyben feltüntethetnék azt is, hogy reálértéken hogy teljesített a részvény a hasonló instrumentumokhoz viszonyítottan és milyen kompenzációs intézkedések történtek ezidáig. Aztán tükröt a kézbe. Na nekem ez a véleményem az eddig végzett munkájukról ebben a tekintetben. Lehet cáfolni, ha valaki olvassa a fórumot a cég részéről. A lehetőség adott.
stacstac 2024. 05. 07. 13:04
#6335
szvsz a tulajdonosi kör tudja mit csinál - vannak példák, amely történeteket érdemes visszakövetni a kezdetektől
 
WALLIS mint cégcsoport, ALTEO, AW - szerintem ez a 3 cég már bizonyította, hogy ez a tulajdonosi kör nem szórja feleslegesen a pénzt - és a 2 tőzsdei cég esetében a tulajdonostársak is igen jól jártak
 
jó spekit mindenkinek
LACI82 2024. 05. 07. 12:53
Előzmény: #6333  BT55
#6334
Szia! Jelenleg én sem tennék bele több pénzt és lassan arról is nehezen tudnának meggyőzni, hogy a közeljövőben így tegyek. A napokban még vettem, de egy darabig nem fogok. Érdemes megtekinteni az AKKO honlapját, az aktuális értéknél légüres tér, nagyon vicces, a BÉT honlapjáról töltheti az adatokat. Szóval ma még nem dőlt el, vagy agyalnak rajt mennyi legyen az annyi ;) Amúgy nem szoktak átverni és most sem érzem úgy magamat, de csalódott vagyok, mert megtévesztő a cég honlapjának pár közlése, ami megtévesztésre bizony alkalmas. Úgy gondolom, hogy a dolgok mindíg változnak, hiszen "semmi sem állandó, csak a változás". A napokban, ha időm engedi, írok pár hivatalos levelet és persze megpróbálom kijavítani a hibáikat, hogy segítsem őket abban, hogy valós képet mutassanak a munkájukról és az elért eredményekről.
BT55
BT55 2024. 05. 07. 12:29
Előzmény: #6331  LACI82
#6333
Jelenleg egy forintot sem tennék bele. Amikor megindul az srv akkor lehetne hetizni vele. Átvertek ha még nem esett volna le. Portfolió cikk?? :D Bocs, nevetem kell. Szerinted kit érdekel egy portfolió cikk, főleg itt akik követjük. Ez a cég alibi kategória lett. Ha akarják megindítják, de nem való kereskedésre, törekvést nem látok semmit. Szerintem egy ilyen cégnek mennyire és mibe telne cikket iratni akár itt vagy külföldön? Kb. semmiben. Át.asztak téged is és mindegyikünket. Ez egy mosoda, amiből amikor megáll a gép gyorsan kiveheted a ruháidat, aztán ha szerencséd van jól jársz. :) Ez a helyzet, egyszer megindul, addig várjanak akik beletették. Az meg, hogy mindig leverik elég látványos, hogy ezt akarják. Nem mehet feljebb, még nincsen itt az ideje. Már simán 320on lehetne alsóhangon, de jó ennek itt.
orbitalis
orbitalis 2024. 05. 07. 11:24
#6332
Az OTTOne és a SET példája is mutatja, hogy akkor és annyi pénzt lehet kirámolni a tőzsdéről amikor és amennyit csak akarnak. Ha kivezetik a tőzsdéről sem lesz pénzed. :)
Ez már a másodlagos piac, ha nem akarnak tőkét emelni, akvirálni vagy apportálni, akkor halál mindegy nekik, hogy a piacon mennyiért forog a sajtpapír.
LACI82 2024. 05. 07. 11:18
Előzmény: #6328  orbitalis
#6331
Ha így van, akkor a prémium kategóriának lassan búcsút inthetnek. Már az előző ciklusban is gond volt a volatilitással. Amúgy meg akkor ki kell vezetni a tőzsdéről és nem megtéveszteni a leendő befektetőket a nem létező stratégiával, értékteremtéssel, meg hogy ezzel párhuzamosan a részvényár emelkedésével befektetésnek nevezzék ezt a ...... majdnem csúnyát mondtam erre a szarkavarásra ami a háttérbe megy.... Lehet ebből előbb lesz portfólió cikk, minthogy megvan a tőzsde új üdvöskéje, kapkodnak a befektetők az erősen alulárazott AKKO részvényei iránt, vagy hogy jelentősen többet érhet az AKKO részvénye egy független elemző cég szerint, vagy hogy az AKKO menedzsmentje megtalálta az elveszett tökeit és kemény munkával végre döntést hozott, veszi a részvényeit, mert jelentősen alulárazott, ezzel erősítve meglévő befektetőinek bizalmát és új befektetőket céloz meg a részvényesi értékteremtés jegyében....
tommanto 2024. 05. 07. 11:16
Előzmény: #6324  BT55
#6330
sajnos nagyon jó meglátás az amit ide leírtál.
A társaság alapszabályában benne van a részvényesi érték maximalizálása!
Vajon eleget tettek ennek???
NEM!
Zavarja őket?
NEM!
Felelősségre vonhatók?
IGEN!
Felelősségre lettek vonva?
NEM!
Hát csak ennyi a baj!
DE visszafogják kapni, vagy így vagy úgy vagy ők vagy épp mások máshogy de a szar valamilyen formában belefog érni a pofájukba...
Nedden 2024. 05. 07. 11:11
Előzmény: #6325  BT55
#6329
Igen. Sajnos ettől tartok én is, hogy más spekulatív céllal vannak a tőzsdén. (De a prémium szegmensben?!)
Ha sok a bevételük akkor mi is szeretnénk belőle részesedni. 
orbitalis
orbitalis 2024. 05. 07. 11:09
Előzmény: #6327  BT55
#6328
sztem nekik tök mindegy, hogy a kisbüfik hova tologatják az árfolyamot.
semmi nem történik a rv piacán már évek óta.
ha 100Ft lenne akkor sem zavarná, mivel sem venni sem eladni nem akarnak semmit.
ez csak egy meglátás.
BT55
BT55 2024. 05. 07. 10:23
Előzmény: #6326  orbitalis
#6327
Köszönöm, ezt a szót kerestem de nem találtam: ALIBI. Az akko egy alibi háci cég. Szerintem az ukrán háborúnál h esett az értéke is arra volt jó, hogy sok részvényes benne ragadt 350-450es áron és azért sem viszi feljebb, hogy ezzel biztosítsa magát. Addig bent tartja mások pénzét ebben a szutyokban és így biztosítja be magát. 
orbitalis
orbitalis 2024. 05. 07. 10:21
Előzmény: #6324  BT55
#6326
Igen, ez egy tökéletes meglátás.
A béten sajnos nagyon sok az ilyen cég, melyeknek a tőzsdeni jelenlét nem az üzletépítés részem hanem csak alibi. Messzebb megyek, szerintem a jelentős része a piacon vásárolható papíroknak ez a kategória, csak valamit a spekulatív tőke még mozgat, valamit meg már egyáltalán nem.
BT55
BT55 2024. 05. 07. 10:13
Előzmény: #6322  Nedden
#6325
Ami neked veszteség nekik ugyanúgy semmi. Annyi bevételük van, hogy pont nem érdekli őket neked vagy nekünk mi a jó.
BT55
BT55 2024. 05. 07. 10:10
Előzmény: #6323  LACI82
#6324
Laci, bocs de te beleképzelsz ebbe az Akko menedzsmentbe egy menedzsmentet. :) Ez is a probléma forrása. Engedd el, sokkal több bosszúságtól megkíméled magad. Tisztán látszik, hogy ez egy "kamu" cég. 
Olyan mint a civil zrt vagy interior design kft. Óriási bevételek de semmi info, semmi aktivitás. Jön a pénz a kapcsolati rendszer miatt, az akko ugyanez, mit bajlódjon a részvénnyel??!  Nincs szükségük részvény kereskedelemre, ha lenne már indulna. Ennél a cégnél történt "valami" amiért ez lett. Hogy miért az mindegy, de nem érdekük. Operatívan működtetik a céget és kész, ömlik a lóvé, nem akarnak belőle adni, nem ez a cél, elosszák azoknak akiknek kell. A részvény meg egy jó "tartalék" azt ha szólnak nekik akkor mehet majd egy-két felszúrás amiből lehet csemegézni. Sunyi szarok, téged palira vettek, nem vagy egyedül. Még valami: a menedzsment pontosan menedzseli a helyzetet, ez amit most látunk, náluk ez a menedzselés. Kutyaütők hidd el, azt sajnálom, hogy veletek együtt ezt másképpen látuk és ezért szívunk. Minden részvényes társamnak kitartást ehhez a háci szarhoz. 
LACI82 2024. 05. 07. 09:55
#6323
Az AKKO mostanában utolsóként nyit és az elsők között zár. Vagy a B opció a légüres tér gyertya. Ha kinyit, már-már meglepő, ha nem mínuszban. Nagyon komoly eredményeket tud felmutatni. Nem tudom, hogy a menedzsment egyentalán képben van e, de menedzselni biztosan nem tudja a helyzetet...
Nedden 2024. 05. 07. 04:30
Előzmény: #6321  BT55
#6322
Minden annyit ér amennyit a piac ad érte. Egyszerűen túl optimista remény volt, hogy érhet többet mint 250. Most ott tartunk, hogy ez már nem nulla eredmény hanem veszteségbe fordítja a befektetőket. Örülök ha a nulla hasznot  elérem. Ami kényes és veszélyes egy olyan cégnél ahol van közkézhányad és fontos ez a hányad szerepe a vállalat működésében.
Gyanús, hogy semmi jó hír, semmi megnyugtatás nincsen. AKKO már a BÉT standard kategóriájába lenne való.
BT55
BT55 2024. 05. 06. 21:26
Előzmény: #6318  tommanto
#6321
Ez igy van, lassan egy honapja letelt a kozgyuli es semmi hir. Fogva van. Ukran haborunal vmi le lett dealelve. Azota esik es nem jon vissza. Ahogy ez most mukodik es amit latunk nulla kereskedessel es a ceg semmi marketinggel ez pont az araban van! Sajnos ez az igazsag. Mar beszeltuk: remenykedni lehet az srvben, ezen tul nincs mas remenyed. Moat csak errol az evrol beszelek: volt egy indulas mikor visszament szepen 260ra ott megindult ahogy kellett majd egyszercsak zutty. Ott leallitottak, le kellett allitani. Nem tudom miert? De azota nem latom azrlt h cel lenne az h menjen, sot esik. Elengedtek a leverese latvanyos, vmiert nem spajzoljak hanem egyszeruen leverik. 

Topik gazda

lea39
lea39
3 2 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek