Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 16. 12:25

A többség elutasítja Paks II.-t  

Ugrás a cikkhez
A magyarok 60 százaléka elutasítja Paks II orosz állami vállalat által, orosz hitelből való megépítését, és kétharmada a megújuló energiaforrásokat részesítené előnyben - derül ki A Medián 2014 decemberében készített, reprezentatív...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=210254
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Phylaxa 2015. 02. 17. 10:16
Előzmény: #30  Magicmaan
#60
"Szélerőmű nekem nem tetszik, hogy ott tornyosul, és van ám zaja is a lapátoknak, szóval a házam mellett soha ne épüljön ilyen. "

Nem is épülhet. Erről sem beszélnek, de ahol épül, ott a környéken elértéktelenednek az ingatlanok. Van egy biztonsági sáv, amin belül nem építhetnek vagy ha nem tudják máshogy megoldani, akkor kőkeményen kifizetik az ingatlanokat. Akik pedig nem esnek a sávba, azok megszívták. A dánoknál épp most van egy ilyen eset. Azoknak van szerencséjük ezzel, akik letojják, hogy eladhatatlanná válik az ingatlanuk, mert érzelmi okok kötik oda. Ez van. Ez tény.
Törölt felhasználó 2015. 02. 17. 10:14
Előzmény: #55  Phylaxa
#59
"Ha pedig veszi a fáradságot, akkor észreveheti, hogy az atomenergia nem egyenlő a pusztítás és megsemmisítés fogalmával."

Természetesen igazad van. Viszont olyan rendszerben ahol üzemzavarkor nem tudják megállapítani, mekkora a gond, ahol az Atomenergia Bizottságnak nem hajlandók adatokat kiadni, ahol ilyen szintű titkosítások vannak ott semmi biztosíték nincs arra hogy megfelelően üzemeltetik.
Azt is érdemes figyelembe venni hogy egy balesetnek milyne következményei lennének. Ukrajna elég nagy ahhoz hogy könnyebben kiheveri, szerintem nálunk sokkal nehezebb lenne.
Ezért kellene erőltetni, és nem ellehetetleníteni a megújuló energiatermelést.
Törölt felhasználó 2015. 02. 17. 10:14
Előzmény: #55  Phylaxa
#58
Pontosan! Ebbe az irányba kellene menni, és most már az elhasznált fűtőanyagot -azokat is, amiket most máshogy tárolnak- el lehetni vinni pl. a Marsra. Az atomerőművek mellett vannak pl. atommeghajtású tengeralattjárók is, és lehetne más is bőven. Dehát ne legyen kérdés, hogy marad a olaj+róthchildék..
Törölt felhasználó 2015. 02. 17. 10:09
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#57
köszi, hát szállítod te magad az igazságot.

OAH szerint INES 2-es besorolás, majd 3-as átsorolás.

Sorry, de hol van ez a 7-eshez? Pont ezt írtam a ballib-jobbos 0-7-es kontraszttal, akkor épp eltaláltam. :)
nemgyorgy 2015. 02. 17. 10:09
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#56
Ez egy nagyívű válasz volt!!!!!!!!!!!!
Phylaxa 2015. 02. 17. 10:08
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#55
Valóban emberi hiba volt, de ami fontosabb, más konstrukció is.

Bármilyen furcsa, az atomerőművek is fejlődnek és bizony többedik generáció van már és annak is több fajtája.

Ha az ember valamitől fél, akkor nem árt megvizsgálni mitől is pontosan. Ha pedig veszi a fáradságot, akkor észreveheti, hogy az atomenergia nem egyenlő a pusztítás és megsemmisítés fogalmával.
Törölt felhasználó 2015. 02. 17. 10:07
Előzmény: törölt hozzászólás
#54
ne haragudj már, hogy vagyok. :)
Törölt felhasználó 2015. 02. 17. 10:04
Törölt hozzászólás
#53
Törölt felhasználó 2015. 02. 17. 10:03
Törölt hozzászólás
#52
Törölt felhasználó 2015. 02. 17. 10:02
Előzmény: #49  Törölt felhasználó
#51
link

Tessék hogy ne Magyar Narancs legyen
Törölt felhasználó 2015. 02. 17. 10:01
Előzmény: #49  Törölt felhasználó
#50
Eddig még semmit nem írtál pl arról hogy egy balesetnek milyen következményei lennének.
Azért linkeltem be Csernobilt, hogy kb hasonló lenne várható.
Azért linkeltem be a 2003as üzemzavart, hogy egy ilyen baleset nem kizárható.
Törölt felhasználó 2015. 02. 17. 09:58
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#49
???

- medián (ballib gyökerű közv.kutató cég): "A többség elutasítja Paks II.-t"

- Magyar Narancs (ballib firkálmány) atomügyi cikk

??? én csinálok politikát a kérdésből ??? ez nagyon jó! :)
Törölt felhasználó 2015. 02. 17. 09:55
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#48
"akkor nem csak a kelet tévedhet... hoppácska."

Mindenképpen politikát akarsz csinálni a kérdésből ?

Törölt felhasználó 2015. 02. 17. 09:52
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#47
"az Országos Atomenergia Hivatal (OAH) pedig sürgősségi eljárásban engedélyezte. Később kiderült: ezt nem lett volna szabad, mert a konstrukció eleve rossz volt. Ahogy a németek által készített, a tartályhoz tartozó biztonsági jelentés is. Mindez talán azért nem bukott ki időben, mert a cég korábban már többször „bizonyított” Pakson, ezért gondolhatták úgy az illetékesek, hogy ezúttal sem lesz probléma."

akkor nem csak a kelet tévedhet... hoppácska.

Kategóriák?

Magyar Narancs: 7-es
Echo TV: 0-s

szerintem egyik sem ér semmit, az igazság valahol a kettő között lehet, de mivel csak energetikus vagyok, és csak egyszer jártam Pakson, és nem a szakmában dolgozom, így nem nyilatkoznék butaságot, megteszi ezt helyettem a ballibsi Magyar Narancs.. :)
Törölt felhasználó 2015. 02. 17. 09:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#46
úgy látom azóta már sikerült ez neked még1x. :) ügyes vagy!
Törölt felhasználó 2015. 02. 17. 09:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#45
MVM, OAH, ők bevonásra kerültek, a döntés természetesen politikai is, és a pü. konstrukció egy hatalmas védőernyő a forint elleni spekulációk ellen, és ezt (is) nagyon-nagyon jól csinálta a kormányunk. :)
Törölt felhasználó 2015. 02. 17. 09:44
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#44
Te hogy számszerűsítenél egy ilyen baleset lehetőségét ?
Ugye tudod hogy hivatalosan is elmarasztalták a PA Rt.-t mert vonakodott a tényeket megadni? ( Országos Atomenergia Bizottság)
Ugye tudod hogy nem tudták meghatározni milyen szintű üzemzavar volt, csak miután szétszedték a rendszert. (Módosítani is
kellett)
Törölt felhasználó 2015. 02. 17. 09:40
Törölt hozzászólás
#43
Törölt felhasználó 2015. 02. 17. 09:36
Előzmény: törölt hozzászólás
#42
ejha, téged közben már megint kitiltottak.. lassan jöhetnek a dupla gondolatjelek ill. aláhúzásjelek a neved előtt ill. után. :)
Törölt felhasználó 2015. 02. 17. 09:35
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#41
figyelj! lehet táncolni nyugodtan a nyugatiaknak, lehet tiltakozni az ésszerű döntések ellen USA+tsa pénzeken. Viszont el kell könyvelni: NEM fogunk nyugatról drágán energiát venni, nem leszünk gyarmat. 8 évig tolták a szekeret, lejtőre tették az országot a szakértők, most más szelek fújnak, és az országban megvan hozzá a támogatás, hiába a millióan elnevezésű fészbúk csopoortok, nincs bázis mögöttük. A ballib pedig most is csak magát marcangolja darabokra, képtelen bármire is, már most bukják így a köv. választást is..

Csernobillal jönni? LOL.. még1x! Idióta kísérlet volt. A normál üzemben nincsenek ilyen issuek. Van mondjuk issue földrengés által gyakorta sújtott területen..

Mennyivel tisztább az, hogy az USA teleszemeteli az óceánokat + Afrikát, igaz? :)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek